Samsung TV model D6500

jigaman

New member
Zgadzam sie - ja podpinalem xboxa i PC - xbox rewelacja, natomiast PC mial takie problemy jak jigaman napisał - niby to ustawilem ale spedzilem na tym pol dnia, a i tak nie bylo to takie super jak na monitorze

PS jigaman masz w kompie karte ati/amd ? Jesli tak to to bedzie przyczyna - te karty w sterownikach mają mase opcji i po podpieciu do TV one same sie przelaczaja w inny tryb..


testowałem na geforcie 9600GT - nie chcialo mi sie grzebac zeby to lepiej ustawiac, teraz mam GTX 460, ale na nim nie sprawdzalem.
 

krstn

New member
Cześć,

kupiłem kilka dni temu UE55D6500 i właśnie został spakowany spowrotem. Przez 3 dni męczyłem się z ustawieniami obrazu ale to nic nie dało. Zarówno po bokach [co mogłem jakoś tam zrozumieć] ale zwłaszcza w lewym dolnym rogu ekranu miałem wielkie przejaskrawienie. Widoczne to było zwłaszcza podczas oglądania czarnego ekranu. Krótko mówiąc, tragedia. Wyglądało to jak szare chmury. Czytałem wypowiedzi w tym wątku, że to kwestia ustawień więc walczyłem, ale dzisiaj się poddałem.
Rozmawiałem ze sprzedawcą, mówi że to nie wina matrycy czy ustawień, tylko wadliwy dyfuzor [cokolwiek by to nie było]. Mówi że w szajsungach to nic nowego i często im się to trafia.
Dlatego z nadzieją, że następny będzie lepszy zasuwam wymienić, tylko czekam na pomoc w zniesieniu [niesetety ręce za krótkie żeby go chwycić w pudle jak jest].

Jednak poza tym podświetlaniem telewizor jest genialny. Obsługuję go z telefonu. Wpinam do niego CAM z Cyfry+ i nie muszę się bawić w osobny tuner. Wpinam na USB pendrive i mam PVR. Konsolę mogę obsługiwać z tego samego pilota co TV [czyli z telefonu ;) ] co ułatwia sprawę podczas oglądania filmów. Gdyby tylko nie ta zabawa w oddawanie to było by genialnie :)
 

sylwas72

New member
Witam.
Czy jest jakaś możliwość zapisania wszystkich ustawień obrazu i dźwięku na pamięci usb bo po zmianie softu pewnie wszystko ustawi się na domyślne.
 

deywies

New member
Bez reklam
Cześć,

Rozmawiałem ze sprzedawcą, mówi że to nie wina matrycy czy ustawień, tylko wadliwy dyfuzor [cokolwiek by to nie było]. Mówi że w szajsungach to nic nowego i często im się to trafia.
Dlatego z nadzieją, że następny będzie lepszy zasuwam wymienić.......

Dyfuzor to takie "sreberko" służące do rozpraszania światła pod matrycą. Z tym że w wyniku ciepła jak i niedoskonałości produkcyjnych efekt końcowy może nie być do końca zadowalający, jak sam miałeś okazje zauważyć.

Nie tylko w szajsungach, ale praktycznie we wszystkich LCD jest to norma.
Najbardziej widoczne jest to w TV podświetlanych krawędziowo.
Także nie nastawiałbym się że w innym egzemplarzu będzie dużo lepiej :p
 

mietka

New member
Cześć,

kupiłem kilka dni temu UE55D6500 i właśnie został spakowany spowrotem. Przez 3 dni męczyłem się z ustawieniami obrazu ale to nic nie dało. Zarówno po bokach [co mogłem jakoś tam zrozumieć] ale zwłaszcza w lewym dolnym rogu ekranu miałem wielkie przejaskrawienie. Widoczne to było zwłaszcza podczas oglądania czarnego ekranu. Krótko mówiąc, tragedia. Wyglądało to jak szare chmury. Czytałem wypowiedzi w tym wątku, że to kwestia ustawień więc walczyłem, ale dzisiaj się poddałem.
Rozmawiałem ze sprzedawcą, mówi że to nie wina matrycy czy ustawień, tylko wadliwy dyfuzor [cokolwiek by to nie było]. Mówi że w szajsungach to nic nowego i często im się to trafia.
Dlatego z nadzieją, że następny będzie lepszy zasuwam wymienić, tylko czekam na pomoc w zniesieniu [niesetety ręce za krótkie żeby go chwycić w pudle jak jest].

