50 PN 6500 a seria PA porównanie

hellhammer

New member
Miałem 50PA6500 a teraz mam 50PN6500 w wyniku tego, że w poprzednim jeszcze na gwarancji po 14 m-cach padła matryca i dostałem nowy egzemplarz. W podsumowaniu powiem, że PN jest znacznie lepszym TV w zakresie prezentacji obrazu SD i HD od PA pomimo tego, że ma jedno wejście HDMI mniej. I chyba o to chodzi, jeżeli porównuje się TV. Natomiast design TV też jest OK i nie mam do tego zastrzeżeń, jest po prostu inny :)

Ale ty prownujesz obraz anie to ze ma mniej wyjsc :D i to jest co powinno byc podstawa wyboru tv, jesli autor chcial miec wieksza ilosc wyjs i wejsc to mogl kupic inny, przeciez na kazdej stronie rowniez domowej sa fotki tylu tv i specyfikacja w ktorej jasno wypisano jakie wyjscia i wejscia posiada tv.
U mnie w domu jest 42pa4500 ktory pod tym wzgledem jest bogtszy,ale np nie ma dts z ubs a nowy 42pn450b ma upscaling oraz dts z usb, ale wyjsc ma mniej, i o tym dokladnie wiedzialem ze specyfikacji i fotek na serwisach itp.
Porwnuje natomiast obraz bo w tv to ona jest najwazniejszy.

Tak samo dla mnie jest kupowanie tv jakiegos dla smartu.... Lepiej kupic np z lepszym obrazem ale bez smartu i dokupic android tv co miarzdzy smart tv i mamy cos fajnego....
ale coz stwierdzenie ze jest gorszy bo nie ma jednego hdmi i wyjscia sluchawkowego to juz kompletna glupota.
A to autor nie umial czytac? nie widzial w sklepie ze nie ma?
To tak jakby miec pretensje do garbatego ze ma dzieci proste :D

aha co do pilota to nie tylko ten model ma taki, porpostu inny, co roku ze mzniana designu samego tv zmienia sie kubatura pilota. osobiscie mam porwnane 3 modeli z 2011,2012 i 2013 i kazdy wiedzialem jak wyglada. najwieksza krowa to z 2011, z 2012 mniejszy i dla mniej najwygodniejszy natomiast w najnowszym poszli na minimalizm tak samo jak z obudowa w tv itp. pilot wyglada bardzo ladnie ale za mala odleglosc miedzyprzyciskami tymi nawigazyjnymi. cos za cos.

Jesli chodzi o podstawke w tamtym i tym modelu chwieje siwe tak samo. Ta jest o tyle lepsza ze jest cala zabudowana i mamy wieksze przylegadnie do powierzchni.
Zreszta panowie jest tam srubka dodatna i mozna podstawke przykrecic do blatu, podestu. i jest super.
 
Ostatnia edycja:

Venum

New member
Też jestem posiadaczem tego tv (pn6500) i mam pytanie.
Otóż nie potrafię zaktualizować softu do najnowszej wersji.
Wgrywam rozpakowany plik na pendrive (nie ma na nim innych danych) do folderu o nazwie LG_DTV, wkładam pendrive do tv i nic. Wyskakuje mi tylko okienko do wyboru multimediów (film, zdjęcie lub muzyka).
Macie jakieś pomysły?
 

hellhammer

New member
Też jestem posiadaczem tego tv (pn6500) i mam pytanie.
Otóż nie potrafię zaktualizować softu do najnowszej wersji.
Wgrywam rozpakowany plik na pendrive (nie ma na nim innych danych) do folderu o nazwie LG_DTV, wkładam pendrive do tv i nic. Wyskakuje mi tylko okienko do wyboru multimediów (film, zdjęcie lub muzyka).
Macie jakieś pomysły?
nic nie zrobisz po prostu tak już jest od 4 poprawek :D zgłaszam co chciwla to do lg i niby poprawiają a dalej to samo :D także musimy czekac az technicy wstawia wreszcie dobry soft
 

prez8s

New member
Też jestem posiadaczem tego tv (pn6500) i mam pytanie.
Otóż nie potrafię zaktualizować softu do najnowszej wersji.
Wgrywam rozpakowany plik na pendrive (nie ma na nim innych danych) do folderu o nazwie LG_DTV, wkładam pendrive do tv i nic. Wyskakuje mi tylko okienko do wyboru multimediów (film, zdjęcie lub muzyka).
Macie jakieś pomysły?

Ty tez to zgloś, im więcej nas zgłasza tym lepiej.
 

prez8s

New member
Nie instalujcie aktualizacji softu: Software File(Version 03.30.12). Nie działa resolution upscaler oraz na mocnym bialym tle widac grube ciemniejsze pływające paski, to tyle co na razie zauważyłem, generalnie jest to już kolejny (juz 4) skopany soft!!!
Wsparcie LG - PORAŻKA.
 

