Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

Cavallino

Banned
Ja od UPC otrzymałem dwa moduły CI+. Jeden główny, drugi jako multiroom za cenę niższą, niż jak bym brał nagrywarkę od operatora. Wiem, że u innych operatorów kablowych też nie ma problemów z CI jako multiroom.

Tak, ja też mam dwa moduły i dwie karty od operatora - w moim przypadku od Inei.

Niestety, nagrywanie z timera u mnie (na 7170) praktycznie nie działa w przypadku epg od operatora, jedynie ręczne uruchomienie nagrywania wchodzi w grę, więc 15 zł za multiroom płacę praktycznie bez sensu - dzięki Philipsowi.
Niby jest możliwość ustawienia epg na internetowe (wtedy nagrywanie się uruchamia) - ale do obsługi tego Philips dał tak drętwą aplikację, z połową programów tylko, że używać tego nie idzie.
 

stealt

New member
A co do wad telewizorów Philipsa to bym dodał pilota bo dają obsługę telewizji - zmiana kanałów cyferki w dolnej części pilota z których częściej korzystam niż netflixa i innych klawiszy od play pause itp....
 

po25

New member
Witajcie. Po długich godzinach na forum i wertowaniu tematów o różnych markach i modelach wyleczyłem się m.in. z lg serii 8, panasonikow serii 700, philips 7150-7170 i 7600. Ale ten nowy 8601 skłania mnie ku sobie, aczkolwiek wolałbym pasywne 3d, ale to już najmniej mnie odrzuca.
Teraz moje pytanie, bo nigdzie nie zauważyłem czy obsługuje 4k z dvbt/C bo 7600 tego nie robił no i czy działa miracast, żeby puścić TVN player z komórki bo obstawiam że pewnie w tv nie działa?

Ale skoro już zabrałem głos to może macie pomysł na inny tv 48-55" 4k, 3d, z dobrym smartem (minimum youtube, player, ipla, TVP vod i w miarę działająca przegladarka)
Budżet do 6 tyś.

Z góry dzieki
Rozumiem że Kiki ma 8601 na sklepie, jeśli tak to ile trzeba dozbierać?
 
Ostatnia edycja:

kolabor74

New member
Witam
Dzisiaj sprawdziłem nagrywanie telewizji z programu epg nagrałem parę pozycji działa wszystko bez zarzutu lecz nagrywałem z telewizji naziemnej a z tego co zauważyłem chodziło o moduł cam ja takiego nie posiadam więc wam niestety nie pomogę.
Jeżeli chodzi o miracast jeżeli dobrze rozumiem zrzucanie obrazu i dźwięku z telefonu na telewizor to działa bez zarzutu, wygląda to nawet zabawnie jak gra się na telefonie a obraz widać na telewizorze
TVN dużo lepiej puścić sobie przez KODI.
Tylko nie rozumiem czemu wszyscy tak upierają się przy tym tvn player skoro kodi daje dużo większe możliwości.
Na niemieckich stronach były zdjęcia telewizora z jakimiś próbnymi kanałami UHD więc chyba obsługuje
 

Cavallino

Banned
Witam
Dzisiaj sprawdziłem nagrywanie telewizji z programu epg nagrałem parę pozycji działa wszystko bez zarzutu lecz nagrywałem z telewizji naziemnej

Ale nagrywałeś w momencie gdy tv był włączony, czy z timera który miał go obudzić?
Bo to z tym drugim Philips ma duże problemy, przynajmniej w moim modelu.
Trzeba by wyłączyć tv tak pół h wcześniej niż rozpoczęcie nagrania.
 

topol

New member
Witam
Dzisiaj sprawdziłem nagrywanie telewizji z programu epg nagrałem parę pozycji działa wszystko bez zarzutu lecz nagrywałem z telewizji naziemnej a z tego co zauważyłem chodziło o moduł cam ja takiego nie posiadam więc wam niestety nie pomogę.
Jeżeli chodzi o miracast jeżeli dobrze rozumiem zrzucanie obrazu i dźwięku z telefonu na telewizor to działa bez zarzutu, wygląda to nawet zabawnie jak gra się na telefonie a obraz widać na telewizorze
TVN dużo lepiej puścić sobie przez KODI.
Tylko nie rozumiem czemu wszyscy tak upierają się przy tym tvn player skoro kodi daje dużo większe możliwości.
Na niemieckich stronach były zdjęcia telewizora z jakimiś próbnymi kanałami UHD więc chyba obsługuje
Może dlatego, iż taki Player.pl powinien działać skoro jest fabrycznie zainstalowany?
Bez dodatkowego działania że strony użytkownika? Bez kombinacji i instalowania dodatkowego oprogramowania?

