Decyzja Samsunga o HbbTV

kuba78

New member
To że seria D działa na rynku niemieckim to żadna nowość.
Na rynku polskim mogą obowiązywać inne standardy dla HbbTV.
Podobnie jest DVB-T, inny kodek.
 

kuba78

New member
A to dla mnie nowość, HbbTV już działa na satelicie :)
Astra jest głównym satelitą na kraje zachodnie, pewnie dbają o naszych, by nie wracali.
Dla nas HbbTV może być w innym sygnale :(
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
Witam.
Na ES6800 HbbTv działa dość dobrze poza jedną rzeczą. Mianowicie czas podawany przez Hbb jest przesunięty o godzinę do przodu. Przestawiałem ustawienia strefy czasowej w tv, lecz nic to nie dało. Co zrobić?
 
Poniżej odpowiedź od Pana Grzegorza Stanisz (Senior Product Marketing Manager for CTV and AV, Samsung Electronics Polska).

W sierpniu 2012 Samsung uruchomił w telewizorach z serii E (wprowadzonych na rynek w 2012) możliwość korzystania z usług HbbTV emitowanych testowo przez polskich nadawców. Cały czas aktywnie uczestniczymy też w procesie doskonalenia odbioru tej technologii, która w Polsce dopiero zaczyna być rozpoznawalna, jednocześnie obserwując inne propozycje w dziedzinie usług OTT (over-the-top) na ekranie telewizora. Na prośbę Telewizji Polskiej wypożyczyliśmy na kilka miesięcy nasz odbiornik do prowadzonych testów. Polski sygnał HbbTV testujemy także w naszym R&D w Warszawie.

Nasza ostrożność przy wprowadzaniu technologii do starszych wersji telewizorów wynika z braku ustalonego standardu nadawania i wynika wyłącznie z troski o komfort naszych klientów podczas korzystania z produktów Samsung.

Jeśli technologia nadawania sygnału HbbTV zostanie ustandaryzowana przez polskiego regulatora lub uzyska certyfikat wiodących polskich nadawców, a przez to precyzyjnie określi parametry jej działania i wykorzystywania, wtedy rozważymy możliwości techniczne uruchomienia odbioru tych usług także na starszych liniach telewizorów.

Podsumowując tą wypowiedź – są szanse na HbbTV w seri D, ale nie wiadomo kiedy…
 

cacumen

Member
Bez reklam
Podsumowując tą wypowiedź – są szanse na HbbTV w seri D, ale nie wiadomo kiedy…




Raczej tylko jedna logiczna konkluzja ...iluzoryczność tych szans jest zbyt ..WIELKA , aby doczekać
się satysfakcjonującego rozwiązania :(
I trzeba to przyjąć do wiadomości , bo już niedługo seria "F" .. z kolejnymi nowinkami technologicznymi
a nasze egzemplarze z serii "D" ..odchodzą powoli do ...cyfrowego ..lamusa :!:
 

lwojtysiak

New member
Uruchomiłem sobie HbbTV na swoim Samsung UE40D6500 (poprzez menu serwisowe i zmiana lokalizacji na EU-GER). Niestety ciężko powiedzieć, że cokolwiek działa...
Na TVP1HD czasem się coś pojawia, a czasem nic. Nawet jeśli pojawi się zachęta do włączenia "Platformy hybrydowej", to wciśnięcie czerwonego przycisku nic nie powoduje (nic się nie uruchamia, napis nie znika)...
Co ciekawe dzieje się tak prawie, że losowo... wyłączam tv, włączam i raz jest, innym razem nie ma. Pojawia się to też tylko na TVP1HD, na pozostałych kanałach TVP brak, na Eska TV również brak. Ani razu nie pojawiło się też na kanałach niemieckich na HotBird

Czy to wina telewizora (w tym modelu po prostu nie będzie to działać??), czy coś źle zrobiłem?

W ogóle po pierwszym uruchomieniu miałem coś dziwnego - bo pojawiła się czerwona kropka, kliknąłem na przycisk, ale nic się nie pojawiło, więc zacząłem przełączać kanały... jak doszedłem do EskaTV, to nagle coś się odpaliło (tak jakby aplikacja Wiadomości, ale już dokładnie nie pamiętam) i wyłączyłem przez EXIT. Od tej pory w zasadzie tak jak pisałem - nic się nie pojawia :/
 

renmaister

New member
Witam

Telewizor Samsung UE32F5500 odbieram na nim kanały analogowe oraz DVB-T przez kablówkę UPC internet podłączony przez Wi-Fi również od UPC zainstalowałem HbbTV Widget ustawiłem Kanał z danymi na włączony i nie wiem co dalej gdy naciskam na polocie czerwony przycisk nic się nie dzieje gdy przełączę np na TVP 1 HD nie pojawia mi się żadna informacja od HbbTV

Proszę o pomoc z góry dziękuję
 

renmaister

New member
Przez kabel od kablówki nie będzie działało? Dodam że podłączony jestem bez dekodera bezpośrednio od rozdzielacza na pokoje i kanały odbieram przez DVB-C
 
Ostatnia edycja:

krzysztofuks

New member
Witam,
posiadam tv ue40es6800 i chciałbym się dowiedzieć jak włączyć w tym tv hbb tv dla kanałów TVP. Dodam, że platforma hybrydowa działa bez problemu na kanałach Focus oraz Eska, jedynie na kanałach TVP nie wyświetla się żadna informacja odnośnie tej usługi. Nie pomaga również naciskanie przycisku A. Zgodnie z opisem na stronie Samsunga (samsung.com/cz/hbbtv) tv posiada hbb tv.

Kto pomoże ;-)
 

zzabek

Member
Witam,
posiadam tv ue40es6800 i chciałbym się dowiedzieć jak włączyć w tym tv hbb tv dla kanałów TVP. Dodam, że platforma hybrydowa działa bez problemu na kanałach Focus oraz Eska, jedynie na kanałach TVP nie wyświetla się żadna informacja odnośnie tej usługi. Nie pomaga również naciskanie przycisku A. Zgodnie z opisem na stronie Samsunga (samsung.com/cz/hbbtv) tv posiada hbb tv.

Kto pomoże ;-)
Usługa TVP [wszystkie programy] tylko z anteny naziemnej.
 
Ostatnia edycja:

KubaArek

New member
Bez reklam
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
Podobno traci się gwarancję.

kolega ma UE40D6750 czy po zastosowaniu tego sposobu można już odpalić na nim HBBTV z naziemnej ?
EDIT:do tv wgrany jest najnowsze oprogramowanie 1027.0
 
Ostatnia edycja:
Do góry