Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

agricola

New member
Czy to na polskich czy to na zagranicznych forach sygnałów z tego roku o zwrotach czy niezgodności towaru z umową jest mniej niż wcześniej. To na plus. Czy technologia OLED ma jakieś perspektywy rozwoju na przyszłość?
 

Prospero

New member
Mam nadzieję, że Philips z tymi powidokami lepiej sobie będzie radzić niż... Samsung ze swoimi z moim S8+ :p... po 5mc użytkowania mam i nie chcą sobie pójść. Fabryka ma to gdzieś :)

BTW.

Wiadomo może kiedy ten nowy soft będzie? A może od razu Oreo :p ??
 

Kludi

New member
Pytanie:
Jak odpalam funkcję czyszczenia obrazu, to kiedy wiadomo że już mogę włączyć TV? Bo aktualnie działa to tak, że wybieram opcje, pisze że może potrwać nawet ponad godzinę, wyłącza TV i cisza, TV jak pozostawiony tak będzie cały czas wyłączony, nie mam żadnego potwierdzenia po włączeniu ani nic.
 

nowynick

New member
Pytanie:
Jak odpalam funkcję czyszczenia obrazu, to kiedy wiadomo że już mogę włączyć TV? Bo aktualnie działa to tak, że wybieram opcje, pisze że może potrwać nawet ponad godzinę, wyłącza TV i cisza, TV jak pozostawiony tak będzie cały czas wyłączony, nie mam żadnego potwierdzenia po włączeniu ani nic.

Trwa to średnio 80-90 min. Najlepiej przed snem czasami na noc ustawić. NIE ma żadnego info ile to potrwa ale jest info po ukończeniu, mignie info w prawym dolnym roku. Używać tego czyszczenia warto jeśli tv "pracuje" z minimum 3 godziny wzwyż na np. jednym kanale tv. W innych przypadkach można asekuracyjnie raz w tygodniu użyć. Chyba nikt nie używa tyle tego tv co ja - więc nie wierzyć w głupoty, że trzeba codziennie itd. Wqrwia mnie przypomnienie o tym "czyszczeniu", które wywala po 7-8 godzinach pracy tv, na pół ekranu - a ja wtedy gram online...a wystarczy zamiast tego jakiś "!" w rogu czy jakieś małe info...

Mija 3 miesiąc, a ja nadal każdego dnia na Netflixie zbieram szczękę, jakość obrazu miazga :blagam:
 
Ostatnia edycja:

ondro1975

New member
Witam wszystkich,
Oleda Philipsa używam od 3 dni, co do obrazu nie mam zastrzeżeń..ale..od początku walczę z dźwiękiem...mój zestaw wygląda tak:
Tv jest spięty z soundbarem Yamaha przez HDMI YSP-2700 , niestety mam problem z dźwiękiem podawanym np z NAS-a w filmach gdzie jest DTS ( jest opóźnienie), w dzwieku DD jest ok...drugim problemem jest konsola xbox one x podłaczona osobnym kablem HDMI do tv...nie mozna ustawic dzwieku 5.1 na konsoli...film na blu ray w DTS puszczany jest w stereo?..ktos sie spotkał z takiem problemem...nie wiem czy zrozumiale dla wszystkich opisałem problem...prosze o pomoc...
 

Kludi

New member
Cześć
Wszyscy mamy ten problem. W dużym skrócie: musismy poczekać na aktualizacje do Android 7, MOŻE to coś poprawi.
Opóźnienie w DTS będziesz miał, to wina Philipsowego Androida, jak tego nie poprawią to jesteśmy zmuszeni do dźwięku DD (nie trudź się, próbowałem wszyskich apek itp - nic nie pomaga). NAJLEPIEJ radzi sobie Kodi - bo konwertuje dźwięk DTS na DD i nie ma przynajmnej opóźnienia.
Co do Xboxa to musisz poszukać takiej opcji w ustawieniach dźwięku konsoli jak "Bitstream DTS" - miałem to samo z PS4. Jak pobawisz się w ustawieniach dźwięku to powinieneś w końcu trafić. Plus w TV musisz mieć ustawione w dźwięku na "Wielokanałowe". Aha - i ten Philips lubi robić psikusy, i czasami po prostu nie wysyła dźwięku po ARC, musisz go wtedy odłączyć z kontaktu poczekać minute i podłączyć spowrotem, wtedy załapie (sprawdzałem na zagranicznych forach, mają ten sam problem).

