Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ale cena niższa od KS9000 a wykonanie lepsze od 60"KS7000...Którego nie polecam.

Sprawa ramek/obudowy i bad pixeli dotyczy zarówno modeli 55KS7000, jak i 60KS7000. Widziałem na własne oczy. Prawda jest jednak taka, że w dzisiejszych cenach - po rabatach - nie ma nic lepszego w cenie 5099 zł niż 60KS7000 (wśród TV 60"). Tak jak i w cenie 4899 zł za model 55KS7000 (wśród TV 55") w podanych max. cenach. KS8000, XD9305 czy Panas 58DX750/780 to już zupełnie inny przedział cenowy. W podanych cenach NIE MA SZANS NIC LEPSZEGO -KUPIĆ - JEŚLI CHODZI O JAKOŚĆ OBRAZU ORAZ FUNKCJE TV :) A wadliwy egzemplarza (ramki czy bad pixele) można wymieniać aż do skutku.
 
Ostatnia edycja:

sipap

New member
Już się pytałem,ale może mój post został niezauważony i nie było odpowiedzi.. Czy ktoś ma informację,czy ks7500 też cierpi na przypadłość odchodzącej obudowy tak jak ks 7000?
Obawiam się ,że tak jeśli któryś z Kolegów zauważył ten problem nawet w modelu 9000.
Dlaczego się tak upieram na ten model(ks7500). Otóż szukam dobrego tv w rozmiarze maks 45". Dlatego ten ks7500 który występuje w rozmiarze 43" by mi pasował. A może byście zaproponowali jakiś inny dobry TV do 45" ,4K,HDR głownie do konsoli PRO i filmów na BR.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na model 60KS7000 w MatrixMedia dlaczego nie dają 4 lat gwarancji ? Dzwonił ktoś i pytał?

Dzwoniłem i pracownik mi przekazał info, że jest 4 lata. Z resztą chciałem kupić 60KS7000 z tego sklepu poprzez portal alledrogo (w opisie aukcji pisze 4 lata gw.), żeby skorzystać z promocyjnych rat 0% (20 rat) oferowanych przez ten portal do 30 listopada. Złożyłem wniosek kredytowy, ale nie mam jeszcze odpowiedzi o weryfikacji wniosku. Promo jest tylko dzisiaj i chyba wezmę za gotówkę. Po cash backu w kwocie 500 zł koszt zakupu 60KS7000 wyniesie 5099 zł i to z gw. 4 lata. Nie wydaje mi się, aby się trafiła jeszcze lepsza oferta w grudniu. Mieć 2 lata gwarancji na TV za 5k, a mieć 4 lata gw. to jak dla mnie różnica kolosalna, zwłaszcza w tej cenie. Na ceneo cena nie schodzi poniżej 6100 zł i to z gw. na 2 lata.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Co Ci da gwarancja 4 lata skoro i tak nie obejmuje wszystkich komponentów tylko wybrane.

To może w ogóle zrezygnować z gwarancji??? Bo w sumie po co ona, jak się zepsuje TV za 5k, to trzeba TV wywalić na śmietnik i iść kupić nowy model za kolejne 5k. Takie myślenie do niczego nie prowadzi. Lepiej mieć niedoskonałą gwarancję na 4 lata niż mieć tylko zwykłą gw. na 2 lata. Jeśli nie widzisz różnicy, to Twoja sprawa.
 

mateo1977

New member
A ja kieruje wielką prośbę.
Czy ma ktoś dobrze ustawiony ten TV i mógłby się tymi ustawieniami podzielić?
Druga sprawa to fakt że byłem przekonany, że pilot będzie posiadał żyroskop.
 

rafaell68

Member
Również zamówiłem 60KS7000 na matrixmedia. W tych pieniądzach wydaje mi się to całkiem znośny wybór - zobaczymy.
Zresztą : trzeba czekać na potwierdzenie zamówienia z ich strony. Wybrałem przelew standardowy i czekam na podanie danych do przelewu.
Bardzo ważną sprawą dla mnie to ta 4-letnia gwarancja Samsunga. Była informacja kilka postów wcześniej, że ograniczona - mogę prosić jakiegoś linka - chciałbym zaczerpnąć wiedzy.
W matrixmedia dla tego modelu akurat brakowało znaczka o 4 letniej gwarancji. Mam nadzieje, że to prawdziwa informacja, którą dostaliście przez telefon, że ten model również jest objęty akcją.
Poprosiłem o mailowe potwierdzenie tej gwarancji.
Szczerze powiedziawszy nie znałem tego sklepu.
Na szczęście mieszkam niedaleko Poznania więc w razie czego zawsze można ich odwiedzić :)
 
