42PFL8404 Problem z autoformatowaniem z "N" Recordera

Waldorff

Member
Od paru dni mam "N"-kę z recorderem 250GB. Nie wiem czy wcześniej tego nie zauważyłem, bo nie miałem za bardzo czasu tam pogrzebać, ale moje pytanie odnosi się do autoformatu na HDMI1. Na zwykłym sygnale z kablówki funkcja Autoformatu działa ok, czyli gdzie tylko jest trochę panoramy to zaraz telewizor tnie pasy, czasem nawet z logo stacji:) Ale ok, mogę włączyć SuperZoom czy jak to się zowie i mam wszystkie kanały w całej okazałości. Jednak po założeniu "N" i podpięciu kablem HDMI na przykład TVP1 czasem pojawia się na całym ekranie, czasem z pasami po bokach, a czasami z pasami dookoła... Można to zmienić w ustawieniach tunera na "rozciągnij" lub "powiększenie" jednak chciałem pozostawić to Philipsowi jednak tu funkcja Autoformatu nie chce działać... Resolution mam ustawione na 1080i, więc chyba wszystko powinno być ok. Kanały HD są na całym ekranie, chociaż czasem pojawiają się pasy po bokach ale tylko czasami. Pierwszego dnia na HBO zauważyłem pasy po bokach ale po dłuższej chwili TV rozciągnął obraz na całą powierzchnię... teraz nic się nie zmienia. Mam pytanie, czy też tak macie i czy ustawiacie każdy kanał w tunerze na "rozciągnij" lub "powiększenie" czy też załatwia to u Was Philips. Może coś mam źle ustawione to liczę na pomoc. Philips to 42PFL8404. A kabel HDMI to jakaś CabelTech Golden Edition, nie wiem czy ten kabal to jakiś shit czy coś, ale za tą kasę całkiem dobrze wykonany.
 

vasyndrom

New member
niestety tez tak mam i to nie wina TV lecz nboxa i sygnalu jaki do niego dochodzi, najgorsze sa kanaly, mozna caly czas sie bawic pilotem od tv i od rekordera zmieniajac parametry aspec ratio itp itd ale mnie to jakos malo bawi.
 

Waldorff

Member
Dziwi mnie tylko, że na kablówce Autoformat działa błyskawicznie i bezproblemowo, chociaż i tak ustawiałem SuperZoom, bo za bardzo się Philips rozbrykiwał i wcinał czasem trochę za dużo (np. logo stacji). Jednak na HDMI coś nie bardzo to idzie, autoformat jakby wcale nie działał, chociaż jest ustawiony... Rozciągam wtedy przy pomocy tunera, ale wolałbym aby robił to telewizor. Nie wiem czy warto aktualizować oprogramowanie, z tego co widziałem jest z sierpnia, a na stronie jest już nowe, chyba nawet sprzed paru dni... Wniosek taki, że Autoformat w TV działa, bo z kabla idzie, czyli recorder trafiony czy co? Zasilacz do niego przeżył jedynie 2 dni...:) Nie wiem co robić, może jakieś wskazówki od bardziej doświadczonych użytkowników zestawu 42PFL8404 + N recorder 250 GB...? Byłbym wdzięczny za pomoc.:blagam: :D
 

