49nano863 VS 55Nano903

maciek26

New member
Witam,
Szukam ekranu do korzystania z PS5 i PC.
Problem jest taki, że mieszkanie mam małe i planuję TV postawić na biurku.
Zależy mi na HDMI 2.1 czyli VRR i 120Hz przy 4K pod PS5
Z racji braku miejsca brałem pod uwagę 49nano863.
Czym różni się on od 55Nano903 ?? Widziałem że typ podświetlania jest inny - robi to różnicę? Coś innego je różni? Czerń jest lepsza na 903?
Przyznam że im mniej cali tym lepiej dla tego trochę mnie boli te 55 - już 49 będzie dla mnie za duże.
Myślałem też nad monitorem bo idealne by było coś do 40 cali ale monitory nie mają HDMI 2.1 co ograniczy mi możliwości konsoli.. I chyba dodatkowo VRR na monitorze nie będzie działał (np freesync)??

Może jakaś inna alternatywa w okolicach 3000?
Dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
903 to najwyższy model śmiało możesz brac

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

A czym różni się od 863? Jakość obrazu jest pod jakimś kątem lepsza?
Tak jak pisałem - nie wiem czy warto z racji faktu że jest on jeszcze większy niż 863 w wersji 49 - który i tak jest dla mnie za duży
 

Petru23

Banned
pod każdym. Masz strefowe wygaszanie dla direct led, które zmiata krawędziową popelinę w nano86. Do tego wyższy kontrast i ruch lepszy, bo 650 linii vs 450-500 w nano86
Nie masz się co zastanawiać tylko brać nano90 exz xh90, bo jest w promkach po 3400-3500.
 

maciek26

New member
Patrzę na porównanie RTINGS i wypadają one mega podobnie (kontrast wg ich pomiarów też jest niemal identyczny):
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-nano85-vs-lg-nano90/10618/11639

Nie wiem tylko czemu, ale twierdzą że brak VRR w 85? Przecież ma VRR.

Zastanawiam się, bo 90 nie ma wersji 49 na której nie ukrywam - dosyć mi zależy z racji przeznaczenia (komputer + konstola).
Mam duży dylemat. Może coś innego w okolicach 3000+? Zależy mi na VRR i HDMI 2.1
 

Petru23

Banned
Nie patrz na porównanie rtings bo to suche liczby. Każdy kto widział zagwarantuje Ci wyższość nano90 nad seria 80. I producent nie dopuści, aby flagowy model świecił gorzej niż średniak.
Poza tym zobacz sobie na YT jak wygląda kwestia podświetlenia w nano86 a potem w 90. Miałem 90 i o mało co nie zostawiłem go sobie ;)

W okolicach 3k nie masz 100hz w 50".w 55" też nie znajdziesz poza nano86. A on ma wolna matrycę o osiągach jak 60hz.
 

maciek26

New member
Nie patrz na porównanie rtings bo to suche liczby. Każdy kto widział zagwarantuje Ci wyższość nano90 nad seria 80. I producent nie dopuści, aby flagowy model świecił gorzej niż średniak.
Poza tym zobacz sobie na YT jak wygląda kwestia podświetlenia w nano86 a potem w 90. Miałem 90 i o mało co nie zostawiłem go sobie ;)

W okolicach 3k nie masz 100hz w 50".w 55" też nie znajdziesz poza nano86. A on ma wolna matrycę o osiągach jak 60hz.

Czyli 49' w nano86 jest wolniejsza niż 55'? W nano90 i nano86 jest chyba ta sama matryca dla 55'?
Zobaczę te 120Hz na którymś z telewizorów?
 

