Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

k3firoo

New member
Panowie, nie jestem jakimś ekspertem, mam 58PUS8535 od 3 dni, oto moje nagranie "Szczęk". Jest ok czy TV do śmieci? :)

https://megawrzuta.pl/download/3474218606886b315b274f5e1092edd4.html

Pzdr!
Za dnia słabo widać wpisz te ustawienia i będzie na pewno lepiej.

ISF Mode (Day or Night)
Colour - 52
Brightness: 48-49 (50 if you want more details)
Sharpness for 58’: 4 (4K), 5 (1080)
Video contrast - 90 (100 to much shining)
Gamma: +1-2 (for your taste)
Eco-mode: minimum (makes white colour more calm)
Temp normal

2 point:
R: 127
G: 102
B: 58
R-BL: +1
G-BL: -2
B-BL: -6

20 point:
1 level: -12,-8,-14
2 level: -8,-4,-2
3 level: -2, -3, 0
4 level: -2, -1, 0

Colour ISF (only on ISF Day, or Night):
Red: +2;0
Yellow: -1;+1
Green: 0;1
Cyan: 0; 0
Blue: 0; 0
Magenta: +1;+1
 

juzeg76

Member
Panowie, nie jestem jakimś ekspertem, mam 58PUS8535 od 3 dni, oto moje nagranie "Szczęk". Jest ok czy TV do śmieci? :)

https://megawrzuta.pl/download/3474218606886b315b274f5e1092edd4.html

Pzdr!

Masz elegancko .. Gdybym tak miał nigdy bym nie oddał swojego do sklepu .Wymieniłem na Sony xh9005 szczęki akurat ok ale jak patrzę dolby vision choćby Gambit Królowej to bym go chętnie wyrzucił przez okno .. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ...

Pozdrawiam
 

12jojko

Banned
Za dnia słabo widać wpisz te ustawienia i będzie na pewno lepiej.

ISF Mode (Day or Night)
Colour - 52
Brightness: 48-49 (50 if you want more details)
Sharpness for 58’: 4 (4K), 5 (1080)
Video contrast - 90 (100 to much shining)
Gamma: +1-2 (for your taste)
Eco-mode: minimum (makes white colour more calm)
Temp normal

2 point:
R: 127
G: 102
B: 58
R-BL: +1
G-BL: -2
B-BL: -6

20 point:
1 level: -12,-8,-14
2 level: -8,-4,-2
3 level: -2, -3, 0
4 level: -2, -1, 0

Colour ISF (only on ISF Day, or Night):
Red: +2;0
Yellow: -1;+1
Green: 0;1
Cyan: 0; 0
Blue: 0; 0
Magenta: +1;+1

Wpisywałem je u siebie, ale słabo to wyglądało i wróciłem do poprzednich, które miałem.
 

12jojko

Banned
robię od kilku dni i nie ma takiego żeby ktoś go nie chciał wyrzucić przez okno...
Sony, tcl, lg nano...

LG-ki tylko jeśli są na VA, ich IPS-y to tragedia, minusem też zamknięty WebOS, ale zawsze można dokupić Mi Boxa dla Androida. Ja bym brał Soniaka, tyle że ceny z kosmosu i mało kogo na nie stać. Hisense mają całkiem dobre recki na rtings, ale chyba nie ma tych modeli na nasz rynek. Ja na początku byłem nastawiony na Samsunga, dopóki nie poczytałem komentarzy, jakie są problemy z wyciekiem światła, dlatego stwierdziłem, że wezmę Philipsa na Direct Led, a akurat był na dobrej przecenie i się skusiłem, póki co jestem tak średnio zadowolony albo może bardziej znużony ciągłym grzebaniem w ustawieniach.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Właśnie te nano55 to ips. O soniaku 55XF9005 też myślałem ale ma tez sporo krytycznych opinii i do tego androida 8 i już nie będzie aktualizowany bo to stary model...
 

GRajza

New member
Masz elegancko .. Gdybym tak miał nigdy bym nie oddał swojego do sklepu .Wymieniłem na Sony xh9005 szczęki akurat ok ale jak patrzę dolby vision choćby Gambit Królowej to bym go chętnie wyrzucił przez okno .. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ...

Pozdrawiam
Po komentarzach zrezygnowałem z Philipsa i kupiłem Sony, nie żałuję im dłużej tu czytam i patrzę na TV. Zwłaszcza jak odpaliłem sobie te przytaczane ciemne sceny.
Ja wziąłem XH9096, co Ci nie pasuje w DV? Cokolwiek włączyłem było bardzo dobrze. Włączę sobie jakiś kawałek Gambit Królowej, żeby sprawdzić, bo serial obejrzany na starej plazmie jeszcze ;)
 

rafallo777

New member
W sklepie byl panas a obok xh80. Ten xh80 bil tego Panasa. Zreszta on bil wszystko.
Nie pamietam tylko jaki Panas byl tam wystawiony ale cena chyba 2899 zl. I tak sony swiecil lepiej.

Z kolei ja mam panasa na ips i chwale. Kolory, nasycenie, plastyka kolorow. To jest to.

Zreszta jezeli sony xh80 bil wszystko jak leci w 3 sklepach to co powiecie o tym panasie gx900, ktory bije tego soniacza?:)
https://youtu.be/VnFe_uwYaVM

Co do philipsa 8535 to sport chodzi plynnie. Pilka z upc horizon bez smug, zaciec, klatkowania. Obraz bardzo ladny.
Jedynie w aplikacji canal+ na androida jest szarpanie pilki ale czytalem na forum canal+ ze to wina Canal+, musza zmienic jakies parametry wyjsciowe video, bo u kazdego obraz nie jest tak plynny jak na dekoderze

Ps. LG robi matryce Sony.
Po prostu sony potrafi dopracowac I skalibrowac tv ktory wyjety z pudelka gra. A lg I inne firmy musza dostrajac.
Tylko dziwne, ze matryca od lg w sony gra ladniej niz na samym lg :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry