Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

yaneq

New member
Bez reklam
ja wysłuchuje, uważam jednak, że przestał być obiektywny w ocenie plazm panasonic. poza tym dajcie sobie już w tym wątku z pisaniem takich rzeczy. to konkretny temat i już dawno wszyscy powinni dostać ostrzeżenie w tym przedmiocie.
 

slimak

New member
Bez reklam
slimak - ustawione były w standardzie.

I to jest problem, który pojawia się, co roku przy Twoich testach. ~90% testów na www jest przeprowadzanych po kalibracji TV. Ty robisz test na ustawieniach standardowych, wychodzą Ci inne wyniki niż na zachodnich stronach i musisz potem udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
 

maciek_m1

New member
Kiki

zabawa jest przednia - biegasz po wszystkich wątkach o Panasonicu i biadolisz
robisz syf na całym forum - Panasonic spadł ci na nogę, czy co?


a co do meritum
już tu koledzy pokazywali twoje zdjęcia Pioneera, gdzie raz obraz był czarny jak smoła, a raz świecił się jak choinka
albo twój dowód na szarość czerni Panasonica, czyli zdjęcie zrobione z lampą :grin:

zwyczajnie dorabiasz fakty do ideologii i zauważyła to połowa piszących w tym wątku
(i nie tylko)

ale pisz dalej - to ty tracisz na wiarygodności, nie ja

no i nie zapomnij o tym obiektywnym teście G20 :lol:
 

maciek_m1

New member
kriswas,

możesz pisać długo i namiętnie oraz biadolić na naród i komunizm
ale kiedy przychodzi do faktów....:

GOŚĆ NA CO DZIEŃ MA DO CZYNIENIA Z EKRANAMI i chociażby z tego tytułu ma przewagę nad...teoretykami.


slimak - ustawione były w standardzie.

I to jest problem, który pojawia się, co roku przy Twoich testach. ~90% testów na www jest przeprowadzanych po kalibracji TV. Ty robisz test na ustawieniach standardowych, wychodzą Ci inne wyniki niż na zachodnich stronach i musisz potem udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Za tą kasę i tak nie ma nic lepszego, nawet pomimo pół widoków, niedoskonałej czerni (przy całej czarnej planszy) i jej pogarszaniu, pogorszeniu jakości w dzień czy też poboru prądu. LCD się sprawdzają, ale wyłącznie do gier, DYSKWALIFIKUJE je natomiast różnica w naturalności kontrastu i kolorów, jest to zbyt widoczne. Mam w pokoju 42x10 i jak widzę u rodziców jak gra w4500 to jednak trudno nie zauważyć różnicy. ZERO drugiego planu, kontrast bije sztucznością i nie naturalnością jak też kolory. Jeśli ktoś chce kupić tv, słurzący do telewizji to tylko plazma, lcd nadaje się niestety raczej do gier.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Za tą kasę i tak nie ma nic lepszego, nawet pomimo pół widoków, niedoskonałej czerni (przy całej czarnej planszy) i jej pogarszaniu, pogorszeniu jakości w dzień czy też poboru prądu. LCD się sprawdzają, ale wyłącznie do gier, DYSKWALIFIKUJE je natomiast różnica w naturalności kontrastu i kolorów, jest to zbyt widoczne. Mam w pokoju 42x10 i jak widzę u rodziców jak gra w4500 to jednak trudno nie zauważyć różnicy. ZERO drugiego planu, kontrast bije sztucznością i nie naturalnością jak też kolory. Jeśli ktoś chce kupić tv, słurzący do telewizji to tylko plazma, lcd nadaje się niestety raczej do gier.
Do gier też używam X10 sprawdza się lepiej niż LCD ładniejszy obraz,kolory,brak smużenia itp.Powidoków nie mam bo wyłączam HUD, jeśli nie idzie do gram max 2h w daną grę ogólnie jestem max zadowolony.
 

damiantomek2

New member
Poprawiony humor.

A co ważne dla niektórych ... TV jest skalibrowany ... no i spójrzcie na poziom czerni hihihi ... może to komuś poprawi humor :)
Witaj
Mi poprawiłeś humor tym testem. Dzięki wielkie.
Zwrócił mą uwagę fragment ze wstępu:
"Chociaż może to zrobić ekran plazmowy G20 wygląda trochę szary, gdy wyłączony, dobrą wiadomością jest to, że jej wydajność jest natomiast w znacznym stopniu zachowane, a nie wyprane w ciągu dnia."
Nie wiem czy Google tłumacz dobrze to przełożył ale kiki straszy tą szarością.
A może ten typ tak ma? To pytanko do ekspertów.

