47LM670s

Adamson_PL_

New member
Mam lm620s, ale też zauważyłem, że po oglądaniu jakiegoś filmiku nagle wyswietla się komunikat o braku pamięci i że trzeba zresetować. Podejrzewam, iż dzieje się tak z powodu małej pojemności pamięci RAM.

W związku z tym mam pytanie: jak można powiększyć pamięc, np przy pomocy pendriva??

RAM nie zwiększysz w ten sposób.
 

duzy213

Member
Mam lm620s, ale też zauważyłem, że po oglądaniu jakiegoś filmiku nagle wyswietla się komunikat o braku pamięci i że trzeba zresetować. Podejrzewam, iż dzieje się tak z powodu małej pojemności pamięci RAM.

W związku z tym mam pytanie: jak można powiększyć pamięc, np przy pomocy pendriva??
właśnie , mam tak samo... jak oglądam ,,kinomaniaka,, to nigdy nie mogę do końca obejrzeć filmu bo mi wyskakuje brak pamięci....
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Od dwóch dni walczę z połączeniem internetu przez kabel, jak i Wi-Fi.
Kupiłem router Tp-link 841,instalację kablem mam w drugim pokoju,a że grube ściany to sygnał radiowy do bani ,nie dało się nic oglądać.Przerobiłem instalację i przeniosłem router na korytarz,niby wszystko w porządku,ale transfery po kablu jaki po Wi-Fi do 8Mbit/s,łącze mam 40Mbit/s.
Testuję na str. speedtest.net
Wcześniej tego nie sprawdzałem, bo nie odczuwałem potrzeby, ale zaciekawiłeś mnie więc sprawdziłem. Najpierw miałem spory problem ze znalezieniem jakiejkolwiek strony do sprawdzenia szybkości, która nie działa w Adobe Flash (speedtest.net też wymaga flasha). Czy Twój telewizor ma zainstalowanego flasha?!? W końcu znalazłem dwie stronki. Jedna wykazała mi download około 2.5Mb/s, druga 3.5Mb/s. Chwilę później sprawdziłem na kompie... 25Mb/s. Nie rozumiem o co chodzi z tą szybkością na tv. Dodam że telewizor jest podłączony na kablu Ethernet.
 

aros1975

New member
Poszukałem trochę, ale niezbyt znalazłem w informacjach nowych modelach o moim problemie.

Mam co prawda 55LM765S, ale to ma pewnie małe znaczenie przy moim pytaniu. Ostatnio mój tv zaczął wydawać dziwne trzaski, jakby takie pstryknięcia naprężonego plastiku.

Dzieje się to na tyle często i na tyle głośno, że strasznie denerwuje...

Ktoś z Was spotkał się z tym problemem?
 

rysiak

New member
Gdy parę dni temu kupiłem telewizor,to aktualizacja softu na 04.01.27.
Mój tv to LM660.Strona którą podałem do sprawdzenia łącza ,to trochę trzeba poczekać ,żeby się załadowała,a w instrukcji obsługi tv pisze flash do wersji 10.Prędkość łącza sprawdziłem na dwóch innych modelach LG(570 i chyba 5500) i to samo.Dzisiaj poprzez serwer mezzmo puściłem filmy hd i hd3d ,po wi-fi poszło bez pzycinania.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Poszukałem trochę, ale niezbyt znalazłem w informacjach nowych modelach o moim problemie.

Mam co prawda 55LM765S, ale to ma pewnie małe znaczenie przy moim pytaniu. Ostatnio mój tv zaczął wydawać dziwne trzaski, jakby takie pstryknięcia naprężonego plastiku.

Dzieje się to na tyle często i na tyle głośno, że strasznie denerwuje...

Ktoś z Was spotkał się z tym problemem?
Posiadam 55 LM 760S i nie mam ;objawów; które Cibie denerwują . Telewizor masz ;powieszony; na ścianie?
 

lifoco

New member
Czy ktoś z posiadaczy 47LM620S (lub 47M660S) i odbierający jednocześnie sygnały z dvb-s i dvb-t mógłby napisać, czy jest możliwe ułożenie własnej listy kanałów, na której będą wymieszane programy z obu źródeł? Przykładowo, chciałbym mieć na jednej liście TVP1 odbierany z DVB-T i Polsat z DVB-S. Czy może trzeba za każdym razem przełączać się na inne źródło, co z lekka "niewygodne" jest.
 

rychu

New member
Chyba jest taka możliwość, bo pamiętam że przełączając kanały TV sam przeszedł z DVB-S na kanał DVB-T.

Z powrotem było już gorzej i przełączałem źródło ale mam w tych kanałach, na razie niezły bajzel więc się gubię ;-) I teraz odłączona SAT więc nie sprawdzę.
 

aros1975

New member
Posiadam 55 LM 760S i nie mam ;objawów; które Cibie denerwują . Telewizor masz ;powieszony; na ścianie?

Tak, wisi na ścianie. Nagle mu się tak zaczęło trzeszczeć.
Jedyne, co zmieniłem, to pochyliłem go do przodu, by się świat mniej odbijał. Myślałem, że to powód, ale po wypoziomowaniu dalej trzeszczy, pstryka i cyka...
 

