Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

Sdolas

New member
Witam po raz pierwszy na tym forum
Do tej pory tylko czytałem
Dziś pytanko co do kamer Sony jak w temacie
Spróbuję ktrótko i rzeczowo aby nie być zmieszany z błotek jak to bywa z nowymi ;)
Czas się przesiąść na nowszą kanerę, budrzet powiedzmy do 4000, zależy mi na dobrej jakośći, szerokim kącie, stabilizacji optycznej, zdjęcia nie wchodzą w grę bo do tego jest aparat i na koniec nie chcę wydawać za "pozornie lepszy" sprzęt, mam tu na myśli parametry których i tak niezauważę.
Biorę pod uwagę trzy modele HD-SR10, HD-SR11 i Canona HG-10
Bardziej skłaniam sie ku Sony ale Canona nie wykluczam
Kilka pytań co do kaner Sony:
1. Obie kamery Sony są Full HD ale SR10 ma przetwornik CMOS 1/5,0 a SR11 ma CMOS 1/3,1. Mniejszy przetwornik - teoretycznie gorsza jakość i czy w tym punkcie warto dołożyć do SR11 czy tego nawet niezauważę ?
2. Ogniskowa obiektywu, SR10 ma 3,1 – 46,5 a SR 11 ma 4,9 – 58,8. Rozumiem że SR10 będzie miała szerszy kąt ?
3.Ogólnie SR10 ma mniejszy dysk, mniejszy LCD, mniejszą rozdzielczość ale tylko na zdjęciach na których mi nie zależy, poza tym obie są bardzo podobne, na SR10 15h nagrania na SR11 22 h.Biuorąc pod uwagę to co jest dla mnie istotne a także zadane pytania czy ogólnie warto dołożyć ok 1000 zł do SR11 czy po przejsćiu za sterej kamery analogowej SR10 w zupełności wystarczy ?
4. Jak ma się HG-10 do modelów Sony ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Sławek
 

sethh

New member
Witam, przy zamawianiu sony hdr-sr11 sprzedawca zaproponowal mi jakis filtr ochronny niby w promocji - chcialem spytac czy cos takiego jest potrzebne i jak duza jest szansa zarysowania obiektywu w tym modelu.
pozdrawiam
 

dzimaj

New member
Huzar napisał:
Polecam 2 rzeczy. Odisntaluj wszystkie kodeki/pakiety kodeków, zainstaluj KMplayera i PowerDVD8. W KMPlayerze ustaw jakośc odtwarzania na najwyższą (potrzebny mocny procesor) a w PowerDVD włącz obsługę wykorzystania kart graficznych (wymagane odpowiednie karty graficzne).
Dodatkowo popatrz czy masz łączony deinterlace w odtwarzaczach.

Pozdrawiam
Huzar


Dzięki za pomoc , rozwiązanie okazało się banalne, ponieważ mój komp jest nowy, jakoś nie przyszło mi do głowy, że warto by uaktualnić od razu stery do grafiki, po uaktualnieniu obraz zaczyna byc podobny do żylety :)
 

tomalax

New member
Witam,
czy ktos z Panstwa ma problemy z oprogramowaniem PMB dolaczonym do kamery? U mnie po zaimportowaniu plikow z kamery (SR11) nie mozna nic z nimi zrobic - komunikat ze nie mozna ich bylo zanalizowac.
Jakies propozycje?
 

Sdolas

New member
Do mojego pytania chciałbym jeszcze dodać że od 01.06.2008 do 31.07.3008 można uzyskać zwrot w kwocie 350 zł za kamerę Canon HG-10.
Czyli HG-10 mogę kupić już za 2600 zł, trochę droższa jest HDR-SR10E i jest mały dylemat
Ponawiam pytanie jw
 
Ostatnia edycja:

Huzar

New member
tomalax napisał:
Witam,
czy ktos z Panstwa ma problemy z oprogramowaniem PMB dolaczonym do kamery? U mnie po zaimportowaniu plikow z kamery (SR11) nie mozna nic z nimi zrobic - komunikat ze nie mozna ich bylo zanalizowac.
Jakies propozycje?

Było już na forum w tym wątku, problem z kodekami w systemie.

Pozdrawiam
Huzar
 

Huzar

New member
sethh napisał:
Witam, przy zamawianiu sony hdr-sr11 sprzedawca zaproponowal mi jakis filtr ochronny niby w promocji - chcialem spytac czy cos takiego jest potrzebne i jak duza jest szansa zarysowania obiektywu w tym modelu.
pozdrawiam

Witam,

Zarysować obeiktywu raczej się nie da, chyba że przy filmowaniu z kamerą w krzakach, można natomiast zabrudzić obiektyw. Ja podczas ostanich wypraw wpychałem się z kamerą w różne nieczyste miejsca i się obiektyw nieźle ubrudził. Kupiłem zestaw do czyszczenia i usunąłem zabrudzenia ale na wszelki wypadek ostatnio dokupiłem filtr UV hama i go założyłem w celu ochrony obiektywu. Łatwiej wyczyścić odkręcalne szkiełko, które w razie porysowania zawsze można wymienić (wbudowanej soczewki już nie).
Zwrócił bym tylko uwagę na jakość filtra, chodzi o to żeby było to filtr video nie pogarszający jakości.

Pozdrawiam
Huzar
 

tomkil78

New member
witm wszystkich, jestem nowy na forum i wlasnie zastanawiam sie nad kupnem sr 12.
mam pytanko do sin111-doszla juz kamera do ciebie ?
pozdrawiam:)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tomalax napisał:
Witam,
czy ktos z Panstwa ma problemy z oprogramowaniem PMB dolaczonym do kamery? U mnie po zaimportowaniu plikow z kamery (SR11) nie mozna nic z nimi zrobic - komunikat ze nie mozna ich bylo zanalizowac.
Jakies propozycje?

problem lezy po stronie kodeka haali musisz go wywalic i po problemie, innego rozwiazania nie znam
 

Huzar

New member
Nagrałem kilka klipów z tym filtrem UV, o którym pisałem.
Mam wrażenie, że jest trochę mniej klarownie. Dam znać jak to sprawdzę dokładnie.

Pozdrawiam
Huzar
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no wiec wlasnie, ja takiego filtra nie chcial bym uzywac na codzien bo nagranie moze troche odbiegac

natomias dobra sprawa np na plaze czy jak szybko lecisz to wtedy obiektyw uchronisz od owadow :)
 

mikok

New member
slow motion

witam . właśnie nabylem kamerke sr 11 i mam pytanie czy podczas normalnego krecenia filmu mozna odrazu przejsc do trybu slow motion a potem wrócic do normalnej predkosci tak zeby wyszła taka wstawka z " slow" ?
 

Huzar

New member
mikok napisał:
witam . właśnie nabylem kamerke sr 11 i mam pytanie czy podczas normalnego krecenia filmu mozna odrazu przejsc do trybu slow motion a potem wrócic do normalnej predkosci tak zeby wyszła taka wstawka z " slow" ?

Niestety nie. Trzeba zatrzymać nagrywanie, włączyć slow, i znowu wyłączyć. Tak nagrany materiał moża później zmontować aby uzyskać efekt o którym mówisz.

pozdrawiam
Huzar
 

HafteTir

New member
Kilka słów odemnie

Kupiłem tę kamerkę w USA i teraz własnie się z nią zapoznaję. Moje uwagi:

1.Slow motion można nagrać tylko 12 sekund. Jeśli nagrywam z dzwiękim to mi się on rozchodzi z obrazem w tej opcji

2.Bardzo wysoka ergonomia. Wszystko na miejscu, obsluga intuicyjna

3.Fajnie ukryte gniazda połaczeń i system zamykania obiektywu

4.Ekran dotykowy mocno sie brudzi wymaga częstego czyszczenia

5.Przy tej klasie kamery kabel HDMI powinien być w komplecie

Moze ktos podesłac linki (tez po angielsku) jak filmiki AVCHD przerobiać na MATROSKĘ *.mkv
 

espero

New member
HafteTir napisał:
Kupiłem tę kamerkę w USA i teraz własnie się z nią zapoznaję. Moje uwagi:

1.Slow motion można nagrać tylko 12 sekund. Jeśli nagrywam z dzwiękim to mi się on rozchodzi z obrazem w tej opcji

2.Bardzo wysoka ergonomia. Wszystko na miejscu, obsluga intuicyjna

3.Fajnie ukryte gniazda połaczeń i system zamykania obiektywu

4.Ekran dotykowy mocno sie brudzi wymaga częstego czyszczenia

5.Przy tej klasie kamery kabel HDMI powinien być w komplecie

Moze ktos podesłac linki (tez po angielsku) jak filmiki AVCHD przerobiać na MATROSKĘ *.mkv

dzieki wielkie za krotka recenzje, czekamy na wiecej :)
Mam pytanie o jakosc obrazu - czy faktycznie widoczne sa artefakty kompresji AVCHD?
 

HafteTir

New member
Ja za malo jeszcze uzywam kamery. Dotychczas nie zauwazylem artefaktow na strumieniu AVCHD

Dodatkowe informacje:

1.Najwyzsza z mozliwych jakosc ekraniku LCD. Duze kąty widzenia. Super odwzorowanie barw i nasycenie

2.Zapasowa bateria niezbedna, albo bliskość kontaktu 220V lub tez oddzielnie dokupowanej ładowarki samochodowej

3.Przy nagrywaniu z duzym zoomem niezbedny statyw lub wprawna ręka

4.Dodalbym linki do probki filmikow lecz system blokuje to dla nowych uzytkownikow
 

sethh

New member
Jestem w Polsce a tu mam tylko sd tv, przy podlaczeniu kamerki do tv obraz jest czarno bialy (kamera ntsc) i moje pytanie, czy moge cos zmienic w ustawieniach kamerki czy poprostu lepiej nie bedzie na tym tv??
I mam jeszcze jedno pytanie, czy moge ogladac filmy z kamery na laptopie przez podlaczenie usb (bez zgrywania na lapka)?
 
Ostatnia edycja:
Do góry