49nano863 VS 55Nano903

12jojko

Banned
Masz 903 czy piszesz o 903 podpierając się filmem o 863, w 903 jest dopracowane wszystko to co udało się spieprzyć w 863

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Skoro podaję link do recenzji 863, to chyba logiczne, że piszę o 863 a nie 903. Czytanie ze zrozumieniem z podstawówki się kłania. 903 miałem okazję widzieć na żywo i raczej mogę polecić, choć nie bawiłem się nim.
 
Ostatnia edycja:
Skoro podaję link do recenzji 863, to chyba logiczne, że piszę o 863 a nie 903. Czytanie ze zrozumieniem z podstawówki się kłania. 903 miałem okazję widzieć na żywo i raczej mogę polecić, choć nie bawiłem się nim.
Napisałeś że nie bierzcie lg na IPS bo shkt itp a tak się składa że 903 ma IPS i jest czarny i nadaje się do kina domowego

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

maciek26

New member
Też wybrałbym LG 863 za 2649 zł.
Po kalibracji gra świetnie.
Kropki kwantowe dają większą przestrzeń barwową, lepsze przejścia tonalne,
Ma też lepszą obsługę , więcej wsparcia AI, Dashboard.
Masz dla niebieskich zresztą cały pakiet gratis dodatkowo o wartości 500 zł

Kiki o co chodzi z "niebieskimi"??
863 w jakiś sposób sprawdzi się lepiej niż 903?? Byłoby to dla mnie dobrą wiadomością z racji tego, że "im mniejszy tym lepszy".. Przeznaczenie to PC i PS5. Nie kino domowe

EDIT.:
Gdzie znajdę jakieś parametry do kalibracji tego 49 863? Ewentualnie efekty, jak bardzo wpływają one na jakość obrazu - żebym mógł to zobaczyć jeszcze przed zakupem :)
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Kiki o co chodzi z "niebieskimi"??
863 w jakiś sposób sprawdzi się lepiej niż 903?? Byłoby to dla mnie dobrą wiadomością z racji tego, że "im mniejszy tym lepszy".. Przeznaczenie to PC i PS5. Nie kino domowe

EDIT.:
Gdzie znajdę jakieś parametry do kalibracji tego 49 863? Ewentualnie efekty, jak bardzo wpływają one na jakość obrazu - żebym mógł to zobaczyć jeszcze przed zakupem :)

Kalibracja bardzo wpływa na jakość obrazu, jest 2x lepszy niż na fabrycznych ustawieniach, to ci mogę zagwarantować. Na stronie rtings udostępniaja do niektórych modeli ustawienia.

O „niebieskich”, to chodzi o to, żebyś się zapisał do klubu (wystarczy raz wpłacić 10 zł i masz dostęp na miesiąc), wspierasz tym forum, a kiki w gratisie daje ci kalibrację, a jak kupisz u niego tv, to on ci go sprawdzi i skalibruje przed wysłaniem.

Jak do grania i peceta, to powinien się sprawdzić, input lag chyba jest niewielki. On mi go chyba też proponował, ale ja nie chcę IPS.
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
A co myślicie o TCL 50C715 ? :) Nie wiem czy się tak upierać przy 120Hz jeśli 49 863 ma te Hz tylko "na papierze".. TCL ma przede wszystkim niski input lag - super do PC.
 

12jojko

Banned
A co myślicie o TCL 50C715 ? :) Nie wiem czy się tak upierać przy 120Hz jeśli 49 863 ma te Hz tylko "na papierze".. TCL ma przede wszystkim niski input lag - super do PC.
50-calowego TCL nie bierz, jest dużo narzekania w wątku tego modelu na red ghosting, czerwone smużenie przy ruchu obiektu. Zresztą modele TCL 60Hz są raczej odradzane, z tego, co kojarzę, z zagranicznych stron, bo sam śledziłem ten model. Polecają raczej tylko 65C815 na 120Hz.
 

maciek26

New member
Miałem 43PUS8505 i oddałem. Nie polecam. Spędziłem więcej czasu na grzebaniu w ustawieniach niż oglądaniu. Jeśli nie naprawią błędów najbliższą aktualizacją, lepiej sobie darować.

