Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Dasiek

New member
remek napisał:
@Dasiek

Mam do Ciebie jeszcze raz wielką prośbę.Chciałem Cię prosić ,abyś mi podał (wypełnił tabelkę) z menu serwisowego z podmenu Calibration:

Powiedz co narozrabiales w nowym sprzecie? Zakorcilo cie?:)

Pozdro:)
 

Dasiek

New member
broda1725 napisał:
Niezalatwiajcie swoich prywatnych spraw na forum od tego sa PM( prywatne wiadomosci) a pozatym jak bys wpisal w szukaj to bys znalazl bylo juz o tym pełno.

Co z ciebie taki nieuzytek? Czy cos ci przeszkadza? Kolega nie pyta o menu na sniadanie w sobote, tylko parametry techniczne TV:D Wyluzuj deczko;)
 

chrzanek

New member
le_32r72b_l1.jpg


Telewizor TFT-LCD 32"
Format 16:9
Panel S-PVA
Wyświetlanie 12.8 miliarda kolorów
Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
Jasność 500 cd/m2
Kontrast 5000:1
Rozdzielczość 1366 x 768
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
Czas reakcji 8 ms
Tryb gracza - specjalne ustawienia dynamiki wyświetlania obrazu
Skanowanie progresywne
Moc akustyczna 2 x 10 W
SRS TrusurroundXT
PIP (1 Tuner)
Menu ekranowe w języku polskim
Błyszczące wykończenie obudowy ze wszystkich stron
Obrotowa podstawa
Wejścia: HDMI x1, SCART x2, S-Video x1, Video x1, Component x1
Wejście PC - sygnał w rozdzielczości VGA ~ WXGA
Telegazeta 1000 stron
Wymiary: 800x252x603 / 800x80x548.5 mm (z podstawą/bez podstawy)
Waga: 14.8 / 20 (netto / brutto)

Czy ktoś już widział w akcji te telewizory???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ein

New member
Mozna pomylic

poczatkowo z wygladu z dziadowska seria T ;) To takie pierwsze wrazenie. Matryca PVA (kolory!) czy we wczesniejszych modelach montowano tego typu matryce?
 

chrzanek

New member
Slyszalem, że wyświetla 12,4 miliarda kolorow, ale jakoś nie chce mi sie w to wierzyć, albo może sam coś przekręciłem.
Jestem ciekaw jak to świeci :)
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
Pomijajac marketnigowa paplanine

to wlasnie nowe matryce PVA daja jedno z najlepszych mozliwych odwzorowan kolorow i swietne przejscia tonalne - plynne miedzy barwami. Sam jestem ciekaw jak to swieci, bo moze byc spora niespodzianka. Ta gleboka czern ogolnie jest bardzo ok, najladniejszy imho z calej dlugiej serii R. Szkoda ze nie dali lepszego wyposazenie w zlacza (dodatkowe HDMI by sie przydalo, zamiast D-sub, DVI etc). Ogolnie na pierwszy rzut oka niby to samo ale...
 

ein

New member
No to jakby wszystko

jasne - czyli skok w jakosci reprodukcji barwy powinien byc znaczacy w stosunku do porzednikow
 

ela

New member
Zapowiada się niezly telewizorek, ciekawe czy obudowa przedniego panela tez jest taka świecąca (fortepianowa) jak w poprzednich modelach ?
 

majed

New member
porównując LE32R71B z LE32M61B na podst opisów firmowych
- LE32R71B http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32r71b.asp
- LE32M61B
http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m61b.asp

oraz na podst ogłoszeń na allegro proszę mam kilka pytań
proszę o wyjaśnienie:
- czy matryce w tych LCD są różne (o jednym piszą że ma S-PVA, w drugim S-PVI),
- jeśli są różne, to jakie to są różnice i na czyją korzyść
- czy R71B jest następcą M61B
- jakie są różnice w elektronice, polepszaczach obrazu...
- od kiedy w sprzedaży jest M61B

mariusz
 

nowy66

New member
majed napisał:
..czy matryce w tych LCD są różne (o jednym piszą że ma S-PVA, w drugim S-PVI)... czy R71B jest następcą M61B...
mariusz

Na niemieckich stronach www.samsung.de wyraźnie jest napisane S-PVA w każdym z 3 modeli (R71/R72/M61). Raczej na polskich stronach błąd.

