40RL933 - prosze o opinie

kaczorek1984

New member
Witam czy rozwiązał ktoś już może problem z sortowaniem na podłączonym dysku USB? U mnie nijak nie sortuje, to znaczy sortuje ale w nieznany mi sposób. Czy jest możliwość aby sortowanie odbywało się w sposób alfabetyczny?
 

Zdzislawbr

New member
Nowa Aktualizacja

Witam, i trochę odkopuje ten już zapomiany wątek na forum. Otuż wczoraj ku mojemu wielkiemu zdumieniu telewizor poinformował mnie że jest dostępna aktualizacja oprogramowania. Moje zdumienie wzieło się z tąd że znając jak postępują producenci urządzeń z aktualizacjami tzn. wydają je głownie do topowych modeli i po jakimś pół roku od premiery danego sprzętu przestają się nim interesować, nie sądziłem że do naszego telewizora wyjdzie jeszcze jakakolwiek aktualizacja. A tu spotkało mnie zaskoczenie. Przeczekałem dobę aby upewnić się że to nie "aktualizacja widmo" tak jak ta ostatnia która się pojawiała i znikała i dziś zaktualizowałem telewizor. Ponieważ na stronie Toshiby nie mam jej do ściągnięcia jako wersje instalowaną z pendrive zdecydowałem się na instalację sieciową. Niewiem czy aktualizacja jest tak mała w każdym bąć razie telewizor pobrał jej pliki momentalnie niejako procenty pobierania "rosły w oczach", a może to dla tego że mam dość szybkie łącze internetowe (10mb). Potem standardowo pytanie czy zaktualizować i że nie będzie można korzystać z funkcji telewizora. Odpowiedziałem że tak no i zaczeła się aktualizacja. Później telewizor się wyłączył i uruchomił z niebieskim ekranem i informacją że trwa aktualizacja firmware i aby go nie wyłąnczać bo może to spowodować uszkodzenie odbiornika. Gdy pasek postępu doszedł do 100% sam się wyłączył i włączył ponownie. Aby wsyzstko byo już na czysto pryzwróciem ustawienia fabryczne i wsyzstko od nowa sobie pod siebie w nim poustawiałem. W informacjach o systemie teraz pisze u mnie tak:
TOSHIBA
2012
6.9.JD JAN 21 2013 - 74.8.30.4
MBOOT VERSION : 00545609
Szukałem co też się zmieniło z tą aktualizacją i nic nie znalazłem wszystkie funkcje są tak jak były po staremu, nic nowego nie doszło, ale i chyba nic nie usuneli. Niestety żadnego "Changelogu" zmian niema więc i niemożna zobaczyć co ta aktualizacja wprowadza. Może ktoś z forumowiczów po aktualizacji coś nowego znajdzie. Tak się zastanawiam może jest to tylko jakaś aktualizacja eliminująca zauważone błędy odbiornika.
 
Ostatnia edycja:
Potwierdzam, nowy soft zostal pobrany przez tv. Tym razem zaskoczylo mnie, ze zostaly zapamietane wszystkie ustawienia. Zobaczymy, czy poprawili funkcje nagrywania (zdarzalo sie, ze tv przestawal nagrywac po 13 minutach)

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2
 

avis21

New member
Hey,
A czy po aktualizacji wykrywa Wam pendrive? U kolegi zrobiłem aktualizację przez siec i po akulalizacji nie wykrywa żadnego pendrive. Proszę zobaczcie jak jest u Was w TV? A moze jakąs opcję trzeba właczyć aby wykrywał pendrive w USB? Nie znam tego TV (RL933).. wiec proszę o wyrozumiałość.

BTW, Soft zaktualizował się bez najmniejszych problemów, TV sam sie wyłączył i włączył. Chciałem przed chwila raz jeszcze zrobić akulalizację ale TV nie widzi potrzeby aktualizacji, bo ma najnowszy soft.


Pozdrawiam.
 
Hey,
A czy po aktualizacji wykrywa Wam pendrive? U kolegi zrobiłem aktualizację przez siec i po akulalizacji nie wykrywa żadnego pendrive. Proszę zobaczcie jak jest u Was w TV? A moze jakąs opcję trzeba właczyć aby wykrywał pendrive w USB? Nie znam tego TV (RL933).. wiec proszę o wyrozumiałość.

