Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
laguje mi obraz na andku mam philipsa 50pfh6510 szukam rozwiązania i nikt nic nie ogarnia.

Co masz na myśli laguje? Kiedy ci laguje obraz? kiedy oglądasz z USB? TvSat? Youtube?. Zgłosiłem to właśnie do Philipsa na tym samym e-milu na którym założyli mi zgłoszenie do tego 3D z USB cały czas zaglądam na forum jak tylko się coś dowiem ciekawego dam znać.
 

balekkombo

New member
Szybko przesuwające obrazy w hd nie są wyświetlane płynnie tylko z lekkim przycinaniem testowałem z usb, tunera sat z pc jak i programy z telewizji naziemnej. Pisałem do philipsa i czekam na odpowiedź.
 

mik61

New member
Powiem tak też wysłałem do nich kilka zapytań i czekam i czekam po prostu zadzwoń otrzymasz odpowiedź od razu bo na e-mail nie bardzo odpisują przynajmniej mi nie wiem czy głupie pytania zadaję czy takie trudne...
 

magg

New member
Witam ponownie.
Ja tez zauważyłem przycięcia ale jest to pewna zależność. Mam sygnał tylko z PC i dzieje się to tylko w momencie wyłączonego trybu GRA/Komputer. Oglądałem kilka filmów mkv około 15GB 1080p w trybie bez gra/komp i widziałem lekkie przycięcia ale to tez mogło zależeć od tego ze leciały z NASa i czasem buffor nie wyrabia mało tego mialem uruchomiony jakiś wspomagacz. Dajcie znać co wam odpiszą ja mam 55pft6550


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mik61

New member
Oglądasz w 3D? widzisz ten efekt crosstalk? Pytałem o okulary bo myślałem że to ich wina. Zaraz dzwonię do Philipsa w sprawie Cross ja też oglądałem film przez NAS z tym że Avatar 32gb i jest taki rozmaz jak bym na chama robił zeza nie da się tego oglądać, pożyczyłem odtwarzacz BR i 2 filmy oryginalne efekt taki sam ;/ też mam 6550 z tym że 50"
 
Ostatnia edycja:

Gie9

New member
Siemka, dzis zamowilem mimo wszystko 6550 bo szukalem wielu innych ale Philipsy są mało dostępne z tymi wymaganiami których poszukiwałem i chcąc nie chcąc wybrałem 6550, jednak mam pytanie : Czy opłaca mi się odrazu aktualizować go czy narazie poczekać aż Philips naprawi wszystkie błędy ? Dodam tylko ,że telewizor głownie pod ps4 czasem oglądnąć jakiś meczyk i filmik z dysku lub pendrive, pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
 

magg

New member
Oglądasz w 3D? widzisz ten efekt crosstalk? Pytałem o okulary bo myślałem że to ich wina. Zaraz dzwonię do Philipsa w sprawie Cross ja też oglądałem film przez NAS z tym że Avatar 32gb i jest taki rozmaz jak bym na chama robił zeza nie da się tego oglądać, pożyczyłem odtwarzacz BR i 2 filmy oryginalne efekt taki sam ;/ też mam 6550 z tym że 50"


Ja nie mam okularów i nic nie oglądałem w 3D wiec w tym się nie wypowiadam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marioking

Member
Mam problem z 50" pfh6550/88, przy przełączaniu kanałów znika głos(cyfrowa tv naziemna), czasem tak ze nie wystarczy wyłączenie tv, wręcz trzeba odłączyć z gniazdka. Nie spotkałem się by ktoś na to narzekał, a po tym zabiegu jest, więc czy jest coś zepsute czy źle ustawione?
 

mik61

New member
Siemka, dzis zamowilem mimo wszystko 6550 bo szukalem wielu innych ale Philipsy są mało dostępne z tymi wymaganiami których poszukiwałem i chcąc nie chcąc wybrałem 6550, jednak mam pytanie : Czy opłaca mi się odrazu aktualizować go czy narazie poczekać aż Philips naprawi wszystkie błędy ? Dodam tylko ,że telewizor głownie pod ps4 czasem oglądnąć jakiś meczyk i filmik z dysku lub pendrive, pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

NIE AKTUALIZUJ PRZED AKTUALIZACJĄ WYDAJE MI SIĘ ŻE NIE BYŁO TYLE BŁĘDÓW A PUKI CO OPROGRAMOWANIE MA ICH CAŁĄ MASĘ PRZYNAJMNIEJ TO Z AKTUALIZACJI (telewizor jest na prawdę bardzo dobry i fajny) ale ewidentnie Philips nie może ogarnąć firmware

Mam problem z 50" pfh6550/88, przy przełączaniu kanałów znika głos(cyfrowa tv naziemna), czasem tak ze nie wystarczy wyłączenie tv, wręcz trzeba odłączyć z gniazdka. Nie spotkałem się by ktoś na to narzekał, a po tym zabiegu jest, więc czy jest coś zepsute czy źle ustawione?