Lunar

New member
W moim lm 660 zauważyłem pionowe smugi i są one non stop czy to tv hd czy ps3 widać smugi pionowe tak jakby to był efekt złego podświetlenia. Sprawdzałem też na przygotowanym testowym filmiku kolorów i niestety na mniej intensywnych kolorach np szarość widać pionowe smugi jedne świecą jaśniej drugie ciemniej. Co to może być?
Wygląda to tak jakby szyba ( pleksa) była brudna, zakurzona od środka, co w sumie jest możliwe bo pleksa jest montowana na uchwytach i nie przylega szczelnie do matrycy i do ramy tv.
:cry:W moim lm 660 sa rowniez takie pionowe smugi. Widoczne zwlaszcza na jednolicie oswietlonym tle w powolnym ruchu. Sa dosc regularne na calej powierzchni dlatego stawiam na kiepskie podswietlenie. Za ta cene to straszna wpadka :hihi: LG. Czy w modelach 670 tez wystepuja takie smugi ? Poza tym mój wisi pochylo na scianie i ekran wypiął sie (wypuklił) jakby chcial wypasc.
Czy nagrywales cos z TV na pendraka ? Jak to idzie w HD ?
 

alek37

New member
:cry:W moim lm 660 sa rowniez takie pionowe smugi. Widoczne zwlaszcza na jednolicie oswietlonym tle w powolnym ruchu. Sa dosc regularne na calej powierzchni dlatego stawiam na kiepskie podswietlenie. Za ta cene to straszna wpadka :hihi: LG. Czy w modelach 670 tez wystepuja takie smugi ? Poza tym mój wisi pochylo na scianie i ekran wypiął sie (wypuklił) jakby chcial wypasc.
Czy nagrywales cos z TV na pendraka ? Jak to idzie w HD ?

Nie tak dawno temu pytalem o ten problem to jedyna odpowiedzia bylo to iz nigdy nikt nie slyszal o takim problemie. A ja spotkalem sie z nim w modelu kilka lat starszym i bylem bardzo ciekaw czy cos sie zmienilo w tym temacie.
Widze ze nie specjalnie.
 

Markko

New member
czy mógłby ktoś powiedzieć ile zajmuje nagranie około 100 min filmu. I jaka to jest jakość. Można ją ustawiać?
 

Speedstar

New member
:cry:W moim lm 660 sa rowniez takie pionowe smugi. Widoczne zwlaszcza na jednolicie oswietlonym tle w powolnym ruchu. Sa dosc regularne na calej powierzchni dlatego stawiam na kiepskie podswietlenie. Za ta cene to straszna wpadka :hihi: LG. Czy w modelach 670 tez wystepuja takie smugi ? Poza tym mój wisi pochylo na scianie i ekran wypiął sie (wypuklił) jakby chcial wypasc.
Czy nagrywales cos z TV na pendraka ? Jak to idzie w HD ?

Wiem coś na ten temat bo u mnie występuje również efekt brudnej matrycy zresztą pisałem już o tym jakiś czas temu narazie sprawy nie pociągnąłem dalej .

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/84456-tv-lg-seria-lm-usterki-i-serwis.html
 

Lunar

New member
LG 47LM660S aktualizacja 04.01.36

LG 47LM660S zaktualizowalem oprogramowanie do 04.01.36 i jest ogromna ilosc bledow. Po wlaczeniu 1 i 2-go kanalu nie da sie przelaczyc pilotem na inne za pomoca klawiszy numerycznych. Najpierw trzeba przelaczyc kanal w gore. Blednie dziala proporcja obrazu, zmieniajac kanaly w zaleznosci od proporcji poprzedniego rozciaga poza ekran lub zaweza. Problemy z ustawieniami obrazi i dzwieku. Jaden z kanalow dostepny dopiero po kilku przelaczeniach w gore-dol. Zaluje ze wyrazilem zgode na aktualizacje po na poprzdnim chodzilo w miare dobrze.:fool:
Jeden z kanalow discovery odbiera w jezyku angielskim, po zmianie na polski jest ok do czasu zmiany na inny kanal znowu jest ang. Czy ktos ma taki problem ? :eek:k:
 

dawram

New member
LG 47LM660S zaktualizowalem oprogramowanie do 04.01.36 i jest ogromna ilosc bledow. Po wlaczeniu 1 i 2-go kanalu nie da sie przelaczyc pilotem na inne za pomoca klawiszy numerycznych. Najpierw trzeba przelaczyc kanal w gore. Blednie dziala proporcja obrazu, zmieniajac kanaly w zaleznosci od proporcji poprzedniego rozciaga poza ekran lub zaweza. Problemy z ustawieniami obrazi i dzwieku. Jaden z kanalow dostepny dopiero po kilku przelaczeniach w gore-dol. Zaluje ze wyrazilem zgode na aktualizacje po na poprzdnim chodzilo w miare dobrze.:fool:
Jeden z kanalow discovery odbiera w jezyku angielskim, po zmianie na polski jest ok do czasu zmiany na inny kanal znowu jest ang. Czy ktos ma taki problem ? :eek:k:

Chyba a raczej na pewno nikt nie ma takich problemów,wgraj z strony LG najnowsze upgrade 04.01.46 i mam nadzieję, że będziesz miał 0,00 problema,aha wgrywasz z pena tworząc folder LG_DTV po rozpakowaniu rara z softem.Powodzonka:eek:k:
 
Do góry