Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

111kris

New member
avi po usb w b550?

Czy w Samsungu LE32B550 - jest możliwość oglądania filmów avi (divx) z napisami (txt lub srt) przez usb (pendrak lub HDD) - czy też jedynie jpg i mp3? Chciałem ten telewizor zakupić do sypialni, gdzie wieczorkiem mógłbym obejrzeć jakiś filmik również. Myślałem o 650 ale nie w tej cenie.
I jeszcze jedno - pokazały się w eurortv 3 wersje - b550, b551 i b554. Czy oprócz koloru mają istotne różnice? Ceny zbliżone.
 

garero

New member
111kris napisał:
Czy w Samsungu LE32B550 - jest możliwość oglądania filmów avi (divx) z napisami (txt lub srt) przez usb (pendrak lub HDD)
Mam ten telewizor od kilkudziesięciu godzin w zasadzie, więc może gadam głupotę, ale wg mnie nie ma takiej opcji. Po wsadzeniu pena w USB tv widzi jednynie jpegi i mp3. Inne dane są mu obce. Tak na pierwszy rzut oka.

Przy okazji dwa słowa o moim wybieraniu telewizora. Czytałem, chodziłem i z każdym postem byłem głupszy. Przy n-tej wizycie w sklepie oczarował mnie obraz z tego Samsunga, kolory wydały mi się śliczne, a że pozostałe parametry były eleganckie to po 4 dniach wyrywania włosów z głowy, zdecydowałem się na niego. W ostatecznym pojedynku konkurował z Sony V4500. Wygrał ceną, ilością hdmi, odzworowaniem koloru i jakimś wewnętrznym moim przeczuciem (choć z początku prowadził Soniak, bo to "soniak" a nie jakiś "szajsung"..). Mam go jak mówię dopiero kilka chwil, ale jeden test na xboxie i kilke h tv ze zwykłej C+ (nie HD) pozwala mi - na razie przynajmniej - sądzić, że dokonałem właściwego wyboru. Jeśli znajdę wady - podzielę się, bo wiem, że wybór LCD dla takich jak ja (wiedza mała, a portfel w szwach nie pęka) to spory stres ;-)

* przy okazji duże piwo dla moda arsenal'a, ktory bardzo mi pomogl i podzieli się ogromną wiedzą. on też zwrócił uwagę na pewną wadę samsungów jako takich. mianowicie wybór elementów podpiętych pod inne złącza - dużo klikania - source > wybierz złącze z listy > enter. Ale mi osobiście zupełnie to nie przeszkadza.
 

ali82

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem 40B550. Telewizor będzie wykorzystywany również jako monitor komputera, raczej do oglądania filmów HD/DVD/Divx, trochę internetu, sporadycznie gry. Czy ten model to dobry wybór do takich zastosowań?

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony, czy ten telewizor posiada funkcje PIP?
 

garero

New member
ali82 napisał:
Witam, zastanawiam się nad kupnem 40B550. Telewizor będzie wykorzystywany również jako monitor komputera, raczej do oglądania filmów HD/DVD/Divx, trochę internetu, sporadycznie gry. Czy ten model to dobry wybór do takich zastosowań?

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony, czy ten telewizor posiada funkcje PIP?
Zbyt "młodym" i niewymagającym jestem userem, żeby odpowiedzieć na pierwsze pytania, ale jesli chodzi o PIP to przecież wystarczy odpalić stronę oficjalną, żeby sprawdzić w specyfikacji, iż PIP'y ;) nie ma...
 

georgb

New member
Witam, nie wiem czy się nie będe powtarzał. Nurtuje mnie jedno pytanie nt. zuzycia prądu w modelach 37 cali B530/B550. W sepcyfiakcjach podają w granicach 105W. Inne modele (firmy) TV o przekątnych 37 cali to zużycie maja na poziomie 150-180W. Czy te samsungi są takie energooszczędne, czy to tylko chwyt marketingowy? Jak to jest.......
grzegorz
 

Zbychor

New member
tryb serwisowy

111kris napisał:
Czy w Samsungu LE32B550 - jest możliwość oglądania filmów avi (divx) z napisami (txt lub srt) przez usb (pendrak lub HDD) - czy też jedynie jpg i mp3? Chciałem ten telewizor zakupić do sypialni, gdzie wieczorkiem mógłbym obejrzeć jakiś filmik również. Myślałem o 650 ale nie w tej cenie.
I jeszcze jedno - pokazały się w eurortv 3 wersje - b550, b551 i b554. Czy oprócz koloru mają istotne różnice? Ceny zbliżone.
Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. U mnie po włączeniu divx'a następuje reset. Nie próbowałem MKV. Czy komuś udało się odtworzyć którykolwiek z w/w formatów?
 

