Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

dread

New member
Bez reklam
Poza tym DLP vs 3LCD... najpierw poczytaj o obu technologiach, do czego sluzy zoom oraz lens shift, wylicz sobie czy ci beda potrzebne, sprawdz czy jestes podatny na efekt teczy i jesli w obu przypadkach odpowiedz bedzie brzmic "nie" to DLP przy podobnym przedziale cenowym moze byc zdecydowanie lepszym wyborem (chociaz moze nie koniecznie ten sim2 720p, ktory notabene w uk jest po 1600 funciakow).
 

gummo

New member
Witam.

Nie chce tworzyc nowego tematu wiec podlaczam sie tuaj.

Projektor Hitachi PJ-TX100. Nie jestem do konca ktory ekran wybrac

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=270262528932

czy kupic te plotno i zmontowac samemu

http://cgi.ebay.co.uk/78-HDTV-16-9-Wide-Projector-Projection-Screen-Material_W0QQitemZ270272901176QQcmdZViewItem?hash=item270272901176&_trkparms=39%3A1|66%3A2|65%3A2|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

Pokoj bdb zaciemniony.
 

marek301

New member
slaw79 napisał:
...Jeszcze cos mi sie przypomnialo...

Mnie rowniez:) tylko sie nie zalam!!!:cool:

Projek to 20% klopotu, jeszcze musisz go "wysterowac"
odpowiedniej jakosci sygnalem, a to juz jest:
bardzo, bardzo wysoka polka, na ktora stac tylko nielicznych
ze wzgledu albo na "finanse" albo "na wiedze" :)

Najczesciej "niedoinformowany - uposledzony"
pada ofiara
sprzedawcow "drogich doskonalych kabli" :roll::):mrgreen::grin:


 

Droo

New member
Witam

Ja rowniez w koncu dojrzalem do kupna ekranu do projektora, po prawie roku ogladania go na scianie i to w dodatku nie bialej, lecz bezowej. Wiem, profanacja, ale szkoda mi bylo kasy, poza tym nie chcialem oszpecac mieszkania wiszaca kaseta z ekranem, a obraz na scianie jest na tyle satysfakcjonujacy ze wydawalo mi sie to niepotrzebne. Przekonalem sie jednak, ze nie wykorzystuje w pelni mozliwosci mojego projektora (konkretnie chodzi o Epsona tw700) i dlatego ponownie wzialem sie za szukanie odpowiedniego ekranu. Tak tez trafilem do tego watku.
Na pewno wymiary jakie mnie interesuja to 240x139. Pomieszczenie jest dosc duze, bardzo wysokie (praktycznie dwupietrowe). Sam projektor stoi na podlodze, ale na antresoli, obraz rzuca na przeciwlegla sciane, Obraz jest bardzo wysoko, zaczyna sie na wysokosci ponad 2 metrow, a konczy na prawie 4. Zaleta jest to ze mozna go ogladac zarowno z dolu, jak i z antresoli. Ogladany jest jednak zazwyczaj z dolu, z odleglosci 4-5 metrow (niestety trzeba wysoko zadzierac glowe, ale w lezacej pozycji z kanapy to bardzo nie przeszkadza. Powod dlaczego jest tak wysoko, jest taki, ze pod sciana, na ktora jest rzucany jest przejscie do innego pomieszczenia, dlatego tez licze na to ze jak bede mial ekran to bede mogl go opuscic troche nizej (stad tez jedno z moich wymagan co do ekranu, to aby mial jak najwiecej czarnego pola u gory, aby mozna go bylo nisko opuscic, nawet o metr, jesli to mozliwe)
Co do jasnosci pomieszczenia, to jest dosyc jasne, ale obraz nie jest blisko scian. Ma po mniej wiecej 2 metry do sufitu i podlogi i po poltora do bocznych scian, a wiec nie powinno sie odbijac od nich za duzo swiatla. Stad moje pytanie - ktora powiezchnia: matt white, czy high contrast. Sklaniam sie takze ku elektrycznemu rozwijaniu, ale na calosc chcialbym wydac ponizej 2k.
W tym watku wiekszosc osob wspominala firme Projecta. O dziwo tylko raz padlo pytanie o firme Kraftmann, ale bez odpowiedzi. Pisze o dziwo, bo za kazdym razem kiedy zabieram sie za przegladanie ekranow, to trafiam na ta walsnie firme, czy to szukajac z googla, czy na allegro. Czy ktos moze cos o tej firmie powiedziec?
Na allegro w dziale projektory->akcesoria->ekrany jest sporo aukcji tej firmy (linka nie wkleje bo mam za malo postow :))

