47LM670s

nightlife

New member
Na mojej 47lm670s podświetlanie było OK, aż tu jakieś 5 dni temu pojawiły się ogromne chmury na czarnym tle (objawy takie jak opisałeś), a nic w ustawieniach nie mieszałem. Od razu chwyciłem za telefon i dzwonie do serwisu LG... a tam Pani kazała mi włączyć obraz testowy i się pyta czy problem występuje.... Oczywiście, że nie występuje bo obraz testowy jest jasny... no to Ona, że nie może przyjąć zgłoszenia i jak chcę to mogę to pisemnie zgłosić do działu reklamacje.
A tak byłem zadowolony z tego modelu... a tu taki zonk...

W instrukcji do tego modelu pisze ze nierównomierne podświetlenie matrycy jest prawidłowym działaniem tego tv. Tak bynajmniej rozumiem z tych obrazków.
 

mvcha

New member
Jestem zainteresowany modelem 46es6800 oraz myslałem nad 47lm670s. Panowie moze pomożecie w decyzji który lepszy. Za pomoc z góry dziekuję
 

ali69

New member
Jestem zainteresowany modelem 46es6800 oraz myslałem nad 47lm670s. Panowie moze pomożecie w decyzji który lepszy. Za pomoc z góry dziekuję

Jak masz okazję to porównaj 3D ,najlepiej u kumpla w domu jakiś 1,5 godzinny film zapodajcie.
Ja aktywnego 3D a takie ma samsung nie trawię - po kilku minutach łeb mnie napiernicza więc poszedłem w pasywne 3D czyli LG.
Jak obie technologie pasują to zapytaj żony który design ładniejszy i tego bierz :D
 

Duris

New member
Co prawda nie wiem jak w ES6800 wyglada obróbka wyświetlanie obrau SD, ale wiem, że kiedys wychodziło to Samsungowi calkiem niezle. Tego czegos brakuje mi wlasnie w LG. Do HD przyczepic sie juz nie moge. 3D tez jak najbardziej na plus. Tesciu ma D6500 i u niego nie moglem ogladac 3D.
 

Kamil2929

New member
Witam przywitam się tutaj bo jestem nowy na forum, odrazu pytanko czy komuś udało sie jakoś uruchomić tę funkcję żeby oglądać na ekranie smartfona to co aktualnie jest wyświetlanie na ekranie tv? nie wiem czy działa to tylko na smartfonach LG bo na galaxy S2 nigdzie nie ma aplikacji a pan z LG powiedział mi tylko tyle że z ich smartfonami działało.
 

Markko

New member
Wybrałem sobie ten model do zakupu we wrześniu. Wersję 47 cali chciałem kupić. Ma wszystko czego chcę. Pasywne 3D, nagrywanie na hdd, przejrzyste menu, otwarta przeglądarka www, multimedia z HDD praktycznie w każdym formacie a tu się okazuje że obraz do dupy. Wychodzi na to, że nie mam czego kupić. Panas ET5 nie ma otwartej przeglądarki i nie nagrywa na HDD. Philips serii 6 ma nadal to beznadziejne i nieczytelne menu sprzed 3 lat. Jak mam niby przeglądać w tym dysk 500 GB?

013_P1400714.JPG
 

ali69

New member
Wybrałem sobie ten model do zakupu we wrześniu. Wersję 47 cali chciałem kupić. Ma wszystko czego chcę. Pasywne 3D, nagrywanie na hdd, przejrzyste menu, otwarta przeglądarka www, multimedia z HDD praktycznie w każdym formacie a tu się okazuje że obraz do dupy. Wychodzi na to, że nie mam czego kupić. Panas ET5 nie ma otwartej przeglądarki i nie nagrywa na HDD. Philips serii 6 ma nadal to beznadziejne i nieczytelne menu sprzed 3 lat. Jak mam niby przeglądać w tym dysk 500 GB?

Ale pojechałeś po bandzie :mrgreen:
Jak szukasz TV z super dobrym obrazem, pasywnym 3D ,nagrywaniem na HDD ,otwartą przeglądarką www i jeszcze szybką i z najnowszym "flashem", żeby czytał każdy format, i miał zajebiście czytelne i przejrzyste menu - to już przestań :mrgreen::mrgreen: bo takiego TV NIE MA !!!!!:(:(:(:( Sam bym kupił :-D
Skup się na jakości obrazu bo do tego tv służy, cała reszta to dodatek. Fajnie jak jest przeglądarka ale i tak używa się kompa bo zdecydowanie szybciej , żaden TV nie otworzy tylu formatów co odtwarzacz stacjonarny nie mówiąc o kompie itd.
Jeśli uważasz że obraz w LG-kach jest do dupy to musisz zmienić producenta.VChoć nie wiem czemu tak uważasz.JA kupiłem LG właśnie ze względu na jakość obrazu 3D i technologię pasywną i jestem zadowolony.

