Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

ediPL

New member
Te dodatkowe gwarancje to nabijanie ludzi w butelke.
Po 2 latach sklep ma wywalone na to, ze zaplaciles extra frajer za ubezpieczenie. To Ty musisz uzerac sie o przyznanie racji przed ubezpieczycielem.
Albo przyzna albo odmowi. Loteria.
Kazdy Ci w sklepie mowi, ze mozesz siekiera matryce rozwalic, ale co z tego jak sklep pp 2 latach ma wywalone?


W moim przypadku w media ex kolega mi kiedys pomógł i nikt nie miał wywalone
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
myślałem żeby kupić u niego, ale jak wejdę na stronę to tam przy philipsach nie ma cen, Zresztą teraz wszędzie sa promocje z ratami 0%, wiec nie musiał bym obciążać budżetu na przed świętami.
Który lepszy 55PUS8804/12 czy 58PUS8535/12??

Napisz do niego na PW, poda Ci cenę i resztę szczegółów. Raty też ma zdaje się 0%
Masz sprawdzony i ustawiony telewizor z wgranymi wtyczkami, w dobrej cenie, a jak by nie spasował zawsze masz 14 dni na zwrot.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Zbojkotować tego Philipsa i nic nie kupować, za to jak te holenderskie małpy atakują Polskę w Euro-Parlamencie i jak traktują w swoim kraju Polaków!
 

biedronka1

New member
xDDDDDDD

Kupują TV na podstawie opinii ludzi którzy sprawdzają jakość obrazu na promocyjnych materiałach 4K z YouTube.

Wielkie iksde - pozostaje czekać na kolejne lamenty, prośby o kalibrację i historię o oddawaniu do sklepu.
 

Beeercik

New member
@biedronka1:

Dokładnie, piękny obraz z materiału promocyjnego to się uzyska na 10-letnim telewizorze z Olx za 200zł - bo tak są przygotowane, żeby nie ukazać niedoskonałości. Ale nie kupiłem telewizora, żeby oglądać jaskrawe reklamówki producentów.

Byłem dziś w Media Markt i z ciekawości sprawdziłem 58" i 70". Na obu obraz (szczególnie w HDR) wyglądał tak samo kiepsko jeśli chodzi o szarości.
To przypadek, że 2 modele w sklepie i moje 2 modele w domu (w tym pus7855) są takie beznadziejne? 1/10 jest udanych?

Sprawdźcie ten film - https://youtu.be/U6kBHgZfhyA

U Was też jest tak paskudnie szaro i 'płasko'?
Porównajcie jak to wygląda na Waszych komórkach.
W grach szczególnie mocno rzucają się w oczy te szarości.

Poszedłem również do jakiegoś losowego dużego Sony za ~7000zł i tam to wideo wyglądało dużo lepiej, nie było szarości tylko normalna kolorystyka - jak na komórce.


Jak dawno Philips wypuścił ten model do sklepów?
 

rafallo777

New member
@Beeercik
Ostatnio bedac w galerii poszedlem do RTV AGD zobaczyc tv.
Od razu z daleka byl widiczny sony xh800. Gral najlepiej, najjasniej, najladniejsze kolory i katy widzenia. Tak samo gral w neonecie i media expert. Byl najjasmiejszy, najlepszy oprocz oledow.

Po chwili stanalem przy tv i byl tam 58 pus8535.
Jakie mialem zdziwienie... swiecil szaro, ekran jak za mgla, obok stal q60t, ktory go deklasowal (w media expert, za to pus8535 deklasowal q60t. Q60t przy philipsie wygladal jak mydelniczka nie tv).
Pan z rtv agd mowil by brac nano863. Mowil bym spojrzak, bo roznica widoczna nawet dla slepca.
A ja do niego, ze to musi byc jakis tryb sklepowy ustawiony, ze przy philips cos ruszali. A on mowil, ze ustawienia wszedzie sa takie same i ten philips faktycznie swiecil jak mydlo. Byl szary!
Ja wciaz niedowierzalem bo w media expert przeciez przy samsungu to byl tv jak premium, przy szarym.mydle w q60t.

Widocznie w media expert trafil sie im dobry model, a w rtv gorszy, bo jak wytlumaczyc ze w me q60t przy tym philips to bylo mydlo a w rtv agd ten philips to byl najgorszym TV w sklepie chyba?

Ewidentnie Philips wypuscil co 2 tv dobry. Tylko jaki jest klucz dobrej dostawy, dobrego tv?
Moj tv jest z 09/2020 i byl kupiony w ME
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
xDDDDDDD

Kupują TV na podstawie opinii ludzi którzy sprawdzają jakość obrazu na promocyjnych materiałach 4K z YouTube.

Wielkie iksde - pozostaje czekać na kolejne lamenty, prośby o kalibrację i historię o oddawaniu do sklepu.

