Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Tomasz93

Member
Kol.Tomas93 nie musi mnie do niczego przekonywać, szanuję jego zdanie, choć nie mogę się z nim zgodzić.

Możesz napisać z czym konkretnie nie możesz się zgodzić?

Już tłumaczyłem, że kiki zrobił test Philipsa 40PFL5507K/12, a nie test porównawczy tego modelu z Panasonic 47 WT50.

Ale co to ma do rzeczy? Czy ma rozumieć, że jeśli test nie jest porównawczy to nie mogę już porównywać poszczególnych telewizorów przez pryzmat ich testów? Domyślam się, że większość forumowiczów , nie tylko czyta poszczególne testy, ale także porównuje telewizory, które są testowane. A więc absolutnie nie pojmuję Twojego rozumowania.

Powtórzę, że zdjęcia poszczególne są poglądowe i nie przesądzają o odwzorowaniu szczegółów w jednym i drugim TV.

Cóż, Kiki twierdzi zupełnie coś innego - cytuję: "Co do zdjęć to wyższa szkoła jazdy i muszą odpowiadać temu co widzisz własnym okiem. To oddaje rzeczywisty format jakości obserwowanego obrazu. Zdjęcia oddają charakter, różnice, ostrość i kilka innych elementów".

A więc zgodnie ze słowami Kikiego, porównując poszczególne zdjęcia możemy ocenić te rzeczy, o których wspomniał w cytacie. Zatem, skoro "zdjęcia oddają charakter, różnice, ostrość" itp. to ja zadaję proste pytanie: czy szczegółowość, czy też ilość widocznych szczegółów, na topowym Panasonicu WT50 jest mniejsza od średniaka Philipsa 5507? Jak do tej pory nie otrzymałem od Kikiego odpowiedzi na to proste pytanie.

Kiki, mam nadzieję, że nie będziesz usuwać postów, bo jak sam napisałeś - cytuję: "testy są wyjściem do dyskusji". I żeby nie było, ta dyskusja jest na temat, bowiem dotyczy między innymi Philipsa z tematu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mądre wpisy nigdy nie są kasowane , chętnie się kierują mądrymi pomysłami.
Testy porównawcze Philipsa z innymi też będą.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kol. Tomasz93
Dzisiaj nie mam czasu na wyartykułowanie swoich racji. Radzę Ci odszukać kryteria obiektywności testów porównawczych, a przede wszystkim dopuszczalne metody, które można stosować w takich testach. To co robi kiki, a zwyczajowo nazywamy testem lub testem porównawczym, nie spełnia tych kryteriów, co nie umniejsza jego wkładu pracy, a przede wszystkim intencji, które wg. mnie są czyste i jednoznaczne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kpc21

New member
To co robi kiki, a zwyczajowo nazywamy testem lub testem porównawczym, nie spełnia tych kryteriów, co nie umniejsza jego wkładu pracy, a przede wszystkim intencji, które wg. mnie są czyste i jednoznaczne.
Szczególnie, że robi to, w przypadku większości testów, zupełnie za darmo.
 

ks29

New member
Witam!! Mam takie pytanie. Mam podlaczony telewizor Philips 40 PFL5507K/12 pod pc kablem dvi-hdmi. Prosze mi powiedziec jakie wejscie hdmi w telewizorze jest przeznaczone do podlaczenie z komputerem tak aby telewizor mogl pracowac w trybie pc?? Narazie ta mozliwosc jest zablokowana i nie moge jej wlaczyc. Albo jakas mala kalibracja w trybie pc. Bardzo bym prosil o pomoc. Z gory dzieki!!
 

BiegiHD

New member
Rodzaj matrycy

Na AVFORUMS pojawił się pełen spis matryc zastosowanych w philipsach 2012 i dla 5**7 jak niżej:

1.40PFL5**7-LCD LK400D3LC (Sharp)
2.40PFL5**7-LCD LTA400HV (Samsung)

Ciekawy jestem czy 5507 jest od sharpa a 5007 od samsunga czy na odwrót a może żadnej zależności nie ma i losowo jak w coponiektórych samsungach :)

Parę osób ma już te TV to może zajrzą latarką pod obudowę ?
 

ks29

New member
A pomoze ktos z kalibracja?? Widze ze telewizor cieszy sie duzym zainteresowaniem wiem mysle ze znajdzie sie ktos pomocny :)
 

Kpc21

New member
Na AVFORUMS pojawił się pełen spis matryc zastosowanych w philipsach 2012 i dla 5**7 jak niżej:

1.40PFL5**7-LCD LK400D3LC (Sharp)
2.40PFL5**7-LCD LTA400HV (Samsung)

Ciekawy jestem czy 5507 jest od sharpa a 5007 od samsunga czy na odwrót a może żadnej zależności nie ma i losowo jak w coponiektórych samsungach :)

Parę osób ma już te TV to może zajrzą latarką pod obudowę ?