vasyndrom

New member
tv powinien dawac rade jesli w nboxie masz ustawiony brak skalowania, jesli cokolwiek innego to nbox zarzadza tym co dostaje tv, tak wogole to ciesz sie tym co masz bo np nowe dekodery polsatu wogole nie maja opcji "nie skaluj obrazu" i to juz przesada bo trzeba miec wymuszone obciecie obrazu (pan&scan) chcac miec geometrycznie poprawny widok. ogolnie trzeba by nad tematem posiedziec troche bo tez mnie ten fakt zastanawia czemu tak dlugo autoformat nie potrafi zeskalowac obrazu, choc to nie tylko 8404 tak ma np g15 panasonica rowniez :D
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
no i niestety jest to problem z gatunku - nie do rozwiązania. Właśnie otrzymałem wiadomość od Philipsa, że autoformatowanie po HDMI nigdy nie będzie działało. TV wyświetla obraz taki jaki dostaje z urządzenia podłączonego po HDMI - cóż... laik ze mnie, bo nie miałem pojęcia, że takie są standardy :fool: Teraz interesuje mnie jedno - czy są TV, na których autoformat działa na połączeniu HDMI. Jeśli tak, to mogę mieć pretensje tylko do siebie, że kupiłem 8404 :/
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
cosmo1 napisał:
no i niestety jest to problem z gatunku - nie do rozwiązania. Właśnie otrzymałem wiadomość od Philipsa, że autoformatowanie po HDMI nigdy nie będzie działało. TV wyświetla obraz taki jaki dostaje z urządzenia podłączonego po HDMI - cóż... laik ze mnie, bo nie miałem pojęcia, że takie są standardy :fool: Teraz interesuje mnie jedno - czy są TV, na których autoformat działa na połączeniu HDMI. Jeśli tak, to mogę mieć pretensje tylko do siebie, że kupiłem 8404 :/

To najwyraźniej ktoś z Philipsa, który odpowiedział w ten sposób na to pytanie najnormalniej w świecie pieprzy głupoty, ponieważ sam widziałem jak bezproblemowo "N"-ka po HDMI1 autoformatowała się na 8404 tyle tylko, że po jakimś czasie już ten autoformat nnie chciał działać.
Najlepsze jest to, że przed kilkunastoma minutami, tak z ciekawości zmieniłem opcje "Nieskalowany" na Autoformat i na TVN HD leciał chyba Harry Potter czy coś z pasami po bokach, zmieniłem na autoformat i stał się cud i po chwili format zadziałał i telewizor rozciągnął obraz na całą powierzchnie. Tak samo na TVP Historia, wyłączyłem w tunerze "rozciąganie" i następny cud-format znowu sobie poradził. Za to niektóre kanały z pasami u góry nie chciały się "rozciągnąć". Pewnie znowu przy następnym odpaleniu już format nie zadziała, no ale jednak okazało się że potrafi zafunkcjonować tak jak trzeba. Gdyby tylko potem już tak zostało to byłoby ok, a tak to lipa...
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się - sam mam to samo... autoformat czasem po włączeniu załapie, ale widocznie to jakiś przypadek i Philips podobno nie ma zamiaru w jakikolwiek sposób poprawiać skalowania via HDMI - niestety...
 

Waldorff

Member
cosmo1 napisał:
Zgadza się - sam mam to samo... autoformat czasem po włączeniu załapie, ale widocznie to jakiś przypadek i Philips podobno nie ma zamiaru w jakikolwiek sposób poprawiać skalowania via HDMI - niestety...

Problem w tym, że HDMI staje się powoli standardem i jeśli chcą olać takie przypadki to z czasem zaczną sobie sami wbijać gwoździe do trumny. Jeśli w Samsungach i innych markach nie ma z tym problemu no to jest źle...
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Waldorff napisał:
Problem w tym, że HDMI staje się powoli standardem i jeśli chcą olać takie przypadki to z czasem zaczną sobie sami wbijać gwoździe do trumny. Jeśli w Samsungach i innych markach nie ma z tym problemu no to jest źle...

Ależ zapewne poprawią (mam nadzieję, że to nie tylko przypadłość 8404) - w którejś z kolei nowej serii TV :) chcesz mieć - kup ;)
 

Waldorff

Member
cosmo1 napisał:
Ależ zapewne poprawią (mam nadzieję, że to nie tylko przypadłość 8404) - w którejś z kolei nowej serii TV :) chcesz mieć - kup ;)

Jasne, już lecę po nowy sprzęt :D Najdziwniejsze jest to, że nie pamiętam już kiedy to było, oglądałem rano program w TVN (Dzień Dobry TVN chyba) i w tym właśnie programie gość z TVN Turbo (Gadzet prawdopodobnie) prezentował 3 czy 4 telewizory. Był tam najnowszy Philips z proporcjami 21:9. Na wszystkich TV obraz wyświetlany był ok, a tylko na Philipsie z pasami po bokach...Przypadek?
 

artsaulo

New member
witam
mój 8404 nie ma problemu z autoformatowaniem, współpracuje z Cyfrowym Polsatem i jeśli jest to możliwe zawsze wyświetla obraz na pełnym ekranie.
 

