Duży telewizor > 50' bez bajerów, dla starszej osoby, do 2,5k

tester100

Banned
ILE samsung kosztował?nie ma placków czyli nierównomiernego podświetlania matrycy?.
W telewizorach "ledowych" czyli lcd to bardzo częsty problem.W plazmach nigdy nie było takiej wady bo panel nie jest podświetlany.

ZACHMURZONE LEDY | TV TEST

Kolega ma najniższy model plazmy LG o rozdzielczości 1024x768 i jest bardziej zadowolony z jakości obrazu niż z lcd full-hd. W lcd ma placki.
Czerń dla niego jest mało istotna bo jakość obrazu jest lepsza niż w lcd full-hd.Ogląda tylko programy z dvb-t.
Brat ma model PB full-hd i jakość obrazu jest bardzo dobra,skorzystał z zaawansowanych ustawień obrazu i uzyskał bardzo dobry efekt.Zrodło sygnału dvb-t i tuner n-box.Jakość obrazu hd wzorowa.
 
Ostatnia edycja:

MatriX84

Banned
Może ktoś potwierdzić czy na 100% jest taka sama matryca w tym modelu 50PB660V i tym 50PB5600. Wiem że się różnią ilością HDMI,USB,Smatr i aplikacje internetowe. 400 zł różnicy a nie będe kożystał z tego i tak. Nawet starczy 1 HDMI bo podłącze wszystko pod amplituner. A blu ray będzie osobny to tv nie musi czytać wszystkich formatów.
 

czuryl

Member
LCD kosztował całe 2900 pln za 58 cali. Jedyne zauważalne nierównomierne podświetlenie to tylko biała plansza i delikatnie rogi nie podświetlone. Do oglądani tv - praktycznie bez znaczenia.
Miałem i mam Panasonic PV80 w 42".
 

WuMike

New member
Bez reklam
Tak się zachwycacie tą plazmą jak... . Miałem ja w domu 4 dni i oddałem. Czerni to chyba ona nigdy nie miała. Do tej pory też byłem zwolennikiem Pdp ale kupiłem LCD Samsunga i już nie wrócę do Plazmy.
Jeżeli miałeś plazmę LG, to nie dziwię się, że zrezygnowałeś. Ja mam Panasonica z serii V20 i żaden z LCD nie ma takiej czerni, jak ona. Żaden z nich nie zbliża sie płynnością obrazu do niej, a także żaden z nich nawet nie powąchał tak szerokich kątów bocznych, jakie ma plazma. W ostatniej serii 60 jest jeszcze lepiej, pod każdym względem. Gdybym mógł dorwać nową, 55" z serii ST60, GT60 lub VT60, nawet nie spojrzałbym na półkę z TV LCD, bo to po prostu jest ekran z "naturalnymi defektami", o których wspomniałem wyżej.
 

sepi

New member
ja mam Panasonic Viera TX-P37C10 i jeszcze nie spotkałem u znajomych LCD co by przebił ten jakże niski jak nie najniższy model Panasa z 2009r.

Też stoję przed wyborem LCD i chyba 50w829 kupię
 

czuryl

Member
Dokładnie tak. Miałem 4 dni LG PB5600 w 50" i oddałem. Narazie mam Lcd i też jest ok. Na Panasa vt lub st mnie w tej chwili nie stać. Też byłem bliski kupna SONY 50W829 ale jednak wybrałem 8 cali więcej i też jest git.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla starszej osoby- jak przyjdzie płacić za prąd to już nie będzie tak oczywiste.
Tanie plazmy nie mają zabezpieczenia przed wypalaniem i małego poboru prądu.
Ciągną kilka razy więcej niż LCD.
Starsza osoba ma więcej czasu na ulubione seriale więc ilość godzi może być duuuuża...
I tu jest główny problem.
Starcza osoba preferuje ostrość nad łagodnością i sama wybierze jakość LCD.
I np. Panasonic 48"AS640 będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
 

m@rcin

Member
Dla starszej osoby- jak przyjdzie płacić za prąd to już nie będzie tak oczywiste.
Tanie plazmy nie mają zabezpieczenia przed wypalaniem i małego poboru prądu.
Ciągną kilka razy więcej niż LCD.
Starsza osoba ma więcej czasu na ulubione seriale więc ilość godzi może być duuuuża...
I tu jest główny problem.
Starcza osoba preferuje ostrość nad łagodnością i sama wybierze jakość LCD.
I np. Panasonic 48"AS640 będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
... chyba że...:lol:
... na tej plazmie gdyby chcial podlaczyc ps4 beda lagi i przeskoki w obrazie czy bedize chodzic miod malina?
 

pierwszyy

Member
nie strasz, nie strasz, bo sie ...

