Plazma DAEWOO DPP-32F1

luk121

New member
1.ja nie mowie ze cala gra jest nieruchoma ale jej niekture elementy
2.muglbys dac ten filmik
3.macie moze jakies zdjecie jak wygladaja te duszki po wypaleniu czy sa mocno widoczne i czy z czasem coraz brdziej czarnieja
4. niestety mam malo kasy wiec szkuam tanio ale zeby bylo w miare wiem ze to nie temat o LCD ale cy byscie wybrali DAEWOO DPP-32F1 czy Funai-Lt6-m32bb za i przeciw tych telewizorow waszym zdaniem
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
link do pliku jest juz na poprzedniej stronie. u mnie jakosc jest bombowa:eek:k:moze na ekranie monitora lcd nie wyglada to zbyt dobrze ale na telewizorze jest ok. zapisz ten plik na plyte. w sklepie mozesz podlaczyc dvd do telewizora. ten plik czyta popularny odtwarzacz dvd manta . jakosc obrazu powinna byc bardzo dobra. na lcd nie bedzie takiego obrazu.wlasnie w taki sposob testowalem ten telewizor, gdyby obraz byl slaby to na pewno tego telewizora bym nie kupil.mialem kilka innych plikow aby sprawdzic czy nie ma klatkowania obrazu w czasie dynamicznych scen.
kup daewoo dpp-32f1. to bardzo dobry wybor.
jesli pojawia sie duszki po ograniczeniach wiekowych lub logo tvp to sa one tylko widoczne na ciemnym ekranie, nie widac ich na obrazie. jesli np ogladasz jakis program to nie widac duszkow, powidoki moga byc widoczne gdy przelaczysz np na av1 i nie bedzie tam zrodla sygnalu, tylko ciemny ekran to cos mozna zauwazyc.jesli bedziesz ogladal inny program to powidoki po ograniczeniach wiekowych lub logo stacji znikaja .na poczatku raczej nie przesadzac z kontrastem szczegolnie z ostroscia i nie powinno byc powidokow po logo tvp.
na poczatku korzystania z telewizora przyciskiem screen size na pilocie mozna tak ustawic obraz ze logo stacji tvp i ograniczenia wiekowe nie beda widoczne.najwieksze zagrozenie to logo tvp. tvn i polsat ma polprzezroczyste logo i mozesz spokojnie ogladac te kanaly
 
Ostatnia edycja:

blackjack0

New member
Do patton
Cytat "Zakupiłem dzisiaj ten tv za niecały 1000 zł i jak na razie jest ok. Nie jest skomplikowany w obsłudze, ale mam jeden problem. Chodzi o funkcje PIP. Przy właczaniu tej opcji jako sub-obraz zawsze pojawia mi się widok z HDMI. Przyciskiej "source" powinienem zmienić, sygnał na tv albo av."


Kupiłem ten TV 3 dni temu i też tak mam. Czy już się czegoś dowiedziałeś? Może napiszemy do Daewoo?
 
Ostatnia edycja:

rajjan

New member
Kupiłem ten telewizor wczoraj i generalnie jak za tą kasę to jest niezły.
Obraz OK.
Minusem jest brak warstwy antyrefleksyjnej (nie wiem czy w plazmach takie się stosuje), ale jest to uciążliwe - mam naprzeciwko monitor i widzę jego odbicie, to samo w ciągu dnia - odbite światło od okna. Porównywałem telewizor LCD i tam tego zjawiska nie zauważyłem. Następny minus to PIP - można wybierać tylko pomiędzy HDMI a pozostałymi sygnałami (w instrukcji jest to opisane w tabelce). Zauważyłem jeszcze, że po podłączeniu sygnału na wejście AV1 widać przebicia obrazu z tunera - na pozostałych wejściach jest OK!
 

digitalus

Banned
przebicie sygnalu to raczej wina kabla euro.kabel nie jest dobrze ekranowany,podlacz inny i sprawdz.
jesli korzystasz z tunera satelitarnego podlaczonego do wejscia euro to sprawdz w menu tunera czy jest mozliwosc przelaczenia z pal na RGB. najlepsza jakosc obrazu jest w trybie RGB.Jesli to ferguson to z cvbs na RGB.
 
Ostatnia edycja:

Voy

New member
Do mojego postu wkradl sie blad. Plazma z Avansie jest od wczoraj (21.01) za 999. Przynajmniej w Gdansku. Bylem tam wczoraj i mowili, ze wszystkie zapakowane poszly ;p
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
"luk121"
Miałem oba telewizorki i zdecydowanie polecam Daewoo - funaia sie pozbyłem, chociaż też bardzo dobrze się spisywał - ale tylko na dobrej jakości sygnale.
 

