Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

stolarz77

New member
Ten problemy z paskami były wcześniej, pojawiają się nagle przy przełączaniu kanału lub włączaniu TV. Żeby się ich pozbyć muszę przełączyć kanał na TV np na inne wyjście. Nie jest to częste ale myślę że z czasem będzie się pogarszać. Być może to mój egzemplarz jest wadliwy ale trochę się zraziłem do tej marki.
TV mam niecałe 2 tygodnie problem z paskami pojawił się po tygodniu
 
Ostatnia edycja:

stolarz77

New member
Nic z tego szukam czegos innego, juz nawet mam cos na oku ale niestety trzeba będzie dołożyć 1ooo pln. Mam też problem z "efektem teatru" żeby go wyłączyć trzeba bardzo głęboko zagłębić się w menu (tryb filmu). Przy oglądaniu sportu itp fajnie wyostrza obraz przy filmach trzeba go wyłączyć i to wchodzenie w menu jest uciążliwe. Podobno Samsungi mają to najlepiej rozwiązane i taki TV teraz chodzi mi po głowie. Wydaje mi się że z tego przegrzewania się górnej listwy TV też nic dobrego nie będzie. Jeszcze go z dwa dni pomęczę to dam znać co jeszcze mi wyjdzie przejrzę też raport z kalibracji.
 

adamo_

New member
Bez reklam
no i czar prysł

fakt samsung efekt teatru ma bardzo subtelny, w Philipsie było mocniejsze, ale ja lubie ten efekt akurat.
 

MaXeN84

New member
Ewidentnie usterka - czym prędzej reklamuj tam gdzie kupiłeś, a co do grzania się to Samsungi z serii 9000 podobnie się grzeją - taki już chyba urok tych nanokryształów.

Nic z tego szukam czegos innego, juz nawet mam cos na oku ale niestety trzeba będzie dołożyć 1ooo pln.
A co masz na oku? 55JU7000?
Dokładając 1000pln to raczej nie będzie to model z nanokryształami i 120Hz matrycą...
 

stolarz77

New member
Ewidentnie usterka - czym prędzej reklamuj tam gdzie kupiłeś, a co do grzania się to Samsungi z serii 9000 podobnie się grzeją - taki już chyba urok tych nanokryształów.


A co masz na oku? 55JU7000?
Dokładając 1000pln to raczej nie będzie to model z nanokryształami i 120Hz matrycą...

Tak ten chodzi mi po głowie. Myslałem też o Philipsie ale ten android mnie wstrzymuje.
 
Ostatnia edycja:

MaXeN84

New member
Tak ten chodzi mi po głowie. Myslałem też o Philipsie ale ten android mnie wstrzymuje.
No dokładnie, u mnie Sony i Philips też odpadły ze względu za zwiechy Andka - no chyba, że 6.0 poprawi stabilność, no ale to póki co jeszcze pieśń przyszłości...

55JU7000 to dobry model, bo ma już 120Hz matrycę, tylko szkoda że bez poszerzonej palety barw...
 

Bakiii

New member
Witam, ja kupiłem ten telewizor w grudniu po świętach. Zachęciły mnie informację zawarte na tym forum. Szukałem więcej recenzji ale nigdzie nie mogłem znaleść. Przez chwilę miałem 3 telewizory na chacie , rocznego samsunga 48h6650 Fhd oraz kupionego również w grudniu Samsunga 55JU6410. Po testach trzech telewizorów pogoniłem na allegro oba samsungi i thomson został. Co prawda Samsung 48h6650 miał najlepszą czerń i w ogóle służył mi dobrze przez rok ale rozdziałka UHD robi swoje :). Do tego kolory Thomsona biją na głowę oba samsungi , model 55ju6410 miał kiepską matrycę 60hz przez co widać było smużenie prxy szybkich akcjach, thomson ma świetny tryb motion clarity, ja używam w trybie custom , motion interpolation no, judder reduction 8. Dzięki temu obraz jest płynny i brak efektu teatru. Do tego jest to pierwszy telewizor jaki miałem (a miałem wiele) który przy używaniu trybu motion clarity nie zwiększa znacząco imput laga dzięki czemu mogę sobie grać na ps4 z upłynnioną animacją ( gry które chodzą w 30 fps wydają się płynniejsze). Największą wadą tego tv jest że nie pamięta niektórych ustawień obrazu. Można to co prawda zniwelować wchodząc w tryb serwisowy i resetując do ustawień fabrycznych (wchodzimy w opcje, obraz, najechać na kontrast i wpisać szybko kod z pilota 9735 i jesteśmy w trybie serwisowym ,następnie reset ustawień). Po tej czynności telewizor pamięta niemal wszystkie ustawienia tylko czasami po wyłaczeniu i włączeniu przestawia motion clarity na film.
Na koniec dodam że nie mam żadnych problemów z matrycą, podświetlenie jest bardziej równomierne niż w samsungu 55ju6410 chociaż delikatny clouding występuje. Aby mieć najwierniejsze barwy nieprzejaskrawione i zbliżone do rzeczywistości należy ustawić color space na Auto oraz color extender na low. Pozdrawiam
 

Bakiii

New member
Zapomniałem jeszcze dodać żebyście uważali na samsungi z 2015 roku . Można kupić model który bedzie miał matrycę VA i dzięki temu dobrą czerń ale w niektórych modelach samsung ładuje matryce IPS przez co czerń jest fatalna. Podobno dużo takich egzemplarzy występuje w modelach 55ju7000 gdzie już wszystkie modele 48ju7000 mają matrycę VA. Na początku roku 2015 posiadałem Lg uhd 48 cali z matrycą IPS i po miesiącu użytkowania sprzedałem bo nie dość że input lag był fatalny to jeszcze tragiczna cżerń. Wtedy to przesiadłem się na samsunga 48h6650 i byłem przez rok zadowolonym użytkownikiem aż do przesiadki na thomsona :)
 

lycone

Banned
attachment.php
Szału nie ma :)
 

MaXeN84

New member
Mój poprzedni 65H6400 ma 2x lepszy kontrast... ;)
No 65H6400 ma wyjątkowo dobry kontrast, chociaż z tym 2x to nieco popłynąłeś (4500:1 fabrycznie do 6000:1 po kalibracji), ale nie ma UHD i takiej palety barw...

A jak ktoś szuka UHD z nanokryształami i rewelacyjnym kontrastem to zostaje 55JS9500 z pełnym podświetleniem i lokalnym wygaszaniem, no ale to już 8600zł (przy cenie 4700zł za Thomsona to już nieco robi różnicę...)
 

lycone

Banned
Jasne, że masz rację. Po prostu spodziewałem się czegoś więcej czytając same zachwytu nad tym TV. Dopiero ostatnie posty pokazują, że nie jest za dobrze i niska cena musiała się czymś objawić.
 

yyycotam

New member
Opiszę mój egzemplarz w ten sposób : producent wypuszczając go mógłby mi powiedzieć - " będzie pan zadowolony".
I mimo, że wiem co za tym stwierdzeniem stoi, w tym wypadku jestem naprawdę zadowolony !
A przecież o takie zadowolenie użytkownika chodzi.
Ktoś tu pisał, że oddaje swego thompsona, bo... i wymienił listę.
Istotnie, chyba było tam coś nie teges - mój trzyma zapisane parametry.
Na tą chwilę to dopiero kilka dni, ale nic takiego nie ma miejsca.
Moja listwa górna - ledwo ciepława !
Nie wiem co jest w Waszych, ale mój tam nie grzeje - miałem kiedyś samsunga 37 calowego z 2007 roku i tamten go grzał !
Oglądałem przegrany mecz z Norwegią po naziemnej i obraz czysty, czerwień wściekła, piłka lata i ja widać rewelacyjnie.
Żadnych objawów o których pisze forumowicz ja u siebie nie zaobserwowałem.

W kwestii zdjęć które zamieściłem "
aparat compakcik ( nie rewelacja), zdjęcie ostatnie na 15 sekundach naświetlania w absolutnej ciemności.
Natomiast dziewczyna - ich sweterki nie były idealnie czarne, a tło było szare, bure i takie dziwne w odcieniach, więc na tej podstawie nie oceniajcie czerni !
Aha, prąd - podłączyłem licznik i na czuwaniu jest 0,8W, podczas odbioru tvp1 HD po naziemnej - 78W.
Może dlatego mój tak nie grzeje listwy...
 

yyycotam

New member
No i żeby słodko nie było - kąty !
Wystarczy wychylić się metr w prawo lub lewo i już obraz blednie na przeciwnym do widza boku.
Nie jest to bledniecie dyskwalifikujące... żona twierdzi, że coś tam widzi, ale ja jej to wskazałem - sama nic nie widziała.
Dalej... świecące narożniki - obejrzałem : negocjatora i przy słabym oświetleniu - coś tam widać...
Dalej... zmulony smart, ale póki co nie wykazał chęci do zwiechy, a zacząłem nim mieszać, cofać you tuba, zmieniać filmy po kilku sekundach i nic... trwa to kilka sekund, ale telewizor odnajduje się.
 

yyycotam

New member
Oj, coś jeszcze - zawiesiłem w sobotę na ścianie - panowie pytanie - czy mieliście przy swoich zaślepkę na miejsce podstawy ?
Pamiętam, że starym samsungu była taka zaślepka - zawsze to jakaś elegancja.
Niby nie widać, ale tak jest nie ok.
 

heniumon

New member
Opiszę mój egzemplarz w ten sposób : producent wypuszczając go mógłby mi powiedzieć - " będzie pan zadowolony".
I mimo, że wiem co za tym stwierdzeniem stoi, w tym wypadku jestem naprawdę zadowolony !
A przecież o takie zadowolenie użytkownika chodzi.
Ktoś tu pisał, że oddaje swego thompsona, bo... i wymienił listę.
Istotnie, chyba było tam coś nie teges - mój trzyma zapisane parametry.
Na tą chwilę to dopiero kilka dni, ale nic takiego nie ma miejsca.
Moja listwa górna - ledwo ciepława !
Nie wiem co jest w Waszych, ale mój tam nie grzeje - miałem kiedyś samsunga 37 calowego z 2007 roku i tamten go grzał !
Oglądałem przegrany mecz z Norwegią po naziemnej i obraz czysty, czerwień wściekła, piłka lata i ja widać rewelacyjnie.
Żadnych objawów o których pisze forumowicz ja u siebie nie zaobserwowałem.

W kwestii zdjęć które zamieściłem "
aparat compakcik ( nie rewelacja), zdjęcie ostatnie na 15 sekundach naświetlania w absolutnej ciemności.
Natomiast dziewczyna - ich sweterki nie były idealnie czarne, a tło było szare, bure i takie dziwne w odcieniach, więc na tej podstawie nie oceniajcie czerni !
Aha, prąd - podłączyłem licznik i na czuwaniu jest 0,8W, podczas odbioru tvp1 HD po naziemnej - 78W.
Może dlatego mój tak nie grzeje listwy...

U mnie grzeje jak puszczam materiał UHD 4k z internetu i z dysku poprzez USB
 
Do góry