Pozdrawiam
 

maciek_m1

New member
Witaj
Mi poprawiłeś humor tym testem. Dzięki wielkie.
Zwrócił mą uwagę fragment ze wstępu:
"Chociaż może to zrobić ekran plazmowy G20 wygląda trochę szary, gdy wyłączony, dobrą wiadomością jest to, że jej wydajność jest natomiast w znacznym stopniu zachowane, a nie wyprane w ciągu dnia."
Nie wiem czy Google tłumacz dobrze to przełożył ale kiki straszy tą szarością.
A może ten typ tak ma? To pytanko do ekspertów.

Pozdrawiam


jeśli chodzi o ten fragment:

"Although this can make the G20 plasma screen look a little grey when switched off, the good news is that its contrast performance is largely preserved instead of washed out during daytime."

to jego prawidłowe tłumaczenie jest następujace:

"Choć może to powodować, że ekran plasmy G20 wyglądą odrobinę szaro, kiedy jest wyłączony, to dobre wieści są takie, że jej kontrast jest w świetle dziennym w dużej mierze zachowany, a nie spłowiały."
 

OSP110233

New member
Witaj
Mi poprawiłeś humor tym testem. Dzięki wielkie.
Zwrócił mą uwagę fragment ze wstępu:
"Chociaż może to zrobić ekran plazmowy G20 wygląda trochę szary, gdy wyłączony, dobrą wiadomością jest to, że jej wydajność jest natomiast w znacznym stopniu zachowane, a nie wyprane w ciągu dnia."
Nie wiem czy Google tłumacz dobrze to przełożył ale kiki straszy tą szarością.
A może ten typ tak ma? To pytanko do ekspertów.

Pozdrawiam

W sumie to napisali to co inni ... w sumie jest lepiej niż w G10 modelu. Można porównać testy bo G10 też jest. Technologie z KURO prawdopodobnie czekają na wybrańców w V20 i VT20. Sam zastanawiam się nad tym modelem ale poczekam jeszcze na nowe Samsungi - może tam mnie coś zaskoczy na plus (LCD).
 

yaneq

New member
Bez reklam
największą wadą wg mnie do tej pory jaką zauważyłem jest inteligent Intelligent Frame Creation Pro 600Hz, nie wiem jak to wyglądało w G10, w S10 przy 400Hz było ok. w G20 ta opcja "przyspiesza dynamikę", ruchy stają się jakby nienaturalne przyspieszone. owszem w niektórych scenach jest ok, nawet bardzo dobrze. ale przy oglądaniu filmu akcja wyraźnie przyspiesza. ciężko to opisać, ale tak po prostu jest.

z linku powyżej płyną wnioski:

"Niemniej jednak, Panasonic TX-P42G20 stanowi wyraźny postęp w porównaniu z jego poprzednikiem, ponieważ rozwiązuje kilka niedociągnięć wskazaliśmy na G10:

  • Balans bieli i kontroluje gamma są teraz dostępne w menu użytkownika, co pozwala nam obliczenie plazmowego, zgodnie z normami kinowe przemysłu;
  • The [THX] and [Professional] modes can effortlessly deliver accurate colours without red push; and​
    [THX] i [Professional] tryby mogą bez trudu dostarczyć dokładne kolory bez czerwonego push oraz
  • The quality of SD scaling/ upconversion has improved visibly, so terrestrial SD broadcasts will look sharper and more detailed on the G20 compared to the G10.​
    Jakości skalowanie SD / Konwersja sygnału poprawiła się w sposób widoczny, tak telewizji naziemnej SD będzie wyglądał ostrzejsze i bardziej szczegółowe w stosunku do G10."
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Noooo i znowu troszkę inne pomiary np;level of the black flatpanels 0.04cd,mhdtv test 0.02lecz to dla mnie nie jest tak warzne jak neutralnośc barwowa czerni i ogolna plastycznosć obrazu z TV plazmowego:bober:KRISWAS i jego KROL tv philips led 9704w środku twoje królewskie lcdYouTube - Plazma vs. LCD TV trochę jej brakuje wygaszanych stref do plazmy:D
jpg.gif
panasonicpress10_large10.JPG (63
czy ty KRISWAS ogólnie masz pojęcie co oznacza kontrast ANSI a w tym aspekcie powtarzam zaden LCD w tym okresie technologicznym nie jest w stanie przeskoczyć dobrej plazmy:fool:Moze uraziłem tym postem cię ale wiekszość profesjonalistów ocenia technologie plazmową lepiej od LCD mnie pozostaje nadzieja ze seria V20 nie będzie zbyt droga innej opcij nie mam:?:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"że jej kontrast jest w świetle dziennym w dużej mierze zachowany, a nie spłowiały."- testujący wyraźnie napisał .
Nie napisał że jest czarny - bo nie jest.
Wynik podany tu: Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV - jest gorzej niż do tej pory .
Sprawdź gdzie to umiejscowi ten model.
acebde.png