Nikt nie kupuje na podstawie opini.
Sa ludzie:
1. Tacy jak my z forum. To nieliczna garstka napalencow I swiadomych wyborow
2. Testy z youtube. Jest kilkanascie testow tv, np tego ruskiego jak porownuje sony, philips, samsung oko w oko. Tu nie trzeba byc specem I od razu widac jaki tv gra lepiej. Np ten philips bil q60t w testach tego ruskiego I w sklepie tez. Ale w rtv juz widocznie trafili na skopany model I lipa.

Sa klienci, ktorzy wchodza do sklepu I ogladaja tv. Nie znaja sie na niczym tylko kupuja taki jaki swieci najlepiej. Ja tak kiedys kupilem starego lg I potem panasa I jestem.mega zadowolony. Do dzis graja rewelacyjnie a testow nie czytalem bo nie bylo.

Gdybym teraz mial wybierac na oko tv wybralbym sony xh80. W sklepie miazdzyl wszystko. I w me I w rtv I w neonecie.

I teraz najlepsze. Wchodzi klient do rtv agd tak jak ja oststnio I oglada tv. Myslisz, ze wezmie on philipsa? Nie ma mowy, sam jak go zobaczylem to bilem sie z myslami, ze czy to na pewno prawda? W domu mam i takiego mydla nie mam.
Inny klient wejdzie do innego sklepu, trafi na dobry model i powie, ze chce ten tv bo swieci super. W Medua Expert ten philips swiecil naprawde ok I jeszcze model 78xx.

Ewidentnie philips dal ciala I ta ma wiele trefnych modeli.

Gdybym nie ogladal testow, gdybym wszedl wczesniej do rtv agd za chiny nie kupilbym takiego mydla. Ale widzialem testy, widzialem.w media expert dobry tv I go wzialem I noz, okazal sie dobra seria.
Na tym forum chyba 3 ludzi trafilo na dobry model, reszta pewnie trafilo na mydlo jakie widzialem w rtv agd
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego uważam, że na dzień dzisiejszy, najlepiej Philipsa kupować u Kikiego, by nerwów nie szargać zaraz po wyjęciu z pudła. Mam nadzieję, że Kiki nas nie zawiedzie ze sprawdzaniem obrazu przed zakupem, i wadliwe egzemplarze od niego wrócą do fabryki.
 

ediPL

New member
Sprawdze dziś u siebie ten filmik z ostatniego linku by ocenić czy mam wadliwą serię ale jako amator obrazu mogę na dzień dzisiejszy przyznać że u mnie chyba wszystko ok z matrycą 58"
 

SDman

Banned
@Beeercik
Ostatnio bedac w galerii poszedlem do RTV AGD zobaczyc tv.
Od razu z daleka byl widiczny sony xh800. Gral najlepiej, najjasniej, najladniejsze kolory i katy widzenia. Tak samo gral w neonecie i media expert. Byl najjasmiejszy, najlepszy oprocz oledow.

Po chwili stanalem przy tv i byl tam 58 pus8535.
Jakie mialem zdziwienie... swiecil szaro, ekran jak za mgla, obok stal q60t, ktory go deklasowal (w media expert, za to pus8535 deklasowal q60t. Q60t przy philipsie wygladal jak mydelniczka nie tv).
Pan z rtv agd mowil by brac nano863. Mowil bym spojrzak, bo roznica widoczna nawet dla slepca.
A ja do niego, ze to musi byc jakis tryb sklepowy ustawiony, ze przy philips cos ruszali. A on mowil, ze ustawienia wszedzie sa takie same i ten philips faktycznie swiecil jak mydlo. Byl szary!
Ja wciaz niedowierzalem bo w media expert przeciez przy samsungu to byl tv jak premium, przy szarym.mydle w q60t...
Ja zazwyczaj w takim przypadku proszę o piloty i zazwyczaj po chwili jest ogromne zdziwienie -nie moje.

Dlatego uważam, że na dzień dzisiejszy, najlepiej Philipsa kupować u Kikiego, by nerwów nie szargać zaraz po wyjęciu z pudła. Mam nadzieję, że Kiki nas nie zawiedzie ze sprawdzaniem obrazu przed zakupem, i wadliwe egzemplarze od niego wrócą do fabryki.
Brak stresu jest bezcenny więc w pełni się zgadzam.
 

Luk_As

New member
Witam ponownie
Nie zwróciłem odrazu tv do sklepu bo byłem ciekawy co na to serwis. Jak przyjechali panowie z serwisu to tez zauważyli problem i uznali ze jest coś nie tak w ciemnych scenach. Porobili zdjęcia i pojechali. Za 2 dni przyjechali zabrać tv bo nie wiedzieli co to może być, czy matryca czy płyta główna a może procesor. Serwis po konsultacjach z philipsem stwierdził ze tv jest wolny od wad i nic nie mogą zrobić. Panowie z serwisu proponują żeby się go pozbyć bo nie da się patrzeć na niego a ludzie z philipsa podobno im mówili ze pierwszy raz się takim czymś spotykają a ogólnie to wszystko w normie :) heh

Tymczasem moja ocena na stronie philipsa zbiera najwiecej lajków ( zdjęcia tam dodałem z Batman - mroczny rycerz powstaje - Netflix - około 10 minuty)

Pozostaje tylko walka ze zwrotem do sklepu.