Red_Bullet

New member
W wyniku splotu wydarzeń (dziwnego dość), od wczoraj jestem posiadaczem tego "eldżika". Po 24h nie wiele mogę powiedzieć na temat obrazu (nie kalibrowałem go jeszcze - brak czasu), ale o samym TV mogę już coś powiedzieć. Po kolei:
- z dekoderem Pace PVR HD 500 z c+ działa super,
- pilot bardzo wygodny - jak na moje wielkie łapy ergonomia na 5+,
- USB odpala nawet takie dziwne pendrivy jak mój dwu układowy wynalazek,
- często pojawiają się powidoki (i szybko znikają),
- na plus zasługuje design urządzenia (bardzo stonowane),
- da się go obsługiwać bez pilota - z bocznego panelu,
- bardzo sensowne i logiczne menu - nie trzeba się zagłębiać w instrukcję...
- ...która jest beznadziejna,
- fajna, lustrzana matryca - jak CRT.
- problemy z odtwarzaniem plików MKV po USB,
- obsługa napisów w SSA jest, hmm, dość symboliczna (o tym za chwilę).

Nie podłączałem jeszcze NTC, komputera ani konsol. Interesuje mnie jak upscaler poradzi sobie z sygnałem z takich archaików jak Nintendo64, PSX, XBOX czy PS2, bo o PS3 jestem spokojny. Co do MKV, to plik:
H264 - MPEG-4 AVC (part10)(avc1)
1280*720
Planar 4:2:0 YUV 10-bit LE
MPEG AAC Audio (mp4a)
nie działa. W browserze pokazuje krzyżyk na czerwonym tle - nie obsługiwany typ plików. Ktoś wie czemu? Teoretycznie MKV działa, ale może to kwestia użytego kodeka. Wiem że MKV to tylko kontener i tam mogą cuda na kiju siedzieć. Co do napisów w SSA, to działa tylko tekst. Wszelkie efekty (zmiana koloru tła/tekstu, pozycjonowanie, animacje) nie jest obsługiwane.

To tak na szybko po 24h posiadania. Jak za te pieniądze (zapłaciłem 1860) nie ma lepszego TV - nie mówiąc już o TV w takim rozmiarze.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
Co do mkv chodzi o plik Hi10p (10-bitowy H264)? jeśli tak, to ŻADEN tv tego nie odtworzy, bo tv to nie komputer. Podobnie ze znacznikami czcionki w plikach napisów - więc nie są to wady tego tv tylko norma...
 

smoku666

New member
Hej,
Kupiłem dla Ojca ten TV, ogólne wrażenia cena/jakość jak najbardziej pozytywne. W tej cenie jest to przyzwoity tv.

Natomiast mam problem i chciałbym się zapytać czy ktoś wie jak puścić dźwięk do amplitunera po światłowodzie podczas odtwarzania filmów z USB ?
kabel TV - ampli podłączony i dźwięku na ampli brak....

wiecie jak wejść do ustawień serwisowych w tym TV ?
 

lm648

Banned
Należy wejść do menu czyli SETTINGS -(dalej)- AUDIO-(dalej)-w zakładce Wyjście dźwięku -(dalej)- "zaznaczyć" Głośnik zew. (optyczny) a w zakładce Ustaw dźwięku DTV -(dalej)-"zaznaczyć" Auto .... wówczas audio zostanie skierowane na wyjście optyczne i powinno zadziałać :) co prawda jest to procedura z LG PN 6500 ale myślę, że sterowanie te modele powinny mieć takie same. Czyli próbuj :) ... a po za tym masz jeszcze Instrukcję Obsługi w pdf na CD-Rom :)
 
Ostatnia edycja:

smoku666

New member
ooo dzięki, teraz już wszystko ładnie działa, jestem zdziwiony bo bez problemu DTS czy DD 7.1 ładnie przesyła do amplitunera, napisy srt śmigają również ładnie, jedynie z niektórymi txt jest problem bo ich nie czyta... pomimo iż nazwa pliku filmu i napisów jest taka sama...

no i trafił mi sie jeden mkv 1080 +dts który się lekko tnie....

a tak po za tym jak na razie to w tej cenie telewizor bardzo fajny
 

lm648

Banned
.... z reguły Media Playery LG zainstalowane w TV czytają napisy w formacie *srt, .... natomiast formatu *txt nie obsługują ... i taka sama nazwa pliku nic tu nie da:) należy przekonwertować napisy na format obsługiwany np. aplikacją SuttitleWorkshop i będzie "pan zadowolony" :) ..... a co do cięcia filmu to nie jest to idealny TV i odtwarzacz, po prostu nie radzi sobie z bardzo wysokim bitrate (liczonym w mega) filmu oraz także z wysokim bitrate audio DTS (w ok.1500 kbps), o to nie można mieć pretensji nie jest to BR i tak ma być :).... porada: ... jak film ma wysokie bitrate to najlepiej odtwarzać go z dźwiękiem AC3 wówczas nie tnie.
 
