Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

kowal801

New member
Bez reklam
Nie rycz, nie ogladaj teraz TVN24 tylko wlacz jakies kanaly na ktorych nie ma stalego loga albo wlacz a kilka godzin skoki narciarskie (sniezek :) ) i podwidoki jak reka odjal.
Odszczekuje to co wcześniej napisałem,wiem emocje wzięły górą.Wszystko wróciło samo do normy,bez żadnych pierdół typu śnieg itp.,wystarczy po prostu oglądać telewizje.;)
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
Mój s10 po kilku miesiącach ostrego używania (żona na macierzyńskim) zdecydowanie stracił "czarność czerni". Widzę to i w nocy i w dzień przy świetle. Poprzednia plazma nie zrobiła mi tego przez 3 lata, a był to najtańszy model pv7p. Jeszcze z miesiąc temu czytałem ten temat z przymrużeniem oka bo nie miałem zastrzeżenia do telewizora, teraz się zastanawiam co będzie za 2 lata... Sam już nie wiem, może uznałbym to za normalne gdyby nie cała ta afera.
 

slimak

New member
Bez reklam
Mój s10 po kilku miesiącach ostrego używania (żona na macierzyńskim) zdecydowanie stracił "czarność czerni". Widzę to i w nocy i w dzień przy świetle.

Jeżeli pogorszenie czerni widzisz w dzień, to masz popsuty TV. Zgłoś się do serwisu.

Utratę czerni o której piszą amerykanie niemożna zauważyć w dzień, to wynika z praw fizyki i działania/budowy ludzkiego oka.
 

spanker

New member
cos w tym jest w weekend moj s10 mniejszy tez zszarzał, bede go sprzedawał za pare m-cy, bo nie daje mi to spokoju, wiekszy pewnie tez niedługo posiwieje :(
 

airon

New member
Mój s10 po kilku miesiącach ostrego używania (żona na macierzyńskim) zdecydowanie stracił "czarność czerni". Widzę to i w nocy i w dzień przy świetle. Poprzednia plazma nie zrobiła mi tego przez 3 lata, a był to najtańszy model pv7p. Jeszcze z miesiąc temu czytałem ten temat z przymrużeniem oka bo nie miałem zastrzeżenia do telewizora, teraz się zastanawiam co będzie za 2 lata... Sam już nie wiem, może uznałbym to za normalne gdyby nie cała ta afera.

Panowie i Panie :), przestańcie się nakręcać. Jednego dnia również zauważam że czarny robi się szary, a na drugi dzień wszystko jest ok. Nie zawsze programy bądź filmy mają taką czerń która powala na kolana. Gdyby nie ten wątek ( celowo zresztą podsycany przez niektóre osoby ) nikt z was nie zauważał by tych różnic.
 

don111

Banned
widzicie to na "czarnym" w filmie czy na czarnej planszy ? przy zmianie jasności aż do wygaszenia pikseli czarny nadal jest jaśniejszy ?
 

grzegorz1981

New member
Panowie i Panie :), przestańcie się nakręcać. Jednego dnia również zauważam że czarny robi się szary, a na drugi dzień wszystko jest ok. Nie zawsze programy bądź filmy mają taką czerń która powala na kolana. Gdyby nie ten wątek ( celowo zresztą podsycany przez niektóre osoby ) nikt z was nie zauważał by tych różnic.

Popieram w 100%. Ludzie się naczytają głupot, potem wyszukują na siłę wad tv u siebie zamiast cieszyć się jakością obrazu. To nie jest normalne według mnie.
 

airon

New member
kja to zxauwaqzylem na wejsciu hdmi i innych takze teksty powyzej sa nie na miejscu

Gdy odpalam odtwarzacz blu ray po hdmi, zawsze plansza początkowa robi mi się szarawa. Tak było od początku i tak jest teraz. I nie jest to żaden spadek czerni. W momencie odpalenia się filmu czerń jest taka jaka powinna, znaczy czarna :). Nie doszukujcie się na siłę wad. Cieszcie się obrazem.
 

loky

New member
Nie rozumiem dlaczego niektórzy nie potrafią normalnie dyskutować tylko muszą się od razu częstować aluzjami że ktoś ma oczy do wymiany a inny znowu siedzi w lobby i oczernia panasa bo ma w tym interes. Trochę luzu Panowie.
Jak ten telewizor był nowy, czerń była idealna, nawet się tu z kimś pokłóciłem bo mi wciskał że nie da się zjeżdżając z parametrami zrobić ciemno jak w d... No więc wtedy się dało, a teraz się nie da. Wszelkie plansze, czarne pasy nad i pod filmem, czyli to co nie jest uzależnione od jakości filmu, nie są już takie czarne jak wtedy, kiedy MÓJ telewizor był nowy.
Tragedii nie ma, siedzę teraz przed monitorem LCD 1080p i dzielą go w czerni lata świetlne od S10, przed chwilą skończyłem oglądać an S10 avatara 1080p i jeszcze zbieram szczękę. Pewnych rzeczy jednak nie mogę nie dostrzegać, czerń nie jest taka jak była po zakupie. Miejmy nadzieję że to się nie będzie pogłębiać, tak jak jest jest jeszcze ok, zwłaszcza że poza czernią jest jeszcze sporo do podziwiania.
kowal801, nie zapominaj gdzie żyjemy, ludzie spłacają telewizory latami. Nie ma tak hopsiup kupi się nowy. Już teraz miałem jak koń pod górę żeby przekonać żonę że trzyletnia plazma jest be i trzeba kupić nową.
Tak już całkiem na marginesie, wydaje mi się że ta czerń jest trochę kapryśna, czasem jakby lepsza a czasem gorsza.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Tak właśnie jest ale tragedii nie ma, Panas sam zaznaczył że poziom czerni spada, ale po jakimś czasie się to unormuje i wtedy będzie już tylko lepiej.Także oglądać, użytkować i się nie przejmować.
 

ryba229

New member
Natrafilem w sieci na info ze Panasonic pracuje nad nowym firmware ktory ma wyeliminowac problem utraty czerni. Sciema czy jest w tym ziarno prawdy?
 

gorylla

New member
Bez reklam
No to po raz kolejny zabiorę głos - 2700h na liczniku (42S10) i zero zmian (przynajmniej organoleptycznie nic nie zauważam). Może ktoś w końcu zamknie ten idiotyczny temat.
 

grzegorz1981

New member
No to po raz kolejny zabiorę głos - 2700h na liczniku (42S10) i zero zmian (przynajmniej organoleptycznie nic nie zauważam). Może ktoś w końcu zamknie ten idiotyczny temat.
Popieram. U znajomych na 42S10E i 42G10E obraz tylko lepszy tak samo jak czerń głębsza.
ZAMKNĄĆ TEN IDIOTYCZNY TEMAT w którym jeden drugiego nakręca i wypisuje BZDURY.
 
Do góry