Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
A tak wygląda walka z wiatrakiem....
Na drugim zdjęciu wspomniany sam ON!
 

Attachments

  • 20180705_122545.jpg
    20180705_122545.jpg
    21,5 KB · Wyś: 44
  • 20180705_012639.jpg
    20180705_012639.jpg
    20,7 KB · Wyś: 58

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Popukaj dobrze ale delikatnie to spadnie....

Pukałem i nic... Na moje on chodzi nie po matrycy lecz po tej białej części co jest zaraz za ekranem. Tak miałem w Samsungu. Tam rozkrecilem obudowę i przez puk puk zrobiłem im krzywdę ( a były dwa ) no i dostały zawał. Zobaczę efekt latarki zaraz po pracy. Trzeba wierzyć.
 

inuictus

Member
Jakie zalecanie ustawienia do grania na ps4 pro, a konkretnie fifa18. Z automatu włącza się tryb hdr i mam wrażenie że ekran jest ciemny.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jakie zalecanie ustawienia do grania na ps4 pro, a konkretnie fifa18. Z automatu włącza się tryb hdr i mam wrażenie że ekran jest ciemny.


bo generalnie hdr w tym tv jest ciemny. Ja mam fifa 18 na x-box 1 i ten sam problem, wiec nic nie moge doradzic. O netflix juz wogole nie wspomne. Co ciekawe, najbiedniejszy brat pus6262 wspiera calkiem fajnie hdr na YT a premium klasa pus8102 nie. szkoda gadac.
 

xMaraSSx

New member
Kiedy w końcu zrozumiecie, że PUS8102 to nie żadna klasa premium? To VALUE - czyli produkt o bardzo dobrym stosunku ceny do oferowanych możliwości. Jak ktoś chce premium to kupuje Sony ZD9 za 2x tyle kasy (i też nie ma tam HDR w YT).
 

Master-78

Member
Czołem :)

Aktualizacje:
- ANDROID - jeśli wszystko sterowane jest z poziomu ANDROIDA, to zalecane jest przywracanie ustawień fabrycznych za każdym razem, kiedy soft jest aktualizowany. Taki niestety urok (nieciekawy) androida...
- BACKUP - a próbowaliście może programów typu Titanium Backup? Kiedyś - jeszcze za czasów androida 4.x i 5.x stosowałem toto, aby backup'ować apki i ich dane, a po aktualizacji softu i przywróceniu ustawień fabrycznych odtworzyć apki + ich ustawienia. Działało to całkiem skutecznie. Niestety po aktualizacji do wyższej wersji androida bywały problemy, ale tutaj powyżej bodajże androida w wersji 5.x / 6.x można było włączyć backup automatyczny wszystkich apk/danych po spięciu urządzenia z kontem Google. Testował ktoś Titatnium Backup?
- WERSJE SOFTU - po lekturze informacji podawanych przez Philipsa widzę, że soft jest do całej gamy TV. Na tej podstawie uważam, że może dochodzić do degradacji jednych parametrów na jednym modelu TV, a poprawie w innych i wynikać to może ze zwykłego słabego testowania softu, albo - podobnie jak to w komórkach robią tuzy biznesu - celowe postarzanie/uprzykrzanie życia aby zachęcić do zmiany na 'lepszy/nowszy model' :-(

- HDR - jeśli jest faktycznie tak 'ciemno' jak piszecie, nie ma możliwości sterowania podświetleniem/gammą, to kiepskawo z tym TV i poważnie rozważyć muszę czy się w to pakować. Chyba zamówię dostawę kurierem aby mieć możliwość zwrotu sprzętu...
 