A chodziło bardziej o soft czy jakość obrazu? Bo kwestia softu jest dla mnie mało istotna ze względu na przeznaczenie :)
 

12jojko

Banned
A chodziło bardziej o soft czy jakość obrazu? Bo kwestia softu jest dla mnie mało istotna ze względu na przeznaczenie :)

Tragiczne HDR, błędna kolorystyka w nocnych scenach, widoczne migotanie obrazu i szumy na Netflix, zwłaszcza w Dolby Vision - tego kalibracja nie naprawi, bo miałem, tu może tylko aktualizacja coś zdziałać, ale Philips zwleka ile się da, a problem znany od pół roku. Druga sprawa to loteria, jeśli chodzi o to, jak bardzo skopany model ci przyjdzie, więc jak brać, to tylko u kikiego, który sprawdzi, czy nie ma DSE, plam i innych tego typu rzeczy, które mi się trafiły na 3 modelach. Ciekawe, czy nowe modele będą pod tym względem lepsze.

Gdybym miał wybierać między 43-calowym Philipsem a qledem Samsunga, poszedłbym w qleda. No chyba że Philips wrzuci na dniach aktualizację i użytkownicy potwierdzą, że naprawili te błędy - to wtedy w Philipsa, bo obraz w jasnych scenach po kalibracji - bardzo fajny. Np. jak zdążyłem jeszcze na nim obejrzeć Monster Hunter i dzienne sceny wyglądały świetnie, gorzej gdy tylko było coś w nocy czy w jakiejś jamie, to wtedy wychodziły na wierzch szarości itp. Da sie to zniwelować zmniejszająć jasność i kontrast, ale wtedy gubi się szczegóły w cieniach i np. nawet nie zobaczysz potworka ukrytego w cieniu.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Co cię skłoniło do zakupu aż 3 egz tego padła? Ja po pierwszym bym dał sobie spokój.

Kupiłem pierwszy w grudniu, w trakcie świat wyszły na wierzch problemy z podświetleniem, wymienili mi na nowy i było to samo, ale głupi ja zaryzykował po raz trzeci wymianę z nadzieją, że do trzech razy sztuka i qpa. Właśnie przed chwilą otrzymałem zwrot na konto i mogę szukać dalej ;)
 

maciek26

New member
Dzięki za informację apropos philipsa :) czyli 43PUS9235/12 to będzie to samo pewnie jeślli chodzi o matrycę?
Jaki qled o samsunga? Szukam czegoś w przystępnej cenie. Chyba nie będę się upierał przy tych 120Hz bo widzę że dostępność 120HZ i 2.1 jest mocno ograniczona jeśli chodzi o mniejsze ekrany w zakresie cenowym jaki mogę przeznaczyć. 43 to będzie dla mnie najlepszy rozmiar, może być nawet mniejszy.
 

12jojko

Banned
Dzięki za informację apropos philipsa :) czyli 43PUS9235/12 to będzie to samo pewnie jeślli chodzi o matrycę?
Jaki qled o samsunga? Szukam czegoś w przystępnej cenie. Chyba nie będę się upierał przy tych 120Hz bo widzę że dostępność 120HZ i 2.1 jest mocno ograniczona jeśli chodzi o mniejsze ekrany w zakresie cenowym jaki mogę przeznaczyć. 43 to będzie dla mnie najlepszy rozmiar, może być nawet mniejszy.

Najtańsze qledy w 43-calach to te od Samsunga - Q60T, Q64T, Q65T i Q67T. Q60T ma plastikowego pilota, pozostałe metalowego. Najlepiej poluj na Q60T lub Q65T, podobno najmniej wadliwe. Jak kupisz, to daj znać, bo też się zastanawiam nad tą serią, ale w 50 calach.
 

maciek26

New member
EDIT.
Już widzę że 67 też ma wyższe PQI (3200). Czym się różnią te modele tak właściwie?

Będzie to lepszy wybór niż nano863 ?
 
Do góry