Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gothblack

New member
No to zdecydowałem się....wypróbuję jednak ten telewizor mimo wielu negatywnych opinii (pozytywne też są)..... tylko nie wiem który model wybrać.7101 lepiej się prezentuje, ale martwi mnie podświetlenie matrycy EDGE LED zamiast jak w bohaterze tego tematu DIRECT.Tu mam problem co lepsze...tak wiem wiem jest ten temat opisany czym to się różni, ale chodzi o opinie uzytkowników jak Wy to widzicie naocznie?? ja się nie znam bo to pierwszy LED będzie u mnie. Do tej pory miałem i mam same plazmy.Proszę o opinie i porady.Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
No to zdecydowałem się....wypróbuję jednak ten telewizor mimo wielu negatywnych opinii (pozytywne też są)..... tylko nie wiem który model wybrać.7101 lepiej się prezentuje, ale martwi mnie podświetlenie matrycy EDGE LED zamiast jak w bohaterze tego tematu DIRECT.Tu mam problem co lepsze...tak wiem wiem jest ten temat opisany czym to się różni, ale chodzi o opinie uzytkowników jak Wy to widzicie naocznie?? ja się nie znam bo to pierwszy LED będzie u mnie. Do tej pory miałem i mam same plazmy.Proszę o opinie i porady.Pozdr.
bież 6561!!! Nie wiem czy warto dopłacać do 7101. Ja tez chyba zdecyduje sie jednak na Philipsa i wypróbuje na własne ocxy.
 

Cavallino

Banned
No i patent z infolinii Philips na pełen format dysku nie pomógł bo dziś TV znów nie widzi dysku...Już nie mm sił do tego TV... Ktoś się orientuje czy po odesłaniu na gwarancje z powodu wady ekrany mogę teraz skorzystać z rękojmi u sprzedawcy (problem z wykrywaniem dysku) ?

Z rękojmi zawsze możesz skorzystać, tyle że będzie traktowana jako pierwsza naprawa z tego tytułu.

Ja po dwóch naprawach gwarancyjnych, nie do końca rozwiązujących problemy, po prostu oddałem tv do MM z informacją o odstąpieniu od umowy.
Po tygodniu oddali kasę za roczny telewizor.
I już nie mam miliona kłopotów z dyskami, zawiechami, muleniem, nie działaniem czegoś w Philipsie.

W LG wszystko działa i buczy, dysk można używać również do innych celów, bo nie formatuje go na wyłączność, nagrania mają opcje nagrywania cyklicznego, dysk jest zawsze widoczny, nawet jak go podepniesz do już włączonego telewizora itd.
Więc mam działające wszystko to co wkurzało mnie w Philipsie i to za połowę ceny.
 

Cavallino

Banned
@stitooo Czy to naprawdę tak ciężko wykręcić numer telefonu i mieć informacje z pierwszej ręki? Nie ogarniam czasem ludzi...

Może już dzwonił i g... się dowiedział?

Ta rzekoma pomoc to zwykła ściema, gościu albo nic nie wie, albo pomóc nie potrafi, a po tygodniu w ogóle nie pamięta że obiecał coś sprawdzić.
Tak przynajmniej było w moim przypadku.
Skuteczność pomocy podobna do tej z infolinii Philipsa.
Trzeci raz już nie dzwoniłem, bo nie było po co.
 

marko666

New member
Panowie, model tego tv jest dosyć często polecany na forum. Jednak im dłużej czytam ten wątek tym więcej mam obaw. TV mam zamiar używać głównie do ps4 pro stąd mam prośbę do posiadaczy tego tv o informację jak oba sprzęty ze sobą współpracują. Wyczytałem tutaj o problemach z artefaktami. Jak ten TV współpracuje z konsolą PS4 PRO?

Są artefakty cały czas, mam ps4 pro i codziennie wyskakują na chwilę ale denerwuje mnie to Zgłaszałem problem i dostałem info od serwisu Philipsa

"Nasz dział oprogramowania przygląda się obecnie sytuacji z artefaktami w trybie gra. Skontaktujemy się z Panem ponownie po uzyskaniu nowych informacji w tej sprawie"
 

bluray

Banned
" Wrzuci ktoś przykładowe zdjęcia jak na tym TV wygląda to całe hdr? "
Nikt Ci nie wykona foty z HDR.
Oczekiwanie na fotkę z HDR dowodzi, że nie masz pojęcia o co biega z HDR Video.

