Samsung TV model D6500

lemon 1971

New member
@lemon 1971 Nie dokońca mnie zrozumiałeś.Na programach TVP HD 1i 2 gdy materiał filmowy nie jest w rozdzielczości 1920x1080, żadna opcja automatyczna czy inna w (Menu-Obraz-Regulacja ekranu) telewizora nie skaluje do pełnego ekranu. Na programach TVP 1i 2 w SD, telewizor skaluje do pełnego ekranu.
to ty nie zrozumiales, jesli obraz nie jest nadawany w hd ,to jest scinany ,okrojone sa boki, zaden telewizor ci tego nie wyskaluje ,tylko przy transmisji sd mozesz za pomoca ustawien w menu ponaciagac go na boki:cry:
 

edlew

New member
jesli obraz nie jest nadawany w hd ,to jest scinany ,okrojone sa boki, zaden telewizor ci tego nie wyskaluje ,tylko przy transmisji sd mozesz za pomoca ustawien w menu ponaciagac go na boki:cry:

Skalowanie do pełnego ekranu w transmisji SD jest ok ale brak tego skalowania w transmisji HD to niestety feler.
 

saptis

New member
Fajnie, a jest jakis changelog ?
Widzialem, ze update 1020.1 pojawil sie juz rano, ale nie mam jak go przetestowac. Na pewnym zagranicznym forum (i pewnej stronie o HDTV) czytalem, ze Samsung pracuje nad wprowadzeniem Full HD 3D w tym TV i wlasnie nowe oprogamowanie mialo przyniesc jakies zmiany. Full HD 3D ma zostac podobno wprowadzone kosztem Motion Plus - czyli jak je wylaczymy to obraz ma byc Full HD 3D.
 
Ostatnia edycja:
Panowie pomóżcie, bo pobrałem przed chwilą to najnowsze oprogramowanie T-GASDEUC-1020.1 wrzuciłem do pena, potem wchodzę w tv do menu, pomoc techniczna, aktualizacja oprogramowania, robię przez usb i po chwili wyskakuje mi napis że brak pliku do aktualizacji :( co robię nie tak że mi tego softu nie znajduje ?
 

melon32

New member
samsung długo nie wytrzymał i mamy nowy soft T-GASDEUC-1020.1 teraz znów będziemy czekali jak klient ( czyli my ) przetestuje na sobie ten wynalazek, poprzedni soft był tak dobry że nawet go nie dali do pobierania online
 

violettamiki

New member
witam wszystkich,
spieszę z extra informacją że powróciła możliwość wrzucania aplikacji do utworzonych folderów i co najważniejsze ( obraz przyciemniał się i koniec )
aplikacje dzialają .
 

Bezelex

New member
Czekam na jakas poprawe wydajnosci itd .Wiem ze procek 1 rdzeniowy ale czasami za dlugo mysli lub w aplikacjach rozlacza, optymalizacja lezy . Jak narazie siedze na 1018 bo co miech nowy soft :(
 

saptis

New member
Powinni ogolnie zoptymalizowac dzialanie programow i samego Smart Hub bo zamula - lagi po nacisnieciu kursowa sa dosyc duze. Poza tym zauwazylem, ze ostatnio spowolnila sie przegladarka internetowa. Co do rzekomego Full HD 3D to po zainstalowaniu 1020.1 nic nie ma - tzn sprawdzalem i nadal jest 540p. :/
 

blusky

New member
witam jam mam pyt dotyczące dźwięku. tj. jak wiadomo tvp nadaje dolby digital +, a na onkyo 609 podłączone przez arc pokazuje tylko dolby digital(chociaż telewizor pokazuje dd+). myślę że to wada telewizora i nie potrafi przesyłać dd+. osobiście podłączyłem inny dekoder naziemnej telewizji do onkyo i tam od razu jest dolby digital +. co z tym fantem zrobic ?
 

aro_d

New member
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
Niestety ale na razie odbieram tylko na niemieckich kanałach. Na TVN i TVP1 nie mam nic.

XXE - krajach skandynawskich (Szwecja, ...)

XXh - Polska, Grecja, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja, Serbia, Bośnia, Czarnogóra, Macedonia, Albania.


XXN - Benelux


XXU - UK​


XZG - Niemcy, Austria, Szwajcaria


Xzf - Francja


Czy ktoś sprawdził odblokowanie HBBTV na UE37D6500? Mam kominikację pomiędzy ruSamsungTVComunicator a TV ale komenda FACTORY w trybie serwisowym nie wywołuje zniknięcia menu ekranowego.
 

pitates

New member
Witam panowie naprawdę nikt mi nie jest wstanie pomóc pomimo zewszyscy tutaj mają ten sam TV ???
Proszę jeszcze raz o pomoc
1.mam cyfre z modułem ich orginalny ten na którym nie odbiera canal+ filmHD z transponera 11-cos tam
2.Nie mogę wyszukac TVP2HD TVP1HD jest i działa poprawnie
3.Bardzo proszę ewentualnie o liste kanałów z Canal+ z TVP2HD jeśli jest ktoś tak miły i mi udostępni

Dziekuje i serdecznie pozdrawiam
 
Do góry