Jednak poza tym podświetlaniem telewizor jest genialny. Obsługuję go z telefonu. Wpinam do niego CAM z Cyfry+ i nie muszę się bawić w osobny tuner. Wpinam na USB pendrive i mam PVR. Konsolę mogę obsługiwać z tego samego pilota co TV [czyli z telefonu ;) ] co ułatwia sprawę podczas oglądania filmów. Gdyby tylko nie ta zabawa w oddawanie to było by genialnie :)
na prawdę trafiłeś na szajsunga bo ja z moim samsungiem nie mam żadnych problemów no może jest trochę za mały(55'):smile:
 

CzarnaPłyta

New member
Dostałem dziś telefon od serwisu. Umówiłem się na daną godzinę. Panowie serwisanci przyjechali do mojego domu i ku mojemu zdziwieniu wnieśli duży karton zaplombowany przez Samsunga z nową matrycą w środku. 20 minut roboty i nowa matryca z nowym podświetleniem (zintegrowane) siedzi już w ramce. Złe piksele odeszły w niepamięć podobnie jak szare chmurki widoczne na czarnym tle, mimo ze piątek 13 dziś heh to trafiła mi się ładna matryca z bardzo poprawnym podświetleniem. Drobne smużenie nadal występuje ale ostatecznie przymykam na to oko. Duży plus za sprawną realizację naprawy gwarancyjnej (niecałe 4 dni) dla Samsunga i autoryzowanego serwisu z Warszawy.
 

mietka

New member
Panowie jaki sygnał wychodzi z optyka w tym TV z własnych źródeł i usb? bo w specyfikacji doczytałem że tylko 2.1 a szczerze mówiąc nie sprawdzałem tego bo mam wszystko podpięte przez hdmi.
 

laki2000

Member
Pod wejście słuchawkowe nie podłączysz, bo głośniki potrzebują 3 wejść a Ty masz jedno. Na początek polecam zestaw głośników 2.1 ( 2 satelity + subwoofer) można podłączyć pod wejście słuchawkowe. Jak dla mnie to dobre zastępstwo troszkę słabych głośników telewizora.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Panowie jaki sygnał wychodzi z optyka w tym TV z własnych źródeł i usb? bo w specyfikacji doczytałem że tylko 2.1 a szczerze mówiąc nie sprawdzałem tego bo mam wszystko podpięte przez hdmi.

Po optyku mam podpięty TV do amplitunera onkyo i dźwięk wychodzi również w DD 5.1 i DTS, obojętnie czy z usb, sieci itp.
 

Frytejro

New member
Pod wejście słuchawkowe nie podłączysz, bo głośniki potrzebują 3 wejść a Ty masz jedno. Na początek polecam zestaw głośników 2.1 ( 2 satelity + subwoofer) można podłączyć pod wejście słuchawkowe. Jak dla mnie to dobre zastępstwo troszkę słabych głośników telewizora.


Pod wejscie sluchawkowe bez problemów podepniesz 5+1 - wszystkie glosniki 5+1 komputerowe maja w srodku w sumie wzmaka. Bedziesz potrzebował sobie zrobic, albo kupic 2 dodatkowe kabelki jack - jack stereo i 2 rozdzielacze jack tez stereo (badz zrobisz sobie kabel jack - 2 jacki, wtedy tylko jeden rozdzielacz wystarczy) . Podpinasz kabel głowny z wyjscia słuchawkowego, wpinasz przez rozdzielacz do gniazda prawy/lewy przód. Drugi rozdzielacz wpinasz w gniazdo centr/sub i łaczysz za pomocą kabelka jack-jack z rozdzielaczem wpietym wczesniej. Zostaje Ci do podpiecia L i P tył - to podpinasz ostatnim kabelkiem biorac sygnał z wolnego gniazda w rozdielaczu wpietym do suba. Masz wtedy najnormlaniej w swiecie stereo na zestawie 5+1 - oczywiscie bez obaw ze cos walnie, bo jak wspomniałem te glosniki komputerowe mają odpowiedni wzmacniacz, a co za tym idzie na subie bedziesz slyszal tylko bass bez obawy ze go rozwalisz.

Jedyny minus tej operacji jest taki ze TV przelacza sie w tryb sluchawkowy i fajnie by bylo miec jeszcze jakis korektor po drodze (przynajmniej mnie brakowało do podbicia wysokich tonów) - ja nie korzystam z tego rozwiazania - bo moze i bass mialem sporo, ale zero korekcji i dzwiek jak z tunelu - niektórym to pasuje wiec warto sprobowac


a zestaw Logitech 5.1 nie idzie podłaczyc przez wejscie DIGITAL AUDIO ??

przejsciowki pod digital audio sa w takich cenach ze szkoda gadac. Tego bezposrednio nie przekonwertujesz na zwykle jacki czy chinche
 
Ostatnia edycja:

walus

New member
Sąsiad, który posiada Samsunga UE40D6500 dokupił (bez odsłuchania) kolumnę Samsunga HW-D350. Po podłączeniu i max kalibracji ww. kolumny dźwięk okazał się tragedią. Tj. były tylko tony wysokie i średnie. Sprawę uratował stary subwoofer z kompletu głośników komputerowych Legato (obudowa w drewnie), który został podłączony do wejścia słuchawkowego TV Samsung. Teraz dźwięk jest bardzo ciekawy i pełny ( w miarę możliwości).
 
Do góry