TCL Seria C70

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Dokładnie. Chcesz mieć fachową kalibrację skorzystaj z certyfikowanych kalibratorów. Lista jest na konkurencyjnym forum. To samo tyczy się testów bo tam nie robią ich sprzedawcy. Żadna to tajemnica. Kto jest kilka lat na forum to sobie zdanie wyrobi. Ale nie trzeba być inżynierem żeby ocenić, które testy są miarodajne i przedstawiają sobą jakąś wartość. Dlatego na tym forum lubię posłuchać ludzi użytkowników danego sprzętu, który mnie akurat interesuje. A testy? No oceńcie sami.

Tam nie robi ich nikt :). A co do kalibracji to robi to prywatna firma która z nim współpracuje. Po 3 jak gość ma sklep ileś lat to chyba gówna i kitu nie sprzedaje bo tak to by się raczej nie utrzymał , a wyśmiewają i mają ciągle jakieś problemy to ci którzy nic nie wiedzą albo zazdroszczą ::)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja szczerze nie patrzę na kontrast aż tak bardzo , ważne że nie jest to panel IPS , sport nie smuży , nadmiernie się nie zawiesza i pobiera mało energii,nasycone kolory,niski input lag więc to mi wystarczy...OLED-a w tej cenie nie oczekuję więc ile tam kiki wpisze w kalibracji szczerze jakoś mnie to nie interesuje ale Ci co się znają chodź trochę dostrzegą że coś za wysokie te liczby
 

Ajothe

New member
I jak kolory na tym TV, widać fioletowe słonie ? :p
Testował ktoś może z xbox one s - forza horizon 3 - hdr 4k ?
Czy TV w grach nie smuży / nie ścina klatek ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Filetowe bo je rano przemalowaliśmy , żeby się wyróżniały - tak nikt by nie zwrócił uwagi. Masz wpisy tych którzy sprawdzali i gry i HDR.
Nie smuży !
 

rojek35

New member
Nie mam Xbox-a, ale mam ps4 pro wraz z TCL 49 C70...i powiem, że grafika 4k z HDR w Horizon Zero Dawn na tym zestawie powala. Nic nie ścina i nic nie smuży.
 

rojek35

New member
Niestety nie mam sprzętu ... Smartfonem mija się z celem, za duże przekłamania. Pomimo to uwierz mi HZD to chyba z jednych najładniejszych graficznie gier i efekty HDR w niej są bardzo dobrze widoczne na moim TCL-u.
 

lucekpl

New member
Potestowałem trochę 55c70, filmy z youtube w 4k, czy netflixa super sprawa, zero smug, nie przycina itp. itd. 😀Z nboxa kanały HD w miarę, zależy jaka stacja i co nadają, jak tylko będę miał możliwość sprawdze na na nowszym nboxie i się wypowiem. Również po oglądnięciu meczu napiszę opinie.
Chromcasta trzeba wcześniejszą wersję zainstalować na smartfonie, czy tablecie, ponieważ najnowsza wersja już pod nazwą google home nie chce się łączyć.
Jak coś więcej podziałam to napiszę.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

