42PFL8404 Problem z autoformatowaniem z "N" Recordera

Waldorff

Member
Próbowałeś tej metody opisanej parę postów wyżej ze zmianą HDMI i powrotem, u mnie wtedy formatowanie zaczyna działać.
 

zaz

Member
Interesuje mnie ten temat więc go "odgrzewam".
Czy fachowcy od philipsa poradzili sobie z tym problemem (tzn. autoformatowanie sygnału przez hdmi) i wydali jakaś poprawkę oprogramowania TV?
A może ktoś znalazł jakieś inne rozwiązanie niż przełączanie się między hdmi.
 

mechuu

New member
moja sprawa jest u rzecznika praw konsumenta i chyba skonczy sie w sadzie.
Probowalem cos wywalczyc w holandii ale tam takze wiele obiecywano i na obietnicach sie skonczylo.
Jesli ktos ma ten sam problem mozemy razem zglosic sie do rzecznika.
 

stahen

New member
W instrukcji do telewizora 37PFL5604H jest napisane:

[Auto format] Opcja służy do powiększania obrazu aby wypełniał on cały obszar ekranu (napisy dialogowe są widoczne). Użycie zalecane w celu zminimalizowania zniekształceń ( niedostępne w trybie HD i dla PC )

[Super zoom] Opcja służy do usuwania czarnych pasów po bokach ekranu w przypadku programów nadawanych w formacie 4:3. Opcja niezalecana dla trybu HD lub PC.

[Format 16:9] Opcja służy do dostosowania obrazu w tradycyjnym formacie 4:3 do formatu 16:9. Opcja niezalecana dla trybu HD i PC.

[Szeroki ekran] Opcja służy do dostosowania obrazu w tradycyjnym formacie 4:3 do formatu 16:9.

Moim zdaniem problem jest ściśle związany z nadawcami , a nie z dekoderami i telewizorami. To oni powinni jak najszybciej zacząć nadawać obraz 16:9. Póki co , korzystam z auto formatu działającego po euro scarcie.
 

Lassman

New member
U mnie na 46PFL5605 jest ten sam problem. Na sygnale z siatkówki i ze scrt jest OK, na HDMI z N-ki autoformatowanie działa tylko czasami. Wg mnie jest to problem telewizora.
 

zaz

Member
Odpowiedź Philipsa w tej sprawie.

Dziękujemy za kontakt z firmą Philips.
W odpowiedzi na Pana zapytanie pragniemy poinformować, iż kabel HDMI sam automatycznie wybiera format obrazu po przez sygnał który wysyła dekoder dlatego funkcja auto format przy tym połączeniu nie jest dostępna. Jest to kwestia ustawień dekodera. Proszę na dekoderze ustawić 4:3 a na telewizorze 16:9 wtedy format będzie się lepiej dostosowywał.
 
Do góry