Root serii F krok po kroku

tdx

New member
Bez reklam
Nie bo wszystko zrzucam na dysk bez DRM i udostępniam po DLNA dla wszystkich w domu :D
Po porostu nie chce mi się latać z dyskiem :D a PC i tak chodzi 24/7
 

matrixabc

Member
I jak tam kris615 udało ci się przywrócić skype. Jestem ciekaw ponieważ sam się zastanawiam nad root ale powiem szczerze że bardziej przydatny jest mi skype którego używam codziennie aniżeli PVR którego użyłbym od czasy do czasu (żeby nie powiedzieć od wielkiego dzwonu).

Głupi jest fakt że jak pozbędziemy się root'a to giną nam wszystkie wigety zainstalowane po zrootowaniu. Trochę to bez sensu ponieważ root to przecież coś w rodzaju praw administratora a wiget to aplikacja która została zainstalowana na dysku telewizora i która nie powinna zostać usunięta w chwili obniżenia praw do tzw user.
 

tdx

New member
Bez reklam
ponieważ root to przecież coś w rodzaju praw administratora a wiget to aplikacja która została zainstalowana na dysku telewizora i która nie powinna zostać usunięta w chwili obniżenia praw do tzw user.

Zupełnie nie masz racji.
Root to znalezienie luki w TV by zaczął działać FTP i telnet!
a nie prawa admina, jak sobie ustawisz użytkownika jako develop to każdą aplikację ze swojej lokalizacji możesz zainstalować... Tyle żeby zaczęły działać wymagają roota :D
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Czyli root to coś w rodzaju furtki programisty. Myślałem że Root to prawa dostępu ze względu że TV jest na Linuxie.
 

Piwek80

Member
Zupełnie nie masz racji.
Root to znalezienie luki w TV by zaczął działać FTP i telnet!
a nie prawa admina, jak sobie ustawisz użytkownika jako develop to każdą aplikację ze swojej lokalizacji możesz zainstalować... Tyle żeby zaczęły działać wymagają roota :D

Luka to jest w skype i pozwala ona na uzyskanie uprawnień roota. Dzięki tym uprawnieniom mamy min. dostęp do ftp, telnetu i możliwość instalowania modów. Widgety można instalować przez konto develop i root nie jest do tego konieczny tylko jakie widgety instalować spoza Samsung Apps? Ja nie znalazłem nic ciekawego co działałoby prawidłowo na moim tv (f6400). Korzystam za to z wirtualnego usb i PVRDecodera i do tego root jest konieczny.
 

kris615

Member
Ostatnio nie zajmowałem się Skypem. Ale jak wcześniej próbowałem przywrócić to nie działał. Instalowałem ponownie, odinstalowałem i instalowałem i nic. Tzn. widget jest ale Skypa nie mogę uruchomić.
Kręci się kółko a program nie zaskakuje.
 

matrixabc

Member
Piwek80 pisałeś " Widgety można instalować przez konto develop i root nie jest do tego konieczny" załóżmy ze chcę zainstalować Netplayer jak to wówczas uczynić bez root'a ?
 
Do góry