Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

mysza6

New member
Jak widziałeś płynność na Philipsie to wiesz, że jest pełna - bo 100Hz.

Przyznam że nie odróżniłbym na tym demie 50 od 100 Hz leciało Philips_Ultra-HD_Beach_Life_supershop-demo-3 - -jest ono dość mało dynamiczne w mojej ocenie.

Kiki czy to demo jest wbudowane w TV ? tak mi mówił sprzedawca w MM pytam ponieważ odtwarzanie wyglądało tak jakby ktoś podłączył pena z niską przepustowością w stosunku do bitrate materiału. Dodatkowo duże artefakty (41-48 sekunda materiału - zwłaszcza 4 gdzie biegaczka porusza się wzdłuż wybrzeża.
Podoba mi się philips i jestem dość napalony na niego - nie chciałbym się zawieść w domu, muszę go kupić w euro rtv ( padł mi stary sharp 60LE752E i wymiana drogą handlową na coś z półki Euro- choć na philla muszę czekać do 28 dni !! masakra) jakieś przywiechy - rozumiem to android więcej apek napchasz - więcej muli i pewnie co pewien czas reset jak w tel ale to przeżyje .
 

gregoryfx

Member
Witam, byłem już zdecydowany zakupem TV, jednak po przeczytaniu iż podczas meczu występują żółte pasy to mnie zaniepokoiło :(
Zdecydowanie chce TV z Ambilight więc musi to być Philips. Czy TV do 5 tyś 55 cali to tylko ten model zostaje?
Jeszcze wypatrzyłem 55PUS7170/12, brak testu HDTV, czyli nie ma sensu się pchać w starszy model - tylko o dodatkową funkcje 3D?

Bardzo proszę podzielić się opinią, wiedzą na w/w temat. Dziękuje.
 

voland

New member
Kolego z tego co przeczytalem w tym temacie jako pierwszy masz taki problem (chyba ze cos ominąłem).
Na logike bo specjalista od TV nie jestem - sprobuj zrestartowac/przeinstalowac soft.
Będę to musiał chyba spróbować zrobić bo ostatnio częściej się wiesza, tylko zastanawiałem się czy na sposób działania Ambilighta ma wpływ soft i czy takie przeinstalowanie pomoże albo czy wręcz
dopiero nowa wersja Androida może rozwiązać problem.
 

voland

New member
A co z ustawieniami z kalibracji? Ktoś już tutaj obawiał się przywracania ustawień fabrycznych czy nie usunie to ustawień kalibracji.
 

Marko077

New member
W moim TV jedyny problem jak na razie to wieszający sie czasami Ambilight, zastyga w jednej pozycji i przestaje reagować na obraz. Wraca do normalnego działania po wyłączeniu na dłuższą chwilę bo gdy wyłączę na krótką chwilę to wogóle Ambilght nie wraca. Ktoś to też zauważył? Czy te zawieszanie się może być też winą softu?

U mnie brak problemów z Ambilightem.
Ustawiony mam na Obraz Naturalny - wg mnie najlepiej odzwierciedla kolory z ekranu i nie jest taki prześwietlony jak przy pozostałych trybach.

Musiałbym sprawdzić ustawienia, ale gdy zrobiłem aktualizację 2 tyg. temu to raczej zachował ustawienia obrazu.

EDIT:
TV ustawienia zapamiętał, po aktualizacji są zachowane. Ale i tak jeśli kupisz u KIKI to kalibracja jest tylko dla HDMI1 trybu NOC. Jeśli chcesz ją mieć na innych kanałach to musisz ją ręcznie przepisać z papierowego raportu kalibracji. No i na innych trybach odpowiednio rozjaśnić, bo w dzień ten nocny jest zbyt ciemny.
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Wiecie może jak wyłączyć z ekranu głównego katergorie Kolekcje Philips?
Jest tam App galery i w ciul reklam programów etc.
Wkurza to trochu a i pewnie jakis wpływ na zasoby telewizora ma wiec chcałbym to całkowicie wyłączyć.
 

Smykoo

New member
U mnie rekomendacje i galerie philips znikają po pewnym czasie. Nie wiem dlaczego...?

Może ktoś wie jak zapisać na stałe styl obrazu do konkretnego źródła ? Jak isf noc zapisałem wszystkie dane z kalibracji to są dla zwykłej tv, ale już po wejściu np. na youtube czy player.pl to ich nie ma. Trzeba to ustawiać nie tylko dla konkretnego źródła, ale też do każdej appki ?

Wysłany z Google Nexus
 

arcpl

Member
U mnie rekomendacje i galerie philips znikają po pewnym czasie. Nie wiem dlaczego...?

Może ktoś wie jak zapisać na stałe styl obrazu do konkretnego źródła ? Jak isf noc zapisałem wszystkie dane z kalibracji to są dla zwykłej tv, ale już po wejściu np. na youtube czy player.pl to ich nie ma. Trzeba to ustawiać nie tylko dla konkretnego źródła, ale też do każdej appki ?

Wysłany z Google Nexus

Tak. Philips logic.
 

barthell

New member
mam problem z tym tv podczas meczy. jak szybko przesuwa się obraz powstają pionowe regularne smugi. wcześniej kupiłem lg,było to samo więc go zwróciłem do sklepu...a w philu dalej ten problem . i jeszcze jedno czy ktoś pomógłby mi w kalibracji?
 

żagiel75

New member
Poszukaj ustawień w internecie. Na PUS'a65x1 jest wiele testów na YT, włącz tłumaczenie napisów i wprowadź zaproponowane ustawienia w swoim tv. Jak tak zrobiłem (mam PUS'a7181), oczywiście ciągle coś poprawiam ale dochodzę już do doskonałości. Niedługo zapodam ustawienia na swoim filmiku w YT.
 
Do góry