Samsung PS50B650

surfer

New member
Jest, stoi, gra, cieszy oko :) Od dziś jestem posiadaczem nowego modelu plazmy Sama. Kupiony w Saturnie bez VAT, cena jak na Saturn i porównanie do internetu bardzo dobra :)
Na gorąco - obraz na ustawieniach 50% po podłączeniu do kablówki cyfrowej w Poznaniu naprawdę dobry - oczywiście wszystko zależy od jakości sygnału na poszczególnych kanałach, ale naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Sądzę, że po docieraniu będzie tylko lepiej. Ponieważ najbardziej interesują mnie możliwości odczytywania plików z zewnętrznego dysku podłączyłem posiadany Trekstor (1TG, struktura plików NTFS, własne zasilanie) do USB Movie i pełen (prawie) zachwyt, dlaczego pełen zaraz napiszę.
Czyta
MPEG-4, avi, mvk. Nie czyta wmv, rmvb
Słyszy
Dźwięki AC3 5 i 6 kanałowe DD. "Nie słyszy" DTS- na razie pozostaje przekonwertować na DD ( i tu pytanie, czym najlepiej - tylko proszę o pojedyncze programy a nie kilka by uzyskać końcowy efekt :)) - to jest ten niecałkowity zachwyt. Mam nadzieję, że w następnych update'ach zostanie to poprawione przez Samsunga.

Bez problemu radzi sobie z plikami 1080 nie mówiąc o 720. Jakość obrazu zachwycająca - nie mam porównania do źródłowego Blu Raya bo nie mam żadnej płytki ale to co widzę jest...:D, sposób wyświetlania jest bezproblemowy. Pliki divxa również wyglądają dobrze, najgorzej jest z avi, tutaj jakośc wyraźnie jest gorsza. Filmy można przesuwać, stopować, cofać, jak w DVD (nie ma oczywście dostępu do scen, bo to nie struktura DVD czy Blu Ray. Pozostałe opcje TV są jak w poprzednich modelach więc nie ma co o nich pisać. Muszę jedynie pobawić się Interentem i udostępnianiem plików. (choć nie będzie mi to potrzebne, bo to co chcę obejrzeć na TV mam na dysku zewętrznym (zdjęcia, muzyka, filmy))

Nie zawsze widzi napisy w formacie txt - nie wiem od czego to zależy, jutro będę chciał przekonwertować na srt, sądzę, że będzie widział wszystkie. Jak już je mamy, możemy zmieniać ich wielkość, kodowanie.
Wracając do obrazu, poprzednio miałem okazję przez około 1,5 miesiąca "bawić" się modelem 756 i muszę powiedzieć, że obraz jest dużo lepszy, bardziej zbliżony do tego co widziałem na poczciwym CRT Philipsa (32" 16:9). Opcji jak to w Samsungu bardzo dużo, można spokojnie przystosować TV do swoich oczekiwań i potrzeb.
Na razie na gorąco tyle, postaram się w miarę postępów uzupełniać informację. Na razie nie będzie za wiele o jakości obrazu ponieważ jak napisałem TV się dociera. Ale na pewno co do reszty będą się wypowiadał.

pozdrawiam i gorąco namawiam na ten TV, kupowałem go po krótkiej przygodzie z A756 i nie żałuję decyzji o oddaniu tamtego i zakupie obecnego. Bardzo dużo praktycznych informacji jest w wątkach o LCD (mam na myśli dodatki jakie są w tych T ponieważ wszystkie modele B, czy to plazmy, czy LCD-ki mają bliźniacze wyposażenie, różnią się tylko technologią wyświetlania.
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
A czy zastanawiałeś się też nad tańszym PS50B530 (lub 550)? Głównie chodzi mi o porównanie pod kątem jakości obrazu, bo to, że 650 jest dużo lepiej wyposażony jest oczywistością oczywistą :).
 

surfer

New member
Nie sprawdzałem bo dla mnie istotne były właśnie te dodatki. Ale wydaje mi sie, że oba modele mają te same panele wiec teoretycznie powinny mieć podobny obraz
 

polls

Member
panel ten sam ale filtr odblaskowy niestety inny elektronika również więc mogą różnie grać, co ciekawe jak narazie nigdzie nie ma 530/550 co by go obejżeć na żywo. A też mam na niego chrapkę.
 

