Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

acypiter

New member
Czy w modelu 58" PUS8535 również występują takie problemy z ustawieniem obrazu?
Stoję przed wyborem tego lub Sony XH80 55", podczas obserwacji w sklepie, różnica w jasności kolorów jest kolosalna, na korzyść Sony (szczególnie w bieli, w Philipsie jest to wręcz kolor szary). Zależy mi na Ambilight, stąd dylemat, zastanawiam się czy to tak wygląda zwyczajnie czy też jest to kwestia ustawień. Inny model Philipsa (55PUS7334) wyświetlał zupełnie inaczej, zdecydowanie jaśniej, a biel była znacznie bliżej bieli z ww. Sony.

Niestety trzeba pogrzebać w ustawieniach stąd tyle stron tego forum. Sony XH to już inna półka cenowa. Więc jeśli jest kasa....
 

Dancap

New member
Czy w modelu 58" PUS8535 również występują takie problemy z ustawieniem obrazu?
Stoję przed wyborem tego lub Sony XH80 55", podczas obserwacji w sklepie, różnica w jasności kolorów jest kolosalna, na korzyść Sony (szczególnie w bieli, w Philipsie jest to wręcz kolor szary). Zależy mi na Ambilight, stąd dylemat, zastanawiam się czy to tak wygląda zwyczajnie czy też jest to kwestia ustawień. Inny model Philipsa (55PUS7334) wyświetlał zupełnie inaczej, zdecydowanie jaśniej, a biel była znacznie bliżej bieli z ww. Sony.

Ja po swoich ustawieniach jestem bardzo zadowolony tego modelu tak więc ciężko powiedzieć. Wiem jak ekran wygląda po wyjęciu z pudełka ale jak dałem chwilę na ustawienia to prezentuje się to świetnie a ambilight no jest naprawdę świetnym dodatkiem.
 

telewizorek4

New member
Ja na twoim miejscu brałbym Sony, ma też swoje wady, ale raczej nie dotyczą one jakości obrazu. Z tym, że Soniak to matryca IPS, a Philips MVA. W sklepie nie ma co porównywać, bo tam specjalnie tak ustawiają, żeby klienta zachęcić, oba telewizory po dobrej kalibracji będą ładnie świeciły, ale wg mnie Sony to lepszy wybór.
Otrzymałem w sklepie możliwość krótkiego "pogrzebania" w ustawieniach, pomimo zmiany jasności i trybu wyświetlania i kilku innych rzeczy, ekran w dalszym ciągu wyświetlał biel bardziej jako szarość i nijak miał się do tego wyświetlanego na XH80 czy innym, tańszym Philipsie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie ma w ogóle o czym rozmawiać - bierz SONY. Mam dokładnie tego Philipsa i dwa miesiące się z nim mecze a obraz jest do ....

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

ofd8o

New member
Oprócz czerni w scenach w których przechodzi ona w inne odcienie to jest super. Czerń wygląda jakby się świeciła. Czy da się coś na to poradzić?
 

Dancap

New member
Oprócz czerni w scenach w których przechodzi ona w inne odcienie to jest super. Czerń wygląda jakby się świeciła. Czy da się coś na to poradzić?

Czy masz na myśli w trakcie oglądania filmów z HDR?
Ogólnie pamiętam, że jak wyjąłem tv z pudełka to czerń miała efekt świecenia ale dlatego że była bardziej szara ale po ustawieniach czerń jest czarna i nie świeci.
 
Ostatnia edycja:

Dancap

New member
Uważasz, że to jest ok?

Dla mnie jak najbardziej. Obraz jest jaśniejszy w rzeczywistości... Czarny jest czarny, nie ma koszmarnych artefaktów które były po wyjęciu z pudełka kiedy czarny przechodził w jasny i potem bialy(film z błyskawicami) kolory są żywe. Kolor skóry jest dla mnie idealny a zwłaszcza nie jest zbyt czerwony. To jest obraz którego oczekiwałem. Za każdym razem jak sprawdzam ustawienia z AVFORUMS to zawsze obraz jest albo za ciepły (żółty) albo kolory wyblakłe... Dlatego uważam, że nie ma złotych ustawień bo każdy ma swoje upodobania. Dlatego nie twierdzę, że moje są idealne dla innych ale na pewno jest ogromna roznica a ja jestem bardzo z tego telewizora zadowolony
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolory są ok, wiele razy o tym pisałem że kolory tv ma bardzo dobre. Wystarczy sobie przeliczyć pod swój tv wg wskazań pro100gamera z avforums, zresztą jest nawet kalkulator w exelu. Tylko problem nie jest w kolorach głównych postaci tylko w ciemnych szarych, czarnych tłach za nimi
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że każdy ma inną wrażliwość i preferencje i każdy może ustawiać jak chce tylko w philipsie tak się nie da bo ustawia się tak żeby zminimalizować artefakty i piksele a nie żeby obraz był taki jak się lubi...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
43 ma chyba IPS wiec z nim będzie podobnie jak z 65,czyli znacznie lepiej. Chłopaki z avforums nie zgłaszają takich problemów na 65, problemy są na matrycach MVA.
 

ofd8o

New member
No właśnie tak. I nie wiem, które ustawienia w tv za 5o odpowiadaj. Bo sam obraz kolory są idealne. Tylko czerń jest problemem
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak. Tylko jest bardzo duży kłopot żeby sobie z tym problemem poradzić. Setki wklepanych kalibracji i efektu brak...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dancap

New member
To jak powinna wyglądać czerń? Po wyjęciu z pudełka ok czern jest szara, pełna artefaktów ale po zmianie ustawień teraz czerń jest... Hmmm czarna.
 
Do góry