Robsto

Member
Nie chciałem zapeszać, ale od kilku ładnych dni TV nie włącza się samoistnie z rana - pomogła najnowsza aktualizacja !!!
Czyli są jej plusy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

darek86

New member
Master, ilu ludzi tyle opinii. Najlepiej sam zobacz w sklepie tv i będziesz wiedział. [emoji6] U mnie YT 4k wygląda ostro, hdr wygląda dobrze (hdr sam w sobie nie rozjaśnia obrazu, tylko konkretne piksele mogą świecić jaśniej niż w sdr, jeżeli są tak zakodowane).
Ogólnie ten tv ma lokalne wygaszanie i matrycę va, obraz będzie wyglądał ciemniej w ciemnych scenach w porównaniu do zwykłego IPSa.
Może dla niektórych to wada - dla mnie zaleta. ;) Każdy może mieć inne oczekiwania i preferencje.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pukałem i nic... Na moje on chodzi nie po matrycy lecz po tej białej części co jest zaraz za ekranem. Tak miałem w Samsungu. Tam rozkrecilem obudowę i przez puk puk zrobiłem im krzywdę ( a były dwa ) no i dostały zawał. Zobaczę efekt latarki zaraz po pracy. Trzeba wierzyć.

Nie ma i znowu jest... nie ma i znowu. Już nie pukam i nie stukam bo mi pixel wyskoczy i dopiero będzie szał. Na chwilę obecną szkodnik jest po środku ekranu jakieś 10cm od góry... chyba opada z sił. Tak jak JA!😐
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Czołem :)

Aktualizacje:
- ANDROID - jeśli wszystko sterowane jest z poziomu ANDROIDA, to zalecane jest przywracanie ustawień fabrycznych za każdym razem, kiedy soft jest aktualizowany. Taki niestety urok (nieciekawy) androida...
- BACKUP - a próbowaliście może programów typu Titanium Backup? Kiedyś - jeszcze za czasów androida 4.x i 5.x stosowałem toto, aby backup'ować apki i ich dane, a po aktualizacji softu i przywróceniu ustawień fabrycznych odtworzyć apki + ich ustawienia. Działało to całkiem skutecznie. Niestety po aktualizacji do wyższej wersji androida bywały problemy, ale tutaj powyżej bodajże androida w wersji 5.x / 6.x można było włączyć backup automatyczny wszystkich apk/danych po spięciu urządzenia z kontem Google. Testował ktoś Titatnium Backup?
- WERSJE SOFTU - po lekturze informacji podawanych przez Philipsa widzę, że soft jest do całej gamy TV. Na tej podstawie uważam, że może dochodzić do degradacji jednych parametrów na jednym modelu TV, a poprawie w innych i wynikać to może ze zwykłego słabego testowania softu, albo - podobnie jak to w komórkach robią tuzy biznesu - celowe postarzanie/uprzykrzanie życia aby zachęcić do zmiany na 'lepszy/nowszy model' :-(

- HDR - jeśli jest faktycznie tak 'ciemno' jak piszecie, nie ma możliwości sterowania podświetleniem/gammą, to kiepskawo z tym TV i poważnie rozważyć muszę czy się w to pakować. Chyba zamówię dostawę kurierem aby mieć możliwość zwrotu sprzętu...


Czesc. Co do ustawiem fabrycznych po aktualizacji...masz na mysli odpalenie "ustawienia fabryczne" w menu czy zainstalowanie calego androida od zera? Ja zrobilem od zera ale nic nie pomoglo.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie ma i znowu jest... nie ma i znowu. Już nie pukam i nie stukam bo mi pixel wyskoczy i dopiero będzie szał. Na chwilę obecną szkodnik jest po środku ekranu jakieś 10cm od góry... chyba opada z sił. Tak jak JA!😐
pekus1982, a czy to na pewno jest robaczek? Hm... czytałeś 'Opowieści o pilocie Pirxie'? :wink:
A na poważnie, to nie zazdroszczę Ci kłopotu.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
pekus1982, a czy to na pewno jest robaczek? Hm... czytałeś 'Opowieści o pilocie Pirxie'? :wink:
A na poważnie, to nie zazdroszczę Ci kłopotu.

Daje mu jeszcze parę dni na opuszczenie mojego imperium.. Jeżeli nie. TV chyba wystawie na sprzedaż, a zainwestuje w inny model. Osłabia mnie to już....
 
Do góry