47LM670s

PeteShadow

New member
Bez reklam
Wchodzisz w ustawienia - wsparcie (ikonka z pytajnikiem) i klikasz inicjowanie opcji premium
Coś mam zwalone :(
Robię inicjowanie opcji premium. TV się restartuje i nadal po wejściu w dowolną aplikację z zakładki premium mam dyndający helikopter. Powtórzyłem inicjowanie trzy razy - bezskutecznie. Soft mam 04.01.63 i gdy wybieram aktualizację oprogramowania, to po naciśnięciu przycisku 'Sprawdź aktualizację' przez chwilę skanuje 'Sieć', a potem kilka minut skanuje 'Kanał cyfrowej TV satelitarnej'. Przed wgraniem wersji 04.01.63 wyszukiwanie aktualizacji działało prawidłowo.
 

adam17

New member
Witam, masz przeciesz na stronie LG nowszą wersję software_File(Version_04.01.68).zip, pobierz i wgraj przez pena .Zobaczymy wtedy cz to wina aktualizacji.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Do tej pory polegałem na aktualizacji dla noobów przez telewizor, ale chyba będę musiał jednak zrobi ten raz wyjątek. Póki co, ściągam plik drugi raz, bo za pierwszym razem 'archiwum uszkodzone'.

Edit: Za drugim razem się udało. Mam wersję 04.01.68 i... nic się nie zmieniło, Premium nie działa, aktualizacje szuka po kanałach tv cyfrowej :(
 
Ostatnia edycja:

dawram

New member
Zgłoś na serwis, to przeszukiwanie kanałów nie jest normalne...

Z całym szacunkiem, wyszukiwanie kanałów jest jak najbardziej normalne i uzasadnione w przypadku ich zainicjowania i wprowadzenia do pamięci,więc lg działa jak najbardziej poprawnie,serwis w tym przypadku do bzdura.Jeżeli nie ma ktoś ochoty na tę dodatkową czynność w trakcie szukania aktualizacji niech wykasuje kanały z anteny naziemnej i będzie szczęśliwy.Problem z latającym helikopterem i nie włączająca się np.Iplą polegał na ustawieniu czasu (zegarka z datą) na automatyczne a powinno być ustawione na ręczne!;)tak to działa u mnie panowie!:bober:
 

Adamson_PL_

New member
Z całym szacunkiem, wyszukiwanie kanałów jest jak najbardziej normalne i uzasadnione w przypadku ich zainicjowania i wprowadzenia do pamięci,więc lg działa jak najbardziej poprawnie,serwis w tym przypadku do bzdura.Jeżeli nie ma ktoś ochoty na tę dodatkową czynność w trakcie szukania aktualizacji niech wykasuje kanały z anteny naziemnej i będzie szczęśliwy.Problem z latającym helikopterem i nie włączająca się np.Iplą polegał na ustawieniu czasu (zegarka z datą) na automatyczne a powinno być ustawione na ręczne!;)tak to działa u mnie panowie!:bober:

Zegarek mam ustawiony ręcznie, telewizję z zewnętrznego dekodera UPC. Może dlatego "problem" mnie nie spotkał. Ale kurcze - co strefa "premium" ma do normalnych, telewizyjnych kanałów?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Po zresetowaniu telewizora do ustawień fabrycznych, zniknęły oba problemy. Działają już aplikacje premium i aktualizacje nie powodują przeszukiwania kanałów telewizyjnych.
 

dajaha

New member
Czy macie problemy z pilotem? Chodzi mi o to ze czesto musze nacisnac po 2 , 3 razy zeby zadzialal. Tez tak macie ?
Ja też tak mam i wkurza mnie to okropnie, mam też wrażenie ze po aktualizacji filmy 3D straciły efekt tzn głębia jest w lecz słabo widać efekty "wychodzenia przedmiotów z ekranu", mam wrażenie ze wcześniej było lepiej. Pieknie było to widać na krótkim filmie z aplikacji LG 3D WORLD, konkretnie chodzi o gościa lekko ciemnoskórego który wprowadza w lewitację pognieciony banknot i przepycha go w naszą stronę. Niestety film zniknął już z aplikacji i nie mogę tego sprawdzić, nie znam tytułu tego krótkiego filmiku, może ktoś z was go zna, byłbym wdzieczny.
 

Barty

Member
Witam serdecznie,
1. czy to prawda ze do tego tv jest w zestawie kamera 3d ?? tak mi powiedzieli w media expert, chyba ze tylko oni dodaja ?

