50 cali do XBOX, TV i filmów z USB

Damaranus

New member
Hej, swego czasu wybierałem telewizor do dużego pokoju. Ostateczny wybór trafił na Samsunga 48 cali linii H6400 ale telewizor w końcu trafił do teściów, a ja zostałem ze starą 32.

Jak zapewne widzicie, MM oferuje 15% taniej, a w tym samym czasie Euro wrzuciło sporo modeli w raty 20-30-40-50 x 0%. W związku z tym i ja dołączę do pytania, co kupić.

Interesuje mnie TV do 50 (max 55 o ile nie przeciągniemy budżetu). Poza TV z UPC i faktem że w maju mam zmianę umowy i kolejny raz podejmę się przesiadki na CI+. Tv ogląfam okazionalnie w przeciwienstwie do DVD i filmów z USB. Jeśli DVD to i konsola, XBOX 360 oraz ONE.
Kina domowego nie posiadam, tylko zestaw stereo wzmacniacz i głośniki ale to drobiazg.

Czyli 50 cali, do konsoli i UPC (dekoder lub CI+) do tego filmy z USB.
3D, aktualnie nie widzę żadnego powodu dla którego miało by mi to być potrzebne.

Patrząc realnie, to nawet sam Android nie jest specjalnie mi potrzebny bo jeśli już korzystamy z czegoś to YT, ale to mam i SMART i w konsoli. Nie mniej jako gracz i użytkownik androida, chętnie przekonam się o jego możliwościach na telewizorze.

Upatrzyłem sobie SONY 50W755C - podobno świetny obraz (podniecałem się 805B - chyba - swego czasu), brak 3D (trudno) i średnie głośniki (trudno, mam teraz 8 letniego Samsunga więc pewnie gorzej na pewno nie jest). Samsung H6400 spisywał się na medal chociaż nigdy go nie sprawdziłem na tyle solidnie aby uznać go za świetny wybór (szczególnie sprawdzić pod kątem działania USB i odtwarzania filmów, działania niby blokad itp.). Dlatego zastanawiam się czy jednak nie pożegnać się całkiem z Samsung TV i skorzystać z możliwości SONY, albo PHILIPsa czy LG (do LG nigdy nie miałem przekonania). Sony akurat jest w 50 ratach za 3200 wydaje się rozsądnie. Słyszałem że Android TV Philipsa działa dużo lepiej i szybciej (testy dot. obsługi gier i aplikacji).

Pomijam takie drobiazgi kto ma fajniejszego pilota i czyja obudowa jest bardziej lśniąca. Potrzebuję bez zbędnego pieprz****enia się dookoła, odpalić TV, UPC, konsole i dysk na USB i cieszyć oczy.

4K... nie wiem, a potrzebuję? 3,5 metra... nie potrzebuję.
 

Damaranus

New member
Rabat był ograniczony czasowo, ale SONY jest nadal 50x0 w Euro (3200 zł)
Zastanawiam się jeszcze nad : 50PFH6550 Philips. Widziałem w testach że Philips nieco lepiej wypada na tle Android TV. Ale jestem pod wrażeniem pochlebnych opinii dla SONY, bo w tej cenie wydaje się bardzo fajnym strzałem. Tym bardziej, ale nie pamiętam, że rok temu 50 cali 805 kosztował około 3400 (albo pomyliłem rozmiary).

Jeśli więc wierzyć opiniom i testom, możliwościom Android TV to w tej cenie mam 50 calowe centrum rozrywki, do app z androida ale i przyzwoitego sprzętu do odtwarzania multimediów z USB. Chyba że się mylę. Jestem gotowy podbić budżet (jeśli trafie w jakieś raty).
 

racuh

Banned
Rabat był ograniczony czasowo, ale SONY jest nadal 50x0 w Euro (3200 zł)
Zastanawiam się jeszcze nad : 50PFH6550 Philips. Widziałem w testach że Philips nieco lepiej wypada na tle Android TV. Ale jestem pod wrażeniem pochlebnych opinii dla SONY, bo w tej cenie wydaje się bardzo fajnym strzałem. Tym bardziej, ale nie pamiętam, że rok temu 50 cali 805 kosztował około 3400 (albo pomyliłem rozmiary).