Petru23

Banned
Przeczytaj na geex recenzje nano86 i nano80. Pomierzył Szybkość matrycy i wyszło na to samo (różnice w granicach błędu pomiarowego)

Pomijając tryb Motion Pro, którego 49NANO803 nie miał, a który w 49NANO863 podnosi ostrość ruchu z 500 do 600 linii, ale kosztem niższej jasności i migotania, okazuje się, że pomimo zastosowania 120-hercowej matrycy różnica w ostrości ruchu w niemigoczących trybach układu TruMotion to zaledwie 50 (słownie: pięćdziesiąt) linii na korzyść modelu 49NANO863. Ta różnica mieści się niestety w granicach błędu pomiarowego. Testy „gołooczne” potwierdziły, że mecze piłki nożnej wyglądały na 49NANO863 w zasadzie tak samo dobrze jak na ekranie 49NANO803 – przynajmniej ja nie dostrzegłem istotnej różnicy.
https://geex.x-kom.pl/recenzje/lg-49nano863na-test-i-recenzja/
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
Przeczytaj na geex recenzje nano86 i nano80. Pomierzył Szybkość matrycy i wyszło na to samo (różnice w granicach błędu pomiarowego)

Pomijając tryb Motion Pro, którego 49NANO803 nie miał, a który w 49NANO863 podnosi ostrość ruchu z 500 do 600 linii, ale kosztem niższej jasności i migotania, okazuje się, że pomimo zastosowania 120-hercowej matrycy różnica w ostrości ruchu w niemigoczących trybach układu TruMotion to zaledwie 50 (słownie: pięćdziesiąt) linii na korzyść modelu 49NANO863. Ta różnica mieści się niestety w granicach błędu pomiarowego. Testy „gołooczne” potwierdziły, że mecze piłki nożnej wyglądały na 49NANO863 w zasadzie tak samo dobrze jak na ekranie 49NANO803 – przynajmniej ja nie dostrzegłem istotnej różnicy.
https://geex.x-kom.pl/recenzje/lg-49nano863na-test-i-recenzja/
W przypadku 903 55 cali jest faktycznie te 120Hz?
 

Petru23

Banned
Jak widać z powyższych danych, 55NANO913 może pochwalić się wyższą ostrością ruchu niż tańsze NanoCelle z serii NANO803 i NANO863. To dobrze, bowiem droższy model powinien mieć lepsze parametry i tak jest w tym przypadku.
https://geex.x-kom.pl/recenzje/unikat-test-i-recenzja-telewizora-lg-55nano913na/

Masz po 10 stopni regulacji od płynności i wyrazistości oddzielnie, kilka predefiniowanych trybów ruchu, do tego usunięcie efektu 24klatek. O ruch to się Panie nie martw ;) miałem kilka TV, LG ma to dobrze ogarnięte ;)
 
Nie ma czegoś takiego jak za duży telewizor hehe, może się co najwyżej gdzieś nie zmieścić

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

maciek26

New member
Była promocja i można było go wyrwać za 3150.. Narazie cena jest za wysoka jak na mój budżet.. Szkoda że wtedy nie szukałem :(
 

Petru23

Banned
Nie ma czegoś takiego jak za duży telewizor hehe, może się co najwyżej gdzieś nie zmieścić

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że jest. Zapominasz, że poza 4k są inne rozdzielczości dla materiału źródłowego.

Ja dałem 3050w promo z garnkami. Są też promocje na xh90 za 3400 i jak taka się pojawi to brać.
 

maciek26

New member
Oczywiście, że jest. Zapominasz, że poza 4k są inne rozdzielczości dla materiału źródłowego.

Ja dałem 3050w promo z garnkami. Są też promocje na xh90 za 3400 i jak taka się pojawi to brać.

Widziałem promo, była ale już cena wróciła do 3800.. Ten sony lepszy od LG?
Generalnie to wszystkie promocje przegapiłem.. dramat :p
 
Ostatnia edycja:
Petru twierdzi że sony lepszy ja mam LG i nie widzę tego o czym Petru wspominał ale on też miał dwa tv sony i diametralnie się różniły. Druga sprawa to subiektywny odbiór każdy z nas jest inny każdemu podoba się co innego i każdy widzi inaczej. Jednemu będzie się podobał obraz z lg drugiemu z sony, ja mam LG i nie żałuję, dostałem kalibracje od Kiki wklepał em i jadę tylko na tym trybie praktycznie

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też wybrałbym LG 863 za 2649 zł.
Po kalibracji gra świetnie.
Kropki kwantowe dają większą przestrzeń barwową, lepsze przejścia tonalne,
Ma też lepszą obsługę , więcej wsparcia AI, Dashboard.
Masz dla niebieskich zresztą cały pakiet gratis dodatkowo o wartości 500 zł
 
Do góry