2. zastanawiam sie nad tym tv oraz philips 42PDL6907k z ambilight i serii design line ...

prosze o Wasze rady
 

misieq666

New member
Witam wszytkich na forum. Od jakiegoś czasu obserwuję tematy na forum i poszukuję odpowiedniego dla siebie urządzenia. Wszystkie oznaki na niebie i ziemi wskazują na LG 47lm660S (albo odpowiedniki w innych kolorach to akurat szczegół)

Jednakże w internecie natknąłem sie na zdanie z którego wynikało, że aby korzystać z zasobów miltimedialnych - SmartShare (DLNA) trzeba zainstalować darmowy program Plex.

Proszę o potwierdzenie/zdementowanie.

Lub też utwierdzenie mnie w przekonaniu że ten odbiornik bez problemu zobaczy mój NAS wpięty do sieci domowej bez ww aplikacji. Niestety mój nas nie przyjmie żadnej aplikacji innej niż producenta. Dostępny jest w sieci jako server multimediów DLNA (pradopodobnie po Sambie ale nie jestem pewien)
 

matek451

New member
Program PLEX, o którym piszesz to serwer plików instalowany na komputerze podobnie jak Nero Media Home. Może być używany przez tych ,którzy nie mają osobnego NAS i do tego celu używają kompa.Jeśli masz NAS to nic nie musisz instalować.Ja używam Zyxela NSA 221 i LG47LM660.TV bez problemu korzysta po DLNA(SmartShare) z zasobów serwera, odtwarza filmy avi ,mkv i 3D.Serwer pracuje oczywiście na oryginalnym oprogramowaniu.Ogólnie jestem zadowolony z tego TV i mogę ci go polecić.Ten model cenowo jest tańszy od LM670(ten srebrny pasek...) i trochę droższy od LM640(obudowa czarny plastik coś w stylu samsunga) i według mnie najlepiej prezentuje się wizualnie.
 

msky

New member
Mój 42LM620S widzi bez problemu udostępnione pliki w grupie domowej oraz (tu potwierdzienie) LG proponuje zainstalować darmowy program Plex oraz Nero Media Home które są serwerami alternatywnymi dla systemowego udostępniania plików.

A czy filmy odtwarza ci płynnie i czy próbowałeś lub sprawdzałeś filmy z napisami? Mój 660s spóźnia napisy i to sporo - oczywiście kiedy korzysta z plex'a lub nero. Z pendrive'a nie ma takich problemów. Może to kwestia sieci, ustawień TV lub laptopa?
 

bazyl12

New member
Mam LG 47LM670S i jak podłączyłem Mante DVD-056 poprzez HDMI to niemam dzwięku i obraz nie jest płynny tylko ma jakieś skoki - przycięcia.
Jak podłączyłem laptopa to jest dzwięk i obraz raczej płynny.
Czemu z DVD są problemy ?
 

orzech85

New member
Pytanie do osób, które posiadają TV i mogą sprawdzić w jaki sposób wypina się kabel zasilający od strony TV?
Czy po zdjęciu zaślepki z tylnej obudowy można poprostu delikatnie wypiąć kabel z płytki TV czy trzeba mocno szarpać albo coś jeszcze odkręcać?
Może ktoś też ma możliwość zmierzenia tej wtyczki od strony tv, bo muszę przepchnąć tą wtyczkę przez kanał w ścianie który ma grubość ok 2 cm. Da radę?
 

dawram

New member
Pytanie do osób, które posiadają TV i mogą sprawdzić w jaki sposób wypina się kabel zasilający od strony TV?
Czy po zdjęciu zaślepki z tylnej obudowy można poprostu delikatnie wypiąć kabel z płytki TV czy trzeba mocno szarpać albo coś jeszcze odkręcać?
Może ktoś też ma możliwość zmierzenia tej wtyczki od strony tv, bo muszę przepchnąć tą wtyczkę przez kanał w ścianie który ma grubość ok 2 cm. Da radę?

A więc kabelek od zasilania w zasadzie można wypiąć, jest on podłączony bezpośrednio wtykiem pod płytkę (napięciową), coś w stylu taśmy w kompie, by wypiąć musimy wykręcić zaślepkę by móc dostać się do niego.
 

matiss88

New member
Mam pytanie czy osoba 50letnia będzie w stanie swobodnie korzystać z opcji internetowych przeglądarka itp czy są one łatwe w obsłudze ? Chodzi o tv dla rodziców , a wiem z doświadczenie , że w niektórych modelach jest to bardzo ciężkie ..
 
Do góry