Jeśli więc wierzyć opiniom i testom, możliwościom Android TV to w tej cenie mam 50 calowe centrum rozrywki, do app z androida ale i przyzwoitego sprzętu do odtwarzania multimediów z USB. Chyba że się mylę. Jestem gotowy podbić budżet (jeśli trafie w jakieś raty).

Z tym dostępem do aplikacji jest różnie. Mimo androida to i tak aplikacje są dosyć ograniczone. Philips jest bardziej otwarty na to. Za Philipsem przemawia Ambilight a za Sony scalowanie obrazu, chociaż nie powiem ale w philips też ma dosyć przyzwoite możliwości.
 

Damaranus

New member
Miałem przez jakiś czas pogląd na Samsung H6400 i nie ukrywajmy, że podobało mi się to co oferuje. Trudno mi jednak było by teraz kupić drugi raz to samo dla siebie, dlatego szukam czegoś nowego. Philips, czemu nie. Jak wspominałem, UPC + konsola + USB, nic więcej. Wszystko na HDMI. Ale jeśli mam się wkurzać na prędkość działania interfejsu i problemy, to wolę zaryzykować i zostać z poczciwym np. SMART TV Samsunga, chociaż mam trochę dosyć tej firmy już. Nie mniej nie zawiodłem się na niej.

Chciałbym jednak cieszyć oczy oglądając filmy i mecze czy grając w co nieco, bez martwienia się, że mogłem kupić coś lepszego (brak smużenia itp) kosztem nawet samego systemu.
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
A jak się ma np. taki sony do UE48JU6440 Samsunga? 4k, Picture Quality Index 900 i 2 cale różnicy. Czy warto interesować się tymi budżetowymi UHD?
 

racuh

Banned
Lepiej wziąć Sony ale z FHD. Budżetowe Samsungi nie powalają. Zastosowano w nich gorsze matryce dlatego ich cena jest taka "ładna". Indeks płynności w to ściema. Mialm JU6440 i nie było różnicy czy jest włączony czy nie. Do sportu się nie nadają. Godny Samsung to H6400 z 2014 i JU7000 z 2015.
 

Damaranus

New member
Lepiej wziąć Sony ale z FHD. Budżetowe Samsungi nie powalają. Zastosowano w nich gorsze matryce dlatego ich cena jest taka "ładna". Indeks płynności w to ściema. Mialm JU6440 i nie było różnicy czy jest włączony czy nie. Do sportu się nie nadają. Godny Samsung to H6400 z 2014 i JU7000 z 2015.

Masz na myśli budżetowe 4K, że do sportu, że się nie nadają?
 

racuh

Banned
Tak dokładnie. Samsung w serii 6 UHD zastosował matryce 60hz żeby zmniejszyć koszty. Podczas szybkich scen zostawały smugi po zawodnikach a włączenie PQI sprawiało że delikatnie czułem się jak by było zwolnione tempo ale smugi zostawały
 

Damaranus

New member
w saturnie jest rabat technologiczny i sony 755c wychodzi za 2850. 805c za 3000. jestsens doplacac bo i tak okularow nie ma w zestawie a widze ze tanie nie sa wiec szybko i pewnie w ogole ich nie kupie. za to zastanawiam sieczy skoro w tej sytuacji gdy oszczedzam kupe kasy nie zachowac budzetu i jeszcze szukac czegos innego. rozumiem ze do 3500 telewizory 4k nie warto brac a wiec zostaja tylko fhd a tu co najwyzej samsung. to co sony?
 

Damaranus

New member
Za chwilę jedziemy do Saturna po sprzęt. Poczytałem przez noc kilka testów i recenzji i zastanawiam się jednak nad Philipsem albo LG. Dlaczego?