Nastepcą 40M61 będzie M71. Przez krótka chwilę na niemieckich stronach zamiast R71 wyświetlały sie dane M71:) Krótko o nim pisałem w newsach (jak jeszcze opis był dostepny)

pzdr
 

pawelcio

New member
Ostatnia edycja:

ein

New member
Wygląda na to, że

model 26 calowy jest na innej, o gorszych parametrach, matrycy. Może to być PVA zastosowana wcześniej w serii M imho. LCD-ki 32 i 37 calowe faktycznie różnią się na plus, zarówno barwą jak i stopą kontrastu. Ja tam zobaczyłem i jestem w szoku, że ta seria ma DCDiTM by Faroudja! (opis jednej z aukcji - może poproszę gościa o skan instrukcji, tzn stronki ze spec techniczną, co rozwieje wszelkie wątpliwości). To by oznaczało, że mamy małą rewelację, szczególnie za te pieniądze...

Wygląda na to, że Samsung "trochę" się pomylił. Sciągnąłem broszurkę nie o całej serii a konkretnie modelu 26 calowym i ma parametry jak w aukcji (6mln, 3000 dynamiczny kontrast). Czyli tak jak wyżej są to różnej jakości matryce, choć reszta jest już taka sama. Nie ma natomiast nic o DCDiTM... hmmm czyżby to nie była jednak prawda?
 
Ostatnia edycja:

Grisza

New member
Witam wszystkich w moim pierwszym poście :)
Wiele się pisze tutaj o tym, że R71 jest następcą M61 i porównuje ich jakość. Jak w takim razie wyjasnić 1500 zł róznicy w cenie producenta (6500 / 8000) ? Zmiana rozumowania w Samsungu, nowe reguły rynkowo - cenowe ? Wątpię... IMO to po prostu nie ta klasa. Dopiero M71 pokaże ewolucję.
 

el@Pajaco

New member
też mam wątpliwości czy to następca serii M61(cena) i czy ma DCDi by Faroudja(tu jestem wręcz pewny, że nie). Ale dobrze by było jakby ktoś kto ma możliwość porównał R71 i M61.

Pozdr. ALL
 

chrzanek

New member
Moim zdaniem R71 to właściwie M61 tylko w innej obudowie, a M61 nadal jest najdroższy ze względu na fakt iż jest to model z założenia eksluzywny i Samsung nie może sobie pozwolić na obniżenie jego ceny, przynajmniej do momentu ukazania sie serii M71, która, i tu się zgodze, bedzie matrycą o klasę lepszą od M61 i R71. Ale na dzień dzisiejszy R71 jest korzystniejszą ofertą (nie biorętu pod wagę względów estetycznych - obudowa - jest to bowiem kwestia gustu).
 

nowy66

New member
chrzanek napisał:
...Moim zdaniem R71 to właściwie M61 tylko w innej obudowie, a M61 nadal jest najdroższy ze względu na fakt iż jest to model z założenia eksluzywny i Samsung nie może sobie pozwolić na obniżenie jego ceny ....

Według danych to nawet R71 jest lepszy. Ale gdzieś musi byc catch22 :)

Ja tam sobie patrze czasami na wagę ustrojstwa. Gdzieś/w czymś te dodatkowe 5kg musi być :)

Pamiętasz kilka lat temu w jakich modelach samochodów był ABS? a w jakich teraz? Myślę, że śmiało można taką analogię przyjąć. Klient wymaga coraz więcej i dostaje coraz więcej opcji za niższą cenę. Nie na darmo nazywa się R71 a nie np. M58 czy inne M.. Dla mnie są to następcy serii R51. A swoją drogą jestem pewien, że M71 bedzie tańszy niż M61. (Patrz na zmiany cen/wyposażenia aktualnych i nowych serii Sharp i Toshiba)



pzdr
 
Do góry