Z tego co pisał kiki, w PFL4007 jest matryca LG. A w 5507 którego testował, z tego co pamiętam, Samsung.
 

szookus

New member
orientujecie się w jakim formacie musi być film 3D tak żeby ten telewizor po podłączeniu dysku sam go odtworzył ? MKV otwiera ale obraz obok obrazu
 

Tomasz93

Member
Kol. Tomasz93
Dzisiaj nie mam czasu na wyartykułowanie swoich racji. Radzę Ci odszukać kryteria obiektywności testów porównawczych, a przede wszystkim dopuszczalne metody, które można stosować w takich testach. To co robi kiki, a zwyczajowo nazywamy testem lub testem porównawczym, nie spełnia tych kryteriów, co nie umniejsza jego wkładu pracy, a przede wszystkim intencji, które wg. mnie są czyste i jednoznaczne.

Tego akurat nie muszę szukać, bo doskonale zdaję sobie sprawę czym jest test. Ta rada powinna być raczej skierowana do Kikiego. Ale póki co, skoro Kiki nazywa to co robi testami, tak też będę to traktował i oceniał, chociaż osobiście uważam, że to co robi Kiki jest bliższe recenzji telewizora aniżeli testowi. Ale mniejsza oto, jak już napisałem, tak długo jak Kiki będzie nazywać to co robi testem, tak długo będę oceniał to w tych kategoriach.

Kiki napisał:
Mądre wpisy nigdy nie są kasowane , chętnie się kierują mądrymi pomysłami.
Testy porównawcze Philipsa z innymi też będą.


Kiki, dziękuję za wyrozumiałość.;-)

Jednakże, na przestrzeni 24 stron wątku, nie odpowiedziałeś mi jeszcze na jedno proste pytanie: czy ilość widocznych szczegółów, na topowym Panasonicu WT50 jest mniejsza od średniaka Philipsa 5507?
Jako potencjalny czytelnik tego forum i zainteresowany WT50 chciałbym poznać Twoje zdanie.

Przecież nie trzeba tutaj żadnych porównawczych testów, aby odpowiedzieć na to proste pytanie, zarówno jeden jak i drugi telewizor został przez Ciebie przetestowany i zarchiwizowany w postaci zdjęć na tym forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic gra zdecydowanie ostrzej, ma szybsze procesory i dokładniej obrabia sygnał. Panasonic ma wzorcowy Input Lag i 3D.
Świetnie rozwiazany dźwięk i nowoczesny znakomity design. Wszystko czyta i świetnie współpracuje multimedialnie.
 

pawelekkbz

New member
Dokładnie Ci nie powiem, bo sam to wyczytałem czy tutaj w temacie czy na innym forum.

ale trzeba zmienić kodowanie znaków na UTF-8 jak dobrze pamiętam.

Kombinowałem i kombinowałem, ale polskich znaków nadal nie mam
Ma ktoś patent?
Czy ten tv po prostu nie obsługuje polskich znaków w napisach?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kombinowałem i kombinowałem, ale polskich znaków nadal nie mam
Ma ktoś patent?
Czy ten tv po prostu nie obsługuje polskich znaków w napisach?

Pisałem już, ale sprawdź jeszcze, czy będzie czytał po zmianie kodowania napisów. Aby pozbyć się "krzaczków" zamiast polskich liter typu ą,ę,ł itp należy zmienić kodowanie przeważnie z ANSI-1250 na UTF-8. Można to wykonać w prosty, intuicyjny sposób np. przy pomocy Subtitle Editor, strona producenta TUTAJ.
 

Qbkens

New member
Witam,
a jak się przedstawia płynność ruchu tego Phila w porównaniu z Panasem ET5 ?
Czy dobrze mi się wydaje, że w Panasonicu jest ciutke lepiej ?
 

Tomasz93

Member
Dzięuję za odpowiedź.

Panasonic gra zdecydowanie ostrzej

Ale dlaczego nie potwierdzają tego zdjęcia? I nie mam na myśli tylko tego jednego przykładu, który wskazałem w tym wątku, ale widać to także na pozostałych, tych samych, zdjęciach.

Aby jeszcze raz się upewnić - rozumiem, że oba telewizory były skalibrowane i ostrość ustawiona na zero, czy tak?
 

pawelekkbz

New member
Pisałem już, ale sprawdź jeszcze, czy będzie czytał po zmianie kodowania napisów. Aby pozbyć się "krzaczków" zamiast polskich liter typu ą,ę,ł itp należy zmienić kodowanie przeważnie z ANSI-1250 na UTF-8. Można to wykonać w prosty, intuicyjny sposób np. przy pomocy Subtitle Editor, strona producenta TUTAJ.
To też robiłem...
 
Do góry