Poohaty

New member
No właśnie. 50B530 jedynie na zamówienie w euro. Ale cena 500zł wyższa niż w sklepach internetowych. Też jestem zainteresowany tym niższym modelem ale chcę go najpierw zobaczyć gdzieś na żywo. Jedynie w Avansie powiedzieli, że niedługo spodziewają się plazm z serii B. W euro, nic nie wiedzą. A w Saturnie i MM był właśnie jedynie 50B650. Wiadomo, że plazmy to margines w sprzedaży, więc w sklepach jak na lekarstwo. W Euro na Matarni (Gdańsk) w ogóle były dosłownie 4 telewizory plazmowe ze wszystkich marek.
 

gozda

New member
Wrzuć na ceneo, zobaczysz zakres cen.

Z innej beczki - jaka będzie realna różnica między b530 a a656? Warto czekać na testy b530 czy brać a656 od ręki? Ceny są bardzo podobne... Dodam, że nie spieszy mi się zupełnie, mam obecnie 32" i rozglądam się spokojnie za czymś nowym.
 

Zitek

New member
surfer napisał:
pozdrawiam i gorąco namawiam na ten TV, kupowałem go po krótkiej przygodzie z A756 i nie żałuję decyzji o oddaniu tamtego i zakupie obecnego.

Surfer, jakie różnice widzisz pomiędzy swoim nowym nabytkiem a A756 w jakości obrazu?
Czy jest podobnie, czy jednak lepiej?
Jeśli lepiej, to napisz proszę dlaczego?
I czy zastosowany filtr w B650 także powoduje takie przytłumienie białego koloru, jak to ma miejsce w serii plazm A656 czy A756?
 

Poohaty

New member
PS50B530

Cena w ciągu ostatniego tygodnia w zadowolenie.pl spadła z 4099zł do 4039zł, natomiast w Euro wzrosła z 4499 na 4599zł. W żadnym Euro go jeszcze nie widziałem, jest dostępny na zamówienie przez stronkę Euro.

Porównać na razie ten model z 50A656 ciężko. Jedynie na "papierze" dzięki stronie samsung. Ale ważniejsze czy FC zostało w serii B wyeliminowane. Oraz czy nie dodali innego "kwiatka".
 

surfer

New member
gozda napisał:
jaka będzie realna różnica między b530 a a656? Warto czekać na testy b530 czy brać a656 od ręki? Ceny są bardzo podobne... Dodam, że nie spieszy mi się zupełnie, mam obecnie 32" i rozglądam się spokojnie za czymś nowym.
Nie mam doświadczenia z 656 oraz B530. Ale jeśli mam porównywać odpowiednio A756 oraz mój obecny B650 to uważam, że seria B jest wykonana lepiej (mimo takiej samej wielkości wydaje się lżejszy), ma niższe zużycie energii (wartości średnie różnią się o około 100W), sądzę, że ma lepszą elektronikę a i pewnie inne są panele oraz powłoka antyrefleksyjna. O 656 napisano bardzo dużo, zwłaszcza w kontekście wykonania. Jeśli miałbym coś podpowiadać to chyba decydowałabym się na nową serię. Co do wykonania oraz ogólnie pojętego wyposażenia proponuję porównać serię B530 LCD-ów z A656 (bez porównywania ekranów). Sądzę, że wyposażenie LCD-ka z serii B będzie identyczne jak w plaźmie serii B