Wszelkie porady i sugestie mile widziane. Czy po przejsciu ze sciany na porzadny ekran moge sie spodziewac rzeczywiscie duzej poprawy jakosci obrazu. I czy chodzi tu tylko o poprawe glebi kolorow, kontrastu itp, czy takze o jasnosc calego obrazu?
Aha i jeszcze od tych co juz maja te ekrany, to prosilbym o info jak bardzo mozna je rozsunac - ile u gory jest tego czarnego pola. Idealnie by bylo gdyby ekran byl kwadratowy np. 250x250, ale mial ramke 16:9 na dole o wielkosci 240x139, wtedy moglbym go obnizyc o ponad metr.
 

tomek67

New member
Droo napisał:
Wszelkie porady i sugestie mile widziane. Czy po przejsciu ze sciany na porzadny ekran moge sie spodziewac rzeczywiscie duzej poprawy jakosci obrazu. I czy chodzi tu tylko o poprawe glebi kolorow, kontrastu itp, czy takze o jasnosc calego obrazu?
Aha i jeszcze od tych co juz maja te ekrany, to prosilbym o info jak bardzo mozna je rozsunac - ile u gory jest tego czarnego pola. Idealnie by bylo gdyby ekran byl kwadratowy np. 250x250, ale mial ramke 16:9 na dole o wielkosci 240x139, wtedy moglbym go obnizyc o ponad metr.
Po przejściu na ekran jakość obrazu poprawia się wyraźnie.
Projecta ma już sporo pozytywnych opinii na forum.
Jak kupujesz coś bez opinii to zawsze ciut ryzykujesz.
Wbrew pozorom są całkiem spore różnice w obrazie pomiędzy różnymi ekranami.
 

Kenjiro

New member
Na stronie producenta Wersala zauważyłem ekrany ramowe. Może mi ktoś wytłumaczyć różnice w cenie miedzy półramowym kosztującym około 500 zeta (2m w podstawie) a ramowym o podobnych wymiarach który kosztuje już około 3k zł? Materiał ten sam. Za aluminiowa ramkę i kawałek weluru 2000 zeta? No chyba, że materiał jest inny ale z opisu wynika, ze takze dwustronny jak w przypadku Wersala...

Dla przykładu podobnych rozmiarów Adeo Plano kosztuje około 1300 zeta.
 

Fanek

New member
Bez reklam
wczoraj naciągnełem płótno na ekran ramowy z aksamitnymi ramkami, dziś wieszam go na ściane, powiem Ci że wyszło naprawde super, choć ciężko było ideanie naciągnąć gume na chaczyki tak by sie nic nie marszczyło.
Efekt naprawde świetny, naciąg extra, wszystko jest gładki i wygląda to jak obraz z białym tłem. Wygląda to napewno bardziej estetycznie od ekranu półramowego, no i na półramowym nie bedziesz miał takiego naciągu płótna.
 

Kenjiro

New member
Nie chodzi o to, jak wygląda, bo to zaleta rodzaju konstrukcji. Chodzi o to, że materiały użyte do tego celu są zbliżone kosztowo do innego produktu, który kosztuje 4 razy mniej.
 

Fitzcarraldo

New member
Sim2 D60

Meloman69 napisał:
Bezwlęgdnie szukaj na Zachodzie ofert Sim2 D60. Prawdopodobnie killer wszystkich projektorów w cenie ok. 10 tysięcy.

Czy ktoś z Was miał przyjemność widzieć w akcji ten projektor - Sim2 D60. Od daty jego premiery na rynku minęło już kilka miesięcy, a nigdzie w internecie nie można znaleźć opinii użytkowników na jego temat. Jak dotąd nie spotkałem się również z recenzją prasową tego modelu.

Meloman69, czy przesłanki jakimi się kierowałeś polecając D60 wykraczają poza znajomość technicznej specyfikacji i renomy firmy? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek uwagii.
 

Kenjiro

New member
Kontynuując wątek o ekranach, niestety nie doczekałem się odpowiedzi od producenta m.in. Wersala, czym jest spowodowana 500% zwyżka ceny między ekranem półramowym a ramowym (z tą samą powierzchnią projekcyjną) więc zakładam, że jest to kolejna próba "nabijania w butelkę" głupich, frajerskich klientów.

Kolejny kwiatek i firma hardwax.pl
Ekran Adeo Plano w dwóch wersjach jeśli chodzi o ramę - jedna malowana farbą, druga oklejona welwetem. Powierzchnia projekcyjna taka sama.
Cena pierwszego to 992 zł netto, cena drugiego (różnica TYLKO w materiale ramki) to 1344 zł. Różnica w cenie to 50% !!!

Bardzo drogi ten kawałek welwetu, zaiste.

Kolejna firma, która uważa klienta za durnia.
 

lepp

New member
Bez reklam
Przykro mi ale to jest normalna praktyka firm, praktycznie ze wszystkich branży. Zobacz jakie są ceny sterowania pilotem. Tylko za sterowanie ekranu (silnik już ma ) adeo chce około 800zł, można kupić sobie takie rozwiązanie przeznaczone do bram lub rolet za niewiele ponad 100zł.
Firma Canon Kasuje około 150zł za plastkiową osłonę przeciwsłoneczną do obiektywów. Dla nieobeznanych to niewielkaplastikowa tuba
Kalibratory do monitorów jednej z firm są sprzedawane w 3 wersjach, każda to tak naprawdę to samo urządzenie, dodatkowe opcje są odblokowywane w sofcie. Ceny od 300 do 2000 tys zł.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Skoro wspomniano o cenie zdalnego sterowania napędu ekranu, zawsze przy takiej okazji zastanawia mnie iż nikt nie korzysta z wyjścia wyzwalacza do ekranu w projektorze. Po kiego dodatkowe: pilot i koszt modułu zdalnego sterowania? Naciskasz ON w pilocie proja i ekran się rozwija... A trafić na projektor bez tego wyjścia to raczej trudno jest... Tak BTW. ;)
 

lepp

New member
Bez reklam
Mój poprzedni nie miał, teraz nawet nie wiem. Jak się z tego kożysta, jeżeli ekran ma tylko 3 kable, które podpina się do sterowania i którymi idzie prąd?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No chyba że tak... Pewnie za możliwość z używania wejścia wyzwalacza "producenci ekranów" chcieliby kolejne 800 PLN...
 

User27

New member
Ile ten ekran kosztuje? Ekran Stewart - Cine-w wygięty z strony cinematica.
Napewno troche, szkoda że nie ma tańszej alternatywy, ekran curve wygięty w domu to było by coś. Może sposobem DIY samemu zbudować taki ekran,.
 

Marcus70

New member
ekran czy nabijanie w butelkę ?

:hmm: Sopar czy ekran za 200 zeta z allegro to jest właśnie nabijanie w butelkę. A ten zapach w mieszkaniu z rozwiniętego ekranu, to tak jak sa w marketach chińskie klapki, które czuć na odległość - to poprostu kiepski odpadowy plastik.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Fitzcarraldo napisał:
Meloman69, czy przesłanki jakimi się kierowałeś polecając D60 wykraczają poza znajomość technicznej specyfikacji i renomy firmy? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek uwagii.

Niestety tylko na podstawie renomy firmy i danych technicznych określonych w specyfikacji. Nie miałem możliwości obejrzenia go na żywo w akcji.
Zaskakujące, że tak mało o nim pisze się w necie. Zważywszy po numerze modelu, bliżej mu jakością do D80 niż do D20/10. Więc musi to być niezła maszynka...
 

Varis

New member
Witam, chciałbym prosić o radę w wyborze ekranu do projektora. Zamierzam kupić Benq W500 do kina domowego. Filmy będę oglądał raczej tylko w nocy. To zaczerwienione pole to miejsce, które mogę przeznaczyć na ekran. Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że ważne jest dla mnie, by ekran był stosunkowo tani, a przy okazji jak najlepszy w swoim przedziale cenowym. Najlepiej, gdyby cena oscylowała wokół 200 zł. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.
 

Attachments

  • DSCF2717.jpg
    DSCF2717.jpg
    290,4 KB · Wyś: 261
Ostatnia edycja:
Do góry