Waldorff

Member
To nie masz tego problemu co niektórzy przynajmniej posiadacze "n". Nie wiem już o co chodzi w problemie między duetem "n" i 42PFL8404...Przed chwilą włączyłem np. NBOXA, zarzuciłem testowo TVP Historia gdzie wczoraj i dziś rano telewizor dobrze radził sobie z autoformatowaniem, a teraz nic się nie dzieje, pasy po bokach i koniec... Brak słów...
 

Waldorff

Member
J-B napisał:
mam to samo, na białym boksie TV sam formatował obraz, na nowym recorderze niestety tego nie robi,

Też wydaje się mi, że to wina NBoxa, ponieważ na sygnale z kablówki autoformat działa bez zarzutu. Dzwoniłem do BOK w "n", ale z tego co widzę, to olewają tam takie rzeczy i walą to czy ktoś ogląda program z pasami z wszystkich stron ekranu i czy w ogóle. Fakt, przecież po to kupowałem Full HD LCD i to czarne pudło, dodatkowo łącząc to nie przez dołączone SCART tylko dobrej jakości HDMI, aby teraz z radością patrzeć jak mam prawie wszystko w ramce :lol::D. Ale kogo to...?:D Na pewno nie "tych" z "n".
 

tomek242

New member
No to zobaczymy, zamówiłem N, do tej pory miałem Cyfrę + Golden Interstar po scarcie i wszystko chodziło w miarę poprawnie.
Nie radzi sobie ogólnie czy konkretnie na któryś kanałach?
 

Waldorff

Member
tomek242 napisał:
No to zobaczymy, zamówiłem N, do tej pory miałem Cyfrę + Golden Interstar po scarcie i wszystko chodziło w miarę poprawnie.
Nie radzi sobie ogólnie czy konkretnie na któryś kanałach?

Sprawa wygląda tak, że niektóre kanały od razu są dostępne na pełnym ekranie i nie ma nawet dostępu do zmiany ustawień dotyczących formatowania obrazu w NBOXIE, czasem programy są nadawane ze zwykłymi pasami u góry i na dole, a jeszcze innym razem nawet TVN HD ma pasy z lewej i prawej...Nie próbowałem jeszcze połączenie przez SCART, ale coś się mi wydaje, że tam może nie być problemu z formatowaniem, ale nie po to ma się HD aby puszczać sygnał przez EURO:D. Ogólnie rzecz biorąc, można to w pewien sposób obejść, jednak nie w 100%. Wystarczy w TV ustawić "Nieskalowany" czy "Nieskalowalny":D nie pamiętam dokładnie jak to było w menu zapisane:) a nie chce się mi schodzić na dół:), a w tunerze na "rozciągnij" i nie jest źle. Jednak nie jest to, to samo co potrafi zrobić Philips jak tylko działa ta opcja...

P.S. Czy numer przy nicku ma może coś wspólnego z Front 242 czy to tylko przypadek?:D
 

MaciekSK

New member
Waldorff napisał:
Też wydaje się mi, że to wina NBoxa, ponieważ na sygnale z kablówki autoformat działa bez zarzutu....
W uzupełnieniu dodam, że takie dziwne zachowania rekordera N dotyczące formatowania obrazu potrafią się objawić przy połączeniu SCART do tradycyjnej bańki CRT :) To tylko potwierdza, że coś w tych urządzeniach jest nieprzemyślane...
 
Do góry