Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Petru23

Banned
Dobrze zaczynam rozumieć, że tv na orocku MT nie będą albo już nie obsługują 4k na Netflix że względu na poziom zabezpieczeń?
Dotyczy to tylko Philipsa czy każdego na MT?
 

soviet100

New member
Dobrze zaczynam rozumieć, że tv na orocku MT nie będą albo już nie obsługują 4k na Netflix że względu na poziom zabezpieczeń?
Dotyczy to tylko Philipsa czy każdego na MT?

Dobrze rozumiesz , dotyczy tylko Philips Sony dalej ma 4k , na prime HDR nie ma a canal+ idzie tylko 480p , jutro jadę z pismem do RTV euro AGD
 

CureMar

New member
Widocznie masz inny procesor; tu poniżej ktoś już umieścił listę modeli dotkniętych tym defektem

Mniej panikować, więcej czytać
a0355.gif



02224b3a1bd12c66.jpg
 

soviet100

New member
Warstwę merytoryczną wymienionego pisma "oparłeś" o zapisy artykułu 560 Kodeksu cywilnego?

Oczywiście , wszelkie dane jak i żądania zawarłem w piśmie , to nie pierwszy raz kiedy piszę pismo , przewaznie odpowiadają na nie po 3 tygodniach bo nie podaje numeru telefonu i maila i wyraźnie pisze że tylko korespondencji więc zanim ze sklepu dojdzie to do Warszawy zanim ktoś to przeczyta odpisze wyśle i dotrze do mnie to termin mija , a jak mina to wiadomo co dalej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem nie leży po stronie Philipsa .
Problem wynika z tego, że Google obniżyło klasyfikację bezpieczeństwa systemu DRM zwanego Widevinez L! ( najbezpieczniejsze ) do L3 ( najniższy poziom zabezpieczenia) dla modeli na platformie MT5596.
Dotyczy to sprzętu serii z końcówką 3.
Sytuacja dotyczy nie tylko Philipsa ale również innych producentów i urządzeń mobilnych. Powoduje to obniżenie rozdzielczości do full hd.
Philips zna problem i będzie naprawiony poprzez update.
Ciężko pracują nad tym.
Daty nie podali, ale wkrótce...
 

CureMar

New member
@kiki
No właśnie nie wszystko jest tu jasne. Pierwotnie przesunięcie z L1 do L3 spowodowało obniżenie rozdzielczości do SD czyli 540p. Potem przywrócono ten procek do L1, ale rozdzielczość ograniczono do FullHD. Czemu nie do UHD? Ponadto są modele innych producentów oparte na tym samym SOC, które nie doświadczyły żadnych ograniczeń. Co pokazuje, że to nie tylko działania Google są przyczyną ostatnich problemów.
 
Ostatnia edycja:

akslow

New member
Problem nie leży po stronie Philipsa .
Problem wynika z tego, że Google obniżyło klasyfikację bezpieczeństwa systemu DRM zwanego Widevinez L! ( najbezpieczniejsze ) do L3 ( najniższy poziom zabezpieczenia) dla modeli na platformie MT5596.
Dotyczy to sprzętu serii z końcówką 3.
Sytuacja dotyczy nie tylko Philipsa ale również innych producentów i urządzeń mobilnych. Powoduje to obniżenie rozdzielczości do full hd.
Philips zna problem i będzie naprawiony poprzez update.
Ciężko pracują nad tym.
Daty nie podali, ale wkrótce...


Oczywiście, że leży bo mnie podwykonawcy Philips nie interesują, odpowiedzialny jest wyłącznie Philips. Są opinie też, że być może tego procesora nie będzie dało się załatać. Chodzi o procki: MediaTek MT5891. Też napisałem do sklepu reklamację, roczny telewizor i już brak 4K to porażka.
 
Ostatnia edycja:

soviet100

New member
Dokładnie co mnie to obchodzi że Philips wsadził gównianego mediateka , Sony siedzi na tym samym i nie ma problemów dziwnym trafem . Kiki bardzo bronisz philipsa ale nie wiem czemu , wina na pewno nie leży po stronie widevine czy netflixa . Jak by Philips nie miał wyjebane na klientów to na szybko by zrobili płytę główną na innym procku pod matryce i zasilacz , szybka akcja serwisowa i święty spokój, może się okazać że tego procka nie uda się załatać i co wtedy ? Ja musiałem kupić przystawkę Smart Xiaomi do tv za 10 tys prawie dwuletniego, nie sądzisz że coś nie tak jest ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co to znaczy bronisz ?
Napisałem informację ze źródła.
Żadna firma nie zabezpiecza update do telewizora który ma 10 lat.
Fajnie że sobie poradziłeś !
 

soviet100

New member
No bronisz firmy która ewidentnie ma gdzieś klientów , już dawno powinno to działać. Dokładnie mój tv ma 23 miesiące , matki tv 22 miesiące , wujka 19 miesięcy , siostry 22 miesiące tyle mam tych tv już wiesz czemu mnie to boli? Zostawione 50 tys a firma ma nas gdzieś .
 
Do góry