Wg. waszych opinii i testów w sieci, Philips ma szybszy procesor dla swojego Androida. Chociaż nie ma tak dobrej jakości obrazu jak SONY. Z drugiej strony LG, który ma swój system, ale i całkiem atrakcyjne ceny.
Sony jest super, chociaż każdy podkreśla - wymaga kalibracji. Rozumiem, że nie każdy daje gotowe rozwiązanie od tak, ale czy to "wymaga kalibracji" nie oznacza przypadkiem, że wszystko będzie naciągane?

Miałem przez moment H6400 - nie narzekałem. Przede wszystkim obsługa TV działała płynnie. Mam Samsunga S2 i widzę jak w miarę aktualizacji Androida, telefon zamulił się w końcu. Jak będzie z telewizorem, skoro już teraz na starcie W755C muli (chociaż nie każdemu, ale tym którym nie muli - nie muli zwykle "może dlatego że mam tylko niezbędne aplikacje zainstalowane") w takim razie po co w ogóle ten AndroidTV.

Tak naprawdę to przesiadam się z 5 letniej Toshiby 32 cale i 32 calowego Samsunga, FullHD. Bez wodotrysków, jedne z tańszych jak na swoje czasy. Działają pięknie a i mecz da się oglądać i w konsolę pograć.

Sony W755C super, cena atrakcyjna 2850 za 50 cali. Ale na horyzoncie już W809C którym wiele osób się zachwyca, ale pytanie czym? Z tego co widzę bebechy są te same poza odświeżaniem a więc i zapewne oprogramowaniem telewizora. Czy dla Android TV dano tu lepszy i szybszy procesor? Więcej pamięci?

Philips kusi i ceną i szybszym Androidem. Chociaż podobnie nie obrazem, podobnie jak LG.

Zastanawiam się, co mogę jeszcze mieć do 3500 zł
Czy odczuję aż taką różnicę decydując się na W809C ? Czy też w ciemno zaufać firmie SONY brać W755C i zapomnieć na 4 lata o istnieniu innych telewizorów.

Czemu samsung tak zepsuł tegoroczną serię, a może jednak warto jest się czymś zainteresować z jego oferty w tej cenie? Przyjmijmy że skoro 100hz jest osiągalne w takim budżecie, to że jest to warunek konieczny. Potrzebuję sprawnie w 4-5 krokach maks uruchomić dysk USB i wybrać katalog z bajkami. Odpalić konsolę i za kilka miesięcy uruchomić UPC z modułu CI+. I nie wkurzać się tym że każdorazowe przełączenie programu wymaga ode mnie jakiś zabiegów... to w końcu jest tylko telewizor.
 

kacper-24

New member
"Philips kusi i ceną i szybszym Androidem. Chociaż podobnie nie obrazem, podobnie jak LG" masz bardzo sprzeczne informacje... całkiem odmienne niż większość która posiadała philipsy... philips jest bardzo wolny, cały czas się zawiesza i ma jeden z najgorzej dopracowanych systemów.
Kalibracje robi się żeby obraz był naturalny a nie tak jak sądzisz do podkręcenia Tv. Wręcz przeciwnie bo często wodotryski są na niskich poziomach albo wyłączone.
Następne sprzeczne informacje masz o samsungu. Samsung nie zepsuł tegorocznych modeli i niema androida jak sony/philips, wręcz ma jedne z najlepszych tegorocznych (nie wszystkie modele) i system działający bardzo dobrze bez przycięć i resetów jak np; najgorszy w tym philips...
Ten Lg to całkiem udany model (ma dobre opinie) ale Lg UHD już gorzej (nie o tych piszesz)
Sony z tych co wymieniłaś (jeżeli chodzi o obraz) to bardzo dobry Tv. Androida ma spiep.... ale aktualizacjami próbują to naprawić i niby im to wychodzi. Twój wybór ale masz strasznie odmienne opinie. Pewnie od sprzedawców, a nie użytkowników...
 