Google Tłumacz


To zdjęcie - nie ma za zadanie pokazywać szarej czerni i nigdzie nie jet tak napisane. To tylko Twoja nadinterpretacja .
To zdjęcie pokazuje model że jest i że dotyczy Tego dokładnie modelu.
023_P1090563.JPG



te zdjęcia zaś pokazują :
1. Jakie modele są porównywane i też nie mają na celu pokazywać różnicy czerni.
014_P1090307.JPG


2.To zdjęcie jest głównym tematem bo pokazuje różnice - w ustawieniu standardowym - czerni
Sony z lewej strony i Panasonica z prawej. I nie mam zamiaru opisywać że jest inaczej - bo nie jest. Wg Ciebie wiarygodny to ktoś taki kto się zgadza z Tobą. Więc nie mam zamiaru być dla Ciebie wiarygodny.
Bo tu co do intencji nie ma żadnych wątpliwości.
015_P1090310.JPG


Podobnie było z Toyotą. Przecież to nie możliwe żeby Toyota miała wadę. Absolutnie nie możliwe .
Dziś 6 mln aut do poprawki.
 

bartolinio

New member
ja się z Tobą Kiki muszę niestety zgodzić... wszystko wskazuje i wygląda na to, że technologia LCD/LED przegania (przegoniła?) Plazmy pod względem czerni, co moim zdaniem, oznacza, że LCD/LED mają na razie przewagę w 2 kwestiach: poziomu czerni i zużycia energii, reszta znaczących elementów nadal należy do Plazm, min. kolorystyka, szybkość reakcji, płynność itp. ... oczywiście mówię tutaj o TV w podobnym pułapie cenowym, czyli pomijam porównywanie Plazmy z serii G10/G20 z wymienianym parę postów wcześniej np. Philipsem 9704, który kosztuje grubo ponad 2 (3?) razy więcej...

ps. TV mam jak w podpisie i jeśli tylko cena choćby wspomnianego Philips'a 9704 zrównałaby się z Panasem G20 to na pewno bym rozważył taki zakup, ale na chwilę obecną jest to niemożliwe bo to po prostu nie ta półka cenowa... to jak porównywanie porządnej Toyoty Avensis z BMW serii 5
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Kiki,
nie na temat
Zgadzam się w 100% mnie już zniechęcił test o którym wspominałem, Pioneer vs PS850 i później Pioneer vs Philips, różnica w czerni Pioneera przy tych dwóch testach była masakryczna, tak jakby w teście z Philipsem jasność przyjęła wartości maksymalne, stąd czerń na poziomie LCD za 1200 zł
@bartolinio Jakoś nie widziałem jeszcze TV który przegoniłby KURO 9G LX-6090H, skoro kiki porównuje do Panasonica serii X20 Sharpa XS1 i mówi że ten drugi ma lepszą czerń i kosztuje 20tys zł to nie wiem czy poważnie takie osoby traktować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście przepraszam Cię że Pioneer wyprodukował lepszą plazmą.
Przepraszam że Philips jest lepszy od Pioneera.
Przepraszam na zapas że Cell Regza ( nie widziałem osobiście) teże gra lepiej wg opinii naszych przedstawicieli niż Pioneer .
CES 2010 - Toshiba - HDforum
010_DSC_9896.jpg


Tu masz moje argumenty :
Pioneer Nowy wymiar plazmy




Tu masz dwa zdjęcia jednego z największych portali na świecie elektronicznych.
Zdjęcie pokazuje plazmę Pioneera z lewej obecną która na całym świecie było oceniona jako NR1.
Po lewej Nowa Plazma Pioneera która była zapowiadana i nie weszła do produkcji.
Nikt na świecie nie zakrzyczał o manipulacji .
Różnice są widoczne wówczas gdy dwa modele stoją obok siebie.

Ta sama sytuacja dotyczyła Philipsa , gdzie zarzucasz manipulację.
Oczywiście też przepraszam w imieniu Philipsa że wyprodukował extra telewizor który śmiał lepiej zagrać od Pioneera w czerni.
004_P1230449.JPG


Czekam nie Twoje argumenty.
Wypowiedzi nie merytoryczne będą kasowane.
 

bartolinio

New member
...skoro kiki porównuje do Panasonica serii X20 Sharpa XS1 i mówi że ten drugi ma lepszą czerń i kosztuje 20tys zł to nie wiem czy poważnie takie osoby traktować.
porównanie takie można robić, ale należy je traktować/przedstawiać/odczytywać jako CIEKAWOSTKA :)
 
Ostatnia edycja:

maciek_m1

New member
merytorycznie? weeeeeelkom:

dokonywanie testów bez kalibracji, na ustawieniach standardowych dyskwalifikuje recenzenta
bezdyskusyjnie


a co do straszenia zamykaniem ust dyskutantom - regulamin stwierdza:

"Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum."

zacznij KIKI od USUNIĘCIA WŁASNEGO SPAMU :spam:
 
Do góry