FIRMWARE - Samsung seria LE(xx)C650

rataj

New member
najnowsze frimeware 3018

pobrałem najnowsze oprogramowanie 3018 wypakowałem na pendriva podłaczyłem do tv ,nie widzi nowego oprogramowania:niewiem:
 

LXVI

New member
Ufff!

Przebrnąłem przez ten wątek o firmware i nadal nie bardzo wiem czy ma sens ta aktualizacja FW. Ja mam LE-C650 i żadnych zmian FW od 2010. TV gra BDB. Ale korci mnie - Niby jak coś działa to nie naprawiać! Panowie jak myślicie?

Jedyna mnie denerwująca rzecz to, że TV nie czyta napisów wmuxowanych w kontener .mkv i musi być plik .srt obok flimu.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Ufff!

Przebrnąłem przez ten wątek o firmware i nadal nie bardzo wiem czy ma sens ta aktualizacja FW. Ja mam LE-C650 i żadnych zmian FW od 2010. TV gra BDB. Ale korci mnie - Niby jak coś działa to nie naprawiać! Panowie jak myślicie?

Jedyna mnie denerwująca rzecz to, że TV nie czyta napisów wmuxowanych w kontener .mkv i musi być plik .srt obok flimu.

Bez update do najnowszego FW niektore aplikacje internetowe nie beda dzialac poprawnie. Np. TubaTV.
 

LXVI

New member
Dziękuję Ci za odpowiedź, ale właśnie pytałem o sens tego zabiegu! (trochę mało plusów)

Teoretycznie powinno być coś lepiej a nie gorzej. No nic, nie będę tego ruszał.

Ciekawi mnie tylko jeszcze sprawa tego .mkv miałem nadzieje że update FW wnosi jakieś zmiany w kodekach.

Czytałem w jednym wątku tutaj o pewnym triku pozwalającym wmuxować napisy do .mkv i model C650 (i tylko on) ponoć czyta wtedy je prawidłowo!

Miało to polegać na umieszczeniu w pierwszej linii napisów:{1}{1} FPS_filmu
ale sprawdzałem i jakoś nie działa. (i jest niezgodne z formatem .srt a taki czyta TV)

Ciekawostka... podobnie zachowuje się też Blu-ray Samsunga BD F5500. Próbowałem. (mimo, iż on sam się zaktualizował przedwczoraj z netu i miałem nadzieje że coś naprawili)
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Dziękuję Ci za odpowiedź, ale właśnie pytałem o sens tego zabiegu! (trochę mało plusów)

Teoretycznie powinno być coś lepiej a nie gorzej. No nic, nie będę tego ruszał.

Ciekawi mnie tylko jeszcze sprawa tego .mkv miałem nadzieje że update FW wnosi jakieś zmiany w kodekach.

Czytałem w jednym wątku tutaj o pewnym triku pozwalającym wmuxować napisy do .mkv i model C650 (i tylko on) ponoć czyta wtedy je prawidłowo!

Miało to polegać na umieszczeniu w pierwszej linii napisów:{1}{1} FPS_filmu
ale sprawdzałem i jakoś nie działa. (i jest niezgodne z formatem .srt a taki czyta TV)

Ciekawostka... podobnie zachowuje się też Blu-ray Samsunga BD F5500. Próbowałem. (mimo, iż on sam się zaktualizował przedwczoraj z netu i miałem nadzieje że coś naprawili)
Ja sie nie bawie w muxowanie, tylko zawsze napisy w srt wrzucam i jest OK.
 

mustang77

New member
Tryb serwisowy,tryb hotelowy,upgrade przez RJ45

Witam jako że jestem zielony mam kilka prostych pytań:
1.Koledzy co daje tryb hotelowy [jakie możliwości]
2.Po co wchodzicie w tryb serwisowy i/lub jakie nowe możliwości daje ten tryb?
3.Posiadam starą wersję 2010/10/11_002004 czy znajdę gdzieś wszystkie wersje ?[bezpieczne]
4.Dlaczego podczas szukania aktualizacji online [łączy z serwerem Samsung] TV poprzez złącze LAN wywala mi błąd?

Dziękuję z góry za info na moje pytania.
 

fenek

Member
@4
U mnie też wywala Kolego błąd 606 przy próbie aktualizacji online. Odkąd mam ten telewizor to przez 4ry lata nigdy sam nie zaproponował aktualizacji. Zawsze musiałem mu zapodawac z pendrive.

Kolego jak zastanawiasz się ewentualnie nad upgrade do 3018.1 to odradzam. Zablokowali tryb hotelowy i dodatkowo nie działają multimedia za pomocą serwera multimedialnego. Jakby to było mało to tez zablokowali downgrade softu.

Ps. No chyba ze ktoś na forum ma na to patent....
 

xelonik

New member
Kolego jak zastanawiasz się ewentualnie nad upgrade do 3018.1 to odradzam. Zablokowali tryb hotelowy i dodatkowo nie działają multimedia za pomocą serwera multimedialnego. Jakby to było mało to tez zablokowali downgrade softu.

Ps. No chyba ze ktoś na forum ma na to patent....

Nie działa tylko downgrade.

Incredibly Tapatalked!
 
Ostatnia edycja:

lwampir

New member
Witajcie
Dzisiaj ściagnałem najnowszy soft ye stronz Samsunga samsung.com/pl/support/model/LE40C650L1WXXH

All OS, 133.13 MB, exe, MULTI LANGUAGE

Wersja : T-VALDEUC-3018.1

2013.08.13


Po aktualiacji Mój Le40C650 oszalał.
Na ekranie pojawiły się pionowe kolorowe paski

tak to wygląda:
img.photobucket.com/albums/v358/lwampir/samsungtv/IMAG1986_zpszrdw1u18.jpg


Wczesniej przed aktualizacja było widać mikro kropki takiego samego koloru ale dalo się ogladac TV z odleglosci 3m. Teraz to niemożliwe.

Co mam zrobić?
 
Ostatnia edycja:

c650

New member
Witam

Dzisiaj coś mnie naszło aby zainstalować nowy frimware do LE40C650.
Wgrałem T-VALDEUC_3015.0 - jednak zauważyłem, że TV nie widzi mojego dysku sieciowego !? To jakiś koszmar.

Proszę o pomoc.

Dopisałem : znalazłem rozwiązanie > trzeba było zrestartować router. Teraz jest OK :)
 
Ostatnia edycja:

kuqn

New member
Witam,
Odgrzebię trochę temat :)

Posiadam LE37C650L1WXXH z oryginalnym fw 2010/03/14_001006 - nigdy nie aktualizowany.
Otóż mam problem z niektórymi plikami MKV. Z tego co wyczytałem na forum to te modele obsługują MKV z Format profile do 4.1, posiadam plik mkv z Format profile: High@L4.1 i TV nie widzi mi go ani przez USB ani przez DLNA. Czy może to być spowodowane obecnym fw? Jeżeli tak to którą wersję fw najlepiej zainstalować?

Pozdrawiam
Łukasz
 

l00p73

New member
Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale poszukuję firmware T-VALDEUC-2004.0.exe do LE40C650. Niestety wszystkie linki na necie już są nieaktywne. Będę ogromnie wdzięczny za udostępnienie softu.
 
Do góry