Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
Zwiększyłem jasność do 72 i teraz obraz wygląda zadowalająco bez HDR



Z HDR wciąż każdy materiał słabiej


Ale przez takie zwiększenie jasności straciłem czerń i teraz ciemne sceny nie są już czarne, ale niebieskie


Jakie Ty masz ustawienia?
Ja jade na hdr jaskrawy, jasnosc 50,-kolor 75, kontrast podswietlania 56, ostrosc 7 i tlo soczyscie czarne jak smola i kwiatek mocno nasycony.
U Ciebie jak za mgla, wyprany z kolorow tak jak gitara.

Calkiem mozliwe, ze trafiles na trefny model matrycy
 

lajcik73

New member
Ta nowa aktualizacja miała być taka cudotwórcza co naprawi problemy tu opisywane a okazało się że jest bez wartościowa czyli nic nie naprawia.
 

k3firoo

New member
Ta nowa aktualizacja miała być taka cudotwórcza co naprawi problemy tu opisywane a okazało się że jest bez wartościowa czyli nic nie naprawia.
A z czym masz problemy?
Skoro po wyjęciu z pudełka było widać niebieskie plamy na czerni, a u innych było ok to co ma zmienić? Tylko zwrot do sklepu. Skopane coś z matryca. A jeśli już coś by poprawić chcieli to oficjalnie by się pewnie nie chwalił skoro coś sknocili.
 

12jojko

Banned
Ta nowa aktualizacja miała być taka cudotwórcza co naprawi problemy tu opisywane a okazało się że jest bez wartościowa czyli nic nie naprawia.

Parę osób dzwoniło zagranicą na infolinię Philipsa i dostawało odpowiedź, że pracują nad naprawą problemu z HDR występującym na różnych serwisach, np. Amazon Prime, ale pewnie zbywają tak ludzi, patrząc na to, jak często Philips dodaje aktualizacje, gdzie poprawiono jakość obrazu. Może kiki wie coś więcej, bo on pisał jakiś czas temu o aktualizacji.

Ogólnie ludzie powinni od razu spamować na forum Philipsa, jeżeli mają jakieś problemy, a nie pisać tutaj, może gdyby zobaczyli, ile osób zgłasza te same problemy, to by się za to wzięli, a tak to pewnie 1 osoba na 20 coś im napisze i olewają temat.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Ta nowa aktualizacja miała być taka cudotwórcza co naprawi problemy tu opisywane a okazało się że jest bez wartościowa czyli nic nie naprawia.

Tu aktualizacja nie pomoze.
Wczoraj widzialem z amerykanskiego forum zdjecie twarzy w Snajperze. Jak za mgla.
Tam ustawienia nie pomoga nawet.

Przez 2 tygodnie czytalem to forum, bo wiele ludzi mialo sprany obraz I oddawalo tv. I nawet ja juz zeswirowalem I zaczalem sie doszukiwac wad u siebie.
Kultowe juz na tym forum Szczeki, Harry Potter, plan gry, ostateczna operacja, filmy z youtube...
2 tygodnie stracilem na porownaniach zdjec I opiniach ludzi zamiast na ogladaniu tv. Tylko zdjecie zdjecie patrzylem na tel, surface pro 4 I tv I porownywalem.
Doszukiwalem sie czy przypadkiem u mnie nie ma wypranych kolorow, bialych lini, itp.

Wczoraj wpisalem ustawienia ostatnio tu podane na isf noc I od tej port nic nie sprawdzam I kolory sa super, takie jakie oczrkiwalem.

W tym tv jest jedna wada a w zasadzie 3:

1. Filmy hdr z usb w ciemnych scenach nie istnieja, jest za ciemno. Przy netflix jest duzo lepiej. Jasne sa piekne.
2. Brak trybu gry. Obraz zbyt ciemny np przy until dawn. W sumie to horror ale wole jasniej
3. Hbo go nie chodzi tak plynnie jak netflix. The Walking Dead ostatni sezon jest dobrym porownaniem.

Inny mniejszy mankament. Przy usb nie zapamietuje mi kiedy skonczylem ogladac film.
Nie dziala pilot z horizon z upc.
W Samsungu pilot dzialal z dekoderem cp czy nc+
 

12jojko

Banned
A z czym masz problemy?
Skoro po wyjęciu z pudełka było widać niebieskie plamy na czerni, a u innych było ok to co ma zmienić? Tylko zwrot do sklepu. Skopane coś z matryca. A jeśli już coś by poprawić chcieli to oficjalnie by się pewnie nie chwalił skoro coś sknocili.

Dokładnie, żaden producent nie napisze w changelogu, że „naprawili obraz”.
 

wrz

New member
Jeśli masz ok, to tylko się cieszyć bo to fajny telewizor. To nie wina oprogramowania, jeśli jedne na tym samym chodzą dobrze ,a drugie źle
Prawdopodobnie mają dużą serię spieprzonych matryc, albo część wzięli z innego, może tańszego źródła. Raczej nie przypuszczam, żeby problemem był procesor, bo tam jest chyba bardziej szczegółowa kontrola jakości. Chyba, że firmware jest robiony dla Oledów i wpakowali go pod innego typu matryce do VA ,która sobie z ty nie radzi.

OLED935, 9435, 9235, 9005, OLED805/OLED855/OLED865, 8505/8535/8545/8555 - mają taki sam firmware
 

12jojko

Banned
Ogólnie największe problemy są chyba z 70, potem 58, bardzo mało jest jakichkolwiek komentarzy negatywnych na temat 65 (IPS) i mniejszych. O mojej 43 to zero jakichkolwiek komentarzy, mało kto taki rozmiar kupuje.

Jak się dobrze ustawi tv, to obraz jest naprawdę fajny. Gdyby nie wołali takich pieniędzy za profesjonalną kalibrację, to może człowiek by się skusił, a tak trzeba samemu kombinować metodą prób i błędów.
 

k3firoo

New member
Przeglądałem yt i porównania hdr vs sdr innych marek i na wszystkich hdr gorzej wyglądał. O jednym samsungu mówili że hdr to totalnie nieporozumienie w tym modelu.
 

rafallo777

New member
Przeglądałem yt i porównania hdr vs sdr innych marek i na wszystkich hdr gorzej wyglądał. O jednym samsungu mówili że hdr to totalnie nieporozumienie w tym modelu.

W q70t hdr jest ciemny, niczym w philipsie bo tu tez jest ciemno w ciemnych scenach. W q60t hdr jest jeszcze gorszy od philipsa.

Ogolnie w sony, philips, samsungu nie da sie wylaczyc hdru.
W moim Samsungu z 2017 tego trybu nawet nie zalaczalem nigdy.
Producenci w tych nowszych tv nie dali opcji wyboru wlacz/wylacz.
Dlatego u mnie w samsungu z 2017 Mandalorian z USB wyglada w ciemnych scenach lepiej niz na Philips.

tez widzialem porownania I z hdr najlepiej radzi Sony I chyba panasonic. Philips bil Samsunga q60 o kilka klas nie tylko w hdr ale w sdr. Q70 vs 8535 nie widzialem nigdzie porownania, ale ludzie po forach tez pisali ze w q70t przy hdr jest zbyt ciemno, a przy sdr zdecydowanie lepiej.
 

k3firoo

New member
Bo hdr powinien zostać przy fotografii, kiedyś i montowalem hdr ze swoich zdjęć to już kilka lat temu nie podobały mi się bo wszytko to wyglądało beznadziejnie. Nie wiem po co upchali to do tv chyba tylko jako bajer który nie wypalił nigdzie.
 

ediPL

New member
U mnie przy 58" tez w niektórych filmach występuje przy ciemnych scenach zbyt ciemny czarny (czy jak to nazwac) ale dziś po ustawieniach które wpisałem forum bawilem się filmami z YT i tam wlaczylem filmy testujące HDR i musze przyznać że na nich wszystko wyglądało idealnie
 

jbrach

New member
Dobra panowie posiedzialem troche i zrobilem test : te same ustawienia na dwóch różnych softach. Obraz porównywałem
na tej samej klatce z filmu na youtubie z szklanka coca cola ;-) przewijał sie tu link ( czemu ten film bo na filmiku z pięknymi kobietami czerń byla lepsza niż na tym filmie na ustawieniach oryginalnych ). Wynik - zdecydowanie poprzedni soft z końcówka 005. Dwa ostatnie sa moim zdaniem skopane dla słabej jakości materialu. Prosze mi uwierzyć, ze jest różnica ;-) odważnym proponuje obniżenie softu :)
 

Beeercik

New member
@jbrach: Ciekawe wieści, dzięki za informację. Z jakiego miesiąca jest ten soft?