Oczywiście tez uważam ze porównywanie obrazu na materiałach demo to jakieś nieporozumienie
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ediPL

New member
7ecc46f3-7fdd-4c34-bd34-19875376eeb85933648709347874334-Perfectly-Clear.jpg


d00dc987-fb27-4ad1-a79e-a6b5243fb36c6919603170833977615-Perfectly-Clear.jpg



Moje sceny z Batmana
 

rafallo777

New member
Mandalorian hdr, 10bit musi czyscic buty dla Mandaloriana sdr 8bit.
Panowie to nie deklasacja a przepasc ogromna. SDR wyglada jasno, pieknie, hdr ciemno.

Ewidentnie tak jak powtarzalem w tym tv tryb hdr nie istnieje podczas ogladania z usb i z grania w trybie hdr. Ja ta opcje w konsoli wylaczam.
Tylko trudno zrozumiec dlaczego na netflix filmy wygladaja ok, na youtube tez, a juz hdr 10 bit z usb nie?

Czy ktos wie z jakiego materialu netflix puszcza filmy? To jest 8 bit czy 10?

To niemozliwe wrecz by tryb sdr bil hdr. Albo Netflix puszcza filmy hdr ale 8bit i wiekszosc tv z frc 8bit+2 nie radzi sobie z hdr 10bit. Samsung q70t tez ciemniej wyglada w hdr.

Jedynie sony xh90 radzi sobie z hdr, ale tam siedzi prawdziwa matryca 10 bit.
 

jbrach

New member
Ile razy będzie wałkowane. Chcesz oglądać materiał w 10bit to kup tv z matryca 10bit a nie 8bit. I rozchodzi się właśnie o GRADIENT! Matryce 10bit nie mają bardziej nasyconych kolorów lub większej przestrzeni barw, po prostu lepszy jest gradient tylko, czyli w HDR np jak słońce świeci to będzie płynne przejście promieni do nieba, tak samo w ciemnych scenach ale nie zawsze w 8 bitach to jakoś jest rażące. Według mnie bitowość to najmniej ważna rzecz w HDR i w TV.

Powoli dochodzę do wniosku ,ze im więcej czytam tym większa mi się robi paranoja odnośnie obrazu w tym tv. Owszem na poczatku były jakieś wylewy czarnej smoły zamiast włosów, ale przyznam teraz iz po kilkukrotnym wgrywaniu do tego tv oprogramowania i nie robieniu korekty w ustawieniach to tych plam już nie ma oryginalnie ( może matryca musiała się wygrzać - nie wiem nie znam się ). Problem jest na słabych materiałach jak słynne już w tym temacie szczęki z netflixa. I faktycznie na ustawieniach oryginalnych jest ziarno, to po ustawieniu korekty z forum jest to już akceptowalne ( inna sprawa ze uruchomienie trybu film pomaga te ziarno zniwelować prawie tak samo jak korekty ). Mówię to jako typowy nygus oglądający tv od 20:00 do 2:00 z pozycji 3-3,5m od tv.

i jeszcze słówko o netflixie

https://www.rtvmaniak.pl/9588595/netflix-obcina-jakosc-4k/
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
U mnie na nf 4K wczytuje się praktycznie zawsze w ok. 16 mb/s bitrejtu, to chyba obecnie maksimum tam. No ale są tam w większości filmy w zwykłym HD, które już np. bitrejt mają na poziomie 3 mb/s lub niższym i wtedy obraz wygląda tragicznie, zwłaszcza w nocnych scenach. Taka „Ofiara dla burzy” wczytuje się w 4K, ale z bitrejtem niewiele ponad 2 mb/s i nie da się tego oglądać. Ostatnio pobrałem to: Black.Beauty.2020.1080p.DSNP.WEB-DL.Atmos.H.264-EVO i obraz w nocnych scenach to dramat, wali szarością po oczach, na ustawieniach z avforums i teraz albo to wina pliku, albo ustawień, albo softu, nowa aktualizacja nic nie poprawiła w obrazie, HDR odpalane z dysku nadal wygląda tragicznie i nie chce mi się wierzyć, że to wina pliku, bo jakoś inni pobierają i nie narzekają, więc wina leży po stronie TV, a Philips nie widzi problemu albo nie chce go widzieć.

Na razie będe kombinował z ustawieniami, może coś się uda zdziałać, żeby nie być bez TV na okres świąteczny, ale jak tak dalej będzie to go w styczniu spróbuję opchnąć komuś i kupić coś z innej firmy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry