40RL933 - prosze o opinie

pjp

New member
Piszecie jakieś bzdury o sortowaniu i numeracji kanałów w tym TV

Ja również mam zwyczaj czytać ze zrozumieniem i numery kanałów zmieniałem zgodnie z instrukcją (czyli czerwonym guzikiem). Chodziło o to, żeby np. pod przyciskiem "1" mieć wybrany przeze mnie kanał, który domyślnie ma numer np 45. Niestety po zmianie numeru programu telewizor już go nie wyświetlał. Co do sortowania potwierdzam, że działa, ale co mi z sortowania jak nie mogę zmienić numeru.

Z posta positivepl wnioskuje, że pod "1" coś już mogło być i stąd taki efekt, w takim razie popróbuję jeszcze z wyszukiwaniem kanałów, może uda się te niskie numery "uwolnić". W każdym razie nie są to problemy związane z felernym egzemplarzem tylko z beznadziejnym oprogramowaniem TV.

Nawiązując do tych 100Hz może to być oczywiście odczucie subiektywne, ale porównuję ten TV tdo mojego starego Samsunga 37B650 w którym obraz jest bardziej płynny. Sprawdzałem na sygnale DTV naziemnym i na filmach MKV odtwarzanych z USB.

Jest to mój pierwszy kontakt w TV Toshiba i niestety mocno się zawiodłem (chodzo mi tu głównie o ustawienia TV, w tym niedziałające nagrywanie na USB, o którym producent doskonale wiedział że nie działa ale nie przeszkodziło mu to w wypuszczeniu TV ma rynek i reklamowaniu tej funkcji).
 
w tym niedziałające nagrywanie na USB, o którym producent doskonale wiedział że nie działa ale nie przeszkodziło mu to w wypuszczeniu TV ma rynek i reklamowaniu tej funkcji).
... z którego już w sprytny sposób już się wycofał - nie znajdziesz już na stronach Toshiby żadnej informacji o tej funkcji w tym modelu ;)
PJP - sprawdź na jakich kanałach masz MUX`y i tylko te przeskanuj - zadziała wtedy wszystko jak trzeba ;)
W temacie 100Hz AMR
Toshiba Polska - 50, 100 Hz czy więcej?
Niestety pokusiłem się o poszukanie filmu na dvd, gdzie napisy końcowe mają dość duża szybkość przewijania i nawet na zwykłym LG 32lk430 wygląda to o niebo lepiej, bez "zaawansowanej technologii AMR" w wykonaniu Toshiby - generalnie, kupując ten model dałem się nabić w butelkę i tyle - na chwilę obecną chętnie sprzedam jeśli są pasjonaci ;)
 
Ostatnia edycja:

pjp

New member
No to mamy podobne wnioski. Ja też sprawdzałem na napisach, dodatkowo sprawdzałem na filmie ("Epoka Lodowcowa 3 - jest tam taka scena w której tygrys goni antylopę, moim zdaniem niezła do sprawdzania płynności), różnica wyraźna między Toshiba a Samsung (model LCD sprzed dwóch lat, z Samsungowym 100Hz). Dodatkowo w Samsungu można ustawiać parametry tych
100Hz, w Toshiba nic takiego nie znalazłem.

Faktycznie, na www zmienili po cichu opis, tylko że w większości sklepów (internetowych) ciągle widnie ta funkcja w opisie :)

A powiedz, czy i jak ustawiałeś obraz? Szukałem w internecie jakiś wskazówek do kalibracji, ale to tego modelu nie było, więc sam pokombinowałem (na trybie Hollywood 2). To co osiągnąłem podoba mi się bardziej niż ustawienia oryginalne, ale ciekaw jestem jak inni podchodzą do tematu.
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshiba w materiałach prasowych od początku zawiadamiała, że PVR i WIDI pojawi się wraz z pierwszą aktualizacją - do końca czerwca powinna być.
 

pjp

New member
Toshiba w materiałach prasowych od początku zawiadamiała, że PVR i WIDI pojawi się wraz z pierwszą aktualizacją - do końca czerwca powinna być.

Być może, ale nie wiem do kogo te materiały były przesłane. W sklepach była informacja o tym że telewizor nagrywa i na stronie www Toshiba też była informacja że telewizor nagrywa (do weekendu, podczas którego ją usunięto). Nie było żadnej wzmianki o aktualizacji.
Zadzwoniłem na infolinię Toshiby i wcale nie potwierdzili terminu tej aktualizacji, powiedzieli jedynie że "pracują nad nią".
Na pewno nie jest to sposób działania który wzbudzi sympatię klientów.
 

paeru

New member
Bez reklam
Infolinia nie potwierdzi takich informacji, bo nie może tego zrobić.

Informacje były np. tutaj. Fakt, na stronie mają bajzel i powinni byli to poprawić wcześniej, ale to jak w sklepach oznaczane są TV, zależy od danego sklepu. Możliwe, że Toshiba wysyłała info. dot specyfikacji, a możliwe że nie - katalogów dalej nie ma, więc na pewno z nich nie zostało info zaczerpnięte.
 

pjp

New member
A ten samsung co podawaliście to miał CMR 200Hz, czyli matrycę 100Hz. Model RL933 ma matrycę 50Hz.

Jeśli chodzi o mojego samsunga 37b650 to we wszystkich opisach i parametrach stało 100Hz. Tak samo jak w opisie Toshiby, dlatego je porównywałem. Moje naiwne rozumienie jest takie, że jeśli telewizor ma mieć 100Hz to matryca też musi mieć 100Hz, bo inaczej nie nadążyłaby wyświetlać tych dodatkowych klatek wyliczanych przez TV.
 
100Hz, alle ;) AMR (Active Motion Rate) / CMR (Clear Motion Rate) i to pewnie delikatnie maskuje fakt, że faktycznie jest to realne 50Hz z opcją "dociągania" do 100Hz ;)
 
Oczywiście wszystko rozbija się o "chłyt materkindody" czyli skróty stosowane przy określaniu odświeżania:
"CMR" - Clear Motion Rate i "AMR" - Active Motion Rate. Coś w stylu "HD Ready" - niby Full HD, ale niekoniecznie.
 

Zdzislawbr

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i to mój pierwszy post. Jestem też nowym użytkownikiem tego telewizora mam go dopiero 3 tygodnie. Chyba to bardzo nowy model ponieważ w internecie nieudało mi się znależć jakiś jego testów. Bardzo się ciesze że pojawiła się aktualizacja oprogramowania, ściągnełem ją sobie, ale na razie boje się jej instalować, aby czegoś nie popsuć, bo słyszałem że jak firmware żle się zainstaluje to można popsuć urządzenie. Dlatego nie wiem czy warto instalować, więc prosiłbym użytkowników tego telewizora, jeśli któryś zainstaluje tą aktualizacje o napisanie w tym wątku kilku słów, czy warto i co ona daje/zmienia w stosunku do obecnej funkcjonalności TV.
 

paeru

New member
Bez reklam
Ten model wiele się nie różni od ubiegłorocznego RL838, także można coś tam o nim poczytać.

Próbowałeś aktualizacji sieciowej (przez podłączenie kabla do TV)? Powinna być już dostępna, a sama procedura aktualizacji jest łatwiejsza.
 
Aktualizaja, którą podałem w swoim poprzednim linku jest w pełni bezpieczna - mam już nowy soft w swoim 40RL933. Generalnie zmiana polega na nowszym numerze softu, reszta bez zmian. Dla dociekliwych ściągnięty plik należy rozpakować i oba pliki wrzucić na pendrive - później należy podpiąć go do wyłączonego TV po czym należy go włączyć. Diody na przednim panelu zaczną świecić dziwnymi kolorami, a gdy przestaną i zostanie tylko zielona należy odpiąć pena i wyłączyć TV.
 

paeru

New member
Bez reklam
Nadal nie pojawiała się opcja nagrywania (powinna pojawić się np. z poziomu przewodnika, na cyfrowej naziemnej) ??
 

Zdzislawbr

New member
Bardzo dziękuje za tak szybki odzew, skoro tak to chyba sobie daruje jednak tą aktualizację. Mi akurat na nagrywaniu nie zależy, natomiast fajnie było by gdyby wprowadzili HBBTV normalnie, aby nie trzeba było "cudować" i zmieniać kraju na Niemcy. Według mnie przydałby się pasek przy przełączaniu kanałów, taki jak jest w tunerach satelitarnych, pkazujący czas programu i wogule jaki jest program, bez naciskania tego przycisku który to nam pokazuje, mam tak w tunerze satelitarnym. Mogli by też dać możliwość ustawienia czasu pokazywania tych informacji po przełączenu programu (np. w tunerze satelitarnym mogę to sobie ustawić w sekundach po jakim czasie po przełączeniu programu informacje mają zniknąć), bo w TV znikają za wcześnie. Mam też pytanie do użytkownika "POSITIVEPL" pisze pan: "Dla dociekliwych ściągnięty plik należy rozpakować i oba pliki wrzucić na pendrive - później należy podpiąć go do wyłączonego TV po czym należy go włączyć. Diody na przednim panelu zaczną świecić dziwnymi kolorami, a gdy przestaną i zostanie tylko zielona należy odpiąć pena i wyłączyć TV". Tu nie rozumiem przecierz na panelu jest tylko jedna dioda czerwono/zielona? Czyżby były jeszcze jakieś inne ukryte ? Poza tym czy tego pena można wyłączyć dopiero po wyłączeniu TV czty też trzeba zrobić tak jak pan pisze tzn, jak zaświeci się dioda zielona i dopiero wyłączyć TV. Czy podczas aktualizacji pokazuje się coś na ekranie np. pasek postępu? Czy do aktualizacji trzeba telewizor przełączyć z powrotem na kraj Polska czy może zostać na Niemcy?
 
Do góry