Panasonic LX500

ortax360

New member
Panasonic 32lx500 i karta SD. (uwaga na oznaczenie F i P)

Witam
jak w temacie czy jest ktos kto uzywa karty 4gb z tym lcd .
Obecnie mam 2gb ,ale chetnie zmieniłbym na 4gb ,ale nie wiem czy bedzie ją widział .

w necie nic mie znalazłem na ten temat .
 

Kwiatek

New member
32LX500 w RTV Mix AGD

Ludzie ! Panas 32LX500 za 4490! Jak płacicie kartą Citibank, można liczyć jeszcze na zniżkę , ja dałem 4300! Bomba telewizorek! Ja piernicze..........
 

hawranek

New member
Witam!
Ja bym się tak nie cieszył, byłem wczoraj w mix agd i cena napisana była rzeczywiście 32lx500 za 4490PLN, popatrzyłem z tyłu na tabliczkę w LCD i widniało 32lx50P i tu było moje zdumienie. Czyżby to była pomyłka?
 

jerrry31

New member
32LX500 czy 32LX60

Mam pytanie. Chcę kupić LCD panasonica. Dużo się naczytałem o LX60, trochę mniej o LX500. Mam możliwość kupienia nowiutkiego LX500 za około 4000 tyś. za gotówkę oczywiście. W sumie ma on jak dla mnie więcej przydatnych bajerów (czytnik karty SD), wejścei PC, czy multiplikacje okien obrazu POP, PIP, PAP, PAT, ale ma trochę gorsze paramerty np. kontrast 800 w porównaniu z LX60 (1200) i jest troszkę starszej generacji. Czy lepiej za te same pieniądze wziąć LX500 czy LX60? Porywywałem obraz na żywo, zaadniczych różnić nie ma chociaż np. ogladająć mecz lepiej się sprawował LX60.
 

Tynio

New member
26LX500 czy może coś z LG lub Samsung TV do 3000zł

Witam wszystkich

Czytałem troszke Waszych opini o TV Panasonica LG oraz Samsungach
Większość są pochlebne.
Mój strary TV 21" Philips z przez 13 lat działa ale przydała by sie jakaś zmiana (kiepsko już chodzi na nim DVD)
Kasę jaką mogę wywalic to 3000 zł (może jakieś 100zł by sie jeszcze znalazło)
Byłem już kilka razy w MM i oglądałęm troszkę LCD bardzo łądny obraz ma LG 26LX1 nie wiem czy msie różni od LG 26LX2 zastanawiałęm się też nad Samsung LE26R71B/72B oraz nad dwoma modelami Panasonic TX-26LX500 i TX-26LX50
Co dziwne w sklepie nie widziałem żadnego PANASONICA TX-26LX60
A może są jakieś inne modele TV które warto zobaczyć lub kupić do kwoty 3000 zł

To teraz nastał czas do czego bedzie TV
- Oglądanie programów z kablówki 50-60% (dodam że nie jest to sygnał wysokich lotów)
- Ogladanie DVD prze kompozytowe 30-40%
- Oglądanie czegoś z PC lub granie też na PC 10-20%

Mam mały pokoik więc i odległość niewielka czyli około 2m max 2,3m

Wiem ze na forum jest jeden z kolegów który często testuje TV i pracuje/ma w sklepie RTV.

Jak nieraz patrzę na ceny w MM to sie "scyzoryk" otwiera w kieszeni jakie są ceny u Ciebie w sklepie oraz jak z dostawą do wrocka ?

Tynio

Pozdrwiam
 

Kwiatek

New member
LX50 i LX 500 nie sposób pomylić, to zupełnie inne TV. Mam mojego 32LX500 już 4 dni i jest super. Piękne kolory, niesamowite szczegóły, niesamowita płynność ruchu, przepiękny dźwięk ;-)) Oczywiście trzeba się trochę "przestawić" na oglądanie LCD, wychodzą wszystkie niedoskonałości anteny i płyt DVD!! W stosunku do LX60 brakuje mi tylko regulacji podświetlania, w nocy przy słabym oświetleniu widać jak cała matryca świeci i to trochę psuje efekt. Może ktoś z forumowiczów wie jak to wyregulować ? (nemu serwisowe itp?) Generalnie jestem zadowolony , TV absolutnie wart tej ceny:)
 

ANDREW

New member
Kwiatek napisał:
LX50 i LX 500 nie sposób pomylić, to zupełnie inne TV. Mam mojego 32LX500 już 4 dni i jest super. Piękne kolory, niesamowite szczegóły, niesamowita płynność ruchu, przepiękny dźwięk ;-)) Oczywiście trzeba się trochę "przestawić" na oglądanie LCD, wychodzą wszystkie niedoskonałości anteny i płyt DVD!! W stosunku do LX60 brakuje mi tylko regulacji podświetlania, w nocy przy słabym oświetleniu widać jak cała matryca świeci i to trochę psuje efekt. Może ktoś z forumowiczów wie jak to wyregulować ? (nemu serwisowe itp?) Generalnie jestem zadowolony , TV absolutnie wart tej ceny:)

