Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

pablov7

Member
Raczej nie bo yuv422 to gorsza jakość detali, kolory są wyblakłe coś jak mydło.
Jak się wkurzę to wezmę zaraz ps4 pro do pracy i będę podłączać pod każdy wysoki model i zobaczę jaka będzie różnica.
 

pablov7

Member
@Crixalis kabel używamy oryginalny ten od konsoli.
Sprawdzę resztę to co napisałeś jak będę ponownie u sąsiada i dam znać.
Tryb gry nie używałem bo zawsze gorsza była ostrość z tego co pamiętam.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
skoro w sony brawia i innych tv jest yuv podczas trybu hdr to jest to w kazdym tv .
włacz gre z hdr wejdz w ustawienia i zobacz co pokazuje konsola nie bedzie tam rgb.
Na zagranicznych forach pisza ze nie da sie uzyskac rgb w hdr z powodu przepustowosci hdmi wiec nikt nie bedzie niał tego w swoim tv, po temacie wszyscy maja na hdr yuv i tyle nie jest to zadna przypadłosc samsunga.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
zadnej zmiany nie sugeruje bo twój tv ani zaden inny ne da rady na ta chwile wyswietlic 4k 60 hz hdr i rgb wiec musimy z tym zyc i miec w trybie hdr yuv i tyle.
 
Ostatnia edycja:

pablov7

Member
Ale przeciez idzie 4k 60hz i rgb dopiero jak zmienię na hdr w Uncharted 4 to nie ma rgb tylko jest to jeb..e yuv422
Wrzucę zdjęcie.
 

Attachments

  • received_1168976829854951.jpg
    received_1168976829854951.jpg
    10,7 KB · Wyś: 43

kaper.1981

New member
Bez reklam
przeciez ci napisałem ze nie idzie wyswietlic 4k 60 hz i hdr w rgb .
w samym 4k jest kolor rgb .
po to sony kaze ustawic konsole na auto w trybach wyswietlania zebys mogl wyswietkic 4k 60 hz rgb i 4k 60hz hdr yuv .
 

MrSadistic

New member
No to skoro sony "kaze" ustawić auto to dlaczego wypisujesz że da się uruchomić dwie opcje YUV i RGB w 60hz 4k. Miotasz w tym temacie jak szatan.

EDIT:

Łopatologicznie wygląda to tak.

4k 60hz bez HDR = RGB (UHD)
4k 60hz z HDR = YUV (HDR +UHD)

Za przykład wziąłem Mafia 3, która idzie w UHD bez HDR lecz w formacie RGB.
Tak więc podkręce temat dalej. Dlaczego Sony wychwala Pro z funkcją HDR (pełna paleta RGB) skoro człek dostaje YUV które psuje kolorystykę?
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
sam sie miotasz w trybie 4k bez hdr bedzie rgb a w trybie z hdr yuv tyle na temat a po to jest auto ustawione aby konsola mogła automatycznie zarzadzac tymi zmianami to raczej proste czytaj ze zrozumieniem.
 

MrSadistic

New member
Dlatego dałem "edit" by Łopatologicznie to określić. Nie ważne w sumie już. Wiem już na czym człek stoi.

Panowie można zamknąć temat o RGB. Nawet na LG OLED 4k odpala 4k 60hz HDR przez YUV.


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

karneol

New member
Witam
Bardzo proszę o rzeczową podpowiedź , w skutek całej burzy mózgów oraz przeczytanych opinii,testów i recenzji wybrałem dwa modele między którymi rozważam zakup
-philips55pus7178
-samsung60ks7000

Telewizję oglądam z 2,5 metra siedzę na wprost
Sygnał kablówka Vectra
Oglądam głównie mecze na C+ Eleven i Eurosporcie oraz ze dwa filmy z żoną w tygodniu z pena dvix 1,37gb
Funkcje smart nie interesują mnie za bardzo

Samsung poza obudową ma raczej pochlebne opinie matryca VA 120 Hz do piłki idealna ale troszkę napaliłem się na ambilighta choć ips
Zaznaczam że w swoim mieście nie mam możliwości porównania obu egzemplarzy .
No i cena samsung 6200(no ale 60 cali) a philips 4800
Chciałbym żeby tv miał to coś i nie ukrywam że ten ambilight mnie kusi ale czy warto
Obecnie mam LG42Lm620S i meczyki da rade oglądać ale smart mimo 50mega nie śmiga
Bardzo proszę o porade
Pozdrawiam
 
Do góry