Samsung tv model D6750

dwksc

New member
umnie tv nie widzi *.mkv wogole , ani z dysku usb , ani po wifi z lapka ... zgralem 5 filmow 3d w formacie *.mkv na dysk usb moze za duzo jak na jeden folder?
 

dwksc

New member
rozszerzenia sa prawidlowe na lapku idzie wszystko pieknie , natomiast allshare na tv nie widzi zadnego folderu z filmem w formacie *.mkv , jedynie program "Serviio" udostepnil te filmy jednak przy probie odtworzenia wyskakuje "format pliku nieobslugiwany przez urzadzenie"
 
Ostatnia edycja:

dwksc

New member
tak reszta jest normalnie .avi , .mp3 itd.. tylko .mkv nie widzi , jak zmieniam plik .avi na .mkv to TV tez go wtedy nie widzi:/
 
Ostatnia edycja:

wirus7

New member
witam wszystkich,
jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie tego modelu tv,
w moim 40 calowym d6750 zauważyłem że obraz sam się ściemnia w ciemnych scenach, np jak leci film ładnie wszystko odbiera i jak pojawia się ciemny obraz to tv jeszcze mocniej go przyciemnia, obraz jest wtedy słabo widoczny.
TV mam ustawiony tryb obrazu na Standardowy lub naturalny.
czy to normalne?
proszę o odp.
 

Keras72

New member
Jako świeżo upieczony posiadacz 40D6750 nie mam jeszcze zbyt wielu obserwacji ale:
- ogólne wrażenia są pozytywne,
- chyba niestety trafiłem na gorszą matrycę, bo ma nierównomierne podświetlenie (jaśniejsze "chmury" w narożnikach i po prawej stronie ekranu), ale szczerze mówiąc nie zauważam tego przy normalnym użytkowaniu (wadę dostrzegłem przy wyszukiwaniu kanałów, bo ekran miał jednolite czarne tło).

Jeszcze taka mała ciekawostka. Przed zakupem wybrałem się do sklepu z kilkoma filmami na pendrivach. Celowo były to pliki avi z jakich dotychczas korzystałem na komputerze, czyli bez rewelacyjnej jakości (0,7-1,5 GB na film), bo chciałem sprawdzić jak TV sobie radzi z takimi materiałami. Obraz na 40D6750 wypadła całkiem przyzwoicie. Potem te same pliki odtworzyłem na 40D8000 i... było gorzej. Nie wiem, może to kwestia jakichś ustawień TV (ja nic nie zmieniałem, podłączyłem do takich, jakie stały na półce), a le w każdym razie byłem tym zdziwiony.
 

padilo

New member
Witam serdecznie,
jestem posiadaczem 40D6750 już od grudnia i oto moje spostrzeżenia co do tego modelu. Ogólne wrażenie jest pozytywne.... niestety jest kilka ale....:

pozytywy
- świetny obraz przy programach HD ( platforma n)
- odczytał do tej pory wszystkie pliki video jakie mu kazałem m.in: mkv, m2ts. zero przycinania i brak jakichkolwiek problemów z dźwiękiem.
- allshare testowane na plikach mkv działa świetnie również z napisami (.txt w formacie MicroDVD)
- cienka ramka, i ogólnie cały design genialny!!!
- 3d traktuję jako dodatek więc jest to plus ( 3 pary okularów)

negatywy (niestety)
- niestety w programach bez hd obraz jest mizerny
- przeglądarka internetowa wolna, korzystanie z niej nie należy do przyjemnych rzeczy.
- mało widgetów niestety


Ogólnie jestem zadowolony z tego modelu i oceniam go 8/10.

Mam pytanie również do użytkowników tego modelu lub podobnych, czy jest możliwość aby dysk podłączony do tv był widoczny dla reszty użytkowników sieci (dysk sieciowy)?

Pozdrawiam wszystkich
 

1955p

New member
Google Talk

Czy może ktoś testował aplikacje "Google Talk" w swoim Samsungu 6750.Mam takie pytanie, czemu po skonfigurowaniu Gadu-Gadu w "Talku" ,wszystko działa super, tylko !! na liście kontaktów wyświetlane są tylko numery kontaktów a nie ich nazwy.Może już wyszła nowsza ta aplikacja bez tego błędu ?
Czy ktoś ma podobny problem ?
Jeszcze pytanko z jakim pendrivem współpracuje nagrywanie w tym tv bo 4g mi odrzuca.
 
Ostatnia edycja:

1955p

New member
Jeszcze jedno,chciałbym zrzucić listę kanałów sat z telewizora w celu jej edycji, a on nie chce współpracować z żadnym pendrivem.Jak to zrobić ?
 

1955p

New member
Pytania ciekawskiego ?

Jeszcze kilka pytań
1.Jako nowy użytkownik tego TV,pytam czy jest potrzebne Odblokowałem PVR (nagrywanie)tak jak w D6500,bo z tego co widzę w SMARCIE jest folder nagrane programy to chyba nie trzeba :fool:(przepraszam za głupie pytanie jeżeli kogoś to zdenerwuje)
2.Jak sprawdzić nr softu i czy aktualizować do 1018 (bo czytam że ten najnowszy miesza w ustawieniach)
3.Czy ktoś się wypowie na temat tej matrycy zczytane numery z menu serw. 46P1UF6E
 

fula

New member
1 nic nie trzeba odblokowywać.
2 menu/pomoc techniczna/Aktualizacja oprogramowania tam jest nr
Nie czytaj co piszą o softach, bo najczęściej są to bzdury, wyczytane, powielane.
3 mam taka samą matryce i jest ok, nie widzę wad.
 

Beafraid

New member
Zakupiłem przedchwilą model 46'cio calowy :D Jest niezły :D Lecz mam pytanie. Bo w Sources wykryto mój komputer :D i chciałbym wiedzieć co mogłbym robić przez tę opcję i jak połączyć tv'ka z komputerem, bo po wybraniu wyskakuje że nie jest skonfigurowane(czy coś podobnego ?).
 

1955p

New member
Z tego co wyczytałem z porad w tym wątku to :
1. Instalacja najnowszego oprogramowania (1018) tylko poprawi działanie nszego Samsunga
2. Matryca którą posiadam jest oki
3. W tej serii Samsunga nie trzeba nic manipulować z softem ,wszystko jest odblokowane.
4. Sprawdzanie nr. softu to wejscie w Menu dalej Pomoc technicznai na koniec Aktualizacja
5. Tylko ten pendrive mnie denerwuje (gdzieś wyczytałem że 8 gb wspólpracuje) to taki mogę kupić ?
Ma chyba odpowiednie parametry 8GB ADATA C906 Black Pendrive up 30MB/S (2053502857) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.Chciałbym zgrać listy kanałow z kablówki i sat i zedytować.:blagam:
 
Do góry