32lx500 mam od listopada 2005 do dobra machina ;) W nocy mi sie wlasnie dobrze oglada ten tv nie bardzo wiem o co chodzi z tym psuciem efektu i swiecaca matryca ;)
Panas ma przeciez C.A.T.S. ktory automatycznie rozpoznaje warunki oświetleniowe w pomieszczeniu oraz dostraja jasność oraz gradację kolorów w celu optymalizacji poziomu kontrastu. 32lx60 z tego co wiem ma cats jakis taki zubozony
Procz tego system LCD AI ktory zwiększa jasność oraz dostarcza głębszych odcieni czerni
No i nie mozna go nazwac tv starszej generacji

pozdrawiam i dobrego odbioru i sygnału ;)
 

pinja

New member
Le26r72b

Witam
niedawno kupiłem Samsunga LE26R72B i jestem bardzo zadowolony. Też wcześniej miałem 21 cali Philipsa i pomieszczeniu 18 m2 Samsung spisuje się bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Tynio

New member
pinja napisał:
Witam
nie dawno kupiłem Samsunga LE26R72B i jestem bardzo zadowolony. Też wcześniej miałem 21 cali Philipsa i pomieszczeniu 18 m2 Samsung spisuje się bardzo dobrze.

Też słyszałęm wiele dobrego i miałęm własnie R72 lub R72 kupić ale mam średniej jekości sygnał na kablówce i boje się że moze być kiepsko
Żona twierdzi że jej sie podoba bardziej LX , Panasonik ujedzie w tłoku ale Samsung to już nie dla mniej.
Zastanawia mnie fakt czy ten 26'" LCD nie jes dla Ciebie za mały (przy tylu metrach)
Ja mam 12m2 ale tak do duszy ustawienie pokoje że szok

....____________
| .......TV...... |
| .................| OKNO
|-- .................|
|we___JA______|

Tak kiedyś robili mieszkania bez głowy nic tam nie można ustawić
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
Oglądam TV z odległości około 2,5 - 3 m, więc wg mnie taki rozmiar jest optymalny. Rozważałem 32 cale, ale stwierdziłem, że będzie za duży biorąc pod uwagę, że pokój nie służy tylko do oglądania TV. Układ pokoju ma podobny do twojego tylko boczne ściany są nieco dłuższe (około 4,4 m). Biorąc pod uwagę odległość od TV większego ci nie polecam, chyba, że będziesz oglądał HDTV np z nowej platformy cyfrowej ITI (od jesieni).
Co do kablówki też na razie z niej korzystam i nie narzekam, ale musiałem pozmieniać kable antenowe,(z gniazdka do nagrywarki DVD i z nagrywarki do TV) bo pojawiło się trochę zakłóceń. Potwierdzam jednak, że LCD jest bardziej wymagjący w porównaniu do CRT 21 cali i dużo zależy od jakości sygnału z kabla, jeśli były problemy na starym TV to na LCD jescze się wg mnie uwydatnią.

Pozdr
 

Pidgeon

New member
lx 500 a pc...

No właśnie-czy któryś z was miał juz może możliwość widzieć lx 500 w akcji z podpiętym PC a jeżeli tak to czy widział porównanie do innych telewizorków np. Lg lx1-ten ponoć świetnie sobie daje radę z kompem?Jaki to w ogóle rodzaj matrycy?Mva?
 

deoc

New member
Nie wiem oco Wam chodzi z tym wejsciem PC w LX500 przeciez to wejscie analogowe - ja uzywam DVI-->HDMI czyli bezstratnie i tez efekty sa super - czern... no oki mozna sie przyzwyczaic ale tez podswietlenie mozna zmniejszyc... niestety wczoraj przy piwku ze znajomymi zauwazylem pierwszy raz CATS (obraz "dynamiczny") w akcji - podczas sceny jasnosc sie zmienila dosc drastycznie ze kilka osob to zauwazylo, dlatego teraz uzywam np. trybu kinowego - tam to nie wystepuje... a przy jakimkolwiek oswietleniu nie widac "swiecenia czerni" takze polecam z czystym sumieniem 32LX60P - i tak wiekszosc z Was nie bedzie widziala roznic... a zawsze jakies 500zl w kieszeni.
tu macie kilka zdjec z 32LX60P http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=42077&postcount=154
 
Ostatnia edycja:

Tynio

New member
chyba zmiana planów

Więc zaczyna sprawa się troszkę komplikować
Panasonic LX500 i LX50 są tylko w marketach w sklepach zwykłych lub internetowych brak.
Sklep internetowy chyba odpadnie (chce kupic na raty)
Pozostaje tylko samsung R71/72 lub ten LG LX1R zastanawiam sie coraz poważniej nad LX2R (ale czy jest sens przeplacać za inny kolor i podstawkę obrotową)
Szkoda że kiki jest na urlopie - myśle że by mi coś doradził.

