TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Tomek8888

New member
Jaka wersja jest teraz najnowsza? Mam v173 i Netflix regularnie zapomina dane logowania. Co włączenie TV muszę je wpisywać ponownie. Przy poprzednich wersjach nie było takich sytuacji.
 

rogerten

New member
Z tego tv jestem średnio zadowolony mam 55 cali i kąty padania i są średnie nie wiem być może kwestia kalibracji ale patrząc blisko z boku obraz jest rozjaśniony WiFi ciągle się rozłącza a najbardziej denerwuje mnie takie micro smużenie przy szybkich scenach na przykład przy oglądaniu meczu na wszystkich kanałach mam podpięty Horizon. Jakieś pomysły?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nie ma pomysłów bo nie ma telewizora który by nie smużył choć odrobinę ;) niestety ten TCL nie ma upłynniaczy więc nic tu nie zrobisz...
 

rogerten

New member
Problem w tym że w TV normalnej firmy ponoć też smużą.
Czy Wynika to z wielkości czy są jakieś inne powody bo nie jestem ekspertem przyznaję uczciwie. 5 lat miałem Samsunga 40 i tego nie zaobserwowałem
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
będzie smużyło póki standardem nie stanie się 4K , tak bo wszystko zależy od sygnału jaki dostanie a że nasze programy telewizyjne są słabe do takich telewizorów to nic na to nie poradzimy...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jaka wersja jest teraz najnowsza? Mam v173 i Netflix regularnie zapomina dane logowania. Co włączenie TV muszę je wpisywać ponownie. Przy poprzednich wersjach nie było takich sytuacji.

Wgraj starszego... Netflixa bo to nowsze wersje tej apki nie zapisujá poprawnie. Albo zrób to na chrome na kompie tylko musisz miec tez chrome zalogowane na to samo konto google co tcl.
 

9nku

New member
Witam, czy używał ktoś wyjścia HDMI arc do amplitunera Pioneera jeżeli tak to jak prawidłowo powinien być podpięty- Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Wgraj starszego... Netflixa bo to nowsze wersje tej apki nie zapisujá poprawnie. Albo zrób to na chrome na kompie tylko musisz miec tez chrome zalogowane na to samo konto google co tcl.

Po raz już nie wiadomo który okazuje się, że android TCL działa dobrze, ale nie jest to jak w sloganie "system dla id....w". Potem niektórzy forumowicze jak Rafał7 wypisują: "Oddać tv i wybrać tv normalnej Firmy." (nigdy nie widział tego TV, ale może zazdrość go zżera, że zapłacił dużo drożej i ma dużo gorszy TV?). Wczytają się w posty osób które nie radzą sobie z androidem i piszą na forum. Zresztą po to jest forum, jak ktoś nie umie czegoś znaleźć to pisze (sam napisałem kilka pytań i zawsze dostałem odpowiedź w której wskazano, że to nie TV ma problem tylko ja czegoś nie umiem).
Ile postów dotyczyło nie zapisywania ustawień Netflixa, sam przeczytałem co najmniej kilkanaście, ile osób z tego powodu wróciło do starszego androida? Jak napisał firefl wszystkiemu winna nowa aplikacja Netflixa, a nie android 7 w TCL. Jak ktoś kolejny raz zacznie się czepiać sytemu niech weźmie pod uwagę, że android potrafi 10 razy więcej niż systemy konkurencyjnych TV, więc może też sprawić jakieś problemy. Rzeczywiście jak ktoś nie potrfi obsługiwać urządzeń RTV niech kupi np. Panasonika i nie będzie miał problemów bo nie będzie w czym je mieć.
 
Ostatnia edycja:

palpatim

New member
Do Janusza.Kolego piszesz tak ładnie to wytłumacz mi dlaczego po zainstalowaniu wersji 7 rozwaliło mi kodi,muli jak cholera nie trzyma ustawień,a jest taka wersja kodi jaka była,pilot glosowy trzeba parować za każdym razem,wywala aplikacje.Nie miałem tego problemu na andku 6.1,a teraz mam ochotę ten telewizor rozwalić
 
Do Janusza.Kolego piszesz tak ładnie to wytłumacz mi dlaczego po zainstalowaniu wersji 7 rozwaliło mi kodi,muli jak cholera nie trzyma ustawień,a jest taka wersja kodi jaka była,pilot glosowy trzeba parować za każdym razem,wywala aplikacje.Nie miałem tego problemu na andku 6.1,a teraz mam ochotę ten telewizor rozwalić
Wgraj andka 6.0 spowrotem. Ja tak zrobiłem, bo też zaczęło mulić i resetować ustawienia. Teraz jest spoko.
 

Rafal7

Banned
Zdecydowałem się na telewizor TCL 55C7006. Doszedł do mnie wczoraj. Jestem zachwycony dokładością jak i szybkością zamówienia (wielkie podziękowania dla użytkownika locoloco).

Telewizor jest świetny, polecam owy model z całego serca.
Telewizor 55 cali / 3000zł - Kino domowe, HDTV - forum.benchmark.pl
Czemu wywaliłeś mój post co?
Za co ostrzeżenie co?
Kogo obraziłem?
Co w moimi poście było nie tak?
Wytknięcie cyrku w jaki sposób działa Tcl?
Przecież pisałem na temat o Tcl.
O czym jest temat? O Samsungu, Sony?

Znów zaczynasz?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Do Janusza.Kolego piszesz tak ładnie to wytłumacz mi dlaczego po zainstalowaniu wersji 7 rozwaliło mi kodi,muli jak cholera nie trzyma ustawień,a jest taka wersja kodi jaka była,pilot glosowy trzeba parować za każdym razem,wywala aplikacje.Nie miałem tego problemu na andku 6.1,a teraz mam ochotę ten telewizor rozwalić

W sprawie pilota głowowego faktycznie masz rację. W poprzedniej wersji rzadko go używałem i nadal się nie przekonałem więc nie zwróciłem na to uwagi, ale faktycznie dzisiaj sprawdziłem i rzeczywiście musiałem ponownie parować. Co do Kodi to u mnie jest idealnie i nie mam zastrzeżeń. Jak wcześniej pisałem, nie jestem specjalistą od androida i nie znam wszystkich odpowiedzi, ale miałem też kilka sytuacji w których coś mi nie wychodziło lub chciałem mieć szybką odpowiedź, więc zadawałem pytania na tym forum i dotychczas wszystkie odpowiedzi było skuteczne a problem tkwił w mojej niewiedzy (każdy może sprawdzić w historii moich postów). Można też sprawdzić, że pisałem, że 7-ka nie jest żadnym cudem u w moim przypadku pozwoliła mi tylko na zainstalowanie Tidala (w moim przypadku obok kodi aplikacja decydująca o tym, że inne systemy niż android są nieakceptowalne - a tu mam aplikacją Tidala oryginalną i drugą w kodi). Zainstalowałem7-kę bo jestem z natury ciekawski i w przypadku TCL jest to bardzo bezpieczne bo zawsze można wgrać starszy soft, co często wcale nie jet takie oczywiste (nie uważam za problem ponowne wgranie aplikacji i zapisywanie ustawień bo za każdym coś można usprawnić). Absolutnie nie zmieniam zdania i uważam, że android w TCL jest świetny nawet jeżeli ma niedoskonałości, nawet jeżeli większość wykorzystania TV to telewizja i Netfliks. Znam tylko jedno lepsze rozwiązanie - podłączony u brata PC służący tylko do multimediów, ale to już nieco większy koszt.

Rafal7
Mogę zrozumieć Twoje stanowisko, że android jest zbędny w TV. Jako jeden z nielicznych nie używasz androida ani komputera, wystarczy Ci Tv (nie wiem może jeszcze używasz Naetflixa). Niemniej większość osób używa dziś wielu aplikacji, a co ważniejsze, nie wiem jakich będę używał za kilka czy kilkanaście miesięcy bo dziś rozwój multimediów jest trudny do przewidzenia. Android zapewnia mi spokój i pewność, że będę miał wszystkie nowości nawet jak TCL by nie istniał, bo mogę skorzystać z aplikacji nawet na smartfony, bez konieczności dokupowania zewnętrznych urządzeń. Jako, że nie interesuje Cię android to raczej nie powinieneś zabierać głos w temacie który jest Ci raczej obcy?
Nie rozumiem jednak czemu przez uprzedzenie do androida uważasz , że nie warto kupować TCLa? Prawdziwe problemy z androidem miały pierwsze modele Sony i Philipsa, a TCL p60 w teście benchmarku dostał opis, że to jeden z najszybszych android TV. Jeżeli chciałbym TV bez androida wybrałbym... TCL. Te TV bronią się przede wszystkim samą jakością obrazu, parametrami podzespołów (procesor, RAM itd.) i wykonania zewnętrznego. u55P6046 za 2700 ma aluminiową obudowę, matrycę VA i bardzo dobry obraz (w swojej klasie cenowej). Bez androida możesz kupić jeszcze taniej P6006 lub starszy model S7906 na matrycach VA w cenie około 2 tys. zł za 55cali. Moim zdaniem firma ma najlepszą ofertę niższej i średniej grupie cenowej. To samo twierdziłem 10 lat temu o Samsungu na tym forum, świat się zmienia.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry