TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Pilot już mam :). Powiem tyle ,że nie spodziewałem się tak dobrej konstrukcji oraz funkcjonalności. Pierwszy raz mam takie cacko w ręce. Wyszukiwanie głosowe bezbledne, airmouse wyśmienite (jak myszka w kompie działa bezbłędnie ). Parowanie z tv bardzo proste , fajny pilocik w dobrych pieniądzach. Jeszcze raz kiki wielkie dzięki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na wielu, na wyszukiwarkach z Google np. TV Web i wyszukujesz głosowo wszystko co jest w internecie. Ale masz też Ipla, Google Play film, Google Play gry, Amazon. Wszystkich nie sprawdzałem jeszcze ale jest tego dużo.
 

rojek35

New member
Na benchmark.pl pojawił się test TCL U55P60... Całkiem pozytywny...W kontraście ten telewizor przebija Samsunga Q7F i SonyXE8505...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że przebija - nikt nie ma żadnej wątpliwości.
W klasie cena do jakości, wyposażenia, wyglądu, możliwości - to hit rynkowy.
TCL się postarało.
 

AndKu

New member
Może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić wersję systemu jaką mam w moim tv ?
Jak miałbym zrobioną kalibrację i potem zaktualizuje się tv do nowszej wersji to kalibracja przepada całkowicie ??
 

Buzol

New member
Może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić wersję systemu jaką mam w moim tv ?
Jak miałbym zrobioną kalibrację i potem zaktualizuje się tv do nowszej wersji to kalibracja przepada całkowicie ??
Ustawienia (domek na pilocie) -> na maxa po prawo masz informacje.
Wydaje mi się, że aktualizacja sieciowa nie powinna kasować ustawień. Przynajmniej nigdy się nie spotakłem z czymś takim na żadnym urządzneiu.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Od czasu do czasu wierci mi dziurę w głowie podświetlanie, tzn. do jakiego stopnia jego nierównomierność jest czymś normalnym. Chciałbym się dowiedzieć jakie macie opinie na ten temat, poniżej mój konkretny przykład na moim 65 calowym P60. Starałem się oddać to najwierniej jak umiałem. Jest to spauzowany moment na początku dema LG Chess 4k hdr (z usb), gdzie akurat wtedy jest tylko czarny obraz.

https://images81.fotosik.pl/652/f3eed45817d7480d.jpg
 
Ostatnia edycja:

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Specem nie jestem , ale widać w rogach trochę jest jaśniej. Lecz czy to, az tak denerwujące , przeszkadzające. To tylko można zauważyć na czarnym tle.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Specem nie jestem , ale widać w rogach trochę jest jaśniej. Lecz czy to, az tak denerwujące , przeszkadzające. To tylko można zauważyć na czarnym tle.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Przy normalnym oglądaniu (kiedy są zazwyczaj u góry i na dole czarne pasy w filmie), to raczej widoczne jest lekkie rozjaśnienie w tym lewym dolnym rogu.
 

Maciej5161

New member
Pytanie do użytkujących ten TV w aspekcie wad wyszczególnionych na benchmark.pl, tj.:

Wady:


  • bardzo niska ostrość obrazów ruchomych (matryca 60Hz),
  • brak jakiejkolwiek kompensacji (upłynniania) ruchu
Czy faktycznie użycie słowa "bardzo" ma tu uzasadnienie czy też samo "niska" wystarczałoby. A może jest tak dobrze, że wcale takiej wady nie ma. Jest na tym wątku 1 czy dwa wpisy, że obraz jest płynny a tu tester pisze, że jest całkowicie odwrotnie. To jak to jest wg Waszej oceny? Jako wadę podał, też, że są błędy w tłumaczeniu MENU lub niekiedy wcale nie ma tłumaczenia. To może warto to zgłosić do kolejnego update.
Według mojej subiektywnej opinii, nie jest źle. Jak nie zwracasz na to uwagi nie widzisz tego. Jeżeli jednak się przyjrzy, można zauważyć takie szare cienie. Nie wiem jak to wygląda w innych telewizorach tej klasy i rozdzielczości. Ale na moim starym LG 42" FHD tego nigdy nie zauważyłem, a tam również była matryca 50hz. Oglądam na nim F1 i powiem że nie jest źle. Na pewno matryca 100hz jest o wiele lepsza, ale dla zwykłego użytkownika ten telewizor wystarczy. TV zmienię dopiero jak OLEDY potanieją, a nie zapowiada się żeby tak się stało w najbliższych latach.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup, sprawdź to się okaże kto ma rację.
A nawet wystarczy jak zajdziesz na sklep i wskażesz przecież z daleka nie ostry obraz.

Pokaż proszę gdzie jest ta nieostrość !!!
Aparat nie kłamie, bo nie umie !

Dobra jakość !

17361547_1333573286704459_2583906230165795430_n.jpg

Ten telewizor mimo budżetowej klasy cenowej wie co to znaczy jakość. Materiały natywne w 4K to czysta poezja, to dla zmęczonych oczu balsam na wieczór i na noc. Teraz TCL z poziomu klasy cenowej pozwala przenieść się w inny wymiar jakości.

HDR : głęboka czerń, wyższy kontrast i żywe kolory.

17361787_1333573253371129_2148867292919022139_n.jpg
Najnowszym standardem dla treści UHD jest High Dynamic Range. HDR dostarcza żywych barw oraz olśniewających obrazów ze szczegółowo odtworzonym wachlarzem jasnych i ciemnych odcieni. Teraz możesz doświadczyć jakości HDR niezależnie od źródła.

17424840_1333573403371114_8872709166744766052_n.jpg

10 Bit Panel: 64 razy więcej kolorów
Nasz nowy panel 10-bitowy oferuje niezrównaną precyzję kolorów (64 razy więcej kolorów niż w standardowym telewizorze). To ma poważne konsekwencje bo decyduje o przejściach tonalnych.

17352433_1333572966704491_3761108418071756175_n.jpg

Gładkie realistyczne odcienie bez nieprzyjemnego efektu konturowania.

17352261_1333573173371137_4879308742744092355_n.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[youtube]FkWqdskVSm4[/youtube]

[youtube]v8pVoUM_d2A[/youtube]

Chyba, że mu się urządzenie testujące zacinało....
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Pytanie do użytkujących ten TV w aspekcie wad wyszczególnionych na benchmark.pl, tj.:

Wady:


  • bardzo niska ostrość obrazów ruchomych (matryca 60Hz),
  • brak jakiejkolwiek kompensacji (upłynniania) ruchu
Czy faktycznie użycie słowa "bardzo" ma tu uzasadnienie czy też samo "niska" wystarczałoby. A może jest tak dobrze, że wcale takiej wady nie ma. Jest na tym wątku 1 czy dwa wpisy, że obraz jest płynny a tu tester pisze, że jest całkowicie odwrotnie. To jak to jest wg Waszej oceny? Jako wadę podał, też, że są błędy w tłumaczeniu MENU lub niekiedy wcale nie ma tłumaczenia. To może warto to zgłosić do kolejnego update.


Nie widziałem jeszcze tego testu z benchmarku. Ale jak wszędzie każdy tester jest inny. Ja użytkuje ten tv od kwietnia i mi mojej rodzinie dobrze się ogląda. Znajomi jak czasem wpadną to też wpadają w zachwyt, cena dobra tv dobry nie ma co się rozwodzić , co do błędów tłumaczenia ja nie zauważyłem a wiadomo aktualizację mają dopiero wyjść to napewno to też poprawia jak jest.
 
Status
Zamknięty.
Do góry