50 cali do XBOX, TV i filmów z USB

krecikmp

New member
Dzięki Twojej relacji trochę się napaliłem na tego Sony 50W755C (a rozważam też Philips 50PFH6550/88)...

Czy mogę prosić o kilka słów na temat kątów widzenia? Czy występuje efekt blaknięcia kolorów przy patrzeniu na ekran nieco z boku?
 

bartut

New member
Miałem tego Philipsa, kąty jak to w lcd czym większy kąt tym bladziej , ale obraz przy dekoderze nc+ dla mnie był nie do przyjęcia.

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member
U mnie tak, pomijam fakt że nie mam aparatu i walę fotki tabletem (Janusz fotografii) mogę to zrobić na GoPro to wtedy będzie stałe oświetlenie. Ale czy wchodzę do pokoju, czy wychodzę czy tarzam się z córką po ziemi czy wieszam zasłonki, to jak dla mnie obraz jest stale taki sam. Zresztaą rzuć okiem na nagranie.

https://www.youtube.com/watch?v=LxaAhGB_zSA
 

krecikmp

New member
Zresztą rzuć okiem na nagranie.

Świetna sprawa, dzięki za ten "film". Rzeczywiście jak dla mnie ten efekt u Ciebie jest niezauważalny.

Planuję przesiadkę ze starego LCD 32' i stąd moje obawy wobec tych "gigantycznych" ekranów.
Jeśli mogę jeszcze jedno pytanie: Jak wygląda kwestia skalowania materiałów w jakości SD w tym telewizorze? Wiem, że stacja stacji nierówna, ale pytam o w miarę sensowny materiał w niskiej rozdzielczości typu np. TNV7.
 

Peresik

New member
Hmm ją w lg652v nie mam ani pasów ani cloudingu ani smuzenia na sporcie, i zastanawia mnie jak to jest z tymi drozszymi TV??, bo wygląda że możesz kupić TV za 1500 bez wad i za 5 koła z wszelkimi usterkami, czysta loteria.
Nie chce tu nic promować, żebym nie został źle zrozumiany, ale wygląda że cieszysz się z tego że w TV za gruby hajs masz tylko clouding, no dziwne to z lekka.
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Przesiadłem się z 32 cali HD, miałem też 32 cale Full HD (chyba najlepszy obraz jaki mogłem mieć), potem było na chwilę 50 cali i teraz mam znów 50 cali tym razem SONY. Oglądam z 3,5 do 4 metrów. Gram z tej samej odłegłości. Czy oglądam materiał FHD czy 4k, efekt jest bardzo zbliżony, wręcz nieodczuwalny. Dopiero 60FPS wnosi coś nowego.

Jeśli chodzi o SD, dużo zależy od stacji. Czasami obraz jest fajny i ostry, innym razem cholernie rozmazany, widać że leci w bardzo słabej jakości. Nawet na kanałach HD potrafią wrzucić SD, np. reklamy albo stare programy nie przystosowane do rozdzielczości. Ogólnie przy takiej odległości jak ja oglądam, to to SD wygląda bardzo przyzwoicie, ale jest znacząca różnica między SD a HD. Nie mniej nie rzuca się to w oczy. Ale wiadomo im większy ekran tym będzie to bardziej dawało się we znaki.

Co do tych wszystkich defektów, fakt, widziałem tu na forum różne zdjęcia i czasami wygląda to jakby ktoś skopał matrycę. Ale ogólnie dla mnie to jest taki videofilski problem, jak kupowanie audiofilskiego kabla zasilającego do wzmacniacza. Różnicy nie ma ale satysfakcja z wydanej kasy jest. Więc ogólnie uważam, że do wszystkiego trzeba podejść z głową. Ludzie oglądają 20 lat wypalone ekrany i nie wiedzą nawet, że dawno już kolory które widzą nie są tymi którymi chciał pokazać reżyser, a potem idą do sklepu i jest szał, bo biała plama. :)

Chętnie wrzuciłbym Ci film, ale YouTube go zablokował bo twierdzi ze Extreme Channel czy tam inny kanał rości sobie prawa do wreslingu :) Wykryli że nagrywałem ich program 5 sekund. Masakra. Pełna inwigilacja.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Dziś instalujemy radio internetowe OpenFM. Co ciekawe, jest to pierwsza aplikacja która działając w tle pojawia się na ekranie głównym menu telewizora.

https://www.youtube.com/watch?v=TZ-6NvvnK0c&index=8&list=PLTp6HdpPN9aLpBms_nqcr86Cd_fNh9ruH

Na Playliście znajdziecie też więcej filmów, w tym film jak instalować aplikacje z poza oficjalnego marketu Google w telewizorze SONY. Zapraszam.

Jak możesz to wrzuć tez filmik z kątami po zmroku przy oglądaniu filmu 21:9 (z czarnymi pasami na dole i górze ekranu), jak na razie to widzę że kąty jak najbardziej dopuszczalne, ale obraz jest bardzo jasny na cały ekran, ciekawe jak się będzie spisywała czerń.
 

