Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Crixalis

New member
@kaper.1981
Faktycznie, masz rację - po wejściu w tryb HDR przełącza się na YUV. Nie zauważyłem tego, bo nie było żadnej adnotacji ani mignięcia TV.

Nie przesadzajmy jednak, że YUV to degradacja kolorów. Większość gier i tak jest tworzona pod kątem wysokiej dynamiki obrazu i podkręconej kolorystyki, a nie naturalnego odwzorowania. Przykładowo inFamous wygląda nieporównywalnie lepiej w HDR na YUV niż w samym RGB - neony, światła samochodów w nocy, lampy to po prostu bajka. Różnice między ciemnymi a jasnymi miejscami w ciągu dnia też wyglądają super.

@pablov7
PS4 Pro mam podłączone do 65KS8000.

Dodam, że na tym TV nawet gry bez obsługi HDR (z samym patchem PS4 Pro) wyglądają niesamowicie. Battlefield 1 np. w porównaniu do wersji ze zwykłej PS4 (na TV Sharp 60LE752) to zupełnie inna liga. Rozdzielczość, tekstury, płynność obrazu i efekty to po prostu masakra. Rozbłyski z dział artyleryjskich są tak jasne, że aż oślepiają ;-)
Wygaszanie LED ustawione na max daje perfekcyjną czerń np. w The Last of Us. Nie spodziewałem się tego przy TV Edge LED.
 

swiatus85

New member
sorki pytanien z innej beczki, kupilem wieszak vesa 400x400 do 60KS7000. W opisie aukcji byl opis ze pasuje do rozmiaru 56".
Moje pytanie oco chodzi z tym wymiarem ?Limit wagi, rozstaw srub sie zgadza, jedynie rozmiar nie.
 

Aksel

Member
Wszystko jasne na kompie sprawa ma się tak że gry samoczynnie zmieniają format na 4:2:2 bądź 4:2:0 gdyż przy 4:4:4 przepustowość HDMI 2.0a jest zbyt niska. By odtworzyć 4:4:4 60hz 10 bit HDR potrzeba ponad 18 gigsów co jest niemożliwe do osiagnięcia.
 

Crixalis

New member
sorki pytanien z innej beczki, kupilem wieszak vesa 400x400 do 60KS7000. W opisie aukcji byl opis ze pasuje do rozmiaru 56".
Moje pytanie oco chodzi z tym wymiarem ?Limit wagi, rozstaw srub sie zgadza, jedynie rozmiar nie.

Prawdopodobnie limit przekątnej produktu był ustalany parę lat temu kiedy TV LCD były cięższe ze względu na inną technologie produkcji.
 
Ostatnia edycja:

Bigmoo

New member
Witam
Mam kłopot dzisiaj w saturnie widziałem UE65KS7000S , za 8099 , czy ktoś wie o co chodzi z tym sprzętem bo na oficjalnej stronie Samsunga 7000 jest tylko do 60 cali , ale jest do pobrania i manual i inne " pierdoły " , a tv nieobecny w ofercie , a akurat 65 w 7000 by mnie interesował. Dzięki za jakieś info.
 

MichalTJE

New member
Witam
staram się czytać wątek od poczatku kilka razy przewijało się pytanie dotyczące Samsungów KS 9000/9500/9800 ale cisza bez odzewu.
Jestem na etapie skladania zamowienia w celu uzyskania oferty od sprzedawców...
zestaw który ja wybrałem
Samsung UE 65" KS 9500
lub Samsung UE 65" KS 9000
PS4 Pro
VU+ SOLO 4K ULTRA HD
oraz kino domowe (czekam na propozycje z naszego forum napisam w odpowiednicm dziale)
Pytanie moje odnosi się czy naprawdę jest duża róznica w S KS9500 a KS 9000...
cenowo ok 3,5...
czy ktoś potrafi dodac otuchy przed złożeniem zamowienia :)
TV przeznaczone dla Sport / Film / PS
dziękuję z góry
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zdecydowanie szału nie ma. Jak można było ocenić ten model wyżej w skali absolutnej (bo w takiej do tej pory podawali wyniki), niż DX750? Przecież to nielogiczne, skoro Panas dużo lepiej radzi sobie z kolorami, ma głębsza czerń ANSI oraz dużo jaśniej swieci.
 
Witam
staram się czytać wątek od poczatku kilka razy przewijało się pytanie dotyczące Samsungów KS 9000/9500/9800 ale cisza bez odzewu.
Jestem na etapie skladania zamowienia w celu uzyskania oferty od sprzedawców...
zestaw który ja wybrałem
Samsung UE 65" KS 9500
lub Samsung UE 65" KS 9000
PS4 Pro
VU+ SOLO 4K ULTRA HD
oraz kino domowe (czekam na propozycje z naszego forum napisam w odpowiednicm dziale)
Pytanie moje odnosi się czy naprawdę jest duża róznica w S KS9500 a KS 9000...
cenowo ok 3,5...
czy ktoś potrafi dodac otuchy przed złożeniem zamowienia :)
TV przeznaczone dla Sport / Film / PS
dziękuję z góry
Co Cię ciekawi odnośnie ks9500 nie mam notorycznie czasu ostatnio stąd nic nie chwaliłem się więcej a z prób testowania nie wiele wyszło gdyż odkryłem kilka ograniczeń np
1. Nie odtwarza nie których mkv 2160p
2. Mkv 2160p z dźwiękiem w atmos lub trueHD odtwarza bez dźwięku
Stąd nic nie piszę gdyż moje materiały testowe poległy ale jak masz pytania może pomogę
Ogólnie obraz z dekodera evobox zależnie od kanału : materiały SD bardzo to źle wygląda ....ale już dobre HD całkiem dobrze. ....

wytapane przez 910C
 

tedzikooo

New member
samsung 55ks 7000 cena w euro 5599 zl dodatkowo zwrot kasy przez samego samsunga bo akcja promocyjna 400 zl wychodzi =5200 zl . czy warto za te wszystkie wady brac ?
 

arturek1xd

New member
Mam pytanie co do kompatybilności klawiatury z tym modelem..

Ponieważ w zeszłorocznych samsungach po podłączeniu klawy np. logitecha pokazywał się kursor oraz bardzo intuicyjne menu..

w modelu KS7000 po podłączeniu klawiatury nic się nie dzieje, nie ma touchpada, po kliknięciu przycisku windowsa pokazują się tylko te standardowe ustawienia..

Czy gdzieś trzeba uruchomić funkcję współpracy z klawiaturą czy generalnie samsung pozbawił w tym roku użytkownika możliwością zabawy i sterowania urządzeniami takimi jak klawiatura... ?
 

sipap

New member
Czy w modelu ks7500 również występuje problem z obudową ?. Interesuje mnie własnie ten model ze względu na to,że mam miejsce tylko na rozmiar 43"
 
Do góry