Zitek napisał:
Surfer, jakie różnice widzisz pomiędzy swoim nowym nabytkiem a A756 w jakości obrazu?
Czy jest podobnie, czy jednak lepiej?
Jeśli lepiej, to napisz proszę dlaczego?
I czy zastosowany filtr w B650 także powoduje takie przytłumienie białego koloru, jak to ma miejsce w serii plazm A656 czy A756?
Czytałem, że wiele osób narzekało na biel w 756. Trudno mi to było ocenić ponieważ mój grał na średnich parametrach (docierał się) i nie wykorzystywałem wszystkich możliwości panela. Obecny również gra na średnich ale sądzę, że odbiór subiektywny (bo parametrami można bawić się cały czas) jest o wiele lepszy. Tak jak pisałem wcześniej, TV po wyjęciu z kartonu i włączeniu oraz zjechaniu kontrastu do 50 (fabrycznie był 90), wyłączeniu wszystkich polepszaczy (jadę na trybie standardowym, z kontrastem dynamicznym ustawionym na niskim i wyłączoną tonacją czerni) biel jest przytłumiona. Ale wg (jak napisałem) mojej subiektywnej oceny, jest lepiej niż w 756. Filtr na pewno jest inny (powłoka antyrefleksyjna). Gdy stał przed włączeniem myślałem, że na panelu jest jakaś dodatkowa folia zabezpieczająca przed porysowaniem bo widziałem lekko (bardzo delikatną) bordową poświatę. Ale okazało się, że to taki odcień panela.
Ogólnie uważam, że jest lepiej, lepsze odwzorowanie barw, lepszy kontrast, lepsze skalowania. Co do skalowania - mamy te same tryby wielkości obrazu jak poprzednio (4:3, 16:9, powiększenie, szeroko, powiększenie szeroko) ale dodatkowo powiększenia możemy zastosować przesuwanie góra/dół oraz rozmiar obrazu, a w powiększeniu szeroko przesuwanie góra/dół. Ponieważ mam tylko kablówkę cyfrową jako źródło sygnału TV byłem nastawiony na taki sobie obraz (pamiętając 756) ale naprawdę miło zostałem zaskoczony. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz w obrazie - zauważyłem mianowicie, że gdy obraz jest statyczny, wyostrzają się krawędzie obrazów, gdy obraz ruszy się lekko się rozmywa. W czasie normalnego oglądania to nie przeszkadza, ale podczas oglądania np rozmów w studio, gdy często są zbliżenia twarzy widać wyraźnie te objawy. Czyli np raz widzę bardzo wyraźnie wszystkie zmarszczki na twarzy a za chwilę twarz jest jakby po liftingu. Nie rozgryzłem tego, może to kwestia jakiś ustawień poprawiaczy, choć odnoszę wrażenie, że gdy wyłączyłem dokładnie wszystko, to również widziałem takie zjawisko. na dzisiaj tyle, ale ... cdn :)
 

kamyl11

New member
PS50B530 jest dostepny

B530 jest w Neo24, w poniedzialek zamowiłem, we wtorek odebrałem. Nie miałem jeszcze czasu porządnie go przetestować
 

Poohaty

New member
Kamyl11 a płaciłeś przy odbiorze, czy przelewik. Bo chyba neo24 bierze 1% dodatkowo od płatności za pobraniem. Z 4000 to dodatkowe 40zł.
 

adam-ant

New member
kamyl11 napisał:
B530 jest w Neo24, w poniedzialek zamowiłem, we wtorek odebrałem. Nie miałem jeszcze czasu porządnie go przetestować

Nie omieszkaj opisać pierwszych wrażeń ;) Szczególnie jeśli podłączysz PS3 lub X360 :)
 