Passportnąłem SE.
 

kolabor74

New member
Witam
Dzisaj sprawdziłem na wyłączonym telewizorze działa bez problemu.
Od wyłączenia telewizora do rozpoczęcia nagrywania od 1 minuty do 1 godziny, kilka nagrań
Jeżeli chodzi o tvn player to faktycznie nie powinien być instalowany dopóki nie będzie działał , jestem ciekawy czy działa on na tv sony z androidem.
 

Macieks34

New member
czy ten tv jest naprawde taki super,,na niemieckich forach tak go nie zachwalaja.a błedy w oprogramowaniu sa dalej chyba sie ktos nie łudził ze philips nagle nauczy sie pisać oprogramowanie.a obraz w testach dostał 7/10
 

accu

New member
Bez reklam
czy ten tv jest naprawde taki super,,na niemieckich forach tak go nie zachwalaja.a błedy w oprogramowaniu sa dalej chyba sie ktos nie łudził ze philips nagle nauczy sie pisać oprogramowanie.a obraz w testach dostał 7/10

Witam uprzejmie,

Testy i opinie użytkowników danego modelu telewizora są pomocne , aby móc wstępnie poznać zarówno jego zalety jak i wady , ale przecież tylko na ich podstawie nie kupuje się od razu telewizora .
Ja sobie czekam cierpliwie , aż np. seria telewizorów Philips PUS 8601/12 będzie dostępna w sklepach , aby
móc samemu dokonać oglądu . Zawsze staram się tak robić , jak jestem zainteresowany daną serią
telewizorów danego producenta .

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Sprawdzał już ktoś jak wyglądają gry z konsoli? Nie "muli", zwłaszcza po sieci (bo normalnie lag w okolicach 40ms powinien względnie wystarczyć).
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Różnorodność kolorów Ambilight LED ----- kolejna "zagwozdka" o której piszą użytkownicy telewizorów Philips
serii PUS 8601 . Więcej na oficjalnym forum Philips ;

55PUS8601 - Ambilight LEDs colour variation

Partia telewizorów być może z niewłaściwą kalibracją kolorów w fabryce ?:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria PUS 8601 jest dostępna wyłącznie w sklepach specjalistycznych.
Można zawsze zamówić prezentację telewizora do domu.

Nie analizowałem czy co do milimetra działa ambilight bo nie znam algorytmów.
Ale i na pokazach i na sklepie działa normalnie .
 

pitos

New member
Seria PUS 8601 jest dostępna wyłącznie w sklepach specjalistycznych.
Można zawsze zamówić prezentację telewizora do domu.

Nie analizowałem czy co do milimetra działa ambilight bo nie znam algorytmów.
Ale i na pokazach i na sklepie działa normalnie .

KIKI poprosze o oferte na priv
 

Kolu

New member
Przecież naprawdę Cię nie namawiam.
Ci co kupili - proszę ich pytać.
Grają rewelacyjnie i bez żadnych problemów.
Telewizor jest na nowej platformie jako pierwszy z nowych serii.

Proszę o podanie, które aktualnie dostępne w sprzedaży modele telewizorów PHILIPS są na nowej platformie. Czy chodzi o platformę ANDROID TV? Czy jest to jakoś oznaczone i można sprawdzić w menu TV?
Czy np model 55PUS7600 jest na nowej platformie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na nowej platformie jest tylko PUS8601.
Kolejne nowe modele też mają być na niej oparte.
 

siteman

Member
Czołem,tak pobieżnie przejrzałem wątek, tylko na chwilkę wpadłem do Polski, za chwilkę dalej ruszam i mam pytanie o podświetlenie matrycy. Pełne LED czy EDGE? W 3-City objechałem wczoraj kilka sklepów i nigdzie nie ma Philipsów z górnej półki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele te są dostępne dla członków forum .
Posiada mikro Dimming Pro.
Jak bedIesz niebieski masz jeszcze kalibrację gratis.
 

siteman

Member
teoretycznie już są dostępne, ale dzisiaj specjalnie w tym celu udałem się do marketu dużej sieci handlowej i niestety nie mają na stanie, trzeba kupować w ciemno a czas realizacji do 30 dni roboczych. Interesowała mnie wersja 65".
Ale na stronie Philipsa pojawiła się nowość, model z AmbiLux-em, jestem ciekawy na jakim poziomie skalkulują cenę...
 
Do góry