TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
To akurat kwestia androida na tv :)

Sprawdźcie sobie też pilot na komórkę ze sklepu play. Super sprawa i działa też wyszukiwanie głosowe.

No tak apka od tcl na Android dobrze działa, ale pomysl każdy użytkownik tv po pierwsze musiał by ją sobie zainstalować , pilot jest poręczniejszy. Każdy zniego skorzysta czy członek rodziny lub jakaś osoba odwiedzająca a wydac 100 parę złotych to chyba nie aż tak dużo, szczególnie jak widać w Europie ceny dużo większe.
 

AndKu

New member
Czy to normalne w tym modelu (przekątna 55"), że wzdłuż ramek obudowy są jaśniejsze jakby delikatnie rozmazane pasy (obrazu) o szerokości około 2cm? W moim egzemplarzu ewidentnie zauważalne w trakcie oglądania i irytujące.

W moim egzemplarzu 55'' też coś takiego zauważyłem, tak do 2 cm są jaśniejsze pasy dość to irytujące. Widać to na dekoderze nc+ i na samej aplikacji Kodi też, ale jak włączę film zwężony - wersję kinową z ciemnymi pasami to tam tego nie ma na ciemnych pasach. Włączenie overscan nic nie pomaga.

Możecie mi powiedzieć jak sprawdzić wersję systemu, bo nigdzie nie mogę znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

iMarekPL

Member
W moim egzemplarzu 55'' też coś takiego zauważyłem, tak do 2 cm są jaśniejsze pasy dość to irytujące. Widać to na dekoderze nc+ i na samej aplikacji Kodi też, ale jak włączę film zwężony - wersję kinową z ciemnymi pasami to tam tego nie ma na ciemnych pasach. Włączenie overscan nic nie pomaga.

Możecie mi powiedzieć jak sprawdzić wersję systemu, bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Po testach potwierdzam, że efekt jest widoczny bez względu na funkcję Ocerscan. Dla mnie jest to na tyle irytujące, że jeśli nie da się tego rozwiązać zmianą ustawień obrazu będę zmuszony reklamować telewizor.

Efekt jest mniej lub bardziej widoczny w zależności od kolorów i dynamiki scen w filmie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Dodam, że nie tylko ja to zauważam.
 
Ostatnia edycja:

iMarekPL

Member
Telewizor jest od Was. Pracuje na trybie obrazu Film. Zakładam, że parametry kalibracji są powprowadzane skoro nic nie dotykałem w ustawieniach poza tym Overscan.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Kalibracja nie powinna mieć tutaj nic do powiedzenia.
W instrukcji obsługi tego TV chyba nie ma ani słowa o ty, że bez przeprowadzenia kalibracji TV będzie miał jakieś pasy na obrzeżach ekranu.

Poprostu miał pecha i trafił mu się taki egzemplarz. Jak dotąd on był pierwszy z tym problemem, później zgłosił się jeszcze 1 , czy jest możliwość ,że podczas transportu tv mogło się coś wydarzyć co by to spowodowało. Bo jak mówisz kupiłeś u kikiego tv a oni sprawdzaja przed wysyłką do klienta czy wszystko jest ok. !

Ciężko coś stwierdzić nie widząc tego. Jak macie możliwość zrobienia zdjęcia to było by super.
 
Ostatnia edycja:

iMarekPL

Member
W moim przypadku w dzień jest to niezauważalne. Dopiero przy odpowiednim zaciemnieniu, a na oglądanie czegokolwiek mam czas właśnie dopiero wieczorami/nocą.
Oczywiście jak tylko znajdę chwilę postaram się uchwycić to na zdjęciu. Ale z moimi umiejętnościami i "sprzętem" niczego nie obiecuję.
 

urania-marek

New member
w moim przypadku w dzień jest to niezauważalne. Dopiero przy odpowiednim zaciemnieniu, a na oglądanie czegokolwiek mam czas właśnie dopiero wieczorami/nocą.
Oczywiście jak tylko znajdę chwilę postaram się uchwycić to na zdjęciu. Ale z moimi umiejętnościami i "sprzętem" niczego nie obiecuję.

skontaktuj się 600059618.tv wymienimy na drugi .przy kalibracji niczego nie było widać o czym piszesz .mogę jedynie przeprosić za problem.
 

iMarekPL

Member
Miałem się w tej sprawie dziś z Wami kontaktować ale postanowiłem wstrzymać się do poniedziałku. Postaram się jeszcze "pobawić" ustawieniami i poobserwować przez weekend na tyle na ile czas mi pozwoli.
 

vanishHD

New member
Dziennikarz portalu Benchmark.

Dziwne jest to, że zajmując się elektroniką sam bardzo słabo technicznie realizuje swoje filmy, ale wyniki jego testów pokrywają się z branżowymi portalami zza granicy, więc można mu zaufać.
 

adamuser

New member
Normalne są takie pasy na tym szarym tle? Nowy tv 49".
 

Attachments

  • IMG_20170617_161340.jpg
    IMG_20170617_161340.jpg
    445,9 KB · Wyś: 118

adamuser

New member
Pierwsze zdjęcie to np. YouTube, na szarym tle widać tak jakby białe prostokąty (takie obramowania). Drugie i trzecie zdjęcie to ten test z tym, że drugie wykonane w trybie nocnym.
Ustawienia obrazu zresetowane.
 

Attachments

  • IMG_20170617_215431.jpg
    IMG_20170617_215431.jpg
    879,9 KB · Wyś: 83
  • IMG_20170617_215649.jpg
    IMG_20170617_215649.jpg
    144,4 KB · Wyś: 88
  • IMG_20170617_215723.jpg
    IMG_20170617_215723.jpg
    35,1 KB · Wyś: 551

vanishHD

New member
Jak testowałem mojego Samsunga to nie używałem żadnego trybu nocnego w telefonie.

Widzę, że trochę ruszyłeś aparatem, bo krzyżyk jest rozmazany. Ja za którymś razem uzyskałem zadowalające zdjęcie, na którym oceniłem czerń.

Cóż póki co widzę, że nawet na Direct LED potrafi pojawić się clouding. To dla mnie nowość.
 
Status
Zamknięty.
Do góry