Ostatnia edycja:

MichalTJE

New member
"Mogę tylko przedstawić cenę na telewizor Samsung 65KS9500 – 13499 zł (-500 zł, które dodatkowo otrzyma Pan od Samsunga)."...
powyżej wycinek korespondencji mailowej z oferty przekazanej dla mnie ze sklepu... jak sądzicie czekać czy w najbliższym czasie już niżej nic nie zejdzie ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Rafaell68, nie przejmuj się, na pewno dostaniesz 4 lata gw., ale przed przelewem upewnij się co do gwarancji, w razie problemów po prostu zrezygnujesz z zakupu, ale nie powinno mieć to miejsca. Ja od nich zamówiłem dziś wieczorem 60KS7000 poprzez portal allegro licząc na skorzystanie z rat 0%, ale w związku z tym, że nie mogłem się doczekać na weryfikację wniosku ze strony powolnego Mbanku (tempo ślimacze, może do Bożego Narodzenia by zdążyli, ale TV już niekoniecznie), zrezygnowałem z zakupu na raty i wybrałem płatność przy odbiorze w Samsung Brand Store. W opisie aukcji pisało o 4-letniej gwar. Pan Artur z Matrixmedia bardzo uprzejmy i uczynny człowiek, rozmawiałem z nim kilkakrotnie w odstępie ostatnich 3 m-cy w czasie różnych promocji. Wolałem dołożyć 200 zł i kupić 60KS7000 niż zaoszczędzić te 200 zł i mieć mniejszy 55KS7000, bo 5" więcej robi różnicę. Początkowo nastawiałem się na zakup Soniaka 55XD9305, ale ma on również swoje wady (jak każdy TV) i do tego znacznie wyższą cenę. Uznałem, że mam ważniejsze wydatki życiowe oraz priorytety niż zakup TV za min. 6800 zł i to z 2-letnią gwarancją. Rozważałem również Panasa 58DX780, ale jego cena w sprawdzonym sklepie to ponad 6300 zł. Jest wprawdzie jego tańsza wersja DX750 (5999 zł w MM/Saturn), ale bez głowicy satelitarnej, co akurat mi nie odpowiada. Do tego do Panasa musiałbym - z racji beznadziejnego playera do multimediów - zakupić player zewnętrzny HiMedia Q5 Pro za prawie 700 zł, co razem z TV wiązałoby się z wydatkiem w granicach 7000 zł. Na Samsungu player jest bardzo dobry, więc dodatkowy wydatek będzie zbędny :)
Matrximedia nie pracuje w soboty i niedziele, więc odpowiedź dostaniesz dopiero w poniedziałek.
Co do gwarancji np. Sony promocyjnie daje na 5 lat, to również nie jest ona doskonała (ponoć zastrzegają sobie prawo naprawy z wykorzystaniem używanych części).
Lepsza jest jednak mniej doskonała gwarancja wydłużona niż zwykła tylko 2-letnia i to jeszcze w tej samej cenie rynkowej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 65PUS8901
- Sony 65XD9305
Soundbar Fidelio B8 z Dolby Atmos
Soundbar NAim Muso
Soundbar Sonos
 

mateo1977

New member
Chciałbym poprosić posiadaczy modelu ks o pomoc.
Wszędzie proponują ustawienie na Picture Mode: Movie. Ustawienie takie przy codziennym oglądaniu jest jak najbardziej ok. Problem jest przy oglądaniu meczy piłkarskich. Ta barwa ciepło starej bieli jest nieakceptowalna.
 

PiotrekP84

New member
Witam wszystkich na forum

Kupiłem wczoraj model 60KS7000 korzystając z promocyjnej ceny Matrixmedia oraz promocji cashback, co dało finalną cenę 5100zł

Po przeczytaniu częsci postów na tym i innych forach, zaczynam się zastanawiać czy to był dobry wybór. Większość pozytywnych testów dotyczy modeli 55 lub 65 cali, sam również oglądałem w akcji jedynie model 55 cali. Także być może produkt, który otrzymam ( matryca Sharpa ) będzie miał zupełnie inne cechy obrazu niż to co widziałem.

Czy ktoś z posiadaczy wersji 60 cali może się wypowiedzieć na ile jest zadowolony z zakupu i czy parametry matrycy nie są gorsze od wersji z matrycami Samsunga? Chodzi mi głównie o takie rzeczy jak kontrast, kąty widzenia, backlight bleeding czy smużenie.