Ostatnia edycja:

muzykant

New member
Mam pytanie jak jest u was z "bzyczeniem" podczas działania 50 PN 6500. W sklepie na ekspozycji sprawdzałem dokładnie i słuchałem czy podczas oglądania nie bzyczy za głośno i było wszystko ok, wydawany dźwięk był bardzo cichy. Dostałem oczywiście fabrycznie zapakowany inny egzemplarz i niestety ten już bzyczy bardzo głośno, oglądam tv z około 2,5 metra odległości i każdy moment kiedy dźwięk oglądanego materiału jest cichy to słychać dobrze to irytujące bzyczenie.
 

hellhammer

New member
Mam pytanie jak jest u was z "bzyczeniem" podczas działania 50 PN 6500. W sklepie na ekspozycji sprawdzałem dokładnie i słuchałem czy podczas oglądania nie bzyczy za głośno i było wszystko ok, wydawany dźwięk był bardzo cichy. Dostałem oczywiście fabrycznie zapakowany inny egzemplarz i niestety ten już bzyczy bardzo głośno, oglądam tv z około 2,5 metra odległości i każdy moment kiedy dźwięk oglądanego materiału jest cichy to słychać dobrze to irytujące bzyczenie.

A w sklepie byla bezwzgledna cisza jaka masz czasem w domu? Z 2,5 metra zbyczenie? Wkrecasz sobie, slychac ale może z odległości pół metra. Oglądasz TV na skali głośnosci 1-4?
 

WiTT

New member
Bez reklam
@muzykant
Każda plazma lekko bzyczy - przecież to taka technologia. A ten LG tylko lekko bzyczy, i to tylko w jasnych scenach (technologia). Ale żeby słyszeć to z 2,5m? To już faktycznie trzeba sobie wkręcać tę dolegliwość.
Równie dobrze można by narzekać, że w sali kinowej w scenach z ciszą słychać... wentylatory od nawiewu/klimatyzacji (bo słychać).
Nie dajmy się zwariować, szum wiatru za oknem bardziej słychać czy wentylator od laptopa - a jakoś z tego tytułu nikt nie robi tragedii.
Jeśli takie bzyczenie Ci doskwiera, to co by było jakbyś kupił projektor - to dopiero byś narzekał na szum wentylatora i pracę urządzenia. ;)
 

lm648

Banned
U mnie generalnie z odległości 2,5 m oraz przy cichym odtwarzaniu np. w nocy bzyczenia nie słychać pomimo tego, ze ono występuje lecz jest ledwo słyszalne zaledwie z odległości do 0,5 m i to przy bardzo jasnych scenach i ciszy. Bzyczenie transformatora/zasilacza TV jest to "bolączka technologiczna" nie tylko tego TV lecz każdej plazmy nawet z wyższej półki więc uważam, że "uczuliłeś się" na to zjawisko poprzez ciągłe nasłuchiwanie, jeżeli ci przeszkadza zgłoś to jako usterkę do serwisu.
 

muzykant

New member
Dzięki za odpowiedzi.

Sklep w jakim kupowałem był ciekawy bo oni dopiero włączali telewizor do testów jak się było nim trochę bardziej zainteresowanym także obok nie działały żadne inne tv. Sklep mały i miasto w jakim kupowałem małe także pewnie oszczędzali na energii. Testowałem kilkanaście różnych materiałów filmowych - ciemnych i jasnych bo czytałem opinie gdzieś już, że ten tv właśnie głośno bzyczy. Ja wiem i zdaje sobie sprawę, że to taka technologia. W sklepie musiałem podejść bardzo blisko do niego tak jak piszecie - koło 0,5 metra aby coś słyszeć.

Niestety ten tv co dostałem ma inaczej, bzyczy cały czas równomiernie czy obraz jasny czy ciemny czy zmienia się dynamicznie obraz. Przed chwilą oglądałem odcinek Top Gear, głośność około 14 stopień - wiadomo dynamiczne sceny, muzyka nie słyszę bzyczenia, jest moment kiedy siedzą na kanapach i rozmawiają więc dźwięk to same głosy - wtedy w tle mam cały czas ten irytujący dźwięk.

Nie szukam dziury w całym, swego czasu oglądałem wszystkie filmy z komputera stacjonarnego co wiadomo wiatraki szumią lecz tu chodzi o to, że w sklepie tv na ekspozycji zachowywał się inaczej podczas moich testów dlatego jestem ciekaw czy po prostu nie dostałem jakiegoś wadliwego modelu.

Jak mi się uda to postaram się nagrać filmik, być może będzie dobrze słychać owe bzyczenie.
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
Ja oglądam przeważnie na 12 i żadnego bzyczenia nie słyszę. Wieczorem jeszcze dodatkowo ściszam troszkę na dekoderze i też nic niepokojącego do mnie nie dochodzi. Może trafiłeś na felerny model... Mój np. "łapie brud" - raz już reklamowałem i jutro zareklamuję go jeszcze raz bo sprawa się powtarza. Spróbuj to zareklamować - może się uda.
A tak z innej beczki to kiedyś Im648 napisał mi żebym nie oglądał z bliska bo oślepnę:mrgreen:
 
Do góry