Jest tak:
- plik (treść) oflagowany jako HDR przejmuje zarządzaniem matrycą w TV.
Tylko wtedy materiał jest wyświetlany z opcjami HDR. Nie myl z plikami YT , które mają w nazwie HDR. YT nie jest w stanie przekazać takiej cechy treści VIDEO. Dziś celem jest posiadanie TV, które przyjmą HDR i je wyświetlą prawidłowo. Matryce z 1500 NIT działają tak jak smartfon w funkcji LATARKA dający po oczach.
Te słynne MEGA NIT-y nie są nikomu tak na prawdę potrzebne !
Ekrany projektorów HDR UHD zwracają max 120 NIT.
HDR TV to produkt dla producentów okularów przeciw słonecznych ...
 

bluray

Banned
Nic nie zamykałem tematu bo nie jestem adminem.

BD z HDR nie istnieje taki standard/norma.

Czy BD umiera ?
Owszem tak, wystarczą statystki nowych tytułów na BD i BD playerów.
Powstaje pytanie:
Komu i po co format BD skoro wszystko mamy w takiej samej klasie jakości na MKV do 8.5 BG (DVD).
 

Blest

New member
" Wrzuci ktoś przykładowe zdjęcia jak na tym TV wygląda to całe hdr? "
Nikt Ci nie wykona foty z HDR.
Oczekiwanie na fotkę z HDR dowodzi, że nie masz pojęcia o co biega z HDR Video.

Jest tak:
- plik (treść) oflagowany jako HDR przejmuje zarządzaniem matrycą w TV.
Tylko wtedy materiał jest wyświetlany z opcjami HDR. Nie myl z plikami YT , które mają w nazwie HDR. YT nie jest w stanie przekazać takiej cechy treści VIDEO. Dziś celem jest posiadanie TV, które przyjmą HDR i je wyświetlą prawidłowo. Matryce z 1500 NIT działają tak jak smartfon w funkcji LATARKA dający po oczach.
Te słynne MEGA NIT-y nie są nikomu tak na prawdę potrzebne !
Ekrany projektorów HDR UHD zwracają max 120 NIT.
HDR TV to produkt dla producentów okularów przeciw słonecznych ...

Dzięki za wyjaśnienie, czyli tak na prawdę potrzebny jest TV z tą obsługą HDR a różnice zobaczymy gołym okiem. Ten TV obsługuje hdr, mam zamiar go kupić u kikiego. Głowie filmy i konsola Xbox One.
 

bluray

Banned
"Ty za to widzę masz pojęcie o tym że BD umiera :grin: "


Napisz ile w grudniu i listopadzie 2016 ukazało się na nośniku BD nowych filmów w MM/SATURN. Polska sieć EURO nie prowadzi dystrybucji BD. Tylko Niemcy MSH.
Koncerty mają sens na BD ale z DST MA (inne gęste AUDIO po HDMI).
Ale takie AUDIO HD koncerty znikają ...
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Informacja o tym, że na PS4 Pro nie pograsz w trybie 'Game' powinna się znaleźć w recenzji.

Artefakty (czerwona linia z artefaktami nad lub pod nią) w losowych miejscach co 8-15 sekund skutecznie odstrasza od gry.

Philips wie o tym, mieli wiele zgłoszeń, ale nie mają pojęcia jak problem zlikwidować. Konsola funkcjonuje od 10 listopada ,więc ponad miesiąc minął bez efektów, możliwe, że nigdy tego nie naprawią.
 

strazakp

Banned
Informacja o tym, że na PS4 Pro nie pograsz w trybie 'Game' powinna się znaleźć w recenzji.

Artefakty (czerwona linia z artefaktami nad lub pod nią) w losowych miejscach co 8-15 sekund skutecznie odstrasza od gry.

Philips wie o tym, mieli wiele zgłoszeń, ale nie mają pojęcia jak problem zlikwidować. Konsola funkcjonuje od 10 listopada ,więc ponad miesiąc minął bez efektów, możliwe, że nigdy tego nie naprawią.
W recenzji są same ochy i achy a wad tego tv prawie wcale. Niestety jak wiele recenzji tak i tutaj nie są obiektywne a sponsorowane. Wg mnie powinna być kolejna recenzja tego modelu a najlepiej recenzja video, ktora pokazałaby dokladnie jak to jest z tymi tv Philipsa.
 
HDR lepiej mieć ale w dobrym wydaniu gdzie zobaczymy efekt.Niestety ale w tym niedopracowanym bublu tego nie uraczymy - slaba matryca i elektronika .Płynność ruchu tragiczna.Jedynie światełka działały w miarę dobrze .....
 
Do góry