PanJasio

New member
LT-42L1 czy DPP-42A3

Witam,
chciałbym się Was poradzić w sprawie kupna telewizora jako że posiadacie zapewne większą wiedzę niż ja w tej tematyce.
Otóż rozchodzi mi się o dwa modele : Daewoo LT-42L1 i DPP-42A3
Przyznam, głównie chodzi o cenę.
Naczytałem się TU sporo dobrego o plazmie Daewoo DPP-32F1 co również nieco bardziej przybliżyło mnie do kupna owego sprzętu.
Znalazłem również informacje poza granicami forum:
- iż DPP-42A3 strasznie głośno pracuje, będąc w sklepie na owe buczenie nie zwróciłem uwagi, ale jak to bywa w sklepie za cicho tam nie jest. Posiada może ktoś taki telewizor i czy jest to aż tak uciążliwe ?

Telewizor ma głównie służyć do grania na konsoli (XBOX 360), czasem robić za monitor (bardzo rzadko) oraz do sporadycznego obejrzenia filmu właśnie z kompa.
Wydaje mi się iż lepiej sprawowałby się LCDik, jednak sprawdzając obraz na obydwu telewizorach zdecydowanie przyjemniejszy wydał mi się ten z plazmy.

Co Wy byście polecili ?
Może zaproponowalibyście jakieś inne telewizory ?
Z tym że w przedziale cenowym poniżej 2000zł ciężko coś ciekawego znaleźć.
Cena za dpp-42a3 to 1700zł (za lt-42l1 również)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
 

digitalus

Banned
witam
jesli chcesz przeznaczyc 2000 zl na telewizor to mozesz wybrac plazme TH-42PV8. w sklepach internetowych jest za okolo 1900zl
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_868_877_0_0_0_0_0_0_0_0
37 calowa plazma panasonic th-37pv8 lub pv80
od 1700 do 2000zl
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_868_876_0_0_0_0_0_0_0_0
gdy kupilem dpp-32f1 ceny byly znacznie wyzsze niz obecnie i telewizor kosztowal 1700zl. kupilem telewizor przez internet. sklepy internetowe ubezpieczaja paczke na sume ktora przekracza cene telewizora. paczka przyszla dobrze zabezpieczona, nie ma obaw, nie trzeba wychodzic z domu. kurier zadzwoni kiedy bedzie telewizor, oczywiscie mozna pomoc wniesc telewizor do domu i sprawdzic w obecnosci kuriera czy wszystko jest ok.
prosze tez przylaczyc sie do akcji:) zmieniamy logo tvp na polprzezroczyste i wyslac list, tu link
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33946
 
Ostatnia edycja:

Faun

New member
Witam
Nabyłem ten telewizor i jeśli chodzi o pierwsze wrażenia to są jak najbardziej pozytywne. Kupiłem telewizor do małego pomieszczenia, do odbioru tv z anteny lub kablówki i póki co sprawdza się. Niepokoi mnie tylko jedna rzecz - telewizor delikatnie buczy - słychać to zwłaszcza wieczorem, kiedy jest mocno sciszony. Nie wiem ,czy to taka uroda tego tel. czy też lecieć z tym do serwisu?
 

Faun

New member
digitalus napisał:
witam.
jest lekkie buczenie ale przy calkowitym sciszeniu telewizora, slysze dopiero gdy zblize ucho do telewizora.

No u mnie jest słyszalny, oczywiście przy otwartym oknie, w dzień, w zasadzie nie, ale już wieczorem, kiedy nie dochodzą dźwięki otoczenia a głos ustawiony jest na 2-3 - słyszę buczenie dość wyraźnie. Nie bez znaczenia jest fakt, że telewizor mam 1,5 od siebie, pewnie z większej odległości byłoby lepiej.

Tak przy okazji - co powoduje to buczenie?
 

zabezp

New member
Ja w swoim DPP 32F1 w nocy w całkowitej ciszy mogę ogladać z poziomem głośności 1-2 i nie słychać żadnego buczenia.
 

ewaldus

New member
A ja mam inny problem. Daewoo DPP-32F1 po 2,3 godzinach od wlaczenia traci na kilka sekund obraz i dzwiek. Powtarza sie to co kilka minut. Czyzby sie przegrzewala?
 

Faun

New member
Witam
Głupia sprawa, ale nie wiem, gdzie się ten telewizor wyłącza z czuwania... No chyba, że się nie wyłącza, ale wtedy sprawa jest jeszcze głupsza... Za każdym razem wyciągać wtyczkę z gniazdka?
 
Do góry