Damaranus

New member
Pewnie tak, dlatego wracam głosić nowinę, że wybór padł na 50W755C, który w całości wyszedł za 2880 zł (30 rat 0% - czysta przyjemność) w Saturnie.

Jestem po montażu i uruchomieniu oraz aktualizacji systemu. Jedyne co mogę stwierdzić to to że aż nieprawdopodobnym jest aby system aktualizował się ponad 30 minut... ale zrobił to. Póki co bez żadnych resetów, logowanie do Google w 5 sekund. YouTube działa ultra płynnie nawet na wysokiej jakości materiałach video ( w tym Grawitacja, którą otrzymałem od Google w prezencie). Odtwarzacz fabryczny i jego katalogowanie... :) hehehe... MX Player wcale nie był lepszy.

Filmy odpalone w Playerze domyślnym - ok, w MX Player - przycinka co 2 sekundy, a nawet jeszcze Full HD nie odpaliłem, nie wspominając o wyższych rozdzielczościach. Będę to jednak testował jak tylko odnajdę pliki z nagraniami... :D

Działanie systemu... szczerze? Póki co działa równie płynnie co SMART a że mój na H6400 działał płynnie więc stwierdzam że jest naprawdę fajne. Co do obrazu... jestem pod wrażeniem jakości z UPC a pod jeszcze większym kanałów HD.

Rada dla tych którzy myślą o 4k - to pytanie zadaje wiele osób na forum, którzy doradzają i ja też zadam... czy będziesz oglądał materiały w 4K? Wątpię. Bo skąd. A nawet jeśli to ja 50 cali postawiłem 3 metry od głowy... nawet 4 i stwierdzam że obraz 4K na FullHD (np. Tommorowland z GoPro z YT) jest jak żywcem wyjęty z 4k. Prawda jest taka że inaczej się to ogląda w sklepie (z metra) a inaczej w domu. A inaczej gdy ma się więcej jak 50 cali.

Więc tyle ode mnie po godzinie zabawy (w tym pół godziny aktualizacji systemu). Jutro klawiatura Bluetooth i męczę USB. A jak nie wykończę się to i zajmę się konfiguracją telewizora...
 

Damaranus

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/1222030-post96.html więcej odpisałem tutaj, dodałem także 2 pierwsze filmy z obsługi i konfiguracji. Na początek klawiatura Bluetooth i testowanie prędkości systemu oraz działania YouTube.

W kolejnym kroku MHL.

Nie mogę doczekać się CI+ kiedy całkiem pozbędę się dekodera. Swoją drogą, przy Samsungu czułem niedosyt jakiś. Przy SONY chociaż naprawdę ten system nie powala i nie ma moim zdaniem jeszcze w nim nic takiego że powinienem lać pod siebie z zachwytu, to czuję ogromną satysfakcję z zakupu i jakieś takie zadowolenie, że i kasa się zgadza.


https://www.youtube.com/watch?v=o4ELaJFuc6w
https://www.youtube.com/watch?v=lc3ZCs7PEtU
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wgraj teraz właściwe wtyczki do Kodi i będzie extra.
Pamiętaj o kalibracji .
A i możesz przedłużyć gwarancję oryginalną Sony do 5 lat.
 

Damaranus

New member
W jaki sposób? Rejestrując się na ich stronie? Podpowiesz bo jeszcze nic nie widziałem na ten temat. Tak z Kodi będę walczył po nowym roku jak dziecko wydeleguję do przedszkola. Póki co odtwarzałem jedno nagranie 720p i co ciekawe na Kodi przycinka co kilka sekund, a na playerze domyślnym (tak! znalazłem film w gąszczu plików :D) wszystko ładnie.

Nadal uważam że ten Android jednak jest bardzo ubogi w aplikacje i poza SKYPE nie znalazłem też GoPRO a szkoda, bo korzystam i do odtwarzania i sterowania. Testuję dalej.
 
Do góry