Witam wszystkich,
Oleda Philipsa używam od 3 dni, co do obrazu nie mam zastrzeżeń..ale..od początku walczę z dźwiękiem...mój zestaw wygląda tak:
Tv jest spięty z soundbarem Yamaha przez HDMI YSP-2700 , niestety mam problem z dźwiękiem podawanym np z NAS-a w filmach gdzie jest DTS ( jest opóźnienie), w dzwieku DD jest ok...drugim problemem jest konsola xbox one x podłaczona osobnym kablem HDMI do tv...nie mozna ustawic dzwieku 5.1 na konsoli...film na blu ray w DTS puszczany jest w stereo?..ktos sie spotkał z takiem problemem...nie wiem czy zrozumiale dla wszystkich opisałem problem...prosze o pomoc...
 
Ostatnia edycja:

Prospero

New member
Czy możecie u siebie sprawdzić YT? Ostatnio coś ta apka zaczęła odtwarzać obrazy inne niż 4K na zasadzie znaczka pocztowego.
 

ondro1975

New member
"Kludi" to co piszesz przyprawia o mdłosci....miałem wczesniej tez philipsa model 7909 tam android skończył się na wersji 4.0 i z dźwiękiem problemów nie było....licze ze wersja 7 poprawi wszystkie bolączki tego Tv bo inaczej poleci przez okno....
 

Kludi

New member
Na początku zrozumiałem, że piszesz w negatywnym aspekcie o mnie, ale po ostatnim zdaniu zrozumiałem kontekst ;). Mam dokładnie te same odczucia, miałem wcześniej model Philipsa 42PFH6309/88 BEZ ANDROIDA i łykał wszystko bez najmniiejszych problemów. Tak samo jak ten tv zachywca mnie obrazem, to w tym samym momencie tak bardzo się na nim zawodzę...Ktoś zna chociaż przybliżoną datę aktualizacji?

"Kludi" to co piszesz przyprawia o mdłosci....miałem wczesniej tez philipsa model 7909 tam android skończył się na wersji 4.0 i z dźwiękiem problemów nie było....licze ze wersja 7 poprawi wszystkie bolączki tego Tv bo inaczej poleci przez okno....
 

ondro1975

New member
Kolejna rzeczą która mnie wkurza jest ustawienie obrazu "ruch" ... wyłączam ja bo nie lubie tej opcji..ale nie wiem co sie dzieje bo po wyłączeniu TV i włączeniu następnego dnia co najdziwniejsze na programach gdzie leca filmy opcja ta mi sie włacza mimo ze w opcjach jest ustawiona na wyłączona....miałem cos takiego we wczesniejszym Philipsie ale z czasem problem zniknał...macie cos takiego?
 

rees

Member
Miałem to samo z XOXem. Grałem w Battlefronta2 na głośnikach i słyszałem duże opóźnienie dźwięku vs to co się***działo na ekranie np. strzał z blastera było słychać dopiero po tym jak uderzył***w drzewo... Tego problemu nie ma z PS4pro, dekoderem tv czy innym inputem po HDMI ARC. Także podepnij XOXa optycznym kablem i będzie po kłopocie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałem, powiedzieli podobnie jak SOny.
Jak będą mieli pewność, że bardziej nie zaszkodzą .
Na razie walczą ....
 
Do góry