lemur69

New member
Do mnie przyszedł wczoraj C70 55cali. Kolory piękne, żywe, wyglądają naturalnie bez fioletowych słoni. Ekran świeci równomiernie. Z naziemnej bo tylko na to miałem czas wczoraj TV wygląda bardzo dobrze. Obejrzałem kawałek meczu - jest super, zero duchów, nic nie smuży. Nie przełączałem trybu na sport czy coś, po prostu na standardzie chodzi aż miło oglądać w porównaniu z poprzednim TV. Na wydruku od Kikiego Contrast Ratio : 12929.
Ktoś zwracał uwagę na kiepski karton i ogólne zabezpieczenie TV - jak dla mnie bzdura. Opakowane grubym konkretnym kartonem, styropianu sporo, po wyjęciu tv kilka razy musiałem próbować włożyć styropian do pudła bo nie pakował się spowrotem :p.
Jestem tylko niepozytywnie zaskoczony głośnikami tv - na codzień do oglądania jest ok, w porównaniu do poprzedniego TV Philipsa PFL6008K/12 to powiedziałbym że gra gorzej, ten JBL to taki raczej chłyt marketingowy, spodziewałem się więcej - znacznie więcej po nich! Dla mnie to nie problem bo mam soundbara, będę się musiał pomęczyć z podłączeniem bo w Philipsie wystarczyło podłączyć po HDMI i banglał, tutaj zadziałać nie chce. EDIT : SOUNDBAR DZIAŁA BEZ PROBLEMU PO HDMI, MUSIAŁEM GO TYLKO PODŁĄCZYĆ POD HDMI 2, BO ONO MA ARC. Ktoś zgłaszał problem z opóźnieniem dzwięku do 3 sekund z soundbara podłączonego pod TV - u mnie działa prawidłowo, bez opóźnień.
Samo TV na prawdę cieszy oko i wygląda bardzo dobrze, wykonanie fajne, metalowa ramka jest elegancka, nie ma tandetnych plastików, sprawia wrażenie TV z wyższej półki.
Mam PS3, czekam na PS4 pro. Jakby były pytania ale nie super specjalistyczne chętnie sprawdzę i odpowiem - zadowolony użytkownik C70 55` :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opakowanie jest ok, dostawa też ok.
Ten telewizor który wywołał zamieszenie , że na clouding - tak jak przypuszczaliśmy - nie ma .
Zdjęcie zostało źle zrobione komórką i clouding wyszedł ale .... na zdjęciu w komórce. Były trzy osoby z portalu na porównaniu tego telewizora z innych nowym wyjętym z kartonu.
Proszę ich o wpis.
Kalibracje, które w wyniku zmiany softu przez Marka się zresetowały, zostaną dosłane .
Proszę o kontakt z Markiem - 600059618 tel.
 

lemur69

New member
Nie wspomniałem - wczoraj film oglądałem w nocy, czerń / kontrast na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Jest bardzo pozytywnie. Szczerze mówiąc to musiałem po kalibracji Kikiego trochę zmniejszyć wartość kontrastu - dla mnie było za dobrze :p. A i nie ma żadnych przekłamań na wyświetlanym obrazie występujących gołym okiem przy tańszych TV stojących w sklepach na półce . Chociaż w sumie tańszych przy tym TV źle brzmi bo myślę że spokojnie może konkurować z modelami po 5/6 tys.

Foty zrobiłem telefonem, nie oddają absolutnie piękna obrazu. Nie wiem czemu nie mogę ich dodać w tym komentarzu.

A i rzeczywiście na zdjęciach - nie wszystkich ale na kilku elementy obrazu przechodziły w fiolet, ale nie wiem o co chodzi. W ogóle nie widać tego ludzkim okiem oglądając tv. Czerń to czerń, nie jest szara, jest ładna, ma dużo odcieni. reszta kolorów też żywa, na prawdę w tej cenie nie ma nad czym się zastanawiać. Wygląd TV klasa, obraz klasa, wszystkie peryferia działają szybko i bezproblemowo.
 

stachuu0

New member
Dzisiaj przyszedł do mnie 65C70. Również mogę odpowiedzieć na kilka pytań. Pierwszy minus który rzuca się w oczy to dolna część telewizora. Jest to taka siateczka z brokatem. Według mnie: w dotyku kicz, przesuwa się przy dotyku - nie jest przyklejona wygląda ok, ale jeśli się patrzy z odległości powyżej 2m i nie patrzy na wprost. Siedząc 3,5-4m od telewizora i patrząc z wysokości tego paska (tv na 76cm od ziemi na nóżkach) siateczka prześwituje i widać dziury głośników itd. Może to dlatego, że światło wpada przez okno po drugiej stronie pokoju.
Głośniki działają ok, bez opóźnień (komputerowe 2.1, gniazdo słuchawkowe), a o fabrycznych się nie wypowiadam.
Lecę testować dalej. :)
 
Ostatnia edycja:

emde_

New member
Czyli ogólnie pozytywne wrażenia, horizon z tego co czytalem to dobry wyznacznik, jeśli TV daję rade to musi być OK :) Jeszcze jakby ktoś wypowiedział się więcej o oglądaniu meczów.
 

stachuu0

New member
U mnie w 65 to samo, 12929.
Może ktoś w C70 podpiąć głośniki do gniazda słuchawkowego? Mi po pierwszym podłączeniu działały. Po wyłączeniu telewizora i ponownym włączeniu głośniki nie wykrywają sygnału (po 15 min stan wstrzymania).
 
Do góry