P.s.
Panasonic ET5 posiada pełną /otwartą przeglądarkę!!! ale faktycznie dziad nie ma PVR i dlatego u mnie przegrał z LG :grin:
 

Markko

New member
Ale pojechałeś po bandzie :mrgreen:
Jak szukasz TV z super dobrym obrazem, pasywnym 3D ,nagrywaniem na HDD ,otwartą przeglądarką www i jeszcze szybką i z najnowszym "flashem", żeby czytał każdy format, i miał zajebiście czytelne i przejrzyste menu - to już przestań :mrgreen::mrgreen: bo takiego TV NIE MA !!!!!:(:(:(:( Sam bym kupił

ale LG i Samsung maja praktycznie to wszystko. LG brakuje dobrego obrazu a Samsungowi pasywnego 3D. Panasonic i Philips pod względem multimediów, funkcjonalności się poprawili, ale to nadal nie do końca to. Reszta producentów to multimedialna bieda.

Panasonic ma otwartą przeglądarkę? Można przeglądać live timming (java) na formula1.com? Ma flash playera?

Nie o to chodzi, że uważam, że LG ma obraz ogólnie do dupy. Mój brat ma 47LW4500,czyli niską serię i obraz mi odpowiada, ale według opinii chociażby w tym temacie seria LM ma sporo wad. Na podstawie tych opinii mam sporo obaw. Byłem pewny że kupe ten model, ale teraz mam duże wątpliwości. Podkreśle że problem jakości obrazu dotyczy głównie tv wielkości 47 cali a tylko taki mnie interesuje.
 
Ostatnia edycja:

ali69

New member
Ale "prawie" robi zajebistą różnicę:wink:
Znajdź temat na forum że na jakiś telewizor nie narzekają, może być LCD, Led, plazma a stawiam Ci flachę :bober:
Pamiętaj że nawet dwa egzemplarze tego samego TV mogą różnić sie zajebiście obrazem - clouding/banding.
Najlepiej wybierz ze trzy, pokaż swojej drugiej połówce niech zdecyduje i zawsze potem bedziesz mógł powiedzieć : zawsze wybierzesz, żeby mi na złość zrobić :grin::mrgreen:
Jeszcze mają do września nowego Philipsa 8007 wypuścić może to bedzie coś ciekawego i poprawią menu, tylko że philips robi aktywne 3D. Tak, czy siak życzę udanego wyboru :bober:
 

zenon wierta

New member
Ja do PC używam logitech z-5500 i jak tylko dokupię optyka podłączam też tv pod nie. Więc ogólnie polecam też te.

Tylko że to jest 5+1 a w sumie myslałem o 2+1 bo nie chce żeby mi sie kable po pokoju walały (no chyba że głosniki są na bluetooth). No i dobrze by było żeby miały wejście optyczne. A tak ogólnie to jak Ci grają pod ten tv? Bo czytałem opinie że głosniki komputerowe słabiej sie spisują przy podpięciu pod tv
 

l5s5d6

New member
Tylko że to jest 5+1 a w sumie myslałem o 2+1 bo nie chce żeby mi sie kable po pokoju walały (no chyba że głosniki są na bluetooth). No i dobrze by było żeby miały wejście optyczne. A tak ogólnie to jak Ci grają pod ten tv? Bo czytałem opinie że głosniki komputerowe słabiej sie spisują przy podpięciu pod tv

No te głośniki po kablu są. A jak grają. Tak jak pisałem dopiero jak kupię optyka to podłączę pod tv. Dla mnie pod pc grają b. dobrze (k.dźwięk. *********************ak prodigy 7.1 hifi). Jak kupię kabel (w przyszłym tyg)to dam znać ale myślę, że problemów nie będzie bo głośniki same w sobie mają też sporo możliwości konfiguracji miksowania dźwięku (np. do filmów używam 6ch direct aby mieć dźwięk 5.1 tak jak w filmie a jak słucham muzyki daję stereox2 albo pro logicII music jak chcę żeby mi więcej niż 2 głośniki grały - z tv pewnie będzie tak samo, dla filmów z 5,1 direct będzie a dla tv normalnej któryś z tamtych dwóch). I tak z pc dźwięk będzie szedł po 3xjack a z tv po optyku.
 

zenon wierta

New member
Idzie na tym tv obejrzeć finał euro w 3d? Puscili obraz podzielony na pół, filmy 3d z usb nagrane w tej technologi można przerobić w opcjach na pełny ekran ale czy da sie tak samo zrobić z obrazem z anteny?
 

Adamson_PL_

New member
Idzie na tym tv obejrzeć finał euro w 3d? Puscili obraz podzielony na pół, filmy 3d z usb nagrane w tej technologi można przerobić w opcjach na pełny ekran ale czy da sie tak samo zrobić z obrazem z anteny?

3D kolego jedynie na TVP HD (to inny kanał niż TVP1 HD). Jeżeli nie dysponujesz tym kanałem to pozostaje Ci konwersja. A jeżeli masz ten kanał - to kliknij guzik 3D na pilocie i wybierz SBS :)
 

zenon wierta

New member
3D kolego jedynie na TVP HD (to inny kanał niż TVP1 HD). Jeżeli nie dysponujesz tym kanałem to pozostaje Ci konwersja. A jeżeli masz ten kanał - to kliknij guzik 3D na pilocie i wybierz SBS :)

Wiem ze na TVP HD, wciskam 3D i kowerruje mi obraz 2d do 3d ale dalej z obrazem podzielonym na pół. Czy problem może być podłączenie sygnału przez euro scart zamiast przez hdmi?
 
Do góry