Dzięki z góry
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam wszystkich na forum

Kupiłem wczoraj model 60KS7000 korzystając z promocyjnej ceny Matrixmedia oraz promocji cashback, co dało finalną cenę 5100zł

Po przeczytaniu częsci postów na tym i innych forach, zaczynam się zastanawiać czy to był dobry wybór. Większość pozytywnych testów dotyczy modeli 55 lub 65 cali, sam również oglądałem w akcji jedynie model 55 cali. Także być może produkt, który otrzymam ( matryca Sharpa ) będzie miał zupełnie inne cechy obrazu niż to co widziałem.

Czy ktoś z posiadaczy wersji 60 cali może się wypowiedzieć na ile jest zadowolony z zakupu i czy parametry matrycy nie są gorsze od wersji z matrycami Samsunga? Chodzi mi głównie o takie rzeczy jak kontrast, kąty widzenia, backlight bleeding czy smużenie.

Dzięki z góry

Porównywałem jakiś czas temu modele 55KS7000 z 60KS7000 na własnym materiale i różnic w jakości obrazu nie zauważyłem. Tyle, że wrażenia z oglądania na 60KS7000 znacznie lepsze z uwagi na większą przekątną. Rynek TV śledzę od listopada ubiegłego roku i dziadostwa bym nie kupił. Na starcie przyjąłem sobie cenę zakupu do 5k, później zwiększyłem pułap cenowy do 7k mając na względzie Sony 55XD9305, który - jak się okazało - ideałem również nie jest i ma również swoje wady, jak z resztą każdy TV. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że nie chcę tyle wydawać na TV. Zamówiłem więc w Black Friday w mega promocji 60KS7000 z 4-letnią gw. samsunga w cenie 5099 zł (po uwzględnieniu cash backu 500 zł). Zamówienie w matrximedia, z odbiorem osobistym w samsung brand store. Na miejscu dokładnie obejrzę TV pod kątem m.in. obudowy i matrycy (bad pixele) i jak będzie coś nie tak, to następna sztuka lub rezygnacja z zakupu. Wybrałem płatność przy odbiorze, więc nie będę miał "zamrożonej" kasy.
 

Zibowski

New member
Kłopoty z internetem.

Witam! Samsung 49ks7000. Jakiś czas temu tv zgubił internet. Z routerem się łączył ale z internetem nie.
Zmieniłem nazwę sieci i hasło dostępu i pomogło ale niestety tylko na kilka dni. Od wczoraj znowu nie łączy się z internetem i zmiany nazwy sieci i hasła oraz przywracanie ustawień fabrycznych routera nic nie dają. Na ekranie tv adres IP taki sam jak DNS ale wpisywanie DNS ręczne 8.8.8.4 też nic nie daje. Dodam,że z tego routera laptop śmiga jak należy. Może ktoś z waszmościów ma jakieś rozwiązanie dla tej przypadłości. A tak ogólnie w temacie żałuję zakupu tego tv. W ostatnim okresie obraz się pogorszył ,jakby po aktualizacji 1142 Tuner sat w telewizorze marnej jakości [jadę na module CI]-siła sygnału i jakość bardzo niskie [25% i ok. 10%] ,gdy podłączone inne tunery zewnętrzne z tej samej anteny pokazują ponad 80% , oczywiście tylna obudowa odstaje. Przez pół roku wybierałem wszystkie tylko nie samsunga no i nie wiedzieć czemu kupiłem to to. Czego serdecznie żałuję. Amen.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Odstającą obudowę zgłoś na serwis, problemy z działaniem netu przy połączeniu z routerem również. Od tego jest gwarancja, żeby z niej korzystać. Spróbuj podłączyć TV do internetu po kablu, jeśli będzie działał ok., to zgłaszaj na serwis wadliwą kartę. Ludzie narzekali na słabą moc karty wifi (słaby zasięg).
Zgłoś również na serwis problem z głowicą satelitarną, pamiętam, że ktoś już pisał o słabej mocy sygnału z głowicy sat. pod modelem KS7000/7500. Zgłaszaj sprawę i domagaj się jej rozwiązania. Ma to działać i tyle. Nie po to kupowałeś TV z głowicą sat, żebyś nie mógł z niej korzystać (niezgodność towaru z opisem).
Szukałeś wyboru TV do 50" wśród innych marek, a kupiłeś w końcu 49KS7000., bo tak naprawdę nie miałeś dużego wyboru. Jedyny konkurencyjny do tego modelu TV (w przekątnej do 50") innej marki to Panas DX750/DX780 mający również swoje słabe strony (jak każdy TV). Inne marki w tej przekątnej to już klasa niżej.
 
Do góry