Peteroso

New member
Trudny wybór LCD

garero napisał:
Przy okazji dwa słowa o moim wybieraniu telewizora. Czytałem, chodziłem i z każdym postem byłem głupszy. Przy n-tej wizycie w sklepie oczarował mnie obraz z tego Samsunga, kolory wydały mi się śliczne, a że pozostałe parametry były eleganckie to po 4 dniach wyrywania włosów z głowy, zdecydowałem się na niego. W ostatecznym pojedynku konkurował z Sony V4500. Wygrał ceną, ilością hdmi, odzworowaniem koloru i jakimś wewnętrznym moim przeczuciem (choć z początku prowadził Soniak, bo to "soniak" a nie jakiś "szajsung"..). Mam go jak mówię dopiero kilka chwil, ale jeden test na xboxie i kilke h tv ze zwykłej C+ (nie HD) pozwala mi - na razie przynajmniej - sądzić, że dokonałem właściwego wyboru. Jeśli znajdę wady - podzielę się, bo wiem, że wybór LCD dla takich jak ja (wiedza mała, a portfel w szwach nie pęka) to spory stres ;-)

Garero, Twój post mnie trochę uspokoił. Wczoraj kupiłem/ zamówiłem ten TV. Podobnie jak w Twoim przypadku już praktycznie byłem zdecydowany na Sony KDL V4500 - okazało się że nie mieli już w sklepie takiego ani w magazynie. Kolejnym typem był Sharp LC-32D65E, który dodatkowo był w atrakcyjnej promocyjnej cenie. No nie wiadomo skąd pojawił mi się przed oczami ten Samsung... Zwróciłem uwagę dokładnie na te same parametry jak Ty: kolory, wyrazistość obrazu, prześcia kolorów itp. Dodać należy że TV podpięte były pod sygnał SD więc można było się zorientować jak może to wyglądać w domu. Przyznam, że w porównaniu z Sharpem Samsung wypadł dużo lepiej - choć może sklepowi "spece" zastosowali jakieś sztuczki na które dałem się złapać ;)

Napisz proszę jakie są obecnie Twoje odczucia co do użytkowania tego LCD'ka.
 

garero

New member
@Peteroso. Podkreślę raz jeszcze, że nie jestem wymagającym użytkownikiem, ale w swej tolerancji jestem bardzo zadowolony. Discovery HD wygląda bajkowo. Na Xboxie grałem tylko z dzieckiem w Fifę i LEgo StarWars. Wygląda to pięknie. Dźwięk wyrzuciłem na niskobudżetowe kino Panasonica PT465 i pierwszy raz głos Szaranowicza wydał mi się miły :grin: Przyznaję, że nie mam czasu, żeby się pobawić ustawieniami, ale jako zwykły przeciętny oglądacz jestem szczęśliwy z wyboru.

To co mnie jednak denerwuje szczerze to czas reakcji przy włączaniu tv. Do tej pory stukałem w klawisz niczym w Enter na klawie, a teraz muszę przytrzymać włączanie przez kilka sekund. Jakieś to takie głupie.

Druga sprawa, która mnie mniej męczy, ale dla niektórych to może być wada to wybieranie źródeł sygnału. Ciągłe przeskoki między dvd/konsolą czy tv to kolejne sięganie po pilota i wykonywanie 5 kliknięc.

Dalej: coś mi się przestawiło w formacie i DisneyChannel mam rozciągnięte poza ekran. Ale majstrowałem przy rozdziałkach i nic. Nie bardzo to rozumiem, ale może to nie ma nic wspólnego z tv.

Jest jeszcze kilka rzeczy, których po prostu nie rozumiem, ale najpierw spróbuję je sam rozwikłać, a później pochwalę lub skrytykuję.

EDIT: taka rzecz mi się jeszcze przypomniała. nie wiem czy to "wada" samsunga, ale jego obudowa w okropny sposob sie kurzy. czyszcze ja sciereczka z zestawu, ale dzien pozniej sciaga kurz z polowy pokoju chyba ;-) i uklada go w fantazyjne wzory. pojecia nie mam czy inne obudowy tak nie robia, ale to wpienia...
 
Ostatnia edycja:

Peteroso

New member
Dzięki Garero za wszelkie info. Ja dziś odbieram ze sklepu wojego Sama więc jak chwilę z nim poobcuję to napiszę o swoich wrażeniach. Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z podłączeniem DVP po kablu komponentowym - gdzieś czytałem że ludzie mają z tym problemy w swoich TV LCD.
 

diegosx

New member
Zbychor napisał:
Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. U mnie po włączeniu divx'a następuje reset. Nie próbowałem MKV. Czy komuś udało się odtworzyć którykolwiek z w/w formatów?
I jak probawel tego ktos ? Znajomy z mediamarkt tez o tym mi kiedys mowil Napiszcie czy to to działa.
Moj tv ma przyjsc lada dzien i fajnie by bylo jakby filmy z usb moznaby bylo na nim ogladac.
 

ostryy

New member
diegosx napisał:
I jak probawel tego ktos ? Znajomy z mediamarkt tez o tym mi kiedys mowil Napiszcie czy to to działa.
Moj tv ma przyjsc lada dzien i fajnie by bylo jakby filmy z usb moznaby bylo na nim ogladac.
Witam od tygodnia posiadam 37b550 i postąpiłem wg instrukcji :

Napisał Zbychor
Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. U mnie po włączeniu divx'a następuje reset. Nie próbowałem MKV. Czy komuś udało się odtworzyć którykolwiek z w/w formatów?

:D divxy chodzą innych formatów nie próbowałem
 

diegosx

New member
Tez juz uruchomilem sobie divxy Jakosc rewelacja -polecam. Gorzej jak przez to grzebanie w ustawieniach stracimy gwarancje :/ Wie ktos moze czy jezeli powroce do pierwotnych ustawien to czy i tak serwisant moze poznac ze ktos juz grzebal cos w trybie serwisowym. Miejmy nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby ale lepiej chuchac na zimne ;)
 

adas1

New member
pytanko

czy te wszystkie przyciski nalezy wcisnąc naraz na pilocie czy jak ,umnie nie wyskakuje zadne menu serwisowe
Udało się divx działają na b550 37 cali
 
Ostatnia edycja:

zorroo

New member
Z tego co widzę w modelach B550 jest możliwe odblokowanie Divx.
Jednak czy przy uruchomianiu trybu serisowego nie zmieniają się ustawienia telewizowa?
Słyszałem, że w trybie tym można odczytać liczbę godzin pracy telewizora.
Jak to sprawdzić ?
 

ostryy

New member
Zorro po uruchomieniu trybu serwisowego wszystkie ustawienia tv są pamiętane - zmieniają się tylko te które ty wprowadzisz.

Oprócz divx działają też pliki mp4 i mkv których nie posiadam zbyt wiele. Ale skoro idą na moim samsungu to na pewno nowe pozycję będę ściągał w mp4,mkv

Obraz i dzwięk super :

10,000 B.C. - Teaser.mp4
Terminator Salvation (Who Are You).mp4
Powder Blue .mp4
Scrat.No.Time.For.Nuts.720p.BluRay.x264-ESiR.mkv

Przy 2 plikach mkv wyskoczył komunikat o błędzie kodeka audio i poszedł tylko obraz :(

the.arrival.1996.720p.bluray.x264.mkv
My.Bloody.Valentine.2009.mkv

Nie udało się odpalić hddvd_demo_1080p.mkv więcej plikow mp4 i mkv nie posiadam.

Ciekawe czy aktualizacja softu coś zmieni skoro seria b550 standardowo nie powinna obsługiwać filmów :grin:
 
Ostatnia edycja:
Do góry