LE21

New member
Damaranus super robota. Zastanawiam się nad zakupem, ale napisz jeszcze:
1. Jak wypada szybkość obsługi tv (włączanie , przełączanie kanałów, itp.)?
2. Czy się muli i zawiesza?
3. Jak sobie radzi ze sportem, czy mógłbyś odpalić i sprawdzić jak chodzi mecz z netu ale przy transmisji na żywo?
4. Jak wygląda sprawa z obsługą pendrive'a i dysku pod USB. Czy są jakieś ograniczenia odnośnie prędkości i pojemności?
5. Jak sobie radzi z filmami z netu?
6. Jak z oglądaniem w dzień, a jak w nocy?
7. Czy nie ma problemu z @ po wifi?
8. Co z napisami do filmów?

Dziękuję.
 

Damaranus

New member
Odpowiedzią na większość pytań będzie: masz Androida, możesz wszystko. Moim zdaniem dostęp do Androida w pewien sposób zwalnia Google (oraz po części SONY) o zapewnienie parametrów softu. Dlaczego? Bo informacje o obsługiwanych kodekach i formatach plików, to informacje pobrane z dokumentacji domyślnie zainstalowanych aplikacji. Jesli więc nawet telewizor nie obsługuje domyślnie jakiegoś formatu, instalujesz po prostu aplikację z Google lub dogrywasz kodeki. :)

W ten sposób z czym sobie nie poradził omyślny Player, z tym poradził sobie Kodi. A dodam, że nie instalowałem jeszcze żadnych zew. kodeków i dodatków multimedilanych.

Na chwilę obecną odtwarzam wszystko...

Filmy z netu... ja mam tv podpięty kablem, a tu UPC dało mi 60mb łącze czyli mam 6 mega transferu. Na VEVO raz mi przycinało, ale już np. Grawitacja z Google Play (dostałem gratis chyba z tabletem) działała płynnie, a była w mega jakości.

Sport - tak, oglądałem POLSAT SPORT HD i jak dla mnie bomba. Lubię czasem popatrzyć na piłkę, ale teraz lubię też popatrzyć na mój telewizor.

Dużo zależy i tak od samego sygnału tv. Nie stwierdziłem jednak aby czy to na filmach akcji czy sporcie pojawiały się na ekranie obiekty/ślady/cienie/echa i inne gówienka które spododowały by żebym żałował zakupu.

Muli i zawiesza? To Android :) Szczerze, nie zawiesił mi się, a czy muli? Nie wiem, czasami jak szybko zmieniam aplikacje, wyłączam, włączam itp. to potrafi się delikatnie przyciąć ale jest to skok a nie blokada i opóźniona reakcja. Nie mniej jeśli ktoś przeczytał że system muli i nie chce kupić SONY, to niech przestanie czytać. Działa dobrze.

TV cały czas wisi w stanie uśpienia, więc jego włączenie to pół sekundy. Jako że korzystam z UPC i dekodera zew. zmiana programów odbywa się w tempie w jakim dekoder daje radę. Nie posiadam CI+ ale wiem, że w maju będzie to pierwsza rzecz o jaką poproszę UPC przy okazji przedłużenia umowy.

Podłączyłem DYSK USB 500 GB i działa.

WiFi - sprawdzę dziś/jutro, nie konfigurowałem jeszcze ale za to korzystałem z innych udogodnień jak Bluetooth, kopia ekranu (z tabletu) czy udostępnianie plików na komputerze i ich wywoływanie w tv i wszystko działa pięknie.

Dzień noc... hmmm jestem użytkownikiem zwykłym. Januszem telewizji więc jak dla mnie bomba. Rzuć okiem na moje filmiki, wyżej są linki, tam jest playlista - 11 nagrań, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ogólnie: jeśli chodzi o jakość to tyle ile się przez rok naczytałem na forum o tym co to się dzieje jak mecz leci, jak gry lagują itp. bullshit. Nic nie ma. Jest płynnie, ostro i ładnie. Za kalibrację jeszcze się nie zabierałem.

PRzygotowuję w tej chwili tekst z krótkim podsumowaniem 2 tygodni z TV oraz porównaniem do SMART TV. Ogólnie, moim zdaniem telewizor jest technologicznie super. Co do systemu... SMART TV samusnga jest świetny, a android to nowość. Dla janusza, nie będzie to miało znaczenia, ale dla kogoś kto lubi się tym USB pobawić, korzysta czasem z połączeń zew. czy dzielenia ekranu... zabawka marzenie.
 

bartut

New member
Po wieczornej sesji nadal jestem zadowolony z zakupu. Żadne smugi nie przeszkadzają w oglądaniu. Dobrze wybrałem :)

ps. Dziękuję Damaranusowi za rzetelne opinie i testy tego telewizora.

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Parametry mojego pudła W755C

Hardware: mt5890
Ram: 2GB
Storage: 8GB
CPU: 2x ARM Cortex A17, 32 bit, ARMv7
CPU Cores 2
Core 1 Clock: sleeping
Core 2 clock: sleeping

Screen:
GPU Vendor: ARM
Renderer: Mali-T624
GPU Cores: 3
Refresh rate 60hz
OpenGL: 3.0
GPU Version OpenGL ES 3.1

Android 5.1.1
Api Level 22
USB: 2.0/2.0/3.0/2.0
 
Do góry