Tynio

Pozdrawiam
 

Pidgeon

New member
Hello-to jak z tym kompem?Nikt nie próbował podłączać?Oprócz kolegi powyżej,ale to za krótki opis wrażeń jak dla mnie.
 

ANDREW

New member
deoc napisał:
... niestety wczoraj przy piwku ze znajomymi zauwazylem pierwszy raz CATS (obraz "dynamiczny") w akcji..

CATS w 32lx60 jest mocno zubozony w stosunku do lx500 i jest tylko na zasadzie regulaci podswietlenia panelu.
W 32lx500 reguluje automatycznie kontrast, jasnosc matrycy, gamme.
 

deoc

New member
Co z krotki opis? Mieszkasz moze w Cz-wie? To zapraszam - zagramy w cos :) Super sie gra !! Mala uwaga to taka ze nalezy uzywac samego TV (opcja single display) badz ustawic TV jako glowny monitor, gdyz wtedy dostepne rozdzielczosci to rozdzialki 16:9 i gry wykrywaja takie tryby jak 1280x720 czy nawet 1920x1080 - na necie pelno programow do najrozniejszych gier do uruchamiania gier w rozdzielczosciach HDTV - ja uzywam takiego programu do gry w NFS:MW (malo mam czasu ale czasem lubie sobie pojezdzic) i gralem nawet w 1920x1080 - tyle ze komp za slaby i sie tnie - w 1280x720 wszystko super (konfig ponizej).
Ostatnio gram jak mam chwile z kolega w FIFE 2006 ale to w rozdzielczosci tylko 1024x768 wiec z obrazem i jakoscia szczegolow szalu nie ma...
Trzecia gra jaka mam zainstalowana jest Flatout 2 - super gierka - wykrywa tryby HDTV i gra w 1280x720 zwlaszcza w kilka trybow "zabawy" poprostu miod - jak siedzi kilka osob w pokoju i czeka na swoja kolej pijac... herbate.... pekajac ze smiechu jakie sztuczki robi sie w powietrzu :D

Co do obrazu to naprawde super - kolory zywe, bez przebarwien - czern wporzadku - zreszta na to jak pisalem w ogole sie nie zwraca uwagi podczas gry czy ogladania filmu.... zero smuzenia - czasem przy szybkich scenach i przeuwaniu pokladnie w poziomie mozna zauwazyc lekkie "smuzenie" ale z tego co wiem to w wiekszosci LCD to wystepuje, zwlaszcza jesli chcemy sie zmiescic z 32" w 5000zl :) Nie przeszkadza napewno w ogladaniu czy graniu bo tam takie efekty sa sporadyczne. (mam taki filmik z "akwarium" ktory sie tak wlasnie przesowa nota bene stad sciagnalem wiec gdzies jest)

P.S. A jeszcze dopisze bo w pracy siedze :p i sie nudze... ze jesli ktos nie jest przygotowany na "poczatkowo gorsza" jakosc obrazu to niech nie kupuje LCD bo to niestety nieuniknione - kazda technologia ma swoje wwady a w LCD jest nia podswietlanie calego ekranu, przez co czern nie jest czarna az tak jakbysmy chcieli... plazma zre duzo pradu i jest delikatna a CRT jest duzy :p Wiec trzeba byc przygotowanym na zmiany.... co do filmow w HDTV to odkad obejrzalem pierwszy film w 720p i tak skompresowany x264 to nie ogladalem zadngo DVD - to juz nie ta jakosc... o TV naziemnej nie wspominammmm...... no i wlasnie...
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Panasinic 32lx500 ma lepszą jakosc obrazu pomoiam juz CATS ktory w lx500 działa swietnie talk jak napisał Andrew , ma o wiele lepszą czern ,kolory ,ostrosc obrazu po prostu ma lepszą elektronike .
Do PC go nie podłaczałem ,ale do X360 tak przez wejscie vga rozdziałka 1360*768 i działa swietnie .
 

Pidgeon

New member
Ha-na tom czekał!Opis wyczerpujący,że aż miło więc serdeczne dzięki.Ostatnie obawy przed Panasem zniknęły,bo jako telewizor to słyszałem,że za obecne 3000 za 26" ciężko o cos lepszego.
P.S.Dzięki za zaproszenie.Chętnie bym "popykał" ale do Cz-wy mam trochę a z najblizszą pielgrzymką się nie wybieram.
 
Do góry