surfer

New member
Dzisiaj testy z TV HD

Witajcie ponownie. Po dniu przerwy, dzisiaj wymieniłem swój dekoder cyfrowy zwykły na dekoder z HD. Mam w ofercie TVN HD, Polsat Sport HD TVP HD oraz Eurosport HD. Ale po kolei. Jak pamiętacie, cały czas TV się dociera więc ustawienia na 50% i wyłączone polepszacze. Nie jestem pewien, czy to nie kwestia dekodera, ale obecnie programy nie HD wyglądają dużo lepiej. Zaryzykuję stwierdzenie, że są bardzo zbliżone do obrazu z CRT. Oczywiście nie mają najczęściej takiej ostrości, ale balans kolorów, nasycenie, kontrast (raz jeszcze przypominam, że na ustawieniach 50%) itd. są bardzo dobre. Oczywiście jak wiadomo jakość zależy od nadawcy. Z programów popularnych, u mnie dobrze TVP1-2, TV4, Polsat, Polsat Sport (nie HD), TVN (nie HD). Średnio TV7, TVN Turbo, AXN. Ocena pozostałych kanałów polskojęzycznych, jak np serii Discowery - różnie, dobrze Animal Planete, dobrze Mini Mini. Reasumując, zwykłe programy SD ogląda się bez żadnej ujmy dla wzroku i bez ciągłego zastanawiania się kiedy wszystko będzie w HD.
CO do HD...przyznam, że po tym jak obejrzałem sobie trochę scen z posiadanych filmów w formacie mkv to sądziłem, że jestem przygotowany na obraz z kanałów HD. Ale na szczęście nie byłem, bo to co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania. Dzięki temu, że akurat dzisiaj jest trochę dyscyplin sportowych, dynamicznych, mogę podzielić się moimi wrażeniami. Na TVP HD oglądam właśnie powtórzony mecz PSG-Dynamo. Jest extra, super, niesamowicie. Wszystko jest wyraziste, bez jakichkolwiek błędów obrazu, smużenia, duszków, poświat zielonych, fioletowych, pomarańczowych czy innych jakie sobie ktoś wymyśli. Szybko przemieszczająca się piłka jest wyraźna, nic nie drży, nie zostawia białego cienia podczas szybkiego lotu...jak napisałem "białego"... bo w tym Samie jest biały i są jego odcienie. Jeśli widzę to przy "przygaszonych" parametrach, to gdy będę już je ustawiał pod siebie może być tylko lepiej :) Dla wyjaśnienia - PSG gra w białych koszulkach (nie kremowych, brudnych, siwych, srebrnych) dla mnie to biały. Tak samo zresztą jak wczoraj w finale ligi mistrzów - Manchester grał w białych koszulkach. A najciekawsze jest to, że kolor biały jest różny dla różnych powierzchni, tzn. tak jak w rzeczywistości, inaczej odbiera się biel skóry piłki, inaczej biel na reklamach a inaczej biel koszulek :)
Na Eurosporcie jest tenis, i tutaj również żadnych uwag - jest bosko - piłka po serwie jest doskonale widoczna!!! Ogólnie najchętniej oczekiwanymi obecnie dla mnie fragmentami relacji sportowych są powtórki w zwolnionym tempie - dopiero jest co podziwiać.
Zauważyłem jednak ciekawostkę. Pomimo, że dla wszystkich kanałów HD pojawia się informacja o standardzie 1080i, to uznałbym, że "najgorzej" jest na TVP HD, później mniej więcej równo Polsat Sport HD i TVN HD i "najlepiej" Eurosport HD.
Jutro mam nadzieję przetestować współpracę z amplitunerem (niestety nie mam z wejściem HDMI więc podłączę optykiem) więc podzielę się wrażeniami z odsłuchu.
Dla porządku, tuner TV kablowej to Homecast 5101CICO podłączony do TV za pomocą kabla noname HDMI.
Jeśli macie jakieś sugestie co miałbym sprawdzić to piszcie śmiało. Na pewno nie sprawdzę współpracy z PS3 lub innym game boxem bo nie mam dostępu
PS pisałem w jednym z postów, że podczas oglądania na zbliżeniach widać jakby braki w ostrzeniu obrazu, gdy nieruchomiał kontury się wyostrzały, natomiast każdy ruch postaci lub kamery lekko rozmywał kontury - teraz tego nie ma!!! Sądzę, że miał na to wpływ poprzedni dekoder.
pozdrawiam, do następnego...
 