Ja mam tv z 11/2020, więc jestem ciekaw czy to coś wcześniejszego niż miałem u siebie świeżo po odpaleniu.

Tak wygląda u mnie historia aktualizacji:

 
Ostatnia edycja:

k3firoo

New member
@jbrach: Ciekawe wieści, dzięki za informację. Z jakiego miesiąca jest ten soft?

Ja mam tv z 11/2020, więc jestem ciekaw czy to coś wcześniejszego niż miałem u siebie świeżo po odpaleniu.

Tak wygląda u mnie historia aktualizacji:

Pierwsza aktualizacja ta sama jak u mnie
12424ed1599018a527558f812edeffef.jpg
 

jbrach

New member
079.005 - wróciłem do tej wersji.

Ustawienia mam takie:
ry this one. After 2 weeks of tune my 58PUS8505 with VA, I’ll stop on this settings (really tired) :):

Colour - 52
Brightness: 50
Video contrast - 90 (100 to much shining)
Gamma: +1
Eco-mode: minimum (makes white colour more calm)

2 point:
R: 127
G: 104
B: 68
R-BL: 0
G-BL: -2
B-BL: -6

20 point (maybe less details but for eyes it’s best and no reason to touch gamma and brightness):
1 level: -10,-14,-12
2 level: -11,-11,-11
3 level: -10, -8, -3
4 level: -7, -3, -1
5 level: -4, -2, -1

Colour ISF (only on ISF Day, or Night):
Red: +2;0
Yellow: -1;+1
Green: 0;0
Cyan: -1;-1
Blue: 0; -1
Light red (Malinovii in Russia): +1;+1

Ambielight ISF*: 100, 100, 90 (to much better)
*you should turn ISF Colour (or ISF White, I don’t remember now), then go to advanced after that and set ISF Ambielight (they turn active), and back to your set (calibration will be saved)

film bazowy :

https://www.youtube.com/watch?v=7rzF_itNzsM&t=37s. 0:38s

I takie dwie uwagi:

Na aplikacji YouTube w tv po tych ustawieniach jest zdecydowanie lepiej niż na aplikacji z Apple TV 4k.

LINK DO SOFTU :

Kod:
https://toengel.sharepoint.com/:u:/s/Toengel/EYa1KZ5Ah7BGrL658oIuMsABjMVsMoI9qUVKqJJ00kFdpw?e=09ksYe&download=1

Czekam czy to się u kogoś sprawdzi ;-)
 

12jojko

Banned
jbrach, napisz przy okazji poradnik jak zrobić downgrade, bo chyba nie ma nigdzie po naszemu wytłumaczone i ktoś może nie ogarnać. No i też druga ważna rzecz, od razu trzeba odhaczyć automatyczną aktualizację, żeby się sam tv nie upgradował wyżej :p
 

jbrach

New member
jbrach, napisz przy okazji poradnik jak zrobić downgrade, bo chyba nie ma nigdzie po naszemu wytłumaczone i ktoś może nie ogarnać. No i też druga ważna rzecz, od razu trzeba odhaczyć automatyczną aktualizację, żeby się sam tv nie upgradował wyżej :p

1. pendrive sformatowany na fat32. Kopiujemy rozpakowany plik bezpośrednie na dysk.
2. wpinamy go do portu usb 2.0 ( czarny port) odpinamy kabel sieciowy i wyłączamy wifi
3. wyłączamy Prąd i znów podpinamy do prądu
4. cierpliwie czekamy aż sam telewizor uruchomi się i pojawi się okno aktualizacji - czekamy aż do momentu uruchomienia sie telewizora ( coś koło 20 min cały proces może trwać )
5. wypinamy pendriva i wchodzimy do ustawień ( resetujemy do ustawień fabrycznych oraz nowa instalacja tv )
6. Ustawiamy aby nie aktualizował automatycznie ( ja mam zablokowane tez to na routerze)
7. podpinamy neta
8. robimy ustawienia i sprawdzamy efekt końcowy
 
Do góry