Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

vanito

New member
Dlatego napisałem, że zależy kto czego szuka. Uśredniona ocena jest podobna, ale są obszary na które zwróciłem uwagę, gdzie wypada lepiej i akurat te obszary mnie interesują. Nie napisałem, że różnice są duże bo pewnie nie są, ale najwyraźniej są łatwo zauważalne co przynajmniej wynika z recenzji. Nie porównuję LCD z OLED bo to inna technologia i każda ma swoje wady i zalety.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie możesz troszkę poczekać z kupnem, aż tv będzie tańszy ? Według mnie warto, a tym bardziej jak masz na czym oglądać.. bo przed Mistrzostwami ceny tv raczej nie spadną.. :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Dokładnie, koledzy tak jak napisałem XF90 to taki młodszy brat XE94
i tu jest postęp, no i skoro kolega ma na czym oglądać uważam, że warto poczekać te 4-6 m-cy aż cena spadnie do poziomu 7-8 tyś za XF90
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po MIstrzostwach zakupy się ruszą :), chyba, że Ci co mniej będą chcieli zarobić wyczują interes i będą sprzedawać taniej niż w marketach.
 

vanito

New member
Podsumowanie ostatnich testów XF9005:

What Hi-Fi https://www.whathifi.com/sony/kd-65xf9005/review

Fantastic detail in the brightest and darkest picture elements
Brilliantly bright and punchy
Stunning but natural colours
Loads of apps
Clear sound

Techradar https://www.techradar.com/reviews/sony-bravia-x900f-series

Excellent HDR picture quality
Excellent SDR picture quality
Clean, open sound
Fair value

Trusted Reviews Sony KD-65XF9005 Review | Trusted Reviews

Excellent contrast for a mid-range TV
Impressive colours and sharpness
Class-leading motion process


Przeglądając ofertę TV LCD na 2018, firmy Panasonic, Philips i LG poszły w IPS i do tego z podświetleniem krawędziowym. Na papierze sensowny Samsung Q8 z FALD i HDR10+ będzie drogi, więc na placu boju pozostał Sony XF z FALD i Dolby Vision ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Samusng na pewno będzie droższy, a niższe modele jak polecieli w podświetlenie krawędziowe i IPS to słabo..
 

barburian

New member
Bez reklam
Patrząc na cyfry kontrast w XE9005 lepszy :

XF9005
Natywny Contrast
:5089 : 1
Contrast with local dimming
: 5725 : 1

Native Contrast XE9005
: 5411 : 1
Contrast with local dimming
: 6534 : 1

co też widać w filmach testowych,ale za to XF ma lepszy HDR i lepiej dopracowany ruch.
 

vanito

New member
Zgoda, ale również na co zwracają uwagę testerzy, to ilość detali na skrajach pasma. W bieli nie ma clippingu jak w modelu XE, a zarazem czerń nie zamazuje wszystkiego: "Tam, gdzie wiele telewizorów traci dużo w niewyraźnym mroku - postacie w tle, które wyglądają jak pływające głowy na niektórych TV, w Sony mają ubrania z cieniowaniem odróżniające się od ściany za nimi."

Ładnie to widać również porównując OLED LG B7 z Sony XE93
http://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/b7a/b7a-group-large.jpg

B7 na środku, XE93 prawy dół. Kontrast oczywiście rewelacyjny w B7 ale detale w czerni traci.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Zgoda, ale również na co zwracają uwagę testerzy, to ilość detali na skrajach pasma. W bieli nie ma clippingu jak w modelu XE, a zarazem czerń nie zamazuje wszystkiego: "Tam, gdzie wiele telewizorów traci dużo w niewyraźnym mroku - postacie w tle, które wyglądają jak pływające głowy na niektórych TV, w Sony mają ubrania z cieniowaniem odróżniające się od ściany za nimi."

Ładnie to widać również porównując OLED LG B7 z Sony XE93
http://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/b7a/b7a-group-large.jpg

B7 na środku, XE93 prawy dół. Kontrast oczywiście rewelacyjny w B7 ale detale w czerni traci.


Prawdę piszesz kolego, XF9005 bardzo fajny TV , zresztą ze swojego XE90 tez byłem zadowolony
po kalibracji i wyciągnięciu z niego maxa w ustawieniach, ale gdybym miał teraz kupować 65 cali
to tylko OLED-a bym brał coś z modeli 2017 Panasonic ,lub modeli 2018
 

vanito

New member
Samusng na pewno będzie droższy, a niższe modele jak polecieli w podświetlenie krawędziowe i IPS to słabo..

Właśnie doczytałem, że Samsung w Europie poza flagowym modelem Q9 leci na Edge LED niestety ...

Q9FN - FALD

Q8FN - FALD (USA)
Q8FN - EDGE (Europa)

Q8CN - EDGE, curved (tylko Europa)

Q7FN - EDGE
 

vanito

New member
Prawdę piszesz kolego, XF9005 bardzo fajny TV , zresztą ze swojego XE90 tez byłem zadowolony
po kalibracji i wyciągnięciu z niego maxa w ustawieniach, ale gdybym miał teraz kupować 65 cali
to tylko OLED-a bym brał coś z modeli 2017 Panasonic ,lub modeli 2018

Dobrze, że mamy wybór ;-) Nie chcę toczyć dyskusji, po prostu uważam, że obie technologie mają swoje wady (różne), ale łatwiej mi zaakceptować te z LCD.
 

vectrako

Member
Witam
Mam zamiar kupic nowy tv i mam do wyboru:
Oled 65 cali Sony lub LG
Sony 65ZD9
lub wiekszy Sony KD-75XE9405 w dobrej cenie ok 15500 zł.
Który wybrać?
Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam
Mam zamiar kupic nowy tv i mam do wyboru:
Oled 65 cali Sony lub LG
Sony 65ZD9
lub wiekszy Sony KD-75XE9405 w dobrej cenie ok 15500 zł.
Który wybrać?
Pozdrawiam


75XE9405 świeci tak samo jak ZD9 - różnicy specjalnie nie zobaczysz, ale z uwagi na rozmiar ekranu
warto brać 75 cali.
 
Do góry