panjazzon

New member
To mój pierwszy post a więc dzień dobry! :)
Bardzo ciekawa relacja - brawo surfer! Napisz coś więcej o zachowaniu tego sama - czy elektronika nie piszczy przy jasnym ekranie czy wentylatory nie hałasują, no i ten False Contouring czy na pewno go nie ma? Ten model ma podobno wi-fi tylko obiło mi się gdzieś o uszy że trzeba dokupić jakiś moduł - to prawda? A jeśli jest w pełni funkcjonalne "out of box" to czy testowałeś?
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
Tym razem tylko odpowiedzi na pytania :)
Co do False Contouring - ja tego nie widzę. Nie widzę przy sygnale TV SD a tym bardziej HDTV, nie widziałem również przy oglądaniu materiałów avi oraz mkv z zewnętrznego dysku. Jak napisałem wcześniej, lekko widoczne smurzenie widziałem w meczu piłkarskim przy wykopach piłki (za piłką), gdy kamera obejmowała całe boisko - przy widokach kamery z bliska tego nie ma! Co do Wi-Fi - oczywiście, że ten TV to obsługuje, tak samo zresztą jak poprzednia seria 756. Niestety, jest to tylko możliwe przy użyciu modułu Samsunga. Podobno ma być dostępny w sprzedaży w czerwcu. Tak więc co do funkcjonalności się nie wypowiadam bo nie testowałem. W poprzednim modelu (756) testowałem połaczenia sieciowe i muszę powiedzieć, że nie miałem problemów (z wykorzystaniem oprogramowania załączonego na dysku to TV).
 

panjazzon

New member
A jak z głośnością pracy wentylatorów - nie szumią za bardzo? Poprzednie modele miały też jakieś przypadłości jeżeli chodzi o piszczącą elektronikę przy jasnych scenach - nie zdarza się to w twoim TV?
 

surfer

New member
panjazzon napisał:
A jak z głośnością pracy wentylatorów - nie szumią za bardzo? Poprzednie modele miały też jakieś przypadłości jeżeli chodzi o piszczącą elektronikę przy jasnych scenach - nie zdarza się to w twoim TV?

Żadnych odgłosów, pisków, szumów. Praca wentylatorów - nawet nie wiedziałem że je mam :) Po wyłączeniu głosu jest naprawdę cicho, dopiero jak wsadzę głowę za TV to słyszę elektronikę. Ciekawostka - po prawie 4 godzinnej pracy TV jest z tyłu chłodny, nic się nie grzeje. Jedynie w górnej części (na listwie w której są wywietrzniki) czuć ciepło. A mówiło się, że plazma to grzejnik - pełne zaskoczenie.
 

surfer

New member
Dźwięk z dysku zewnętrznego via optyk z TV + Internet

Kolejny dzień testowania (krótkiego) zakończony pełnym sukcesem. Dysk zewnętrzny podłączony kablem USB, filmy mkv przerobione z jednej ścieżki DTS na dwie (z dodatkową DD), TV połączony optykiem z ampli i... wszystko chodzi jak złoto. TV odbiera dźwięk bez problemu, ampli dekoduje DD prawidłowo więc kino z dysku twardego jest podłączone.
Kolejny sprawdzian to internet. Mam router bezprzewodowy ale jak wiemy tylko gadżet od Samsunga obsługuje WiFi a jak wiodomo nie ma go jeszcze w sprzedaży. Więc kabelek od routera do TV, ustawienia, opcje konfiguracji sieci => test sieci - wszystkie 4 opcje na zielono, ptaszki się pokazały, naciskam na Internet na pilocie i co...nic :( TV nie łączy się z siecią. Na szczęście okazało się, że rozwiązanie jest banalnie proste - wystarczyło wyłączyć i ponownie włączyć TV. Po tym zabiegu wszystko chodzi, mam dostęp do Youtube oraz serwisu pogodowego (trzeba go sobie skonfigurować pod własne miasto bo domyślnie ustawia się Warszawa) - poobserwuje jaka jest skuteczność prognoz. Obraz z youtube jest bardzo fajny, dźwięk dobry więc nie można narzekać.
TV mam już tydzień, parametry zjechane do połowy a mi obraz coraz bardziej się podoba..nie mogę się doczekać co będzie jak minie okres docierania i zacznę ustawiać parametry pod siebie.
pozdrawiam
 
Do góry