Dla starszej osoby- jak przyjdzie płacić za prąd to już nie będzie tak oczywiste.
Tanie plazmy nie mają zabezpieczenia przed wypalaniem i małego poboru prądu.
Ciągną kilka razy więcej niż LCD.
Starsza osoba ma więcej czasu na ulubione seriale więc ilość godzi może być duuuuża...
I tu jest główny problem.
Starcza osoba preferuje ostrość nad łagodnością i sama wybierze jakość LCD.
I np. Panasonic 48"AS640 będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.


już kilka razy (co najmniej) na tym forum widziałem wyliczenia ile to trzeba tego prądu zużyć, żeby zakup oszczędnego/droższego leda się kalkulował... no i wychodziło, że po ~10 latach zwracała się nadpłata czy jakoś tak...


Zabezpieczenia prze wypaleniem są np. orbiter i nie oglądać tvn24 za długo (najlepiej w ogóle...), reszta stacji ma półprzeźroczyste loga/HUDy.


Nic starszej osobie po ostrości jak wzrok nie ostry... z resztą na plaźmie też można ustawić wysoką ostrość -> jest przecież regulacja...
 

tester100

Banned
Z tego modelu plazmy czyli PB można uzyskać bardzo dobra jakość obrazu, oczywiście w domu.
Przykład na zdjęciu z amerykańskiego forum.Tylne oświetlenie można zrobić samemu czyli zrób to sam:)
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał to recenzja plazmy PB z amerykańskiego forum.

Właśnie kupiłem model PB LG do sypialni. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry telewizor. Ma bardzo ładny interfejs użytkownika i bardzo dobrą jakość obrazu. LG naprawdę zapakowany telewizor z mnóstwem regulacji obrazu. Bardziej, niż mój Samsung 5300 pdp, która ma również ton kontroli. Czern poziom są zadowalające. Mój Panasonic i Samsung może produkować znacznie głębszy odcień czerni. Ale, dokładność kolorów , cień, szczegóły lepiej na LG. Mam nadzieję zobaczyć niewielki wzrost głębi czerni po 100 godzinach. Ale to wielki telewizor za małe pieniędze. Polecam go. A ponieważ Panasonic nie produkuje już plazm to korzystna cena pdp lg. Ma ładne połączenie jakości i cech obrazu w korzystnej cenie.


LL
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
To możę któryś z tych
Panasonic TX-50A400 za ok(2100zł) lub Panasonic TX-50AS600E za trochę większą kasę(2550zł)
 
Ostatnia edycja:

tester100

Banned
I pytanie za 100 pkt czy występuje Judder ??

W telewizorach plazmowych nie ma judera.Za efekt teatru w telewizorach np w panasonicu odpowiedzialna jest funkcja IFC.Którą trzeba wyłączyć.W niskich modelach nie ma funkcji IFC,nie trzeba nic wyłączać.W LG za efekt teatru odpowiedzialna jest funkcja tru motion.Jeśli funkcja jest dostępną to trzeba wyłączyć.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Kolega pytal o judder.Pewnie chodzi wlasnie o efekt teatru.Niektore osoby pisząc judder maja na myśli efekt teatru./

Strasznie poplątane to co piszesz...

Na pytanie czy w tanich TV (plazmach/lcd) występuje judder. Odpowiedź brzmi TAK.
Jak możemy go zniwelować w droższych modelach tak jak wspomniałeś na przykładzie LG występuje funkcja trumotion. Ustawienie jej na poziom wysoki powoduje właśnie efekt opery mydlanej, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie byśmy wybrali tryb użytkownika i samodzielnie go ustawili pod siebie...

1410048083921


jak widzisz to właśnie w trumotion możemy niwelować judder...

Inne pytanie to takie czy to oglądającemu przeszkadza czy nie, o idealnej płynności w TV za 1200zł raczej nie doświadczysz :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry