Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
Przeczytalem tutaj wszystkie wpisy i jestem na bieżąco, ale...nie kojarzenia, nie pamiętam by ktoś wymienił telewizor jako alternatywa dla pus6561 ktory będzie lepszy (bo przecież ten Philips jest fatalny) i zbliżonej cenie, np do 4000zl.
Czy oby takich ego brak???? Czy jednak Philips ciągle ma najlepszy stosunek jakości do ceny??? Poprosze o jakąś alternatywę bo chcę kupić coś dobrego/lepszego niż Philips 55pus6561 lub 7101, ale nie przekraczając budżetu.
Z góry dziękuję
 
zbliżonej cenie, np do 4000zl.
Czy oby takich ego brak???? Czy jednak Philips ciągle ma najlepszy stosunek jakości do ceny??? Poprosze o jakąś alternatywę bo chcę kupić coś dobrego/lepszego niż Philips 55pus6561 lub 7101, ale nie przekraczając budżetu.


Moim zdaniem nie ma aktualnie na rynku TV 55 cali 4K, HDR, ktory jest dobry i wart zakupu w cenie 4 tys pln.
Jesli ktos chce taki telewizor i miec najnowsze technologie w tym rozmiarze, to dolna granica ceny to 5,5 tys pln. Łapie sie wtedy tez OLED LG910v.

Po prostu w modelach na 2016 rok jest dziura w sredniej półce. Nie ma dobrego telewizora w tym zakresie cenowym.

Dlatego warto poczekac na 2017 rok. Wtedy kupujemy na wyprzedazy najtansze dobre modele na 2016 rok 4k, HDR czyli na dzis Panasonic DX750 lub SamsungKS7000 lub czekamy co pokaza producenci w sredniej półce na 2017 i oby to był powrot do 2014/2015 czyli 120hz i matryce VA z kontrastem powyzej 3000:1.
 

kapitan

New member
W recenzji są same ochy i achy a wad tego tv prawie wcale. Niestety jak wiele recenzji tak i tutaj nie są obiektywne a sponsorowane. Wg mnie powinna być kolejna recenzja tego modelu a najlepiej recenzja video, ktora pokazałaby dokladnie jak to jest z tymi tv Philipsa.
Dzięki wszystkim za opinię. W takim razie w tej cenie chyba jestem skazany na Samsunga KU6400, na zagranicznych forach jest raczej chwalony.
 

strazakp

Banned
Moim zdaniem nie ma aktualnie na rynku TV 55 cali 4K, HDR, ktory jest dobry i wart zakupu w cenie 4 tys pln.
Jesli ktos chce taki telewizor i miec najnowsze technologie w tym rozmiarze, to dolna granica ceny to 5,5 tys pln. Łapie sie wtedy tez OLED LG910v.

Po prostu w modelach na 2016 rok jest dziura w sredniej półce. Nie ma dobrego telewizora w tym zakresie cenowym.

Dlatego warto poczekac na 2017 rok. Wtedy kupujemy na wyprzedazy najtansze dobre modele na 2016 rok 4k, HDR czyli na dzis Panasonic DX750 lub SamsungKS7000 lub czekamy co pokaza producenci w sredniej półce na 2017 i oby to był powrot do 2014/2015 czyli 120hz i matryce VA z kontrastem powyzej 3000:1.

No właśnie...brak konkurencji w tej cenie. Dokładanie 1000-1500zl u mnie nie wchodzi w grę.
Samsung 55ks7000 to na dzień dzisiejszy koszt min 5300zl. Panasonic też jest w podobnej cenie i ma system operacyjny który nie jest pewny na przyszłość.
:p W LG 910v też cenę mamy ok 5000zl.
Gdybym chciał przeznaczyć taką kwotę na TV to myślę że nie miałbym problemu.
Ok, poczekam na 2017 rok i zobaczę co się będzie działo ale jakoś s nie wydaje mi się by modele z 2016 roku miały potaniec o 1000zl z początkiem roku.
No nic , postanowiłem się nie spieszyć by kupić coś w miarę dobrego i być świadomym tego wyboru. Chciałem kupić w styczniu/lutym ale jeżeli będzie trzeba to poczekam dłużej.
 
I to bardzo dobra decyzja z odlozeniem zakupu na kilka miesicy.
Nie ma sensu kupowac czegos z czego nie bedzie sie zadowolonym, a nie ma na to opcji dzis majac w kieszeni 4 tys pln i patrzac na 55 calowe modele 4K/HDR.
 

Blest

New member
Co do tego LG cytat z art. tu więcej

"Skandalem jest natomiast to, co zobaczymy w niższych seriach telewizorów 4K nieoznaczonych jako SuperUHDTV. Tam LG, poza jednym modelem UH6300, stosuje matryce IPS M+, czyli z dodatkowym białym subpikselem (RGBW). Oznacza to, że brakuje około 25% linii w pionie. Co w praktyce oznacza to, że telewizory te gubią część detali. Czyli telewizory nazywane 4K w rzeczywistości takimi nie są, co więcej nie zawsze są w stanie wyświetlić poprawnie obraz HD. Takie kłamstewka opłacają się LG jak widać, bo w ostatnich tygodniach firma notuje najlepszą sprzedaż na polskim rynku w segmencie telewizorów UHD. Trzeba mówić wprost te telewizory są „Prawie 4K”, a nie „4K”".

Tak naprawdę nie ma idealnego TV, chyba że masz 10 koła na OLED. w Tej cenie ciężko jest coś znaleźć co nie ma wad proste.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Wiesz co? Nie chcę TV idealnego ale taki by te najważniejsze cechy były na plus. Wiem że w tej cenie i z moimi wymaganiami to nie będę miał idealnego modelu. Zastanawiam się czy oby na pewno nie ma takiego dla mnie z Samsunga czy LG. Myślę że mogę przełknąć brak 100Hz ale jak będą dobre uplynniaczy.
 

strazakp

Banned
Czekam aż Sony 55xd8005 zjedzie z ceny do 4000zl i go biorę!!! Ładnie wygląda, ma wszystko to co chce a matryca 50/60Hz myślę że mi wystarczy.
 

Domely

New member
A ja mimo że kupiłem tego grata w rewelacyjnej cenie bo 3000 PLN to dzisiaj pojechał spowrotem do MM. Jak dla mnie to słabizna i nie powinien kosztować więcej niż właśnie 3000. I to żadna średnia półka. Wg mnie tym modelem Philips cofnął się kilka lat wstecz.
 

fausto1

New member
Bez reklam
A ja mimo że kupiłem tego grata w rewelacyjnej cenie bo 3000 PLN to dzisiaj pojechał spowrotem do MM. Jak dla mnie to słabizna i nie powinien kosztować więcej niż właśnie 3000. I to żadna średnia półka. Wg mnie tym modelem Philips cofnął się kilka lat wstecz.
A przez chwile mialem go kupic ale widze ze nie bez powodu ludzie odradzaja

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
u mnie tak:
21e5jwh.jpg

Pasuje do tapety. :D

A tak serio, rozumiem, że to biała plansza była po prostu załączana?

+ Tapeta na ścianie to akurat naprawdę ciekawa.
 

Tomas_ok

New member
Witam,
Philips 55PUS656 zakupiony, obraz zjawiskowy - dla mnie super.
Ambilight wymiata :)
Faktycznie jest trochę niedociągnięć, minimalny banding, niezbyt płynny android, szczególnie przy kodim, ale przy tej cenie to i tak rewelacja.
Będę wdzięczny za przesłanie ustawień do kalibracji obrazu.
 

Felix

New member
Witam,
Philips 55PUS656 zakupiony, obraz zjawiskowy - dla mnie super.
Ambilight wymiata :)
Faktycznie jest trochę niedociągnięć, minimalny banding, niezbyt płynny android, szczególnie przy kodim, ale przy tej cenie to i tak rewelacja.
Będę wdzięczny za przesłanie ustawień do kalibracji obrazu.

Spróbuj wrzucić te od Darko, co prawda pod 6501, ale to jest ten sam model TV, tylko tamten z 2-stronnym Ambilightem. Oczywiście zawsze wyniki mogą być nawet i gorsze, różne sztuki są i inaczej powinny być kalibrowane.

https://www.youtube.com/watch?v=wxjVWqyaHXs

AVForums też swoje wrzuciło nocne i dzienne:
https://www.youtube.com/watch?v=qANS2QgxkDo&t=456s
 
Do góry