Kolego nie oglądam tv z naziemnej tylko TVSat. Aktualizowałeś oprogramowanie? Jeśli tak to śmiem twierdzić że wszystkiemu jest winna aktualizacja, jeśli robiłeś aktualizację zgłoś to do philips niech ci naprawią w najbliższej aktualizacji
 

dark c

New member
Mam problem z 50" pfh6550/88, przy przełączaniu kanałów znika głos(cyfrowa tv naziemna), czasem tak ze nie wystarczy wyłączenie tv, wręcz trzeba odłączyć z gniazdka. Nie spotkałem się by ktoś na to narzekał, a po tym zabiegu jest, więc czy jest coś zepsute czy źle ustawione?

Kolego, podobną przypadłość miałem. Co prawda na dekoderze HD i podczas włączenia TV, ale głos zanikał i czasem tzreba było kilka razy włączać i wyłączać, bądź odłączać z sieci... Przy przełączaniu kanałów nie wiem, gdyż używam dekodera, ale nie zdziwiłbym się gdyby też wtedy tak się działo... Nie wiem czy tu opisałem sytuacje z dzwiękiem, ale wydaje mi się, że tak. Z resztą jak się cofniesz parę stron, to zobaczysz co ten sprzęt potrafi ;) Mój ostatecznie wylądował w serwisie. Wymienili płytę główną i póki co mam go z powrotem od tygodnia. Sytuacja z głosem jak i z pilotem i samoczynnym włączaniem póki co się nie pojawiła, natomiast występuje nadal inny opisywany przeze mnie mankament. Jeśli nie zniknie po aktualizacji softu pozostanie kolejna reklamacja na niezgodność towaru z umową... Pytanie, ile jeszcze rzeczy nie działa, ale ja nie mam pojęcia, bo jeszcze z nich nie korzystałem...
 

mik61

New member
Widzę że na stronie philips pojawiła się aktualizacja z wczoraj dla 6550 ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z 3D

QM152E_000.004.045.004 (Date published: 2015-11-02)
 HDCP 2.2 support for 24/25/30Hz 4K content
 Improve Color Temperature setting does not remember after AC off/on.
 

mik61

New member
Ja u siebie nie sprawdzałem bo jestem w pracy wrócę koło 17 to sprawdzę. Ludziska może wam nie zależy na 3D może nie macie na okulary (wiem nie są tanie nie żartuję) ale postarajcie się pożyczyć okulary albo coś sprawdźcie to u siebie czy też macie problem bo przyjdzie co do czego i zostaniemy z ręka w nocniku
 
Ostatnia edycja:

grab

New member
Próbowałem zainstalować aktualizację KODI ze sklepu Play. Nie udało się a KODI przestało się uruchamiać. Odinstalowałem i nie mogę ponownie zainstalować. Możecie pomóc.
 

lukasz1983

New member
Na stronie Philipsa pokazuje, że ostatnia aktualizacja jest ze września, ale jak się wejdzie na "komunikaty", to widnieje:
QM152E_000.004.045.004 (Date published: 2015-11-02)
 HDCP 2.2 support for 24/25/30Hz 4K content
 Improve Color Temperature setting does not remember after AC off/on.
 

jazik

New member
Ja u siebie nie sprawdzałem bo jestem w pracy wrócę koło 17 to sprawdzę. Ludziska może wam nie zależy na 3D może nie macie na okulary (wiem nie są tanie nie żartuję) ale postarajcie się pożyczyć okulary albo coś sprawdźcie to u siebie czy też macie problem bo przyjdzie co do czego i zostaniemy z ręka w nocniku

Witam, dzisiaj przyszły mi okulary 3d model PTA529. Efekt jest taki: na pierwszym planie obraz czysty i wyraźny, natomiast w głębi tło jest nieostre, efekt rozdwojenia albo przesunięcia jak kto woli .
Cztery pary okularów i na wszystkich to samo. Testowałem na 4 filmach z dysku USB.
Minimalnie lepszy obraz był przy zmianie 3d Góra/Dół (odwrócony) czy coś koło tego.
Filmy wrzucone również na 3letnim samsungu ue48f6400. Różnica niebo a ziemia z korzyścią dla samsunga.
TV to 55PFT6550/12 soft QM152E_000.004.045.001
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Witam, dzisiaj przyszły mi okulary 3d model PTA529. Efekt jest taki: na pierwszym planie obraz czysty i wyraźny, natomiast w głębi tło jest nieostre, efekt rozdwojenia albo przesunięcia jak kto woli .
Cztery pary okularów i na wszystkich to samo. Testowałem na 4 filmach z dysku USB.
Minimalnie lepszy obraz był przy zmianie 3d Góra/Dół (odwrócony) czy coś koło tego.
Filmy wrzucone również na 3letnim samsungu ue48f6400. Różnica niebo a ziemia z korzyścią dla samsunga.
TV to 55PFT6550/12 soft QM152E_000.004.045.001

I to jest wlasnie to o czym mowilem wlacz film pacific rim albo avatar to ci oczy odpadna jak popatrzylem chwile myslalem ze sie zarzygam nie da sie tego ogladac a okulary mam PTA529 ORAZ PTA509
 
Do góry