BTW, Soft zaktualizował się bez najmniejszych problemów, TV sam sie wyłączył i włączył. Chciałem przed chwila raz jeszcze zrobić akulalizację ale TV nie widzi potrzeby aktualizacji, bo ma najnowszy soft.


Pozdrawiam.

U mnie bez problemów wykrywa pendrive i dysk z partycja fat32 i ntfs (na jedną nagrywa, a z drugiej odtwarza duże pliki).

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2
 

LOKI30

New member
Witam, Koledzy kilka stron wcześniej pisali o firmware do tego TV które ładuje się automatycznie po włożeniu pena do USB i włączeniu do prądu - czy może ktoś poratować i podesłać takie oprogramowanie ?

Pozdrwiam.
 
Nie prościej przez lan? Robiłem aktualizacje z pendrive, ale ale to dawno było i nie wiem czy mam jeszcze te pliki.

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2
 

LOKI30

New member
Positivepl poszukuję aktualizacji z pendrive ponieważ po aktulizacji z lanu coś poszło nie tak
i teraz się tylko świeci zielona dioda - ciemny ekran i zero reakcji na pilota. Przerabiałem już podobny temat z 40tl933 i się udało, jeżeli możesz poszukaj proszę tego firmware u Siebie.

Pozdrawiam Sebastian.
 
Positivepl poszukuję aktualizacji z pendrive ponieważ po aktulizacji z lanu coś poszło nie tak
i teraz się tylko świeci zielona dioda - ciemny ekran i zero reakcji na pilota. Przerabiałem już podobny temat z 40tl933 i się udało, jeżeli możesz poszukaj proszę tego firmware u Siebie.

Pozdrawiam Sebastian.
niestety... juz tego nie mam... :( jezeli masz taki problem z tv to moge poszukac na necie...
 

LOKI30

New member
Jak narazie szukałem osobiście w necie i nic mi z z tego nie wyszło - to które jest obecnie na stronie producenta wymaga aby wybrać funkcję aktualizacji z menu telewizora. A wiem że jest taki rodzaj orogramowania które zaczyna sie samo ładować po włożeniu pendrive do usb i włączeniu tv do prądu.
 

Pap76

New member
Tak tylko napomknę. Soft ze stycznia/lutego 2013 (Firmware (6_9_JD_1-b.EXE)), z polską instrukcją .
Toshiba :Download Center

Samego firmware'u nie sprawdzałem, bo wcześniej zaktualizowałem softem ze strony, która podał kolega positivepl.
Pozdrowienia! ;-)

Wiadomo, co ten soft zmienił?
 
Co zmienia to już nie pamiętam... Działa wszystko dobrze, oczywiście oprócz nagrywania z timera, które u mnie wywala się gdzieś po 15min. Za to time Shift działa idealnie.

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2
 

stodola

New member
Witam. Czy u Was również znika obraz DTV po włączeniu urządzenia podłączonego z telewizorem przez kabel HDMI?

Gdy włączę konsolę PS3 lub gdy komputer zacznie wysyłać sygnał do TV przez kabel HDMI to DVB-T nagle znika. Przy oglądaniu telewizji z sygnału analogowego nie ma takiego problemu (tylko z cyfrową telewizją).

Mój znajomy pracujący w Avansie pytał o to panią konsultant Toshiby i powiedziała, że podobno wiedzą o problemie. Jak to jednak wygląda u Was?
 

stodola

New member
Tak, we wszystkich. Czasami mux1 lub mux3 (o ile ten drugi złapie mi z Wrocławia) potrafi normalnie działać, ale po chwili znowu się wysypuje. Mux2 zawsze pada. Dzień po zakupie reklamowałem telewizor z powodu hotpixela, jednak i pierwszy model jaki posiadałem, jak i ten drugi który używam teraz mają ten sam problem. Oprogramowanie najnowsze ("6.9.JD.1 Jan 21 2013 - 74.8.30.4").
 
Ostatnia edycja:
Do góry